Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2016., 21:42   #1101
Trebam hitno odgovor, na astro.com sam izradila natalnu kartu i njom se cijelo vrijeme služila, nedavno sam upisala jedan astro tečaj i danas sam dobila svoju kartu napravljenu u licenciranom programu predavačice gdje mi je karta potpuno drugačija. Ona kaže da je to zbog ljetnog računanja vremena (rođena sam u 4.mj) i da ne upisujem da sam rođena u 10 već pišem da sam rođena u 9. Ja sam pretpostavila da astro.com to sam predvidi i automatski izračuna ali ona kaže da ne. E sad vjerujem da je odg na takvo pitanje već bio ali s obzirom da mi je sutra zadnje predavanje nemam vremena tražit a voljela bih znati tko je u pravu jer ću možda sve radit na totalno krivoj karti
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 21:48   #1102
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
Trebam hitno odgovor, na astro.com sam izradila natalnu kartu i njom se cijelo vrijeme služila, nedavno sam upisala jedan astro tečaj i danas sam dobila svoju kartu napravljenu u licenciranom programu predavačice gdje mi je karta potpuno drugačija. Ona kaže da je to zbog ljetnog računanja vremena (rođena sam u 4.mj) i da ne upisujem da sam rođena u 10 već pišem da sam rođena u 9. Ja sam pretpostavila da astro.com to sam predvidi i automatski izračuna ali ona kaže da ne. E sad vjerujem da je odg na takvo pitanje već bio ali s obzirom da mi je sutra zadnje predavanje nemam vremena tražit a voljela bih znati tko je u pravu jer ću možda sve radit na totalno krivoj karti
Astro.com ima uračunato ljetno/zimsko računanje vremena.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 22:03   #1103
Hvala puno! Imam jos jedno pitanje... učili smo da su planete u kvadratu uvijek u znakovima iste kvalitete, jel to istina? ja u karti imam kvadrat merkura u ovnu sa saturnom u vodenjaku (orbis -6 stupnjeva 22 minute). To su kardinalni i fiksni, ona kaže da je to prevelik orbis i da to ne gledam kao kvadrat iako mi program pokazuje.
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 11:13   #1104
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
Hvala puno! Imam jos jedno pitanje... učili smo da su planete u kvadratu uvijek u znakovima iste kvalitete, jel to istina? ja u karti imam kvadrat merkura u ovnu sa saturnom u vodenjaku (orbis -6 stupnjeva 22 minute). To su kardinalni i fiksni, ona kaže da je to prevelik orbis i da to ne gledam kao kvadrat iako mi program pokazuje.
Tu imaš dvije struje. Astrologe koji aspekte definiraju samo na razini osnovnih elemenata i onih koji tako ne rade. Stoga neki astrolozi uzimaju postojanje kvadrata samo ako je on formiran na razini neskladnih elemenata, dok drugi uzimaju u obzir kvadrat koji npr. spaja znakove čiji elementi nisu nekomplementarni zato jer se u njemu planete nalaze na granicama znakova (kao tvoj slučaj ovna i vodenjaka). Ovaj drugi kvadrat je u tom slučaju slabijeg djelovanja nego onaj koji akumulira nesklad na razini elementa.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 04:48   #1105
Mene zanima, a ne znam je li ovo prava tema, ima li ikakvog značenja za nas neka značajna interakcija nekog nama jako bliskog sa osobom rođenom istog dana i mjeseca (ne i iste godine) kao i mi? Dakle ako netko nama jako blizak doživi nešto značajno od takve osobe (bilo dobro ili loše) ima li to ikakvo značenje za nas? Snosimo li i mi neke posljedice, odgovornosti ili zasluge za tako nešto?

Unaprijed se ispričavam ako je u krivoj temi pitanje.
Zhupo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 08:49   #1106
Quote:
Zhupo kaže: Pogledaj post
Mene zanima, a ne znam je li ovo prava tema, ima li ikakvog značenja za nas neka značajna interakcija nekog nama jako bliskog sa osobom rođenom istog dana i mjeseca (ne i iste godine) kao i mi? Dakle ako netko nama jako blizak doživi nešto značajno od takve osobe (bilo dobro ili loše) ima li to ikakvo značenje za nas? Snosimo li i mi neke posljedice, odgovornosti ili zasluge za tako nešto?

Unaprijed se ispričavam ako je u krivoj temi pitanje.
Nisi pisala na krivoj temi, zapravo nisam sigurna da li je moguće imati temu koja bi imala veze s pitanjem jer je prilično nelogično.


