Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 23:52   #3581
Možda i volim, možda se ne pravim. Tko zna?
Ali me nikada nećeš vidjeti da ovako zapnem za nešto pokušavajući dokazati nekome da nije u pravu ili da je nešto napisao ne razmišljajući. To se kaže jednom, ili druga strana argumentira ili ne ako je bio pucanj u prazno. Ti se tu ko malo dijete kopcaš i ponavljaš jel tako da sam dobro rekao, jel tako da sam dobro rekao, jel tako, jel tako....ne treba čovjek biti moderator da mu postaneš naporan. Modovi već znaju svoje pa će reći nešto ako procijene da ima potrebe.
lurker312 is offline  
Old 10.10.2017., 00:02   #3582
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Možda i volim, možda se ne pravim. Tko zna?
Ali me nikada nećeš vidjeti da ovako zapnem za nešto pokušavajući dokazati nekome da nije u pravu ili da je nešto napisao ne razmišljajući. To se kaže jednom, ili druga strana argumentira ili ne ako je bio pucanj u prazno. Ti se tu ko malo dijete kopcaš i ponavljaš jel tako da sam dobro rekao, jel tako da sam dobro rekao, jel tako, jel tako....ne treba čovjek biti moderator da mu postaneš naporan. Modovi već znaju svoje pa će reći nešto ako procijene da ima potrebe.
Pitao sam ga zato što me stvarno zanimalo, i zato što sam mislio da možda stvarno ima nešto konkretno za reći.

I ti si meni naporan sa tim padanjem iz vedra neba i kvačenjem za mene bez ikakvog pravog razloga, i kaj ćemo sad?

Lijepo me stavi na ignore, pa više nećeš morati čitati moje postove i gotova priča. Ne moraš me tu jašiti zbog nekih svojih frustracija.
ericsson is offline  
Old 10.10.2017., 00:28   #3583
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Pitao sam ga zato što me stvarno zanimalo, i zato što sam mislio da možda stvarno ima nešto konkretno za reći.
Mene zanimaju iste (slicne) stvari koje zanimaju i tebe. Otprilike... Imam siroko podrucje zanimanja za razne drustvene (posebno politicke) znanosti i medije.

Nemam dana fakulteta u tim sektorima. Nitko me do sada nije kocio u ucenju onoga sto me zanima, sto samo potvrduje da covjek osim kladionice i birtije (sto je naveo Sash kao negativan primjer, iza cega je ova besmislena rasprava i krenula) ima na izbor sto ce uciniti sa sobom ukoliko vise, ili trenutno nema ili ne osjeca potrebu crnciti kao magarac. Ili samo treba kratak predah...

E da, zaboravih napomenuti da vlastito znanje u tim podrucjima povremeno i kapitaliziram. Dakle, okoristih se onime sto naucih.

Nitko nema monopol nad znanjem. Sasvim je drugi par rukava koji su nasi osobni motivi za ucenje i savladavanje raznih vjestina. Isto tako, to je mogla biti i mehanika, pod uvjetom da me toliko zanima.

Jel' ti sad lakse?

I drugi put prati raspravu pozorno, zato sto se u nizu postova kriju odgovori na vecinu tvojih pitanja.
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Old 10.10.2017., 01:01   #3584
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Jel' ti sad lakse?

I drugi put prati raspravu pozorno, zato sto se u nizu postova kriju odgovori na vecinu tvojih pitanja.
Nije mi niti lakše niti teže, ali ponovo nisi odgovorio na moje pitanje. Nema veze, jer više niti ne očekujem da ćeš to učiniti.

Pratio sam pozorno, ali nisam tip za dešifriranje skrivenih značenja. Ustvari, nije se radilo o klasičnom skrivanju, nego o toliko općenitom opisu, da iz toga nije bilo moguće izvući ništa konkretno. Možda zato što od pisanja konkretnih stvari na forumu nema nikakve zarade?

No dobro, da dalje ne offtopičarimo, mislim da je vrijeme za završetak ove rasprave. Laku noć.
ericsson is offline  
Old 10.10.2017., 01:03   #3585
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Nije mi niti lakše niti teže, ali ponovo nisi odgovorio na moje pitanje. Nema veze, jer više niti ne očekujem da ćeš to učiniti.

Pratio sam pozorno, ali nisam tip za dešifriranje skrivenih značenja. Ustvari, nije se radilo o klasičnom skrivanju, nego o toliko općenitom opisu, da iz toga nije bilo moguće izvući ništa konkretno. Možda zato što od pisanja konkretnih stvari na forumu nema nikakve zarade?

No dobro, da dalje ne offtopičarimo, mislim da je vrijeme za završetak ove rasprave. Laku noć.


Ajd', laku noc.
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Old 10.10.2017., 08:21   #3586
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Nema na čemu.

