Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 10:09   #41
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
Ja također. Meni nije upitan taj dio priče, nego to što se pokretačica teme pravi da ne vidi ili stvarno ne vidi nezadovoljstvo svog muža time što ga je poništila kao seksualnog partnera.
I ja sam se svojedobno bavila takvom mišlju da bi mi bilo prihvatljivo da se moj ex muž "snađe" sa strane, da me "pusti na miru" da čitam, spavam, kuham i brinem se o djetetu i, tek kad smo se razišli i kad mi se vratio joie de vivre, shvatila sam koliko je to bilo duboko nefer, gotovo neljudski prema njemu.
To je bila moja endemska frigidnost, ali ne i njegova, a mene je strah od promjena tjerao da smišljam tako bizarne dilove, u kojima bi se on trebao uškopiti u kućnom okruženju, i dalje biti dostupan za kućanske i roditeljske šeme te, naravno, ne bivati previše po birtijama, after work partyjima i single-ekipama jer ima dijete i "gospođu"... Khm, ali kako da ne biva po birtijama isl. ako si treba naći "nešto sa strane", a i to "nešto sa strane" ima mozak&srce...
I eto, sva sreća, ta se moja nakaradna ideja nije realizirala, a ja sam bila prinuđena naučiti ponešto i o sebi i o njemu.
Lijep post.
Super je kad se ljudi potrude na ovaj nacin, kad shvate.

Tako je, ljudi nisu igracke i moramo se paziti medjusobno.

Meni je moja bivsa nakon raskida cesto govorila da ja nisam onaj za kojeg se udala jer nisam bio tu za nju.
Kasnije je shvatila da razvod nije samo to da mi vise nismo skupa vec i da ja vise ne moram biti tu za nju, da vise ne moram nista njoj platiti, da joj ne moram sredjivati stan, da ne moram doci sad jer joj trebam, da nema grljenja, pipanja i ljubljenja kad ona to pozeli...

Razvod je kompleksna stvar, ne gubimo samo obaveze vec i sve sto je druga osoba donosila u nas zivot.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:59   #42
Quote:
maldiva kaže: Pogledaj post

Kaže gospođa na CZSS da nije dobro za djecu da su im roditelji razvedeni a nastave živjeti skupa te da ako ne razdvojimo adrese ništa od razvoda
Glupost, ja imam nekoliko parova u svojoj okolini koju su se razveli i žive zajedno. Doduše djeca su im 16+, ne znam jel to ima kakve veze. Mogu ih pitati što su rekli na toj podijeli roditeljske skrbi.
Ako je sporazumni razvod, nema ona šta tebi govoriti ima li ili nema razvoda!
Možeš joj reći da će ju prijaviti Ministarstvu za demografiju, pa ćeš vidjet kako će se odjednom promijeniti. Ozbiljno, možeš to stvarno i učiniti (prijaviti ju).
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:22   #43
Vauu! Zakon! Respekt! Vrhunska ideja o dvoje forumaša koji pričaju istu priču iz obje perspektive! Sviđa mi se!
Uglavnom čul sam za to da se neki rastanu i ostanu skupa živjet. Nisam doduše nikada to vidjel live ali čul sam. Teško mi je to shvatit osim ako se ne radi o dosta siromašnim ljudima koji nemaju mogućnosti nigdje se odselit i ostali su u nekim prijateljsim odnosima pa odluče djelit stan. Ono zvuči full neobično ali navodno se može.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:36   #44
Tek sam sad pročitala temu. Ne znam što ćete s adresama (i dalje tvrdim da to nije prepreka za sporazumni razvod), ali slažem se s drugima koji su primijetili da se ona ohladila, a on nije i da on pristaje na bilo kakve sheme samo kako ju ne bi izgubio, a već ju je izgubio. Jbg shit happens.