Natalna karta je slikovni prikaz naše osobnosti s svim njenim potencijalima i nedostatcima. Mi možemo samo snositi odgovornosti i zasluge koje su posljedice naših vlastitih odluka i djela, a ne tuđih.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:00   #1107
https://i.imgur.com/YQqc5Ry.png

https://i.imgur.com/hWyMdNx.gif

https://i.imgur.com/K9Yj4Ry.gif

Ako neko može da mi malo protumači podznak, ono što je na njemu, koliko je važan i tako?

Je li istina da sam mnogo tvdoglav i svadljiv kao što mi bliski ljudi govore?

Druga karta je sa astro.com. Prema njoj mi je Lilith u djevici, a prema prvoj u lavu. Ne znam koja je preciznija, pa sam obje postavio. Postavio sam i treću kartu sa tranzitom.
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:10   #1108
Quote:
zagors kaže: Pogledaj post
https://i.imgur.com/YQqc5Ry.png

https://i.imgur.com/hWyMdNx.gif

https://i.imgur.com/K9Yj4Ry.gif

Ako neko može da mi malo protumači podznak, ono što je na njemu, koliko je važan i tako?

Je li istina da sam mnogo tvdoglav i svadljiv kao što mi bliski ljudi govore?

Druga karta je sa astro.com. Prema njoj mi je Lilith u djevici, a prema prvoj u lavu. Ne znam koja je preciznija, pa sam obje postavio. Postavio sam i treću kartu sa tranzitom.
Obje karte su iste samo su izrađene u različitim programima. U prvoj karti si izradio kartu s opcijom da se vidi Lilith, dok u onoj drugoj s astro.coma uopće nisi uključio opciju koja očitava Lilith pa nije ni označena u karti (ovo što vidiš u djevici je znak za sjeverni Mjesečev čvor, a ne Lilith).

Tvoj ASC je na posljednjem stupnju ovna. Što se tiče "tumačenja" trebaš postaviti konkretno pitanje - a ne opisno. Što te točno zanima?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:19   #1109
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Obje karte su iste samo su izrađene u različitim programima. U prvoj karti si izradio kartu s opcijom da se vidi Lilith, dok u onoj drugoj s astro.coma uopće nisi uključio opciju koja očitava Lilith pa nije ni označena u karti (ovo što vidiš u djevici je znak za sjeverni Mjesečev čvor, a ne Lilith).

Tvoj ASC je na posljednjem stupnju ovna. Što se tiče "tumačenja" trebaš postaviti konkretno pitanje - a ne opisno. Što te točno zanima?
Kada na astru kliknem da vidim u kojem mi je znaku Lilith, ispada da je u djevici (Lilith 10 Vir 57'55"), a ovdje je u lavu.

Interesuje me koliko ovaj Saturn utiče na podznak, da li mu daje neke osobine? Iskreno, ne razumijem se baš u ovo, a zainteresovalo me je. Možda je bolje da kartu postavim pitanje na pitanja o natalnim kartama?
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:53   #1110
Quote:
zagors kaže: Pogledaj post
Kada na astru kliknem da vidim u kojem mi je znaku Lilith, ispada da je u djevici (Lilith 10 Vir 57'55"), a ovdje je u lavu.
Ovisi koju si onda opciju na astrothemeu uključio. Evo vidi ovje ti piše nešto o tome:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...2&postcount=10
Quote:
Interesuje me koliko ovaj Saturn utiče na podznak, da li mu daje neke osobine? Iskreno, ne razumijem se baš u ovo, a zainteresovalo me je. Možda je bolje da kartu postavim pitanje na pitanja o natalnim kartama?
Ovdje Saturn nije u konjunkciji s ASC-om pa nema toliko snažan utjecaj na "smirenje" ovog tvrdoglavog i svadljivog ASC-a. Više ga "smiruje" pozicija dispozitora, tj. Marsa u vagi.

Pitanja na temi natalnih pitanja nisu vezana uz aspekte (sve piše u uvodnom postu). Za to imamo ovu temu:

Planete, planetarni položaji i aspekti u natalnoj karti - pitanja i osvrti

Što se tiče Saturna za njega imamo ovu temu:

Pitanja i odgovori u vezi Saturna i njegovih aspekata
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:06   #1111
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovisi koju si onda opciju na astrothemeu uključio. Evo vidi ovje ti piše nešto o tome:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...2&postcount=10

Ovdje Saturn nije u konjunkciji s ASC-om pa nema toliko snažan utjecaj na "smirenje" ovog tvrdoglavog i svadljivog ASC-a. Više ga "smiruje" pozicija dispozitora, tj. Marsa u vagi.

Pitanja na temi natalnih pitanja nisu vezana uz aspekte (sve piše u uvodnom postu). Za to imamo ovu temu:

Planete, planetarni položaji i aspekti u natalnoj karti - pitanja i osvrti

Što se tiče Saturna za njega imamo ovu temu:

Pitanja i odgovori u vezi Saturna i njegovih aspekata
Ja sam samo kliknuo na Lilith i to mi izbacilo.

