Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 17:35   #581
Mislim da baš više nema nekih pravila hoće li se nešto jesti i piti odmah, ili kad gosti odu

sad me sjetilo na Dalmatinsku kuharicu koju sam čitala, o jelovnicima i menijima u Dalamciji nakon rata, i što sve ide i kojim redom.
Mogu reći da mi je drago da je taj cirkus prošao.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:35   #582
U mom kraju se za to degustiranje s domaćinom kaže "što u ručici donijeli, u guzici odnijeli".
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:36   #583
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Otvoriti odmah pred njima je pristojno. Ne spremat sa strane.

(I, ako je potrebno, po otvaranju nastojati sakriti razocaranje.)


Ovisi u kojim krajevima. Ja isto uvijek otvorim i zahvalim.

Jednom prilikom sam pitala blisku osobu kad sam primjetila da u tom kraju nitko ne otvara poklon pred gostima, pa mi je rekla da je kod njih nepristojno otvarat poklon pred gostima. Ispadaš valjda preznatiželjan .... :nezna:
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:37   #584
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
U mom kraju se za to degustiranje s domaćinom kaže "što u ručici donijeli, u guzici odnijeli".
Može bit da smo iz istih krajeva
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:38   #585
Mene su ucili da je pristojno pred gostima/poklanjateljem otvoriti i to mi je normalno.
Netko ti se potrudi napraviti poklon, a ti (ne ti, jel) ga samo stavis sa strane...to mi je nekako pokazatelj nepoznavanja bontona i manjak postovanja prema poklanjatelju.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:12   #586
Ja ga isto odma raščerečim bez razmišljanja, pa mi bude neugodno. Izgleda da sam ispadala pristojna a da nisam ni znala.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:19   #587
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Mene su ucili da je pristojno pred gostima/poklanjateljem otvoriti i to mi je normalno.
Netko ti se potrudi napraviti poklon, a ti (ne ti, jel) ga samo stavis sa strane...to mi je nekako pokazatelj nepoznavanja bontona i manjak postovanja prema poklanjatelju.
To ovisi o konvencijama, odnosno u kojoj kulturi se nalaziš. Kod nekih naroda je nepristojno otvoriti poklon, da ne bi eventualno pred darivateljem pokazao razočarenje. Kod nekih je nepristojno otvoriti da se ne bi uspoređivalo tko je što darovao (ne mogu svi isto platiti).
Kod nas je uglavnom pristojno otvoriti, pa se skupa radovati.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 20:16   #588
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Dobro si mislila, donesena hrana i piće se ne konzumiraju prigodom poklanjanja, to je poklon za domaćina i on može s njim što želi.
pa i otvoriti ga pred svima

otvaram, pogledam, zahvalim (grlim, ljubim ) i stavim sa strane
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:00   #589
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Poše, pa zašto jednostavno ne lažete kad vas nutkaju? Da vam je doktor zabranio kavu/svinju/šećer/štogod, da ste alergični na gluten ili, ako je prikladno, da ste na dijeti?
Ne volim torte, oduvijek. Kad sam bila mala, mama je morala ispregovarati da me nitko neće silovati tortom na dječjim rođendanima, a sve poslije odbijala sam s pričom da sam na dijeti. Nikad nisam bila na dijeti. Dobiješ sažalni pogled, ali ne moraš jest što nećeš. Meni dovoljno.
Recimo, ja stvarno imam zdravstvenih problema zbog kojih neke stvari ne smijem jesti, pa kad im to kažem, kažu mi da sam sigurno "samo izbirljiva" i da je to "domaće", kao neće mi biti ništa od toga. Osim toga, nisam ljubitelj mesa (jedem samo 2 vrste i to rijetko), a imam osjećaj da hrpu drugih ljudi je i stalno se čude tome kao pura dreku, nutkaju me i sve to skupa mi je strašan pritisak.