Ako si smijem dat mašti na volju, čak mislim da ga je ona nagovorila da se registrira ovdje i napiše svoju verziju jer je mislila da će on tu dobiti podršku da i dalje nastave tako po njezinom (na što on pristaje jer mu je stalo i jer ne želi razvod).
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 02:11   #45
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
Ja također. Meni nije upitan taj dio priče, nego to što se pokretačica teme pravi da ne vidi ili stvarno ne vidi nezadovoljstvo svog muža time što ga je poništila kao seksualnog partnera.
I ja sam se svojedobno bavila takvom mišlju da bi mi bilo prihvatljivo da se moj ex muž "snađe" sa strane, da me "pusti na miru" da čitam, spavam, kuham i brinem se o djetetu i, tek kad smo se razišli i kad mi se vratio joie de vivre, shvatila sam koliko je to bilo duboko nefer, gotovo neljudski prema njemu.
To je bila moja endemska frigidnost, ali ne i njegova, a mene je strah od promjena tjerao da smišljam tako bizarne dilove, u kojima bi se on trebao uškopiti u kućnom okruženju, i dalje biti dostupan za kućanske i roditeljske šeme te, naravno, ne bivati previše po birtijama, after work partyjima i single-ekipama jer ima dijete i "gospođu"... Khm, ali kako da ne biva po birtijama isl. ako si treba naći "nešto sa strane", a i to "nešto sa strane" ima mozak&srce...
I eto, sva sreća, ta se moja nakaradna ideja nije realizirala, a ja sam bila prinuđena naučiti ponešto i o sebi i o njemu.
Valissa, odličan post. Dala si mi materijala za razmišljanje.

Jedino možda ne strah od promjena koliko nesvjesnost sebe i svojih potreba u tom trenutku.
__________________
...da, baš...
maldiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:08   #46
Zahvaljujem Valissa, tvoj komentar mi je dosta pomogao da shvatim nešto. Dugo sam se mučio baš sa ovim dijelom poništavanja a i osjećaja nemoći koji je iz toga proizlazio.
A da ubijem i znatiželju forumaša, nikad nisam takve neke prijedloge i ostvario baš iz očito sad pogrešnog vjerovanja da bi mi baš takav neki čin sa strane ustvari bio konačni okidač i uništio brak dokraja.

Također hvala i ostalima koji su zdravorazumski ukazali da je ovakvo nekakvo odljubljivanje i moguće stvarno tj jbg ne trudiš se na način kako bi druga osoba htjela i oooop....ode ljubav.

isto tako hvala svima jer ste nam svojim pa i ponekad oprečnim komentarima oboma ukazali na nemogućnost ovakvog zajedničkog suživota na duge staze.
Planinarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 11:07   #47
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
Ja također. Meni nije upitan taj dio priče, nego to što se pokretačica teme pravi da ne vidi ili stvarno ne vidi nezadovoljstvo svog muža time što ga je poništila kao seksualnog partnera.
I ja sam se svojedobno bavila takvom mišlju da bi mi bilo prihvatljivo da se moj ex muž "snađe" sa strane, da me "pusti na miru" da čitam, spavam, kuham i brinem se o djetetu i, tek kad smo se razišli i kad mi se vratio joie de vivre, shvatila sam koliko je to bilo duboko nefer, gotovo neljudski prema njemu.
To je bila moja endemska frigidnost, ali ne i njegova, a mene je strah od promjena tjerao da smišljam tako bizarne dilove, u kojima bi se on trebao uškopiti u kućnom okruženju, i dalje biti dostupan za kućanske i roditeljske šeme te, naravno, ne bivati previše po birtijama, after work partyjima i single-ekipama jer ima dijete i "gospođu"... Khm, ali kako da ne biva po birtijama isl. ako si treba naći "nešto sa strane", a i to "nešto sa strane" ima mozak&srce...
I eto, sva sreća, ta se moja nakaradna ideja nije realizirala, a ja sam bila prinuđena naučiti ponešto i o sebi i o njemu.
Valisa, svaka čast. respekt.