Hvala na pojašnjenju.

A ima li neka tema gdje mogu postaviti generalna pitanja, tipa zašto mi svi govore da sam najtvrdoglavija osoba koju su upoznali, da sam svadljiv, da li se to vidi u natalnoj karti, imam li te osobine, i tako ta pitanja?
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:27   #1112
Quote:
zagors kaže: Pogledaj post
Ja sam samo kliknuo na Lilith i to mi izbacilo.

Hvala na pojašnjenju.

A ima li neka tema gdje mogu postaviti generalna pitanja, tipa zašto mi svi govore da sam najtvrdoglavija osoba koju su upoznali, da sam svadljiv, da li se to vidi u natalnoj karti, imam li te osobine, i tako ta pitanja?
Pa ima, ova gore:

Planete, planetarni položaji i aspekti u natalnoj karti - pitanja i osvrti
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:34   #1113
Hvala.
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:41   #1114
Zašto imamo 3 slične teme?
- Fizički izgled u natalnoj karti
- Ljepota u horoskopu
- Gabori...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:04   #1115
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Zašto imamo 3 slične teme?
- Fizički izgled u natalnoj karti
- Ljepota u horoskopu
- Gabori...
Iz više razloga.

Prvi razlog je taj što je preporuka vlasnika foruma da ne "uzgajamo" velike teme, a da svaka tema koja može biti dovoljno kvalitetna kao zasebna bude takva. To je i zato jer je na taj način lakše putem tražilice (google...) pronaći neki sadržaj ili odgovor.

Drugi razlog je taj što se često pokaže potreba da se raspravlja o nečemu specifičnom (što izrasta iz neke "šire" teme)...kao što je to npr. slučaj s temom Fizičkog izgleda u kojoj se o svim mogućim segmentima izgleda može raspravljati. No kada se neka tema proširi i dobije korpus ili je zanimljiva kao zasebna moderator ju kao takvu izdvoji. Pa je tako npr. iz teme fizičkog izgleda potekla tema Bljedolikost. Dakle na temi Fizičkog izgleda se može raspravljati općenito o izgledu, a na ove druge dvije o specifičnim "estetskim" slučajevima kroz primjere.


Na sličan način imamo temu Astrologija i zdravlje na kojoj općenito raspravljamo o zdravstvenim problemima i bolestima, ali su iz nje vremenom nastale i izdvojene i posebne teme: Koža i bolesti kože, Bolesti živčanog sustava, Kosti i bolesti kostiju, Bolesti dišnog sustava.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:02   #1116
Pozdrav svima,
ovo je moja natalna karta, asc mi je u vagi, sunce mi je u jarcu. Po nekim kartama su mi sunce i jarac u 4. kući, a po nekima u 3. kući, više nisam sigurna koje je točno, a voljela bih znati, tako da mogu znati iščitati. Ako mi tko može pomoći, bila bih mu zahvalna (nadam se da sam dala dovoljno inf za moje pitanje)
https://imgur.com/a/JWHhq
GotU is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:04   #1117
Quote:
GotU kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
ovo je moja natalna karta, asc mi je u vagi, sunce mi je u jarcu. Po nekim kartama su mi sunce i jarac u 4. kući, a po nekima u 3. kući, više nisam sigurna koje je točno, a voljela bih znati, tako da mogu znati iščitati. Ako mi tko može pomoći, bila bih mu zahvalna (nadam se da sam dala dovoljno inf za moje pitanje)
https://imgur.com/a/JWHhq
Napravi lijepo kartu u programu astro.com-a (kod ove se ne vide stupnjevi).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:33   #1118
https://imgur.com/a/nel5i

je li ovako bolje? po ovome mi je sunce u trećoj kući, a 4. kuća je u jarcu?
GotU is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 10:06   #1119
Pozz...
Zanima me da li ima tema kako odgajati i ponasati se prema djeci po horoskooskom znaku? Trazim ali nista nisam mogla pronaci. Zato pitam ovdje, prije nego otvorim temu. Imam jednog malog buntovnog Lavića pa bi voljela da ga malo bolje razumijem ��

Zadnje uređivanje Raana : 11.03.2018. at 10:07. Reason: Aa
Raana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 12:08   #1120
Quote:
Raana kaže: Pogledaj post
Pozz...
Zanima me da li ima tema kako odgajati i ponasati se prema djeci po horoskooskom znaku? Trazim ali nista nisam mogla pronaci. Zato pitam ovdje, prije nego otvorim temu. Imam jednog malog buntovnog Lavića pa bi voljela da ga malo bolje razumijem ��
Ok. Evo idem otvoriti temu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.