Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2011., 20:12   #81
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Čitam casio ovaj tvoj proglas pa mi se na spomen ovog autobusa s djecom upalila lampica...šta je s tim uopće bilo, Vedrana Rudan je u to doba gadno trubila o tim busevima, ali nikad nismo čuli ništa konkretnije...http://www.nacional.hr/clanak/105652...-miru-domovino
U sredini teksta se spominju famozni autobusi iz Opatije.
Nije to moj proglas već quotano iz izjave Vinka Mažara iz rujna 2011., koji je protiv Freda podnio prijavu, a iz spomenute izjave V.M. proizlazi da je i Fred bio u autobusima sa djecom.
Ja osobno znam još dvojicu svojih vršnjaka koje su starci preko vezica ugurali u te autobuse ali se nisu vratili u Vukovar.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 20:14   #82
Do prošle strane je imao 80% invalidnosti, al dobro to ne mjenja na stvari.

To je bolesno, kriminalno, vrijeđa zdravi razum i tipično je za ovu zemlju.
LudiBudha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 20:20   #83
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Nije to moj proglas već quotano iz izjave Vinka Mažara iz rujna 2011., koji je protiv Freda podnio prijavu, a iz spomenute izjave V.M. proizlazi da je i Fred bio u autobusima sa djecom.
Ja osobno znam još dvojicu svojih vršnjaka koje su starci preko vezica ugurali u te autobuse ali se nisu vratili u Vukovar.
Zašto bi ti trebala veza da te netko iz Opatije odvede u Vukovar u to doba?
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 20:25   #84
Quote:
LudiBudha kaže: Pogledaj post
Do prošle strane je imao 80% invalidnosti, al dobro to ne mjenja na stvari.

To je bolesno, kriminalno, vrijeđa zdravi razum i tipično je za ovu zemlju.


QUOTE=LudiBudha;37240415]Do prošle strane je imao 80% invalidnosti, al dobro to ne mjenja na stvari.

To je bolesno, kriminalno, vrijeđa zdravi razum i tipično je za ovu zemlju.[/QUOTE]


Govorim o tijelesnom oštečenju od 80 posto na osnovu bolesti koja je u svezi sa ratom iz čega proizlazi da je isti 80 postotni RVI a na osnovu koje je isti izašao na komisiju za mirovinu gdje je ocijenjen kao stopostotno radno nesposoban.......................mislim da je sad jasnije
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 21:08   #85
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Zašto bi ti trebala veza da te netko iz Opatije odvede u Vukovar u to doba?
Čitaj pažljivije.
Govorio sam o autobusima koji su odvezli djecu iz Vukovara a među djecom su bili i vojno sposobni. U tim autobusima su kao što rekoh završili i neki moji vršnjaci (vojno sposobni) i to angažmanom mame i tate koji su ih ugurali u te autobuse.

Ovaj tekst Rudanice nisam komentirao uopće.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 17.12.2011. at 21:14.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 21:10   #86
Quote:
LudiBudha kaže: Pogledaj post
Do prošle strane je imao 80% invalidnosti, al dobro to ne mjenja na stvari.
Brkaš stvari.
On ima invaliditet 80% HRVI trajno.
100% invaliditet koji mu je utvrđen se odnosi na gubitak radne sposobnosti pri lječničkoj komisiji MIORH-a kao preduvjet za vojno-invalidsku mirovinu.
To su dvije potpuno različite ocjene za dva potpuno različita prava od strane dva potpuno različita tijela..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 17.12.2011. at 21:26.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 22:16   #87
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Bitno što je on, premda je i mami i tati sredio status branitelja ali to je sad nebitno, jer on zna najmanje 5. lažnih, fale mu još 3.

Ako je točno boldano zapalit ću se, jer su ti isti roditelji 21.11.1991. prišli meni u Đakovu te pitali poznam li njihove sinove Predraga i Antonija i znam li što o njima.
Kako sam ih poznavao rekao sam da sam Freda vidio tjedan dana ranije. Mama kao mama je navalila da su sigurno poginuli, a ja joj neću reći. Jedva ju je muž smirio i odvukao od mene.

