Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2017., 10:08   #121
Teško. Vas dvojica ste savršeni par i sumnjam da će vam ovo što radite ikada dosaditi.

Uostalom, što je to istina? Svatko ima neku svoju verziju. Nekom je bog muško, nekom žensko, nekom oboje, nekom ni jedno ni drugo. Osobno preferiram žensku varijantu iz prostog razloga što mi ju je najlakše pojmiti - tko je vidio da muško stvara živa bića?

No, u religijama se ne radi o istini, nego o moći. Kome se pripiše izvorni stvaralački čin, taj ima pravo raspodjeljivati moć svojim zemaljskim predstavnicima koji šire njegovu 'istinu'. Zatvoreni, incestuozni krug. Lažna matrica koja udomljuje one koji bi rado živjeli samo u glavi, odbacili tijelo koje je drži na mjestu kao i onu koja ga je rodila.

Religije se uglavnom svode na djetinjastu pobunu protiv Majke, zakašnjeli pokušaj presijecanja pupčane vrpce. Ali to ne ide samo tako - za napuštanje Zemlje i osjemenjavanje drugih planeta potrebna je malo jača tehnologija od pustih želja i pustinjskih propucavanja.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 17:20   #122
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Teško. Vas dvojica ste savršeni par i sumnjam da će vam ovo što radite ikada dosaditi.

Uostalom, što je to istina? Svatko ima neku svoju verziju. Nekom je bog muško, nekom žensko, nekom oboje, nekom ni jedno ni drugo. Osobno preferiram žensku varijantu iz prostog razloga što mi ju je najlakše pojmiti - tko je vidio da muško stvara živa bića?

No, u religijama se ne radi o istini, nego o moći. Kome se pripiše izvorni stvaralački čin, taj ima pravo raspodjeljivati moć svojim zemaljskim predstavnicima koji šire njegovu 'istinu'. Zatvoreni, incestuozni krug. Lažna matrica koja udomljuje one koji bi rado živjeli samo u glavi, odbacili tijelo koje je drži na mjestu kao i onu koja ga je rodila.

Religije se uglavnom svode na djetinjastu pobunu protiv Majke, zakašnjeli pokušaj presijecanja pupčane vrpce. Ali to ne ide samo tako - za napuštanje Zemlje i osjemenjavanje drugih planeta potrebna je malo jača tehnologija od pustih želja i pustinjskih propucavanja.
Ponavljas moju pricu
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:43   #123
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Svi smo Božiji, htjeli ili ne htjeli.
Jesmo. Samo šta "bog" (da to nazovem tako) nije onakav kakvim ga vi i kršćani predstavljate.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:52   #124
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Jesmo. Samo šta "bog" (da to nazovem tako) nije onakav kakvim ga vi i kršćani predstavljate.
Istina, srednji rod je ovdje najprikladniji.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:33   #125
Kudum je napisao da "Jehova" je ženskog roda jer završava na "a", a "allaha" nije ženskog roda makar završava na "a".

U kakvoj se školi uči takova lijeva gramatika?

(ne pitajte mene, odite pa mu pročitajte post na str. prije)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:15   #126
"Sama, strahovita, potpuna u sebi, Boginja, Ona čije se
ime ne može izreći, lebdjela je u ponoru vanjske tame, prije
Početka. Pogledavši se u zakrivljenom ogledalu crnoga prostora,
u svojem je svjetlu vidjela svoj blješteći odraz i zaljubila se u njega.
Povukla ga je u sebe s moći koja je bila u Njoj i vodila ljubav sa
Sobom i nazvala Ju »Miria, čudesna«.

Ta je ekstaza buknula u ujedinjenoj pjesmi svega što
postoji, što je bilo i što će ikad biti i s pjesmom je počelo kretanje,
valovi koji su se izlili van i postali sferama i krugovima svijeta.
Boginja se ispunila ljubavlju, nabujala ljubavlju i iznjedrila kišu
svijetlih duhova koji su ispunili svjetove i postali sva bića.