odmah nakon planinarkovog prvog posta, meni je bilo jasno da njoj paše ovakav aranžman u kojem on čuva djecu dok se ona bavi slobodnim aktivnostima do sitnih sati, a on na sve pristaje jer je još slab na nju.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:42   #48
Naravno da joj pase. Ona ima vremena za svoje luksuze.
a vlastiti egoizam, konformizam, sebicnist, a nekada i krivnja se zgodno prikriva argumentom "zbog djeteta". Osobito kad je drugi roditelj angaziraniji pa se postavljaju i pitanja "pa kaj to dijete ima samo jednog roditelja?". Onda to partnera jos vise pogadja i plodno je tlo za manipulaciju. (Ne odnosi se ovo zadnje nuzno na njihovu situaciju, opcenito pisem).

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:52   #49
Quote:
Planinarko kaže: Pogledaj post


Jedina stvar koja meni smeta je što je stavila neke svoje obaveze (zanimacije u slobodne vrijeme) ispred mene tj bivanja više samnom.
Ja razumijem da svatko mora imati ispušni ventil al brate što je previše previše je. Evo npr večeras, rekla da se vraća u 22:30 a došla ravno u ponoć. E sad....
pa žena je počela živjeti svoj život, nema nikakvu potrebu provoditi vrijeme s tobom, zašto bi? nisi joj napet više.

ova tvoja rečenica mi je bila prva i jaka crvena lampica za vrlo skori neuspjeh vašeg "aranžmana".
vidiš da se ne možeš nositi sa činjenicom da te odbacila kao muškarca i da je krenula u život, svoj i da će u njemu biti drugi muškarci ako već nisu

pa si ti razmisli hoćeš li biti nečiji batler dok taj netko provodi svoje vrijeme bez briga i obaveza na pameti
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 00:46   #50
Quote:
maldiva kaže: Pogledaj post
Meni iskreno (a to sam i njemu rekla) odgovara živjeti zajedno. Ali, odgovaralo bi mi živjeti i odvojeno.
znaci boli te taki

btw pica je precijenjena samo to rijetko tko skuzi navrijeme.

mislite na djecu .
sretno.
__________________
reminder
tonijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:03   #51
Planinarko,
Očito vam nije stalo jedno do drugoga, po onome što sam pročitao, više njoj nego tebi.
Dogovorite se oko djece, da ih čuvate po pola vremena ili još nekako liberalnije s obzirom na vaš odnos.
Ako si u mogućnosti, odseli i napravi sebi neki novi život. U početku je strašno teško, ali poslije nekih godinu dana djeluje terapeutski.
Onda se polako opustiš, dopustiš nekom drugom da uđe u tvoj život,a ono prije čuvaš samo kao uspomenu na lijepe dane.
Vojska rastavljenih je sve jača, a moć prstena slabi.
Cota is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 14:00   #52
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Evo ja mogu potvrditi da može doći do prestanka ljubavi, bez treće osobe.
Meni ovo zvuci totalno normalno, ne razumem zasto ljudi ne veruju da covek moze da se odljubi i da pozeli odlazak bez trece osobe?

Ovde se, kao sto su ljudi pisali, odmah vidi koliko muz sve drugacije dozivljava, pisao on ironicno ili sa ljubavlju-moja draga zenica ;-).
Ne razumem zasto uopste komentarise njene izlaske, ona se ponasa kao da je vec razvedena, zasto da ne?
Ideja o ostajanju u istoj kuci ne valja.
Zena je mozda mogla da poradi na problemu svoje seksualnosti, ako vec lepo prica o muzu. Zasto joj nije cudno sto nema seksualnu zelju prema njemu?