Vidiš, volio bih kada bi Andrew i Sash isto tako precizno naveli na koje točno vještine misle.
a jebo ga patak, cisto za primjer: vani je studij managementa jedan od tezih za zavrsiti
casnici uce kako voditi vojsku i rjesavati probleme i kako organizirati sve sto treba kad se radi o grupama ljudi i njihovim potrebama
policija uci kako smirivati i kontrolirati masu
politicari kako prodati muda pod bubrege, po mogucnosti na nacin da im narod jos i pljesce
u korporativnim vodama se takoder uce strukture i nacini kako se postavljaju sistemi, a svi koji rade u vecoj firmi znaju da u tim vodama neki plivaju kao ribice, a drugi se dave kao zabe
itd, itd, itd...
ne znam kaj bi ti tocno htio konkretno, kad sve ovisi o tome di si i s cim se bavis i o nekom vise-manje konkretnom kruzenju
sigurno si i sam primijetio da inzinjeri, doktori i pravnici npr. imaju sasvim drugacije stilove, maltene razlicite jezike govore
ZgSash is offline  
Old 10.10.2017., 08:54   #3587
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a jebo ga patak, cisto za primjer: vani je studij managementa jedan od tezih za zavrsiti
casnici uce kako voditi vojsku i rjesavati probleme i kako organizirati sve sto treba kad se radi o grupama ljudi i njihovim potrebama
policija uci kako smirivati i kontrolirati masu
politicari kako prodati muda pod bubrege, po mogucnosti na nacin da im narod jos i pljesce
u korporativnim vodama se takoder uce strukture i nacini kako se postavljaju sistemi, a svi koji rade u vecoj firmi znaju da u tim vodama neki plivaju kao ribice, a drugi se dave kao zabe
itd, itd,
Ovo je ucenje kako manipulirati ljudima. Gadi mi se to.
mantisa is offline  
Old 10.10.2017., 09:31   #3588
alternativa tome je kaos, bande, nered i sve kaj vec u tu pricu ide

jedno je manipulacija u smislu u kojem ti navodis, drugo su elementi i alati za vodenje i odrzavanje reda i postizanje efikasnosti
cisto jedan policijski primjer: mozes li zamisliti sto se dogodi ako negdje imas skup od par tisuca ljudi i krene stampedo? jasno ti je koliko ce biti nastradalih i tko ce nastradati?
ZgSash is offline  
Old 10.10.2017., 09:57   #3589
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
alternativa tome je kaos, bande, nered i sve kaj vec u tu pricu ide

jedno je manipulacija u smislu u kojem ti navodis, drugo su elementi i alati za vodenje i odrzavanje reda i postizanje efikasnosti
cisto jedan policijski primjer: mozes li zamisliti sto se dogodi ako negdje imas skup od par tisuca ljudi i krene stampedo? jasno ti je koliko ce biti nastradalih i tko ce nastradati?
nemam ništa protiv održavanja reda, nisam na to mislila
mantisa is offline  
Old 10.10.2017., 10:08   #3590
ali, to je isto to, isti alati, principi i nacini, samo se svrha razlikuje

kao sto recimo pistolj moze posluziti za napad, ali i za samoobranu
ZgSash is offline  
Old 10.10.2017., 11:54   #3591
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a jebo ga patak, cisto za primjer: vani je studij managementa jedan od tezih za zavrsiti
casnici uce kako voditi vojsku i rjesavati probleme i kako organizirati sve sto treba kad se radi o grupama ljudi i njihovim potrebama
policija uci kako smirivati i kontrolirati masu
politicari kako prodati muda pod bubrege, po mogucnosti na nacin da im narod jos i pljesce
u korporativnim vodama se takoder uce strukture i nacini kako se postavljaju sistemi, a svi koji rade u vecoj firmi znaju da u tim vodama neki plivaju kao ribice, a drugi se dave kao zabe
itd, itd, itd...
ne znam kaj bi ti tocno htio konkretno, kad sve ovisi o tome di si i s cim se bavis i o nekom vise-manje konkretnom kruzenju
sigurno si i sam primijetio da inzinjeri, doktori i pravnici npr. imaju sasvim drugacije stilove, maltene razlicite jezike govore
Kaj bih ja točno konkretno htio? Ono isto što sam ja napravio. Dakle, na pitanje što me zanima, ja sam konkretno odgovorio o kojoj se vještini konkretno radi (vještina utjecaja na ljude), i naveo konkretnog autora i konkretno djelo u kojem taj autor iznosi postavke i metode te vještine. Nije puno, ali je vrlo konkretno.

Za razliku od npr. tebe, koji si navodio da su tvoji poznanici/prijatelji prošli edukacije iz područja koja si naveo kod vrhunskih majstora zanata, ali kad sam pitao koje točno edukacije i kod kojih majstora zanata ostao sam bez odgovora.

Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ovo je ucenje kako manipulirati ljudima. Gadi mi se to.
Nije to tako jednostavno. To je nešto slično borilačkim vještinama. Mogu služiti u plemenite svrhe (kao što je obrana slabijih i samoobrana), a mogu se i strahovito zloupotrebljavati. To više ovisi o čovjeku, nego o vještini (osim u određenim slučajevima, kad je vještina dizajnirana isključivo u zle svrhe). Uostalom, da si pročitala Cialdinija, vidjela bi da se on bavi i metodama "obrane" od štetnih utjecaja loših pojedinaca i skupina.
ericsson is offline  
Old 10.10.2017., 13:02   #3592
ali ja to nisam naveo
ja sam dapace rekao da ja nisam bio u toj prici, ali znam ljude koji su prosli te studije i vidio kod njih razliku u pristupu i ponasanju
sorry, nemam konkretne izvore i podatke, samo sam malo okusio nesto od toga i imao priliku shvatiti koji je princip
i da, jako je slicno borilackim vjestinama, tu si full u pravu
ovo je upravo po sun tzuu, da bitku treba dobiti i prije nego je zapocela
ZgSash is offline  
Old 11.06.2019., 03:36   #3593
Znam da je vec tema stara ali nikad nemoj nikoga pitat za savjet jer 100 ljudi 100 cudi ....sama donesi odluku pa da je i gora bolje i sam donjet odluku nego da ti drugi govore sto da radis .... sto ti se moze dogodit lose krenete skupa vidi ako neide ako se ne pridrzava dogovora das mu nogu bacis mu robu iz stana kroz prozor van i ides dalje drugog trazis .... pogreske sluze u zivotu da ucimo iz njih
Rollin Rollin is offline  
Old 11.06.2019., 07:42   #3594
Eto, mene rastužuje i sam naslov teme, Zašto?
Zato jer sam na pragu 40-tih bila ostala bez posla, vratila se upod isti krov s mamom koja me je hranila, plaćala režije, a moja naknada s biroa je bila za moj kredit (nije bio velik, na dotadašnju plaću ga nisam niti osjetila, ali na naknadu s biroa itekako jesam), i sitni ostatak za neke moje potrebe, higijena i sl. Osjećala sam se kaoluzerica, pisala molbe, dobivala odbijenice (u najboljem slučaju, ako sam uopće i dobila odgovor). Povremeno sam odradila nešto honorarano, ali nedostojno za normalan život, samo popunjavanje rupa.
I tada sam upoznala svog sadašnjeg partnera. Mojih godina (nije bio luzer, dečko s poslom u struci, solidnim standardom kao što su odlasci na skijanja, jedrenja i sl.). Zainteresiorao me, ali me bilo strah poduzeti bilo šta jer sam smatrala da sigurno neće gubiti vrijeme s nekom od 40 godina koja je bez posla. Pa sam zaključila da ći biti luzerica do kraja, napravila sam prvi korak i za mjesec dana bili smo u vezi.
Nemam pojma da li se on preispitivao treba li mi dati šansu ili ne, znam samo (od zajedničke frendice) da je jako oprezan kad se radi o vezama i radije bira biti solo nego seupuštati tek tako u vezu.
Uglavnom, da je on razmišljao kao većina ovdje ja sad ne bi imala iza sebe vezu dugu 8 godina, odnosno 7 godina zajedničkog života. Naravno da je bio dogovor da nećemo ćivjeti zajedno dok se ne zaposlim, i to mi je bilo razumno jer se ne bih dobro osjećala da ne doprinosim financijski tom životu.
Moram priznati da mi je on itekako pomogao dapsihički prebrdoim taj period bez posla, imala sam svakakvih perioda, ali uz njega je sve bilo lakše. Krenula sam raditi sezonski, pa zajedno i ostala na poslu, kasnije ga i promijenila.
Tako da nakon ovakvih upisa shvaćam koliko su razmišljanja plitka i kako se procjenjuje neka osoba. A svi znamo kakva je danas situacija s poslom, danas radiš, sutra si na cesti. Srećom, ja sam naišla na osobu koja, ipak, cijeni i neke druge kvalitete i koja mi je odlučila pružiti šansu.
Iznimka su jedino osobe za koje vidiš da "traže" posao i mole boga da ga ne nađu, i stalno nalaze neka opravdanja.Takvi nisu materijal za vezu jer bježe od odgovornosti.
Zubicaljubica is offline  
Old 11.06.2019., 08:07   #3595
Ne bih dala šansu nezaposlenom tipu koji je nezaposlen vipe od 3 mjeseca, ne radi ništa honorarnoi još razmišlja o ženama, umjesto da cijele dane traži posao.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 11.06.2019., 09:38   #3596
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Ne bih dala šansu nezaposlenom tipu koji je nezaposlen vipe od 3 mjeseca, ne radi ništa honorarnoi još razmišlja o ženama, umjesto da cijele dane traži posao.
Slažem se, nezaposleni muškarci ne bi trebali razmišljati o ženama.
Aquasky is offline  
Old 11.06.2019., 10:06   #3597
Ovisi koliko dugo je nezaposlen i na koji način provodi vrijeme nezaposlenosti (radi li u fušu, oko kuće, traži li aktivno posao ili je igrice-birtija-kladionica đir) . Ako je više od godine dana nezaposlen - ne bih dala šansu.

I sama sam bila bez posla, znam kako je gadno bilo naći posao izm. 2010- 2015 ali danas stvarno ima posla i nema izlike za nerad.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Old 11.06.2019., 10:18   #3598
3 godine stara tema i sad ste se sjetili razglabati o njoj, a lik se u međuvremenu ziher zaposlio. Lock
__________________
Love, as if there was nothing more important in your life.
Louise Hay is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger