Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2003., 12:54   #1
Naj ideje iz SF romana, filmova...

Molim vas da u jednom-ne prevelikom postu-navedete ime autora, naziv djela (bilo film, bilo knjiga, bilo...)-i ukratko izložite ideju tj. priču koja vas je fascinirala!
dakle, ono po čemu vas je iznenadila priča, ideja, KONCEPT oko kojeg je stvoreno to djelo, nešto što vam je revolucinorano u tom djelu, nešto što je iznimno inovativno



npr.

"Matrix-braća Warchoblablalbaski-stvorili su ideju svijeta u kojem postoji paralelni, virtualni...svijet..blablalba"



molim moderatore da sve komentare, podrške, protivljenja automatic brišu jer bih želio samo da ovdje bude svojevrsna knjižnica svih tih fascinantnih ideja, i da svaki post opiše pojedino djelo a ne da uskoro postane nečitak zbog spamanja
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 02:52   #2
Napisat ću prvu stvar koja mi je pala na pamet, možda kasnije napišem još nešto - STROJ ISTINE iz istoimenog romana James L. Halperina.

Koliko čovjek laže u životu i koliko bi ovakva naprava promjenila naše društvo samo su neka od pitanja koja sam se zapitao nakon čitanja ove knjige.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 14:22   #3
Quote:
gabal kaže:
Napisat ću prvu stvar koja mi je pala na pamet, možda kasnije napišem još nešto - STROJ ISTINE iz istoimenog romana James L. Halperina.

Koliko čovjek laže u životu i koliko bi ovakva naprava promjenila naše društvo samo su neka od pitanja koja sam se zapitao nakon čitanja ove knjige.
ah... budi sjećanja...

kolega glupinickname i ja smo se upoznali pljujući, svaki sa svoje točke gledišta, upravo ovu knjigu.

a da budem on-topic, meni se definitivno dopada religija u "curse of chalion" (by lois mcmaster bujold) - sveta obitelj, pet bogova - father of winter, son of autumn, mother of summer, daughter of spring and the bastard.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 23:32   #4
sve je samo dajte mali, kratki opis-priču-ideju koja vam se sviđa!

(da se ne moraju ljudi koji to nisu čitali dovijati da saznaju sadržaj nekako drukčije )
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 17:35   #5
Zelazny i Amberske kronike. Radi se o paralelnim svjetovima koji se nalaze između dva pola, Ambera i Dvora Kaosa...mogućnost oblikovanja paralelnih svjetova, tzv. Sjena imaju kraljevske obitelji tih dvaju "kraljevstava"
__________________
Jebena cerada je zgodnija od 99,99% goth droci!!
Frantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 20:29   #6
Myst.

Odlična metafora za pisanje fantastike.
Myst se vrti oko ideje da se mogu pisati posebne knjige kroz čije se stranice prelazi u nove svijetove. Kakvu knjigu napišeš, u takav si si svijet otvorio prolaz.
__________________
"Reaching for his saddlebag
He takes a battered book into his hand
Standing like a prophet bold
He shouts across the ocean to the shore
Till he can shout no more..."
Gordon Lightfoot, Don Quixote
Kierlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 00:12   #7
Bila mi je super ideja drzave iz Starship Troopersa, (knjige hvala bogu, u filmu o ovom nije bilo ni spomena). U svijetu imaju samo dvije kazne: javno bicevanje ili smrtna kazna, a glasat mogu samo oni koji su prosli vojsku. Kao, ako se ne zelis zrtvovat za drzavu, onda neces ni odlucivat o sudbini drzave. Zanimljivo.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 14:53   #8
Zanimljiv Topic!!!


Ljetos sam uhvatio mali vremena i pročito par SF knjiga i jedna od njih mi je ostavila strašan dojam i dala mi puno za razmišljat i maštat:

Riječ je o knjigi "Eon" autora Grega Beara

U čem je ideja;

Svaki čovjek (u dalekoj budućnosti) ima mogućnost da napravi nekoliko svojih identičnih dvojnika koji imaju isto znanje i iskustvo vlasinka i zapravo se nikako osim tjelesne strukture (oni su valjda hologrami-ne sječam se točno) ne razlikuju od originala!!!
Kada se original i kopija razdvoje svako krene svojim putem i stječe nova iskusta - recimo orginal ode na ljetovanje a kopija radi u firmi i kada se ponovno vide kopija se stapa s orginalom i preosi mu sve svoje novostečeno znalje te tako ispada da je original sve to proživio!!!!!

Velike prednosti;
originalni vojnik šalje desetke svojih kopija u rat koji iamju njegovo znanje (kao da on osobno ide) a nemože poginut i može steći nova iskustva!!!!

Vrlo zanimljivo
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.