No u tom je velikom kretanju otplavljena Miria, koja je
udaljavajući se od Boginje postajala muškijom. Prvo je postala
Plavi Bog, nježni nasmiješeni bog ljubavi. Zatim je postala Zeleni
Bog prekriven vinovom lozom, ukorijenjen u zemlju, duh svega
što raste. Na posljetku je postala Rogato Božanstvo, Lovac čije je
lice crveno sunce a istodobno tamno kao smrt. Njegova ga želja
uvijek vraća Boginji te vječno kruži oko nje tražeći povratak u
ljubavi."
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 02:57   #127
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kudum je napisao da "Jehova" je ženskog roda jer završava na "a"
Da. Jehova je žensko ime (završava se na "a") a Allah je muški rod.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 04:22   #128
Jehova je kriva riječ nastala ignorancijom prevoditelja od naziva Adonai koje su stavili mazoreti kakd god bi se pojavilo ime JHVH.
Ime izmišljeno, nikakvo osobno da bi se o spolu raspravljalo.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:28   #129
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Istina, srednji rod je ovdje najprikladniji.
Moj, pojednostavljen stav: u "starim: jezicima, koristenim tokom pisanja abrahamskih skripta,knjiga , nije postojao srednji rod, vec iskljucivo zenski i muski rod. Razlog "biranja" muskog roda za Boga desavao u periodima patrijata na tlu Bliskog Istoka tj. matrijarhat kao jedna odvojena vremenska cjelina na odredjenoj lokaciji nije zabiljezena. Postoji jako malen dio dokaza o postojanju matrijarhata u plemenima, nema jos novih , obnovljenih informacija.
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 03:29   #130
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Da. Jehova je žensko ime (završava se na "a") a Allah je muški rod.
Mudruješ uzalud. Zavrijedio si šah-mat.

JHWH

(baš zanima, u kojem ćeš sad rodu, alaše )
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:39   #131
Tražio sam temu kako preživjeti predbožićno i božićno ludilo, pošto sam introvertiran, i ne vjerujem u Kršćanstvo. U biti nevjerovanje u Kršćanstvo mi ne predstavlja ni najmanji problem za božić, već moja introvertiranost, površnost mase ljudi okolo i duuuuuge pripreme, barem deset dana u trajanju, za samo dva dana neznamčega.

Al dobro... ovo je tema o (vrhovnom) bogu koji je navodno žena.

Na forumu Davida Ickea svojevremeno sam napisao - što ako je cijeli Univerzum stvorila jedna veeeeeeelika, ooooooogromna vulva.

Po toj teoriji Bog je žensko. Mi postoimo samo i isključivo radi Njenog zadovoljstva. Ona je vječno postoječa i ne može se utvrditi Njen početak. Ona jednostavno postoji u vječnosti.

Prvobitna je stvoriteljica Univerzuma i stvara galaksije, planete, asteroide, crne rupe i zvijezde isključivo zbog Svog vlastitog zadovoljstva. Ona je prepuna maternica, jajnika, jajovoda, sjemenovoda, testisa, vagina i ostale reproduktivne skalamerije. Svi ovi organi rade neobičnom i nezamislivom dinamikom. Kada gore navedeni objekti izlaze iz nje, tj. kada ih ona rađa (tiska) to njoj uzrokuje ooooogromno zadovoljstvo. Što je objekt masivniji i što ga je teže izbaciti, to je trenje tog objekta i Njene Vagine veće i to njoj stvara veći užitak.

Da nema tog užitka, mi jednostavno nebismo postojali. Mi muškarci i žene smo samo njena blijeda kopija. Da nismo, onda npr. žene nebi bolilo kad rađšaju djecu, nego bi im bilo svejedno ili bi čak doživljavale orgazam dok rađaju.

Jednom će se saznati Njena prava priroda. Jednom će se saznati da je Vrhovna Boginja žena, a ne muškarac.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 07:51   #132
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Tražio sam temu kako preživjeti predbožićno i božićno ludilo, pošto sam introvertiran, i ne vjerujem u Kršćanstvo. U biti nevjerovanje u Kršćanstvo mi ne predstavlja ni najmanji problem za božić, već moja introvertiranost, površnost mase ljudi okolo i duuuuuge pripreme, barem deset dana u trajanju, za samo dva dana neznamčega.

Al dobro... ovo je tema o (vrhovnom) bogu koji je navodno žena.

Na forumu Davida Ickea svojevremeno sam napisao - što ako je cijeli Univerzum stvorila jedna veeeeeeelika, ooooooogromna vulva.

