Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 21:01   #281
Pozdrav

Prekjucer me probudila oštra bol u trbuhu, točnije lijeva donja strana i ta bol je trajala oko 10ak sekundi i tako par puta, kad sam se pokušala dignuti nisam se mogla uspraviti od bolova. I cijeli dan me boli ta strana ali samo na dodir i kad hodam osjetim da nešto nije u redu. Doktor kaže mogući su bubrežni kamenci i poslao me sutra na ultrazvuk. Da li je moguće da imam kamenac iako me ne peče ništa dok mokrim i mokraća je normalne boje, možda samo malo svjetlija nego inače?

Hvala
Anadallacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 15:26   #282
Kamen u bubregu

Pozdrav,
muz je imao napad kamena u bubregu i zavrsili smo na hitnoj, tamo su napravili uzv i nisu nasli kamen.. onda ga je odmah poslalaba ct i tamo su nasli 3. Dva u samom bubregu negdje visoko gore zaljepljeni i jedan koji je zapeo izmedju bubrega i mjehura. Velik je 7mm.
Ostavili su ga u bolnici, jer je imao jake bolove..
i prosli tjedan u ponedjeljak su mu ugradili onaj JJ stent.
E, sad...jel netko ima iskustva s tim? On pije barem 3L vode dnevno.. krece se.. bio je do ovog pon. na bolovanju..i sada je poceo raditi.

Kada je poceo raditi i kretati se po 8 - 9sati poceo je opet pisati krv... Na poslu mu bude vise manje ok..i onda kad dodje doma opet krv..

Ne znam jel to znak da nebi smio raditi ili je to normalno? Radio je urino kulturu i tu je bilo sve ok. Lijecnk kaze da je normalno da ga pece i osjeca nelagodu dok piski..
Iako, njega jedan dan pece...drugi dan je ok..i tako stalno. Ali nas muci ta krv...

I nije mi bas najjasnije zasto nisu izvukli taj kamen
. ili ga razbili.. zasto mora taj stent nositi 4tj. ? Koja je uopce njegova uloga u cijeloj toj prici?
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 07:44   #283
Bas nitko nije imao to cudo?
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 10:30   #284
HELP! Imamu lijevom bubregu kamenac 5 mm, u desnom 7 mm. šalju me na ESWL. Iskustva sa tim? umirem od straha
SINA 78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 08:21   #285
Quote:
La felicidad kaže: Pogledaj post
zasto mora taj stent nositi 4tj. ? Koja je uopce njegova uloga u cijeloj toj prici?
JJ služi da kamenac ne opstruira mokrenje, drži kanal prohodnim. Kamen od 7 mm se obično izmokri pa to očito očekuju, ako ne ESWL ili URS slijede. Nakon ugradnje JJ-a uobičajena je hematurija i do 7 dana, a njen uzrok može biti i micanje kamena. Puno vode, čaja i hodanja, pogotovo po stepenicama. Sretno.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 08:25   #286
Quote:
SINA 78 kaže: Pogledaj post
HELP! Imamu lijevom bubregu kamenac 5 mm, u desnom 7 mm. šalju me na ESWL. Iskustva sa tim? umirem od straha
Nema razloga, dobiti ćeš analgetik, pod nadzorom si, 45 minuta i trebali bi biti izmrvljeni, ako počneš mokriti krv to nije loš nego dobar znak jer mokriš pijesak van.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 21:02   #287
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Nema razloga, dobiti ćeš analgetik, pod nadzorom si, 45 minuta i trebali bi biti izmrvljeni, ako počneš mokriti krv to nije loš nego dobar znak jer mokriš pijesak van.
HVALA!!! Znači nije nužno da se dobiju kolike i da se to izbacuje uz one stravične bolove?
SINA 78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 22:10   #288
Quote:
SINA 78 kaže: Pogledaj post
HVALA!!! Znači nije nužno da se dobiju kolike i da se to izbacuje uz one stravične bolove?
Nije nužno, no budi spreman i na tu opciju...
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 08:56   #289
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nije nužno, no budi spreman i na tu opciju...
ja to neču preživit......tješim se stalno,ali ne znam još nikoga da je izbacio kamence bez tih bolova....
SINA 78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 08:16   #290
Quote:
SINA 78 kaže: Pogledaj post
ja to neču preživit......tješim se stalno,ali ne znam još nikoga da je izbacio kamence bez tih bolova....
Ovisi o stupnju mrvljenja, ako ih izmrve jako sitno ili u pijesak nema šta boliti, a ako boli traži Voltaren ili Tramal.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2019., 08:53   #291
Ovako godinu dana sam se borila sa kamencima.. pišem čisto da nekom pomognem. Imala sam i lijevo i desno. Prvo sam zavrsila u novoj bolnici gdje su mi ugradili odmah JJ stent a kako sam imala infekciju nisu mi davali nista protiv bolova i ta stvarcica uglavnom pece,boli na trenutke i cijele dane sam se tusirala toplom vodom i pila spasmex. Nakon toga idem razbijati Eswelom i to nije nista boljelo.. Naravno da nisu uspjeli nista razbiti. Isla sam za jedan kamen od 15mm četri puta. Cula sam ljude koji su isli i po devet puta. Nakon toga mi ugraduju na drugi bubreg ugraduju perkutanu nestrosfomu na stolu samo injekcija u dio gdje je isla perkutana. E tu sam mislila da cu umrijeti od bolova. Kako doktor nije nista poduzimao prebacim se na Rebro gdje idem na ureteroskopiju (URS) i tako su uspjeli ocistiti desni koji je na kraju toliko ostecen od zastoja i kamenaca da ne radi vise. Ali ostavili su ga jer nije infektivan. Zbog lijevog idem u Osijek na perkutana nefrolitmiju. Uglavnom lijepo te uspavaju. Poslje dobijes deset infuzija dok si na intenzivnoj,imas kateter,imala sam i jjstent,i onaj dren koji ide iz bubrega direkt. Neugodno je ali nakon svega sto sam prosla.. samo sam tražila injekcije protiv bolova i fino spavala. Ustala sam se relativno brzo. Trazila da mi maknu kateter da mogu hodati. Pet dana bolnice i taj dan su izvadili tu cijev iz bubrega. Oni koji se godinama muce sa kamencima to je olaksanje znajuci da su sve izvadili i da te nece vise boljeti. Jer sto je pet dana naspram godine u bolovima. Evo sest mjeseci nakon svega sa jednim zdravim bubregom super zivim. Pijem puno vode i caja. Cuvam se prehlada i ne daj boze urinarnih infekcija. Kontrolirat se cesto.. i sretno svima!
Nano29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 22:29   #292
Ja sam kamencic od pola cm rijesio pijenjem caja od zobi cca 1 tjedan, kontrola ultrazvukom potvrdila, kamen sam osjetio ponovo nakon jedne godine. Tad nisam isao k doktoru nego samo popio turu caja i vec mjesecima je sve super
nadprosjecni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2019., 11:37   #293
Ja ih imam, ali su mini, 2-4 mm, i stalno se stvaraju. Prođu, pa za mjesec dana opet...i tako non-stop. Premali su za razbijanje, tak mi kažu. I da nek puno pijem. Iskreno, već mi se gadi tekućina.
Upravo me zadnja 3 tjedna užasno muče, boli me desni bubreg, a osjetim kako se spuštaju, putuju. Mučno mi je valjda sva ta 3 tjedna.
Pijem, hodam...jedan dan malo bolje, pa 2 grozna. Pa me lovi lagana groznica.

