Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 20:47   #1
Koliko RAM-a

Komp mi ima pola Gb RAM-a i ovo je postalo neizdrživo, zanima me kako da odredim koliko Gb mi uopće treba, i kako saznam koji mi je DDR, to moram otvarat kućište i gledat negdje, ili ima i neki drugi način?

Hvala.
Hooks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 21:28   #2
Probaj ovaj app, jednostavan je

https://www.piriform.com/speccy

A koliko ti treba hmm ovisi

Koji windows imaš? Ako imaš win 10, preporučlivo bi bilo da imas minimalno 8gb, a može i 4 ako nisi zahtjevan sa aplikacijama
Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:48   #3
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Probaj ovaj app, jednostavan je

https://www.piriform.com/speccy

A koliko ti treba hmm ovisi

Koji windows imaš? Ako imaš win 10, preporučlivo bi bilo da imas minimalno 8gb, a može i 4 ako nisi zahtjevan sa aplikacijama
Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Hvala!

Imam XP.
Hooks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 01:50   #4
Joj, onda budes teže nasao rame, mozd na njuskalu. A da kupiš novi? Imas od 2000kn prema više dobrih.

Uglavnom za osnovno multimedijalno korištenje.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 00:23   #5
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Joj, onda budes teže nasao rame, mozd na njuskalu. A da kupiš novi? Imas od 2000kn prema više dobrih.

Uglavnom za osnovno multimedijalno korištenje.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Ma ja nemam ni 200 kn, a kamoli 2000 Ok, mogu na Njuškalu, samo što da tražim?
Hooks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 00:38   #6
Quote:
Hooks kaže: Pogledaj post
Ma ja nemam ni 200 kn, a kamoli 2000 Ok, mogu na Njuškalu, samo što da tražim?
Najbolje bi bilo vidjet koju maticnu imas pa progoogleas koja se tehnologija koristi (koji DDR) i kolika je maximalna frekvencija koju mozes stavit.
Posto imas pola GB, pretpostavljam da je DDR2.
Ako se ne varam na svakoj maticnoj bi trebao pisat model.
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 14:36   #7
Quote:
Hooks kaže: Pogledaj post
Komp mi ima pola Gb RAM-a i ovo je postalo neizdrživo, zanima me kako da odredim koliko Gb mi uopće treba, i kako saznam koji mi je DDR, to moram otvarat kućište i gledat negdje, ili ima i neki drugi način?

Hvala.
Odakle si ? Stavi onu app koju je Freyr preporučio da vidimo detaljne specifikacije, Možda ti ja mogu poklonit svoj koji ne koristim. Tj star je ali sigurno je bolji od tvojeg
Još trebam vidjeti jel radi jer dugo nije korišten.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:09   #8
Quote:
Leokt kaže: Pogledaj post
Najbolje bi bilo vidjet koju maticnu imas pa progoogleas koja se tehnologija koristi (koji DDR) i kolika je maximalna frekvencija koju mozes stavit.
Posto imas pola GB, pretpostavljam da je DDR2.
Ako se ne varam na svakoj maticnoj bi trebao pisat model.
Otvorio sam komp, piše unutra DDR2.

Piše još Model No.: ATX-350PNF
AC INPUT 220-240V, 4A, 50 Hz
DC OUTPUT 350 W

Quote:
msvijet kaže: Pogledaj post
Odakle si ? Stavi onu app koju je Freyr preporučio da vidimo detaljne specifikacije, Možda ti ja mogu poklonit svoj koji ne koristim. Tj star je ali sigurno je bolji od tvojeg
Još trebam vidjeti jel radi jer dugo nije korišten.
Iz Zagreba sam. Hoće li bit dovoljni oni gore podaci? Inače sam probao i skinuti aplikaciju, skinuo sam ju ali ne mogu pokrenut instalaciju, imam taj problem s instaliranjem na ovom istom kompu...
Hooks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:41   #9
Quote:
Hooks kaže: Pogledaj post
Otvorio sam komp, piše unutra DDR2.

Piše još Model No.: ATX-350PNF
AC INPUT 220-240V, 4A, 50 Hz
DC OUTPUT 350 W
to ti je napajanje, pogledaj bas plocu kao sto je ova recimo.
Sad kako prepoznati sta je model, pise neko ime i onda kao neka sifra koja se sastoji od brojeva slova i crtica (ne mora biti nuzno sve), na ovoj slici model pise na sredini gore.
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 16:57   #10
Quote:
Leokt kaže: Pogledaj post
to ti je napajanje, pogledaj bas plocu kao sto je ova recimo.
Sad kako prepoznati sta je model, pise neko ime i onda kao neka sifra koja se sastoji od brojeva slova i crtica (ne mora biti nuzno sve), na ovoj slici model pise na sredini gore.
https://ibb.co/bM2avG

https://ibb.co/f9M79b
Hooks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 17:09   #11
Ako sam dobro iscitao sa slike, onda je to ova maticna.
Provjeri jos da li pise : ALiveNF6P-VSTA jer nisam mogao vidjeti sve pa sam pretpostavio ostatak xD
Znaci tehnologija DDR2, a radni takt: 1066/800/667/533 MHz (svi ovi pasu, ali najbolje bi bilo 1066MHz uzet)
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 19:06   #12
Na sličnoj ploči mi se sa 2x2GB RAM-a DDR2-800 vrti bez problema Win10pro.
Ubaci neku jeftinu PCI-e grafičku karticu i 4GB rama .
Najprije ukradeš četkicu kojom se sestra/majka farba pa usisivač u ruke i očisti tu prašinu....a taj ventilator na hladnjaku procesora podigni (4 vijka) i to ispod očisti ali pazi na krilca ventilatora jer su krti kao staklo.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 00:05   #13
Ja sam trenutno na kompu iz 2008., Windows 10, DDR2 2GB rama, 2,53GHz Intel Core duo i čisto solidno i brzo radi komp. Mislim da bi Windows 10 mogao raditi i na 1GB RAM, ali vjerojatno sporije. Naguraj 4GB rama ako ide i ako imaš dovoljno utora na matičnoj.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 02:14   #14
Quote:
Hooks kaže: Pogledaj post
Komp mi ima pola Gb RAM-a i ovo je postalo neizdrživo, zanima me kako da odredim koliko Gb mi uopće treba, i kako saznam koji mi je DDR, to moram otvarat kućište i gledat negdje, ili ima i neki drugi način?

Hvala.
Najbolje odmah 8 GB.
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:22   #15
Čisto sumnjam pošto mu je stari komp da jedan slot može 4GB rama podržati. Vjerojatno 1 slot 1GB ili 2GB rama maksimalno.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 18:00   #16
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam pošto mu je stari komp da jedan slot može 4GB rama podržati. Vjerojatno 1 slot 1GB ili 2GB rama maksimalno.
Ako je oznaka ploče kao što kolega gore reče tada može 2x4GB

"Supports Dual Channel DDR2 1066/800/667/533 (2 x DIMM slots) non-ECC, un-buffered memory, Max. capacity up to 8GB"
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.