Po toj teoriji Bog je žensko. Mi postoimo samo i isključivo radi Njenog zadovoljstva. Ona je vječno postoječa i ne može se utvrditi Njen početak. Ona jednostavno postoji u vječnosti.

Prvobitna je stvoriteljica Univerzuma i stvara galaksije, planete, asteroide, crne rupe i zvijezde isključivo zbog Svog vlastitog zadovoljstva. Ona je prepuna maternica, jajnika, jajovoda, sjemenovoda, testisa, vagina i ostale reproduktivne skalamerije. Svi ovi organi rade neobičnom i nezamislivom dinamikom. Kada gore navedeni objekti izlaze iz nje, tj. kada ih ona rađa (tiska) to njoj uzrokuje ooooogromno zadovoljstvo. Što je objekt masivniji i što ga je teže izbaciti, to je trenje tog objekta i Njene Vagine veće i to njoj stvara veći užitak.

Da nema tog užitka, mi jednostavno nebismo postojali. Mi muškarci i žene smo samo njena blijeda kopija. Da nismo, onda npr. žene nebi bolilo kad rađšaju djecu, nego bi im bilo svejedno ili bi čak doživljavale orgazam dok rađaju.

Jednom će se saznati Njena prava priroda. Jednom će se saznati da je Vrhovna Boginja žena, a ne muškarac.
Neznam što si htio reč ali slažem se s tobom kolega.
Hm...vagina, maternica, trenje, vulva, orgazam...
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:01   #133
Dakle, kad nas netko pošalje u P.M. trebamo se zahvaliti na lijepim željama?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:32   #134
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Jehova je kriva riječ nastala ignorancijom prevoditelja od naziva Adonai koje su stavili mazoreti kakd god bi se pojavilo ime JHVH.
Ime izmišljeno, nikakvo osobno da bi se o spolu raspravljalo.

Nejasno si ovo izrekao.

A Jehova je najmooćnije ime u univerzumu ono štiti ljude od pravde.

Što više ponavljaš tu riječ pravda se neće ispuniti na tebi.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:35   #135
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Da. Jehova je žensko ime (završava se na "a") a Allah je muški rod.
Ne baš,to je muškobanjasta žena ili žena u rebama s malim brkovima i okruglom glavom i dlakavim nogama,

A Alah je nedonošče ili siroče odbačeno dijete od loše majke zato traži usvojitelja.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:10   #136
Vezano za temu
Ako je Bog zensko a musko vrag, onda mora da zive u paralelnom svemiru gdje je to obrnuto od naseg.
Jer iz iskustva sa zenama nebih rekao da je Bog zenskog roda, a dobra reputacija ih vec sljedi od dana kad je prva uzela jabuku tj pala na kušnji. Eto ccc
Bio lani neki film crno bijeli, "Đavao je žena", dobar naslov haha

"27Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori...... muško i žensko stvori ih."
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:28   #137
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Dakle, kad nas netko pošalje u P.M. trebamo se zahvaliti na lijepim željama?
... i iz pristojnosti odgovoriti istom.
__________________
Nobody expects the Spanish Inquisition !
Rijndael is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:34   #138
He - and if there is a God, I am convinced he is a he, because no woman could or would ever fuck things up this badly.” ― George Carlin
__________________
Nobody expects the Spanish Inquisition !
Rijndael is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 18:55   #139
Quote:
Don Michael kaže: Pogledaj post
Vezano za temu
Ako je Bog zensko a musko vrag, onda mora da zive u paralelnom svemiru gdje je to obrnuto od naseg.
Jer iz iskustva sa zenama nebih rekao da je Bog zenskog roda, a dobra reputacija ih vec sljedi od dana kad je prva uzela jabuku tj pala na kušnji. Eto ccc
Bio lani neki film crno bijeli, "Đavao je žena", dobar naslov haha

"27Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori...... muško i žensko stvori ih."
Venera i Mars su sjedište klanova a konflikti i spajanja se odvijaju na zemlji koja je između.

Znaš ono Merkur VENERA ZEMLJA MARS Jupiter itd
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 17:06   #140
Quote:
Rijndael kaže: Pogledaj post
... i iz pristojnosti odgovoriti istom.
Još bolje... držati se onog wiccanskog pravila o tome kako se sve vraća tri puta.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.