Daklem ljudi nisu bili u Vu, pa me zanima kako su postali branitelji, ako je točna gornja informacija.
laki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 08:16   #88
Quote:
laki5 kaže: Pogledaj post
Ako je točno boldano zapalit ću se, jer su ti isti roditelji 21.11.1991. prišli meni u Đakovu te pitali poznam li njihove sinove Predraga i Antonija i znam li što o njima.
Kako sam ih poznavao rekao sam da sam Freda vidio tjedan dana ranije. Mama kao mama je navalila da su sigurno poginuli, a ja joj neću reći. Jedva ju je muž smirio i odvukao od mene.

Daklem ljudi nisu bili u Vu, pa me zanima kako su postali branitelji, ako je točna gornja informacija.
To je isto kao da pitaš kako je Fred završio u registru branitelja od lipnja 1991. kada vojni policajci potvrđuju da su ga mobilizirali 04.listopada 1991.
S druge strane ti znaš koliko revizija 204.Vukovarske brigade je bilo, koliko s eja sjećam barem 4 minimalno, a zadnja je bila 1996. Prvo su se potvrde o pripadnosti dijelile na Borongaju, pa onda u Vlaškoj, pa poslije toga u Općini Vukovar (Rehak) pa zadnje u Heinzlovoj. Pa smo imali prvo podjelu na CZ i rezervi sastav, a onda na kraju smo imali podjelu na 204. brigada od 01.09.-18.11.1991. (Dedaković) i od 01.05.-31.08.1991. (Merčep).
Tih potvrda je bilo mali milijon.


I Nisam do danas znao da je Fred član odbora TRANSPARENCY INTERNATIONAL CROATIA
http://www.transparency.hr/index.php?kategorija=3
http://www.transparency.hr/dokumenti..._zivotopis.pdf
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 18.12.2011. at 08:22.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 08:23   #89
Quote:
LudiBudha kaže: Pogledaj post
Pojasnio je kolega to kolega gore. Sve jasno.

Međutim čitam Fredov životopis na netu pa su mi upale dvije stvari:
1. Da je završio višu pedagošku u Osijeku zvanje nastavnik
2. Da je dobio odličje Red Hrvatskog Križa

Koliko je meni poznato Red Hrvatskog križa se dodjeljuje za teška ranjavanja u obran suvereniteta i integriteta.
Zna li netko kad je to Fred teško ranjen i gdje?

http://hr.wikipedia.org/wiki/Red_hrvatskog_kri%C5%BEa
Quote:


Predrag Matić


Životopis


Rođen sam u Požegi 02. lipnja 1962. Od svoje druge godine živim u Vukovaru gdje sam završio osnovno i srednje obrazovanje. Na Pedagoškom fakultetu u Osijeku završavam dvogodišnji studij i stječem zvanje nastavnika razredne nastave.

Početkom rata u Hrvatskoj dragovoljno se uključujem u obranu Domovine. Od 15.06.1991. godine pripadnik sam pričuvnog sastava ZNG. Borim se na Trpinjskoj cesti pod zapovjedništvom pok. generala Blage Zadre. Tijekom rata obnašam gotovo sve funkcije, od zapovjednika voda do zapovjednika bojne. Na Trpinjskoj cesti osobno uništavam 8 neprijateljskih tenkova i 1 oklopljeni transporter. Okupacijom Vukovara odlazim u zarobljeništvo u srpske konc logore Stajićevo, Niš i Sr. Mitrovicu.

Po izlasku iz logora angažiran sam u Kabinetu načelnika Glavnog stozera HV, kod generala Janka Bobetka, gdje radim na mjestu Šefa ureda općih poslova. Sve godine rada u HV ocjenjivan sam najvišim ocjenama – „osobito se ističe“.