Znala sam takav par, rastali su se kada je sin vec otisao, bili su u kasnim pedesetim. Zena je radila povremno, a stan mali, tesko da bi mogli da kupe dve normalna stana u gradu od prodaje.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 10:59   #53
Quote:
Planinarko kaže: Pogledaj post
Evo i druga strana priče. I naravno da ima zaboravljenih detalja međutim većinu navoda mogu potvrditi.
Dakle, razvodimo se papirnato jer ne želim danas sutra doći u situaciju da mi netko pribotuna da sam ostao u braku radi moguće buduće naslijeđene imovine s njene strane.
Također, ideja ostanka u zajedničkom suživotu mi nije strana isključivo zbog mog odnosa s djecom gdje nemogu zamislit da provodim dane bez njih i da sam ovisan o zadanim terminima viđanja.
Imamo mogućnost preživjeti financijski neovisno i razdvojeni. Malo teže al izvedivo je.
Ono zašto sam pristao, naravno nakon perioda intenzivne tuge (i još uvijek sam zbog situacije) na ovakvo njeno viđenje stvari tj odljubljivanje je jbg nemogu glavom kroza zid.
Nema treće osobe jednostavno rekli bi zamrla ljubav. S njene strane. I nije problem ni u prevari ni u alkoholu ni kocki niti što ja znam kojim porocima. Nemam ih, ne pijem ne pušim ne lumpujem vani. Zadovoljava me bit sa dicom, rad u vrtu i vikend planinari. I da, privređujem koliko je potrebno dovoljno za život.
Ono što je moja draga supruga zaboravila spomenuti je sljedeće:
- odavno već mi govori da bi ona bila sretna da ja nekog sličnog sebi nađem i budem sretan
- odavna već mi spominje da nema ništa protiv da nađem i nekog samo za udovoljavanje sexualnih potreba

Eh da, kad sam je nedavno pitao zašto me voli rekla je: "zato što si dobar čovjek"

Naravno da jesam kad nema samnom problema, em sam super s dicom em skuvam em spremim po kuci i nisam tip koji se kurva i banči okolo.

Jedina stvar koja meni smeta je što je stavila neke svoje obaveze (zanimacije u slobodne vrijeme) ispred mene tj bivanja više samnom. Malo smo knap s vremenom jer daleko putuje na posao, plus ja dijelom godine na brodu, pa onda još kad ubaci te svoje aktivnosti nakon povratka prođe brzo dan. Ja razumijem da svatko mora imati ispušni ventil al brate što je previše previše je. Evo npr večeras, rekla da se vraća u 22:30 a došla ravno u ponoć. E sad....

Razlog zašto je tema stavljena na forum je da nam pokušate s vašeg nepristranog kuta dat viđenje ove jbn neobične situacije. Teta u centru se zbunila kad sam joj isčeznuće ljubavi naveo kao temeljni razlog- pa zar za djecu nije bolje da imaju oba roditelja/bez obzira na isčeznuće seksualnih činova između njih/ koji o njima skrbe i vole ih?
ta tvoja draga zena ima nekoga u vidu.
ne govori ona da ti nadjes nekog za zadovoljavanje tvoje potrebe, nego ceka zeleno svjetlo za sebe. izbivanje iz kuce...sigurno ne sjedi negdje na kafi sama i cita novine.
bice to gadan razvod. gadan za tebe, jer ce tebe poslati od djece, a ako ostanes, presvisnuces.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 06:16   #54
Financijski jel isplativije za planinarka da se razvede ili da ostane u braku (ali odseli).

On je pomorac, a alimentacija se odreduje ako sam u pravu, na racun visine njegove place.

Tako bi se razvodom, osim sto bi se on prije il kasnije odselio, ona bi ostala u svojem smjestaju (jer djeca su u svojim djecjim sobama, skola je tu )...
Dakle em bi ona ostala u istom smjestaju, em bi on placao alimentaciju, em bi placao svoj smjestaj.
Ako su u fiktivnom braku, onda je valjda iznos rezija i hrane nizi od alimentacije?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 21:50   #55
Quote:
maldiva kaže: Pogledaj post

Suprug i ja smo došli do kraja s brakom, točnije ja sam došla, a on prihvaća situaciju (nisu nikakve treće osobe u pitanju, jednostavno sam odumrla).

