Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2010., 18:52   #21
Zaduha; Spirometrija

Poštovani često imam zaduhe ali nevezano uz napor..tj trenutno imam zaduhu u stanju mirovanja( tj osjećak kao da dovoljno nemogu udahnuti) al jučer sam recimo trčao 15 minuta (sa par predaha) i nisam osjetio zaduhu...tako da mi nije jasno...trenutno čitam o tome i imam napad panike( zaduha lagana, trne mi nos i ruke i nekakav osjećaj užasa ...al znam šta je pa me toliko ne pere) ...bio sam kod raznoraznih doktora nisu mi niš našli , raznorazni su mi slušali pluća i ništa..spirometruju nisam pravio al recite mi vi kojii imate iskustva da li to što ja mogu zadržati dah 2 minute nešto znači tj da li to znači da mi je kapacitet pluća dobar jer evo moja supruga nema zaduheak ne može duže od minute zadržati..Unaprjed zahvaljujem, svaka pomoć je al zr dobro došla!
Mario17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 16:34   #22
Quote:
Mario17 kaže: Pogledaj post
Poštovani često imam zaduhe ali nevezano uz napor..tj trenutno imam zaduhu u stanju mirovanja( tj osjećak kao da dovoljno nemogu udahnuti) al jučer sam recimo trčao 15 minuta (sa par predaha) i nisam osjetio zaduhu...tako da mi nije jasno...trenutno čitam o tome i imam napad panike( zaduha lagana, trne mi nos i ruke i nekakav osjećaj užasa ...al znam šta je pa me toliko ne pere) ...bio sam kod raznoraznih doktora nisu mi niš našli , raznorazni su mi slušali pluća i ništa..spirometruju nisam pravio al recite mi vi kojii imate iskustva da li to što ja mogu zadržati dah 2 minute nešto znači tj da li to znači da mi je kapacitet pluća dobar jer evo moja supruga nema zaduheak ne može duže od minute zadržati..Unaprjed zahvaljujem, svaka pomoć je al zr dobro došla!
Da se nadopunim ipak nisu zaduhe u pitanju nego ono svako nekoliko (evo danas gotovo nikako) imam osjećaj kao da mi je malo zraka koji udahnem pa moram punim plićima udahnuti ..i onda sam miran neko vrijeme..da nije preopterećenost na poslu, stres uzeo maha????
Mario17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 22:56   #23
Vec duze vremena imam problema sa otezanim disanjem i "knedlom u grlu"...danas sam radila spiromatriju i zamolila bih nekog dr ili studenta medicine (a vjerujem da ih ima na forumu ...da mi pojasni nalaz...meni ovo nista nije jasno...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	spirometrija.jpg‎
Views:	548
Size:	10.0 KB
ID:	11633  
azamaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 01:18   #24
Pozdrav!

Gdje u Zagrebu, i po kakvoj cijeni mogu obaviti spirometriju?

Hvala
3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 00:39   #25
pozdrav, nadam se da nije problem što dižem temu

mene bi zanimalo, ako bi netko mogao procijeniti, koliko bi ja loš rezultat na ovome testu dobila ako uzmemo u obzir to da ja uopće ne mogu trčati? niti čak brzo hodati jer me počinje jako gušiti, odnosno kao da ne mogu dovoljno jako udahnuti (ne znam baš objasniti ). uz to, već mi se više puta dogodilo da mi se počelo vrtjeti i kao da sam ostala bez zraka u malim prostorima ili na većim vručinama.
inače, imam trostruku skoliozu i dr je rekao da postoji mogućnost da mi kralješnica pritišće pluća. ovisno o tome mogla bi doći ranije na red za operaciju.
ruby707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:04   #26
Question ODGOVORITE IM!!

Bilo bi fakat super da netko s iskustvom odgovori na zadnjih nekoliko pitanja, starih 7 godina! I mene, naime, zanimaju upravo ti odgovori...
Jana88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2020., 10:41   #27
Mama je naručena na spirometriju (nije prvi puta, ima KOPB), ali ju brine može li se preko aparata pokupiti neki virus, bakterija, gljivica. Do corone nije o tome razmišljala, ali sada ju muči bez obzira što se dobije čisti nastavak za upuhivanje to što zrak ulazi i izlazi u aparat kroz cijevi koje su zajedničke za sve pacjente. Ima li razloga za brigu? Puno hvala!
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2023., 11:21   #28
Zna li netko kako najbolje puhnit u tu spravicu?
Tj.sta se tu tocno radi?

Mene spuca adrenalin kaf idem.kod doktora, puls mi bude preko 1oo, ne znam kako cu se uopce smiriti.
tajni-krug is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2023., 11:54   #29
Quote:
tajni-krug kaže: Pogledaj post

Tj.sta se tu tocno radi?

.
?

Puse se u spravicu, dises, pa ti kaze da duboko udahnes, pa ti kaze da izdahnes najvise sto mozes i tako par puta

Ako su skroz mala djeca to u stanju raditi valjda ces uspjeti i ti nekako
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.