Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 10:56   #501
Quote:
Lilivili kaže: Pogledaj post
Liječnici ne znaju što mi ne štima, no neki od njih sumnjaju na jetru/želudac.
Pa odi liječniku specijalisti, gastroenterologu (za želudac/jetru), endokrinologu(za štitnjaču), pa neka ti oni određuju pretrage a ne kolege i forumaši.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:34   #502
Pozdrav svima.
Je li moguće liječiti alergiju uzimanjem Beta glukana? Alergo test mi je pokazao alergiju na masline,čempres,pelud trava,ambroziju,platan(nadam se da nisam nešto zaboravio haha). Pio sam Alerdin ali ništa mi baš nije pomogao, hrpu nuspojava sam imao. Sada sam na Nixaru u koji sve sumnjam da mi više pomaže. Pijem ga od 5.mjeseca.
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 19:50   #503
Quote:
Matt Buckner kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Je li moguće liječiti alergiju uzimanjem Beta glukana? Alergo test mi je pokazao alergiju na masline,čempres,pelud trava,ambroziju,platan(nadam se da nisam nešto zaboravio haha). Pio sam Alerdin ali ništa mi baš nije pomogao, hrpu nuspojava sam imao. Sada sam na Nixaru u koji sve sumnjam da mi više pomaže. Pijem ga od 5.mjeseca.
Ne. Alergija je neprimjerena reakcija adaptivne ruke imunog sustava na nesto sto nije opasno, a beta glukan bi treba nespecificno potaknuti stanice prirodjene imunosti. Dake dve razlicite stvari i totalno razliciti mehanizmi.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2020., 20:21   #504
Vitamin C od Dietpharma i vitamin D3 od Solgara. jako mi je pomoglo, od 9 meseca prošle godine bila sam stalno prehlađena i umorna, pijemunazad mjesec dana i ovo pomažee, samo što ću ubaciti još i cink.Pišem mmožda nekom pomogne
nooboda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2020., 02:52   #505
Quote:
Matt Buckner kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Je li moguće liječiti alergiju uzimanjem Beta glukana? Alergo test mi je pokazao alergiju na masline,čempres,pelud trava,ambroziju,platan(nadam se da nisam nešto zaboravio haha). Pio sam Alerdin ali ništa mi baš nije pomogao, hrpu nuspojava sam imao. Sada sam na Nixaru u koji sve sumnjam da mi više pomaže. Pijem ga od 5.mjeseca.
Nikako beta glukan, osobno bi probala sa crnim kimom i kurkuminom.
pharmalady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2020., 03:07   #506
Vjerovatno je neko spomenuo već ali probiotici utječu na imunitet http://www.zdravosfera.com/probiotici-i-jogurt/

također cink i vitamin C, to uzimam svako jutro

imunitet je sistem koji mi svi imamo, samo je pitanje zdrave prehrane kako će on raditi. Pušenje i alkohol oslabljuju imunitet. Doduše pušenje štiti od korone po novim saznanjima xD
__________________
“Stvaramo strahove kada sjedimo. Savladavamo ih akcijom.” Hrvatska - entj blog - zdravosfera
Domagoj1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 11:45   #507
Pozdrav svima, kak vam se pokazalo najbolje za imunitet? Vrijeme je sugavo i razmišljam da počnem uzimati nešto,ali u moru toga,ne znam što..
Orhideya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 00:38   #508
Quote:
Orhideya kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, kak vam se pokazalo najbolje za imunitet?
Čista klasika; što zdraviji životni slog, umjerena i lagana hrana i naravno čim više športanja bilo kakve vrste. Najvažnije da se čovjek športanjem dobro potroši, čim više oznoji, da sve od sebe, bogme ponekad se i "uništi". Nakon svega poslije tuširanja zanina poput djeteta

Quote:
Orhideya kaže: Pogledaj post
... razmišljam da počnem uzimati nešto,ali u moru toga,ne znam što..
Nažalost 0 (i slovima nula) bodova.
Takvi pripravci iliti tkzv "suplementi" za >>>imuniteta su mamijenjeni likovima koji vjeruju da se u snu može naučiti 7 stranih jezika ili da se može smršaviti pijući čajeve, da svijetom vladaju ljudi gušteri, da postoji treće oko... Sve ti je to lari fari, pričam ti priču i slično.
Ali dobro, uvijek će se pojaviti dobronamjerne osobe koje će ti predložiti nakakve pripravke za koje pouzdano sa sigurnošću znaju da pomažu.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2021., 18:11   #509
Što je najbolje za uzeti da se malo poveća imunitet.
Znam, mogu pročitati temu, al ono, može netko ukratko reći suplemente sa kojima je imao najviše pozitivnog iskustva.
Naime, iako sma cijepljena, nisam imala koronu još, a onako i na poslu i van njega ima onih koji su uhvatili koronu pa da se malo jače zaštitim...
lady bug is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2021., 11:25   #510
Quote:
Orhideya kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, kak vam se pokazalo najbolje za imunitet? Vrijeme je sugavo i razmišljam da počnem uzimati nešto,ali u moru toga,ne znam što..
Probaj s Wim Hof metodom - Odličnan način za jačanje imuniteta bez potrebe za unosom ikakvih dodatnih suplemenata. Za početak smanjivati temperaturu vode tijekom tuširanja da bi kroz neko vrijeme to bila isključivo hladna voda. Uz to idu i vježbe disanja. Da ne pišem ovdje detalje, sve se da naći na netu. Isto tako i knjiga "Activate Your Full Human Potential"
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2021., 18:29   #511
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Čista klasika; što zdraviji životni slog, umjerena i lagana hrana i naravno čim više športanja bilo kakve vrste. Najvažnije da se čovjek športanjem dobro potroši, čim više oznoji, da sve od sebe, bogme ponekad se i "uništi". Nakon svega poslije tuširanja zanina poput djeteta