Od 1998. Šef sam Kabineta ministra hr. branitelja, a 2000. godine vračam se u GS OS RH na mjesto glasnogovornika Glavnog stožera. Umirovljen sam 31.12. 2000. godine u činu brigadira HV.
Od 2004.-2005. savjetnik sam potpredsjednice Vlade i ministrice branitelja Jadranke Kosor.

Za svoje junaštvo i zasluge u Domovinskom ratu odlikovan sam svim najvišim vojnim odličjima i medaljama:
- Red kneza Domagoja,
- Red Nikole Subica Zrinskog,
- Red hrvatskog kriza,
- Red hrvatskog trolista,
- Red hrvatskog pletera,
- Spomenicom domovinskog rata,
- Spomenicom Domovinske zahvalnosti i
- Medaljom Oluja
NNIŠTA LAŽNO - Kojom bojnom je to Fred zapovijedao?
Ja ne mogu vjerovati da čovjek ide tako daleko, kad se točno zna tko su bili zapovjednici bojni u Vukovaru i da je zapovjednik njegove bojne bio pok.General Blago Zadro, a poslije njegove smrti zapovjedništvo je preuzeo pok.Marko Babić.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 08:47   #90
izgleda da je ovaj topic poruka Fredu:
ili
"Frede i ti si naš,nečeš valjda nas?"
ili
"Frede pometi najprije u svom dvorištu"
zato bi bilo najbolje da se i Fred očituje o ovome i onda preuzme resor ili da resor prepusti Radimiru Čaćiću ili Slavku Liniću kojma se ne mogu "dokazivati" ovakve stvari

inače što jest jest,Josipović je od Burduša naslijedio svakojakih savjetnika
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 09:05   #91
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
inače što jest jest,Josipović je od Burduša naslijedio svakojakih savjetnika


Josipović Freda nije naslijedio od Mesića.
Ja mu mogu za sve progledati kroz prste, neka ga voda nosi i sa stupnjem invalidnosti i sa svim drugim pičkarlijama koje više neću spominjati.

Ali jedno ne mogu, čovjek napiše u svom životopisu da je "tijekom rata obnašam gotovo sve funkcije, od zapovjednika voda do zapovjednika bojne.".

E to ne mogu nikako progutati iz poštovanja prema mrtvim zapovjednicima bojne pok.generala Blage Zadre i pok.Marka Babića u čijoj bojni je bio i Fred.
pa zar stvarno mora gaziti preko kostiju mrtvih istinskih Heroja Vukovara. NIŠTA LAŽNO.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 18.12.2011. at 10:14.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 10:09   #92
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ja mu mogu za sve progledati kroz prste, neka ga voda nosi i sa stupnjem invalidnosti i sa svim drugim pičkarlijama koje više neću spominjati.

Ali jedno ne mogu, čovjek napiše u svom životopisu da je "tijekom rata obnašam gotovo sve funkcije, od zapovjednika voda do zapovjednika bojne.".

E to ne mogu nikako progutati iz poštovanja prema mrtvim zapovjednicima bojne pok.generala Blage Zadre i pok.Marka Babića u čijoj bojni je bio i Fred.
pa zar stvarno mora gaziti preko kostiju mrtvih istinskih Heroja Vukovara. NIŠTA LAŽNO
.
Ova tema o Fredu je još jedan od dokaza da pravna država ne funkconira, odnosno da funkcionira, ali samo za određenu skupinu građana...
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 11:38   #93
Ja vas ne razumijem,kakav god da je bio,Bio je u Vukovaru cijelo vrijeme,50% vukovaraca je Pobjeglo u 8 i 9 mjesecu,prvo njima suditi pa onda srbima koji su rušili,ubijali i prokazivali,pa onda onima koji su u podrumima bili 3 mjeseca na +5C.a o drugim hrvatima po zg kafićima 91god,ne želim ni pričati.
dell12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 13:28   #94
Quote:
casio kaže: Pogledaj post

Josipović Freda nije naslijedio od Mesića. .
nije ni rečeno da je Josipović naslijedio Freda od burduša.Pjesnik je time samo htio reći da je ovom precedniku od bivšeg precednika ostalo dosta škarta koja ga svojim savjetovanjem zaista drži u balkanskoj magli
uostalom da se ne udaljavamo od teme htio bih primjetiti da je Fred svakako bolji izbor od Šefice
nadam se da se slažeš
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 14:07   #95
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
...

