Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2003., 12:19   #141
Baš sam bil pročital Ljeva Ruka Tame od Ursule LeGuin. Zakon stvar.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 21:38   #142
Ja sam prije par dana između ostalog posudio od Le Guin "Pričanje" i Kuću Atreida.

Dal se isplati čitat Marsovsku trilogiju (ono Crveni - Plavi - Zeleni), poprilično su debele i imaju glupe nazive (iako je iz njih jasno da se radi o ... ovaj... bojanju Marsa?? šala, kolonizaciji).
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 19:22   #143
E da, kojim redom treba čitat Dinu i koje sve knjige su u tom ciklusu?
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 19:50   #144
Ja ju nebi ni čito. Prva knjiga je bila tako lame, po meni. Paul je mali seronja, kraj je totalno anti-klimatičan (uhu Paul vidi budućnost, Paul zna ishod bitke). Svaka čast na detaljno razrađenom svijetu, ali likovi mu ne šljakaju.



<priprema se za napad Dune obožavatelja>
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 19:55   #145
Quote:
Nephrite kaže:
Ja ju nebi ni čito. Prva knjiga je bila tako lame, po meni. Paul je mali seronja, kraj je totalno anti-klimatičan (uhu Paul vidi budućnost, Paul zna ishod bitke). Svaka čast na detaljno razrađenom svijetu, ali likovi mu ne šljakaju.



<priprema se za napad Dune obožavatelja>
Nadam se da sad neće doć do prepirke, ajde ljudi, degustibus non es dispudantum ili tako nekako (pripremam se za latinski, ove god krećem u srednju, pa..).

Ja ću pročitat prvu (jel je Kuća Atreida?) pa šta bude.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 20:00   #146
Prva knjiga ti se zove Dina.
Druga Dune Messiah

Te knjige s nazivom "kuća" treba izbjegavat. Nije ih napisao Frank Herbert, već njegov sin u suradnji s jednim od najgorih pisaca današnjice Kevinom J. Andersonom.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 20:05   #147
Quote:
Nephrite kaže:
Prva knjiga ti se zove Dina.
Druga Dune Messiah

Te knjige s nazivom "kuća" treba izbjegavat. Nije ih napisao Frank Herbert, već njegov sin u suradnji s jednim od najgorih pisaca današnjice Kevinom J. Andersonom.
Thanks. Ndah, obožavam kad djeca dobrih pisaca i općenito umjetnika misle da su i sami umjetnici
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 21:20   #148
Počeh čitati Homecoming seriju od Orson Scott Carda...5 knjiga.
Izvjestiti ću vas o tome kad pročitam.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 18:58   #149
A jel tko čitao Battlefield Earth od Hubbarda? Kod nas je prevedena kao Bojno polje zemlja , bila mi je zakon kad sam je čitao prije 10-ak godina.

Nedavno je Travolta snimio katastrofalan film po toj knjizi i nisam ga želio gledati da mi ne zasere doživljaj ....
Zgembo Endislich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 15:21   #150
Citao Hubbarda i kao klincu je bila dobra. Sad je poprimila neke druge konotacije, jer ju scijentolozi (ciji je Hubbard prorok, predvodnik ili nesto slicno, ne znam pravi izraz) kuju u nebesa.
Film je katastrofa.
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 09:53   #151
Quote:
finalnifantazista kaže:
E da, kojim redom treba čitat Dinu i koje sve knjige su u tom ciklusu?

1) Dune
2) Dune Messiah
3) Children of Dune
4) God Emperor of Dune
5) Heretics of Dune
6) Chapterhouse - Dune


Meni osobno to je najbolji SF serijal. Inače, serija House Atreides/Harkonnen/Corrino ima svojih trenutaka, ali kad pročitaš originalne knjige starog Herberta, vidjet ćeš koliko su nove jadne prema njima. Ako želiš pravu katastrofu, pročitaj Legends of Dune-Butlerian Jihad. Užas.

Neću komentirati onu primjedbu o slabim likovima, osim da se s njom ne slažem
__________________
When that one great scorer comes to total up your name it's not whether you won or lost but how you played the game.
Sardaukar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 15:57   #152
Quote:
Sardaukar kaže:
Meni osobno to je najbolji SF serijal. Inače, serija House Atreides/Harkonnen/Corrino ima svojih trenutaka, ali kad pročitaš originalne knjige starog Herberta, vidjet ćeš koliko su nove jadne prema njima. Ako želiš pravu katastrofu, pročitaj Legends of Dune-Butlerian Jihad. Užas.

Neću komentirati onu primjedbu o slabim likovima, osim da se s njom ne slažem
Ja sam čuo da će dinamični duo B. Herbert i KJ Anderson napisat još jednu knjigu, koja je radnjom smještena iza Chapterhouse Dune. Valjda ju rade prema nekim natuknicama koje je Frank Herbert ostavio u nekoj kutiji.


Možda sam pretjero u tome što sam rekao da su likovi loši. Jednostavno do kraja prve knjige ja sam mrzio većinu njih. Sve te njihove spike su mi išle na jetra.
Još sam bio razočaran u Sardaukarima. Cijelo vrijeme svi govore kako strašni Carevi ratnici, a onda ih ovi Fremeni (u srpskom prijevodu: Slobodnjaci) pobijede u 2 strane.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 22:23   #153
Da, to je i mene smetalo. Sardaukari, kao izvježbani vojnici popuše od onih pustinjskih jadnika.
Tja, ne možeš sve imati. Zato Fremeni degeneriraju u jadnike, što je super prikazano u meni najboljem nastavku, God Emperor of Dune.
__________________
When that one great scorer comes to total up your name it's not whether you won or lost but how you played the game.
Sardaukar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 20:40   #154
Quote:
Sardaukar kaže:
1) Dune
2) Dune Messiah
3) Children of Dune
4) God Emperor of Dune
5) Heretics of Dune
6) Chapterhouse - Dune

thanks.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.