Ja imam pitanje:
Nije nikakva treća osoba u pitanju jer je nedostupna? Ili šta to znači odumrla?
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:43   #56
Quote:
inkpink kaže: Pogledaj post
Ja imam pitanje:
Nije nikakva treća osoba u pitanju jer je nedostupna? Ili šta to znači odumrla?
Da je nedostupna, to bi značilo da postoji treća osoba
Odumrla u osjećajima prema njemu.

Update: ne živimo skupa već skoro dva mjeseca, poslušali smo neke pametne savjete odavde, sagledali stvar iz različitih perspektiva i to je to.

S ove točke gledišta, obzirom na trenutnu situaciju, ne mogu se sebi načuditi kako mi je uopće palo na pamet da bi zajednički život nakon prekida bio moguć.

S djecom za sada funkcionira sve više-manje ok, tu se oboje trudimo.
__________________
...da, baš...
maldiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:46   #57
Quote:
maldiva kaže: Pogledaj post
Da je nedostupna, to bi značilo da postoji treća osoba
Odumrla u osjećajima prema njemu.

Update: ne živimo skupa već skoro dva mjeseca, poslušali smo neke pametne savjete odavde, sagledali stvar iz različitih perspektiva i to je to.

S ove točke gledišta, obzirom na trenutnu situaciju, ne mogu se sebi načuditi kako mi je uopće palo na pamet da bi zajednički život nakon prekida bio moguć.

S djecom za sada funkcionira sve više-manje ok, tu se oboje trudimo.
To je fer prema jednom i drugom. Bravo za taj korak!!!
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 07:03   #58
Da, baš....
Planinarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 09:47   #59
Quote:
Planinarko kaže: Pogledaj post
Da, baš....
A znaš, ono što je dobro za Petra...ili što bi otpjevala Amy : Love is a losing game
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 15:55   #60
Quote:
Planinarko kaže: Pogledaj post
Da, baš....
U takvom zajednicom zivotu ona bi imala novog decka, ti bi mozda nasao novu zensku, ali to bi vam predstavljalo kocnicu, jer kako bi objasnili novim partnerima da ste razvedeni, a jos zivite zajedno?

Ljudi bi mislili da im lazete u oci. Kao razvedeni, zive zajedno?
Plus, dica bi skuzila da se skitate okolo, da ne idete zajedno, nego odvojeno.
Ovako je sve jasno kao dan, razdvojeni, razdvojeno zivite svak svojim putem.

Scenarij da ste ostali skupa bi vjerovatno bio da bi jedan od vas nasao partnera kojem ne bi to smetalo, a drugi ne bi mogao naci ili bi umanjene sanse imao.
Znam jedan takav slucaj, zena je godinama imala decka, bivsi muz zivio s njom i nije imao nikoga.
Sta je njemu to uopce trebalo? Profuckat sve prilike sa zenskama, jer svaka ce mislit da on laze da je rastavljen, vec da je on ozenjen!, te ostat zivit s ex zenom s kojom nema sex i koja ima novog decka?
Sta radi druzenja s ditetom?
Ko da ne moze svaki dan ici se druzit s ditetom ili zivit u susjedstvu ako mu je do toga.
Mos mislit sto je radi diteta ostao, on se nadao da ce tu ipak nesto biti, al na kraju nista, spletom okolnosti su se razisli, ulupat tako zivot u suzivot s osobom s kojom imas lijepe uspomene i prijateljstvo, ali nemas strast i seksualni zivot, bas bezveze, svak zasluzuje vise od cimerstva.
Mislim da se ljudi boje iseliti jer onda znaju da je stvarno gotovo i da im se muz-zena, nece predomislit, ali ok kuzim kad ljudima triba par mjeseci ili godinu dana da to prihvate, ali brate mili ulupat 15-20 godina zivota u prazno? stvarno svasta.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.