Torte volim (doduše, uglavnom one koje u sebi imaju čokolade), osim čizkejka. Taj čizkejk mi je nešto najgore ikad, a imam osjećaj da su ljudi opsjednuti njime i svaki put me maltretiraju da probam baš njihov jer je bolji od svih koje sam ikada probala. Nije samo čizkejk u igri, nego i zapečene palačinke, drugi slatki kolači sa sirom - meni je sir za slana jela i gotovo, bude mi muka od slatkog sira.

Što se tiče govorenja "ne", nekako sam postala bolja u tome otkad sam navršila 30, kao nekom magijom. I nakon nekoliko termina kod psihologice gdje je glavna tema bilo upravo ovo.

Kakva sam bila prije, najbolje ilustrira ova moja priča: https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=112

Neka me netko nadmaši ako može.

Zadnje uređivanje Carla Marx : 15.09.2017. at 11:22.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:18   #590
Carla, priča je ne znam bi li se smijala il plakala.

dođi da te utješim čizkejkom, moj je najbolji, a nisi ga probala
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:22   #591
Carla, ta epizoda je od tebe učinila forumsku ikonu
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:25   #592
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Carla, priča je ne znam bi li se smijala il plakala.

dođi da te utješim čizkejkom, moj je najbolji, a nisi ga probala
Ma može, tvoj čiz je sigurno najbolji. (a u sebi :klap:)

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Carla, ta epizoda je od tebe učinila forumsku ikonu
Ne samo to, nakon tog posta sam dobila ponudu da moderiram ŽK, kad su već vidjeli da ne znam reći ne.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:28   #593
nije stvar u tome što ne znaš reći ne, nego si htjela pomoći, ali nisi slutila kamo će te to odvest
dogodilo se i meni par čudnih situacija, ali nisu ni blizu zanimljive kao ova tvoja
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:32   #594
Joj Carla i prije nego sam otvorila link znala sam o čemu je riječ
Takve epizode se ne zaboravljaju
Gledam datum, zar je moguće da su proletjele već dvije godine od tada
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:38   #595
ja je prvi put pročitala
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:48   #596
Sreća da više ne živim u tom kvartu, pa ne moram smišljati kako da zaobiđem i izbjegnem tu ženu.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:51   #597
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
pa i otvoriti ga pred svima

otvaram, pogledam, zahvalim (grlim, ljubim ) i stavim sa strane
Naravno da može.

Ovo boldano radiš točno po peesu, tj. po bontonu.

Kad sam napisala da domaćin može raditi s poklonom što želi, htjela sam reći da nije obavezan odmah ponuditi goste onim što su donijeli, ako na primjer dobiveno želi ostaviti za kasnije.

U osnovi, ako se ljudi dogovore da svatko nešto donese što će se odmah pojesti i popiti, to je druga stvar. Ali ako domaćin zove u goste i već je pripremio nešto s čim će ih ponuditi, onda gosti ne bi trebali inzistirati na tome da se piće ili hrana koju su donijeli odmah otvori i posluži.

Ali podrazumijeva se da će ih domaćin izvaditi iz vrećice, pokazati da mu se sviđaju i zahvaliti. Grljenje i ljubljenje opcionalno.


Carla, priča!!!

Imala sam i ja svakakvih situacija zbog pomaganja i nesposobnosti da kažem ne, ali ti si bome kraljica.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:51   #598
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Sreća da više ne živim u tom kvartu, pa ne moram smišljati kako da zaobiđem i izbjegnem tu ženu.
Pazi da te neka nova ne prevesla tako
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:55   #599
ja ću samo reći da sam završila kod jedne žene isto u stanu (doduše bio je u pristojnom stanju ) čisteći buhe s njezinog psa (bob tejl)... htjela sam joj samo pomoći da s psom i vrećicama uđe u zgradu i u lift.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 12:05   #600
Ja ne znam reći ne, ali Carla, Gzena, Carmela me šišaju skroz
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.