Već sam mislila da imam cistinuriju, ali nalaz je bil ok. Jednom mi je cistin bio povisen, ali u krvi,; u urinu, kad sam radila ( ali ne istovremeno ) nije bio.

Stalno se stvaraju, doslovno na dnevnoj bazi. Najgore je ujutro... ako si po noći navijam alarm da par puta popijem vodu/čaj, onda je bolje. Ali onda nemrem po danu i na poslu držati otvorene oči...
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 14:48   #294
kako se uopce sigurno dijagbosticira kamenac? ja imam gadne bolive iznad desnkg kuka, ispod desnog rebra i iza desnog rebra, radio vise uktrazvuka kod vise doktora i nitko mi nije ni spomenuo kamen...

na koji nacin je vama bas potvrdjen kamen/pijesak?
lord051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 15:29   #295
Nešto mi smrdi na pijesak u žučnjaku
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 16:44   #296
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Nešto mi smrdi na pijesak u žučnjaku
pojavi mi se bol takodjer i iznad lijevog kuka. ali desna strana je bolnija, centar boli je rekao bih iznad desnog kuka cca, ali uzasno bili dispod desnog rebra i iza ledja desno. a bol mi je ekstremno povezana s polozajem u kojem sam, sjedenje mi je jako bolno, a voznja autom mi je teska nocna mora....

sta se tice zucnog kamneca/pijeska, koji doktor uooce to pregleda?! kako se to dijagnosticira? kazem, bio sam na 4 UTZV, gastroentrolozi i urolozi, kod razlicitih doktora, po svima je sve savrseno...

Zadnje uređivanje lord051 : 28.05.2019. at 16:51. Reason: dopuna
lord051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 18:04   #297
Quote:
lord051 kaže: Pogledaj post

sta se tice zucnog kamneca/pijeska, koji doktor uooce to pregleda?! kako se to dijagnosticira? kazem, bio sam na 4 UTZV, gastroentrolozi i urolozi, kod razlicitih doktora, po svima je sve savrseno...
Iz vlastitog iskustva ti mogu potvrditi da UZV uopće nije baš najtočniji što se tiče pregleda žuči i dali imaš upalu,kamence ili pijesak. Ne može se vidjeti. Najtočnije pokažu CT i MR.
Ja sam imala kroničnu upalu žuči i napadaje međutim po UZV je bilo sve ok.
Isto je bilo kod člana uže obitelji,UZV ok,međutim nesnosni bolovi,CRP na 200,itd. Na kraju šalju na MR,nakon toga odmah bolničko liječenje i hitna operacija.

Jesi vadio krv,kakav ti je nalaz krvi?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 18:30   #298
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Iz vlastitog iskustva ti mogu potvrditi da UZV uopće nije baš najtočniji što se tiče pregleda žuči i dali imaš upalu,kamence ili pijesak. Ne može se vidjeti. Najtočnije pokažu CT i MR.
Ja sam imala kroničnu upalu žuči i napadaje međutim po UZV je bilo sve ok.
Isto je bilo kod člana uže obitelji,UZV ok,međutim nesnosni bolovi,CRP na 200,itd. Na kraju šalju na MR,nakon toga odmah bolničko liječenje i hitna operacija.

Jesi vadio krv,kakav ti je nalaz krvi?
Nalaze krvi radio jedno 5-6 puta u zadnjih 2 mj. sve cisto...
lord051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 22:41   #299
Quote:
lord051 kaže: Pogledaj post
Nalaze krvi radio jedno 5-6 puta u zadnjih 2 mj. sve cisto...
Da dodam, i CT sa kontrastom sam odradio, nikakve kamence nitko na CT nije spominjao, pa pretpostavljam da ih nema... tamo bi se vidjeli?!
lord051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2019., 11:38   #300
Da
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.