Nego ti meni onda objasni kako netko kome je 2000. utvrđena potpuni gubitak radne sposobnosti - vojno invalidska mirovina, tko sam Nu2 kaže da ima PTSP ali ne konzumira terapiju može raditi bilo koji posao a kamoli savjetnički ili ministarski? Kako????
Zapravo je lik idealan za radno mjesto ministra, ko stvoren!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 14:56   #96
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Fred, kaj si to ti?!
jesmo li se to osjetili prozvanimAko je istina da je uništio 8-9 tenkova to znači da je ubio 30-ak četnika.
dell12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 16:29   #97
Koliko je meni poznato, nitko nikad nije vidio da je on unistio 8 tenkova. Ali bitna je druga stvar, a to je da se njega u javnosti dozivljava kao skromnog, postenog i samozatajnog heroja Vukovara koji se nigdje ne gura (cak ga i Ivkosic tako opisuje). Tu se s jedne strane vidi moc medija koji su ga takvim napravili, iako je stvarnost posve suprotna. S druge strane vidi se nemoc onih koji ga napadaju jer se napadi svode na forumasenje i povremeni jednokratni istup u nekakvom mediju koji prode nezamijecen. Ne vidim smisao da ga se stalno pljuje tu po forumu ako je sve napisano lako dokazivo. Ako je nekom ili skupini ljudi do pravde, neka iznesu sve sto o njemu imaju u svim medijima, pisanim, televizijskim i elektronickim i nek to guraju. Ne vidim drugi nacin da se ne samo njega, nego bilo koje laznjake bilo koje vrste, razne podobne kadrove, prevarante i sav ostali sljam makne s funkcija i medija i da ih konacno pocnu zamijenjivati pravi ljudi.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 16:37   #98
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato, nitko nikad nije vidio da je on unistio 8 tenkova. Ali bitna je druga stvar, a to je da se njega u javnosti dozivljava kao skromnog, postenog i samozatajnog heroja Vukovara koji se nigdje ne gura (cak ga i Ivkosic tako opisuje). Tu se s jedne strane vidi moc medija koji su ga takvim napravili, iako je stvarnost posve suprotna. S druge strane vidi se nemoc onih koji ga napadaju jer se napadi svode na forumasenje i povremeni jednokratni istup u nekakvom mediju koji prode nezamijecen. Ne vidim smisao da ga se stalno pljuje tu po forumu ako je sve napisano lako dokazivo. Ako je nekom ili skupini ljudi do pravde, neka iznesu sve sto o njemu imaju u svim medijima, pisanim, televizijskim i elektronickim i nek to guraju. Ne vidim drugi nacin da se ne samo njega, nego bilo koje laznjake bilo koje vrste, razne podobne kadrove, prevarante i sav ostali sljam makne s funkcija i medija i da ih konacno pocnu zamijenjivati pravi ljudi.
Ako isti uz sva svoja "nemala" primanja prima i novčane naknade za razno razne odbore i savjetničke usluge a poznato je da je isti radno nesposoban pa zašto to ne bi bilo napisano ovdje sa namjerom da netko tko nije upoznat sa tim stvarima stekne malo drukčiju sliku od one kakvim se isti predstavlja u javnosti......




Druga stvar koju bih sada naveo je ta što je to do sada Fred učinio ,napravio za širu braniteljsku populaciju sa svojih pozicija do danas.......osim da je uvijek sebe stavio u prvi plan osiguravši sebi mirovinu od 10 000kn po osnovu dobivenog čina, veliki postotak invalidnosti, osigurana sredstva za izdavanje knjige od strane MHB-a,najviša odlikovanja , bezobrazan način u zahtjevanju čina generala na način da je pisao zamolbu i od koje još uvijek nije odustao i sl............