Nažalost 0 (i slovima nula) bodova.
Takvi pripravci iliti tkzv "suplementi" za >>>imuniteta su mamijenjeni likovima koji vjeruju da se u snu može naučiti 7 stranih jezika ili da se može smršaviti pijući čajeve, da svijetom vladaju ljudi gušteri, da postoji treće oko... Sve ti je to lari fari, pričam ti priču i slično.
Ali dobro, uvijek će se pojaviti dobronamjerne osobe koje će ti predložiti nakakve pripravke za koje pouzdano sa sigurnošću znaju da pomažu.
Potpisujem od riječi do riječi.
Imunitet će normalno raditi ako ga pustimo - tj. omogućimo mu - da radi. Odmor, dovoljno spavanja, normalna prehrana, fizička aktivnost.
Suplementi može - ali prije svega kao placebo.
Ja par puta godišnje pijem matičnu mliječ, povremeno uzmem D vitamin i magnezij, ponekad neki C vitamin... jer si umislim da mogu pomoći pa mi onda obično i pomažu (psihički).
Ali dobro znam što mi zapravo pomaže: spavanje, odmor (bavljenje svojim guštima) i fizička aktivnost.
Tim redom.
Sve ostalo je gubljenje novaca.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2023., 10:20   #512
mislim kupiti ahcc kapsule ali vidim da ima različitih vrsta, je li ovo sve isto ili ipak ima razlike?

ahcc hard kapsule
https://www.magicnobilje.com/vesti/a...uiAvD8Qdredii0

ahcc gold
https://www.ljekarna-marusic.hr/proi...mg-60-tableta/

ahcc immunomax
https://www.kadulja.hr/trgovina/ljep...le-80-kapsula/
Nitko kao ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2023., 11:49   #513
Prije nego pljunes 500 kn za tih 80 tabletica pogledaj sastojke npr. beta glukan za kojeg sam vec citao da je izvrstan za boost imuniteta pa onda otrci na iherb i naruci isto to od recimo solgara, now foods ili life extension kao svjetski priznatih proizvodjaca za cca 100-150 kn

Ja sam zasad vise manje redovno na cinku, pikolinat, glukonat ili najbolji oblik bysglicinat, prehladjen malo jednom ili max dvaput godisnje u pravilu kad sam na pauzi od cinka

Sto se tice ove zastite od tumora i sl. to ti pomazu gljive tipa reishi, cordyceps al to nisam jos nikad koristio, planiram, isto je sve narucljivo za visestruko manje novce od ovog linkanog pa odluci

Ovo tvoje mi djeluje porez na budale
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2023., 14:21   #514
https://ljekarna-pablo.hr/lifetime-i...proizvod-1403/
Ja trenutno imam ovo. Bila neka promocija. Magistra mi se na život djeteta zaklela da neće debelit jer je b kompleks iz riže a ne kvasca.
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2023., 16:29   #515
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
Gledam ovo iz prethodnog posta, ne razumijem se u materiju, pa ako mi netko hoće objasniti
zašto svakog sastojaka ima puno više od preporučenog dnevnog unosa

npr. Vitamina B1 ima 2272,7% preporučenog dnevnog unosa

Zar ne bi bilo dosta da su stavili udio da zadovolji 100% preporučenog dnevnog unosa?
Pod uvjetom da ne ispišamo taj višak, dakle sve preko 100% PU, vjerojatno djeluje kao imunobooster jer piše da se smije koristiti 60 dana.
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2023., 16:52   #516
Nego sta nego ispisas, to je ona zuta boja urina, visak B vitamina..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2023., 10:40   #517
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
Nego sta nego ispisas, to je ona zuta boja urina, visak B vitamina..
Jbg, ćemu sve to. Pojedem svaki dan voćku i ok. U svakom slučaju jeftinije.
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2023., 11:00   #518
šta bi preporučili za nekoga tko boluje od raka gušterače, da prođe cijeli taj proces što bezbolnije, šta je najbolje za jačanje imuniteta do maksimuma?
Nitko kao ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2023., 12:46   #519
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Jbg, ćemu sve to. Pojedem svaki dan voćku i ok. U svakom slučaju jeftinije.
Neprskanu
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2023., 12:56   #520
Quote:
Nitko kao ja kaže: Pogledaj post
šta bi preporučili za nekoga tko boluje od raka gušterače, da prođe cijeli taj proces što bezbolnije, šta je najbolje za jačanje imuniteta do maksimuma?
Ne treba nista za jacanje imuniteta nego nesto sto ce zaustaviti sirenje stanica raka a ne utjecati na zdrave, kemoterapija to svakako nije kad se zna kako djeluje, ubija i lose i dobre stanice, pada mi ponesto na pamet ali kako nisam strucan za to nebi nista dalje pisao
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.