Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 12:49   #241
Budući je zabranjeno otvarati teme o onih 4,5 kuna, onda tu lijepim.
Ipak ima nade protiv idiotskog i lopovskog pravilnika ili kako već nazvanog...

Borzan kaže kako će nelogičnosti, poput onih gdje Hrvatska pošta naplaćuje uručivanje malih paketa 4,5 HRK, biti prijavljene Komisiji. Već je dobila potvrdu od Komisije da takva praksa ne postoji nigdje u EU.

link
https://direktno.hr/eu-i-svijet/eu/b...misiji-107231/

Neka se konačno dokine taj sramotni harač.
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:57   #242
Quote:
Mikes kaže: Pogledaj post
Budući je zabranjeno otvarati teme o onih 4,5 kuna, onda tu lijepim.
Ipak ima nade protiv idiotskog i lopovskog pravilnika ili kako već nazvanog...

Borzan kaže kako će nelogičnosti, poput onih gdje Hrvatska pošta naplaćuje uručivanje malih paketa 4,5 HRK, biti prijavljene Komisiji. Već je dobila potvrdu od Komisije da takva praksa ne postoji nigdje u EU.

link
https://direktno.hr/eu-i-svijet/eu/b...misiji-107231/

Neka se konačno dokine taj sramotni harač.
Ovo je odlična vijest iako nisam siguran da će se ostvariti.
Bolje je rješenje u potpunosti zabraniti small packet uslugu i ulaz tog junk maila u zemlju kao što su napravili Poste Italiane
Old 14.12.2017., 13:25   #243
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Broj paketa je toliko narastao u zadnje dvije godine da ih ljudstvo i logistika nisu u stanju kvalitetno obraditi i dostaviti.
To je činjenica.
Sused radi u pošti na carini...veli da stižu preko hiljadu paketa dnevno. A u ovo doba blagdana ih ubijaju kolko im stiže stvari iz vana. Oko 80% iz kine. I doslovno par hiljada komada.
Prenosim kaj mi je reko, tako da ako ovo nije istina, onda laže to je bilo točno u periodu prije 2 godine u 12. mjesecu, taj razgovor naš..i vjerujem da je do sad to sve još poraslo enormno
Old 14.12.2017., 13:31   #244
Nemam ništa protiv tebe, oprosti ako si se uvrijedio.

Isto kupujem 90% stvari online ali treba imati dozu razumijevanja za trenutno stanje svih dostava u Hrvatskoj pa prema tome i HP-u.

Stvar je izmakla kontroli i oni koji najviše pate su korisnici usluga i direktni izvršitelji, dostavljači i sortirnica, a oni koji su zajebali stvar tvrdeći više godina da su poštanske usluge u padu i koristili se tom floskulom da smanjuju prava radnika i radne uvjete i dalje uživaju.

Kao što sam rekao stvar se neće popraviti, biti će još gore jer nitko više ne želi raditi u toj branši
Old 14.12.2017., 13:37   #245
Quote:
Nemam ništa protiv tebe, oprosti ako si se uvrijedio.
Ma nisam se uvrijedio nema razloga...rasprava kakvih ima hrpetina po forumima..

Quote:
ali treba imati dozu razumijevanja za trenutno stanje svih dostava u Hrvatskoj pa prema tome i HP-u.
Naravno, tu nema spora. Mene konkreno smeta to kaj svi čiste ruke i niko nema pojma o ničemu samo: zovite ove i zovite one, mi nemamo ništa s time i mi ne možemo tu ništa i slično..

Quote:
Stvar je izmakla kontroli i oni koji najviše pate su korisnici usluga i direktni izvršitelji, dostavljači i sortirnica

Kao što sam rekao stvar se neće popraviti
Tu si u pravu potpuno, čini mi se.
Old 14.12.2017., 13:42   #246
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
To je činjenica.
Sused radi u pošti na carini...veli da stižu preko hiljadu paketa dnevno. A u ovo doba blagdana ih ubijaju kolko im stiže stvari iz vana. Oko 80% iz kine. I doslovno par hiljada komada.
Prenosim kaj mi je reko, tako da ako ovo nije istina, onda laže to je bilo točno u periodu prije 2 godine u 12. mjesecu, taj razgovor naš..i vjerujem da je do sad to sve još poraslo enormno
Beco kaže:
Broj paketa je toliko narastao u zadnje dvije godine da ih ljudstvo i logistika nisu u stanju kvalitetno obraditi i dostaviti.

To svaki normalan čovjek razumije. Ali ako se tržište razvija/raste/, a ti hoćeš ostati u igri, onda se i ti razvijaš/rasteš/.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:48   #247
Je. To je jasno svakom normalnom. A isto tak je jasno da pošti to nije normalno
Oni bi i manje ljudi i manje plaće za te iste ljude, a obujam posla otišo gore na n-tu.
Old 14.12.2017., 13:54   #248
Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Beco

To svaki normalan čovjek razumije. Ali ako se tržište razvija/raste/, a ti hoćeš ostati u igri, onda se i ti razvijaš/rasteš/.
Ovo što si rekao je floskula.
Zamisli si da radnicima Čistoće smanjiš plaću na 3000 kuna jer je razina smeća u padu.
40% radnika da otkaz i otiđe iz firme a u roku dvije godine se razina smeća digne za 4500% a plaće ostaju iste.

Novih radnika nemaš zbog male plaće i uvjeta rada a razina smeća raste svakog dana.
Građani negoduju jer je grad zatrpan smećem.
Što bi ti napravio da ostaneš u igri? Plaće nećeš povisiti jer ti je fino u fotelji, a ako digneš plaće izgubit ćeš poziciju jer poslovanje firme neće biti tako uspješno
Old 14.12.2017., 14:52   #249
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Eh, kad bih barem prošla svako pravilo posebno i podforum i zapamtila xy pravila gdje bi mi bio kraj.

Jedino dobro iskustvo koje imam s poštom je hp ekspres, ostalo 0 bodova. Najviše pored papirića u sandučiću za podizanje pošiljke me nerviraju tete na šalteru koje su toliko neljubazne i zatvaraju "blagajnu" čim se stvori red. Odjednom se sjete da imaju nekog posla u prostoriji gdje su pošiljke.
Old 14.12.2017., 16:06   #250
Za ubuduće zapamti barem da se moderatorske napomene ne komentiraju.
Duba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:08   #251
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...a/1013692.aspx

Valjda ce se ostvarit ovo da ne bude vise kod nas dostava 15 eura s amazona.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:37   #252
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...a/1013692.aspx

Valjda ce se ostvarit ovo da ne bude vise kod nas dostava 15 eura s amazona.
Ne znači da će se cijena dostave smanjiti nego da će biti ista za sve EU zemlje osim one u kojoj se shop nalazi.

npr Amazon.de će imati istu cijenu ako šalje u Italiju ili Hrvatsku ali će naravno imati manju cijenu ako šalje iz Njemačke u Njemačku.
Neznam ako se sad razlikuju cijene na Amazonu za različite EU zemlje
Old 14.12.2017., 19:33   #253
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Nije samo Tjedan solidarnosti, tri tjedna su u igri: Tjedan Crvenog križa (od 8. do 15. svibnja), Tjedan borbe protiv tuberkuloze (od 14. do 21. rujna) i Tjedan solidarnosti (od 8. do 15. prosinca).
bože pomozi nam

nek onda stave 365 dana u godini da naplaćuju dodatnih 1,5kn i mirna bosna jer ionako je država švorc, a treba se namiriti od nekuda

nek naplaćuju 1.5kn za povećanje plaće preopterećenim poštarima i ne bih se bunio, a ne za kojekave crvene križeve koji tu lovu onda oroče u nekoj banci i na čelu imaju 13 hadzovaca koji izvače novac na razno razne načine...

Croatian job
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 01:29   #254
Dal tpvredi samo za EU ili I Kinu??
Old 16.12.2017., 02:24   #255
Dostava sa webshopa iz EU, ali se i ukida onih 4.5 kn za koje su se opravdali da ih svi vani naplacuju, a ispostavilo se da se to jedino kod nas naplacuje.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:08   #256
Quote:
Ovo što si rekao je floskula.
Zamisli si da radnicima Čistoće smanjiš plaću na 3000 kuna jer je razina smeća u padu.
40% radnika da otkaz i otiđe iz firme a u roku dvije godine se razina smeća digne za 4500% a plaće ostaju iste.

Novih radnika nemaš zbog male plaće i uvjeta rada a razina smeća raste svakog dana.
Građani negoduju jer je grad zatrpan smećem.
Što bi ti napravio da ostaneš u igri? Plaće nećeš povisiti jer ti je fino u fotelji, a ako digneš plaće izgubit ćeš poziciju jer poslovanje firme neće biti tako uspješno
Braniš neobranjivo.

Spirit of "croarmy" ride again.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:33   #257
Znači za Božić sam naručio nešto knjiga ove godine kao i prošle. Uvijek naručujem s amazona, bookdepository ili awesomebooks. Dolaze uredno za tjedan, tjedan i pol.

Iz bookdepositorya poslano bilo sredinom studenog, jedna knjiga došla za tjedan dana druga nikada. S amazona paket nikada nije stigao a poslan 26. studenog. Awesomebooks poslao 4. prosinca i opet ništa nije došlo. Sve obična pošta.

Jel ima još netko da mu tako kasne paketi, jel ih ovi u Royal Mailu kradu? Sumnjam da naši poštari kradu knjige na engleskom.

Bio sam i u pošti danas da ih upitam ali ženska nije ni potražila iza da nije možda došlo a poštar fulao ceduljicu, jer ne zna koji datum ovo ono. Samo je po kompu tipkala i dala mi broj kontrolora pošte da nazovem u ponedjeljak.
Lukok is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:42   #258
Slucaj od jucer, stigao mi paket u postu, mala tezina. Postar je ostavio samo obavijest, a 100% je netko bio cijelo vrijeme kod kuce. Znaci nije mu se dalo dostaviti ili sta vec. I ovo je tko zna koji put
Old Danas, 09:27   #259
treba počet radit "slučajne" gluposti.
na primjer dođeš u poštu sa kantom boje i izliješ je CIJELU i kažeš da ti je baš žao što se kanta prevrnula i izlila i odeš.
nije loša ni coca cola - ljepljiva je ko vrag. pogotovo neka jeftina.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.