P.S.- za Kotromanovića kao ministra branitelja ili sada ministra obrane ne bih A rekao dapače ,ali ipak ostaje gorak okus u ustima sa spoznajom da je isti bio u NO KIO orahovica i za svoje usluge brao novce.........
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP

Zadnje uređivanje kobrin sin : 18.12.2011. at 16:48.
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 18:00   #99
,
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
Ako isti uz sva svoja "nemala" primanja prima i novčane naknade za razno razne odbore i savjetničke usluge a poznato je da je isti radno nesposoban pa zašto to ne bi bilo napisano ovdje sa namjerom da netko tko nije upoznat sa tim stvarima stekne malo drukčiju sliku od one kakvim se isti predstavlja u javnosti......
Nek bude napisano, dapace. Ali ove stvari na ovom forumu citam vec ne znam koji put, a taj Fred i dalje ima imidz koji sam napisao. Sva sreca da u stvarnom zivotu nikad nisam morao voditi razgovor o Fredu. Ja bih govorio ovo sto sam ovdje procitao (jer vjerujem casiu), a sugovornici cak i s desnice bi me gotovo sigurno pokopali da nisam normalan, da sam iskljuciv, da ga mrzim jer je od Josipovica i SDP-a i slicno. A to bi se dogodilo zato sto je on u medijima andelek kojeg cak zakidaju za ono sto je zasluzio.

Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
Druga stvar koju bih sada naveo je ta što je to do sada Fred učinio ,napravio za širu braniteljsku populaciju sa svojih pozicija do danas.......osim da je uvijek sebe stavio u prvi plan
E to mene zanima. Ja se ne mogu sjetiti kako je on dospio u medije. Imam u glavi neke godinama stare emisije na televizije, ali ne mogu se sjetiti pocetka. Kako je bas on od svih branitelja Vukovara postao najpoznatiji i najeksponiraniji. Sto je kljuc koji ga je izdignuo od ostalih, pogotovo uz cinjenicu da je on u usporedbi s drugima nula i na ratnom i na moralnom planu i da osim uzdizanja sebe bas nista nije napravio za ostale borce Vukovara kao ni promidzbu istine o toj bitci, sto je s obzirom na njegov medijski i politicki status mogao.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:38   #100
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Brkaš stvari.
On ima invaliditet 80% HRVI trajno.
100% invaliditet koji mu je utvrđen se odnosi na gubitak radne sposobnosti pri lječničkoj komisiji MIORH-a kao preduvjet za vojno-invalidsku mirovinu.
To su dvije potpuno različite ocjene za dva potpuno različita prava od strane dva potpuno različita tijela..
Casio, nakon što sam pregledao Fredovo sudjelovanje u emisiji Nu2, nema sumnje da laže i mulja...Idemo redom...

Na Stankovićevo pitanje kada mu se pojavio PTSP, odgovorio je;
http://www.youtube.com/watch?v=t1vwC...ailpage#t=174s

o PTSP-u kaže da ima svatko..http://www.youtube.com/watch?v=t1vwC...tailpage#t=40s

Evo ovdje kaže da je 18.11.1991.g., znači na dan pada Vukovara uništio jedan tenk... http://www.youtube.com/watch?feature...V8A0U9Ic#t=77s

Nadalje, o uključivanju u DR kaže da je bio uključen u mjesnu zajednicu, koja se nalazila u vrtiću u Borovom naselju i kako je odlazio na ispomoć u Dom tehnike na Dunavu i bla, bla, bla..Nigdje se ne spominje nikakav datum kada je to bilo...http://www.youtube.com/watch?feature...8A0U9Ic#t=560s

Pazi ovaj razgovor i kako se isti brzo prebacuje na Hercegovačku ulicu gdje je bio na ispomoći.....http://www.youtube.com/watch?feature...8A0U9Ic#t=534s

Pazi ovaj Fredov opis boravka u Hercegovačkoj ulici i kako spominje Mirka Brekala, čiji zamjenik je Fred...http://www.youtube.com/watch?feature...jhNLvQ8#t=114s
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.