Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2011., 10:22   #161
Treba ga prijaviti na sve relevantne adrese.
Kradja je kradja.
Dovoljno je star,mogao je razmisljati o posljedicama.

Lotus,javi sto je bilo.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:42   #162
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A da pročitaš još poneki post osim onoga na koji se kačiš?
ono što sam pročitala od tebe su samo izmišljanja tisuću i jednog scenarija i verzije koje u našem društvu i opčenito realnom svijetu nebi urodile plodom
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:46   #163
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Treba ga prijaviti na sve relevantne adrese.
Kradja je kradja.
Dovoljno je star,mogao je razmisljati o posljedicama.

Lotus,javi sto je bilo.
imo, krađa je tu najmanji problem i samo oruđe s kojim ga se najlakše može optužit za išta.
pravi problem je taj što je to nasilnik u razvoju kojem bez razloga psihički zlostavlja kolegu iz razreda (a pitaj boga dal samo njega) i to mu je poprilično zabavno.
a ni sam nije svjestan kakve grde posljedice (ne do bog da dođe do smrtnih jer, ako malo čitamo novine i osvreno se oko sebe, nisu rijetke) može ostavit tom drugom dječaku.

i to mu treba pokazat.
njemu osobno uručena bilokakva sudska kazna neće ništa znaćit ali ako ima imalo pametne roditelje oni će znat što treba.
a tu ne mislim na premlačivanje i ine bedaste scenarije jer samo popuštanje klincu na svim poljima (lotus je rekla zbog operacije srca) pokazuje da roditelji nisu takve naravi.
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 17:33   #164
buraz mu je dao 3 dana da izbriše sve inače ćemo mu zvat starce i prijavit ga.
klinac mu u facu laže da nije on, a ostatak razreda je potvrdio da je, da se hvalio da je to je napravio. sad mogu samo sjedit i čekat
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 22:01   #165
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
buraz mu je dao 3 dana da izbriše sve inače ćemo mu zvat starce i prijavit ga.
klinac mu u facu laže da nije on, a ostatak razreda je potvrdio da je, da se hvalio da je to je napravio. sad mogu samo sjedit i čekat
I kako ćete dokazati da je to napravio taj klinac ako on tvrdi da nije.
To što se hvalio pred svima vama ne znači ništa jer je mogao i izmisliti.
Želim vam da to istjerate, ali neće to biti tako jednostavno.
-annaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 22:03   #166
Quote:
-annaa kaže: Pogledaj post
I kako ćete dokazati da je to napravio taj klinac ako on tvrdi da nije.
To što se hvalio pred svima vama ne znači ništa jer je mogao i izmisliti.
Želim vam da to istjerate, ali neće to biti tako jednostavno.
imamo dokaze i svjedoke, što nam još treba?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 08:14   #167
Quote:
-annaa kaže: Pogledaj post
I kako ćete dokazati da je to napravio taj klinac ako on tvrdi da nije.
To što se hvalio pred svima vama ne znači ništa jer je mogao i izmisliti.
Želim vam da to istjerate, ali neće to biti tako jednostavno.
Ukoliko taj dječak ne ukloni profil u danom roku, kontaktira se policija koja ima ovlasti provjeriti i doznati IP adresu onoga tko je otvorio profil.
sunny_side is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 12:28   #168
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
imamo dokaze i svjedoke, što nam još treba?
ma možeš ti imati što god hoćeš, ali facebook ti neće izbrisati profil...sigurna sam, nažalost
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 12:54   #169
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
ma možeš ti imati što god hoćeš, ali facebook ti neće izbrisati profil...sigurna sam, nažalost
pa neće facebook, ali će osoba za koju policija putem ip adrese utvrdi da narušava tuđu privatnost.
sunny_side is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 13:53   #170
[QUOTE=serpentine;31349074]njemu osobno uručena bilokakva sudska kazna neće ništa znaćit ali ako ima imalo pametne roditelje oni će znat što treba.
QUOTE]

kopiram dio ovog posta samo zbog toga sto je zadnji u kojem se spominje sudska kazna...u drugima se spominjalo kazneno djelo, kazneni progon i sl.

htjedoh samo reci da kod nas djeca ispod 14 godina nisu kazneno odgovorna, mislim da bi i u Hrvatskoj moglo biti tako. i da nije tako, rekla bih da se mozda ne bi islo na kradju identiteta, nego neku drugu kvalifikaciju, ali nije bitno.

to ne znaci da slucaj ne treba prijaviti policiji, dapace smatram da svaki, pa i ovaj oblik nasilja (koje je u porastu) treba prijaviti. ja to ne bih napravila mailom, nego osobno.

i nadam se da si razgovarala s roditeljima o ovome. mozda si spomenula,pa sam ja preskocila.
danivava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 15:42   #171
ma znam da ne mogu ali mislila sam opčenito da mu, kao maloljetnoj osobi, nebi ništa značila (pa i da ima 14)
kao što ne znaći ni ovima od 15-16 jer znaju da će eventualno odradit popravni dom pa ispočetka i tako sve dok ne dotakne punoljetnost.

ali ako se njega ne može sudski gonit onda mu se roditelje itekako može jer su oni ti koji bi trebali znat što im djete, pogotvo od 11 godina radi na i van interneta.

a zamislite samo kako bi se vi proveli da su neki vaši postupci doveli vaše roditelje pred sud.
itekako bi si to zapamtili a tu ne mislim na to da bi dotični roditelj ubio boga u vama.
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 15:44   #172
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
ma možeš ti imati što god hoćeš, ali facebook ti neće izbrisati profil...sigurna sam, nažalost
koga zapravo briga za sam profil ako on zjapi prazan?

a fb može maknut slike
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 11:02   #173
pa nije baš da nikoga nije briga za profil ako je klinac ukrao tuđe osobne podatke i njima se koristi.

evo još jedan sličan slučaj:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...ra/536023.aspx
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 11:11   #174
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
pa nije baš da nikoga nije briga za profil ako je klinac ukrao tuđe osobne podatke i njima se koristi.

evo još jedan sličan slučaj:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...ra/536023.aspx
Malo toga se može učiniti, ignoriranje je najbolja politika u tim situacijama.
Puno starijih profesora ima slične probleme, ali se lakše nose sa time. Kada bi sve škole imale službene profile te stvari bi se manje dešavale, jer bi postojala barem nekakva vrsta nadzora. Fejsbuk je ulični život prebačen u dom svakog djeteta, roditelji tu nažalost nemogu puno pomoći. Ja sam u godinu dana prijavio barem desetak stranica i profila (samom fejsbuku) i velika većina je obrisana. Moje mišljenje je da bez prisustva škola u tom mediju nema puno pomoći...
__________________
gimnazije u zagrebu
treehill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.