Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2017., 18:08   #2221
Quote:
Korni21 kaže: Pogledaj post
Jeste li aktivni na Dreamstime-u? Kako vam tamo ide?
Naime, svoje fotke 'dižem' na nekoliko stranica, između ostalog i na Dreamstime, i dok se na ostalim stranicama fotke uredno pregledavaju i prodaju, ovdje jedva da imam koji pregled. A prolazi mi sve, primili su mi i nekoliko fotki koje na drugim stranicama nisu prošle.
zadnjih pola godine ako ne i godinu dana mi dreamstime u konstantnom padu... mislim da necu dugo jos tamo... pokupit cu sve pare sto mogu i zatvoriti..

neznam kako je drugima....

bas su mi pred par dana poslali obavjest za 15ak fotki da je proslo 4 godine bez prodaje

Quote:
This is an automated notification. Your portfolio includes images that have been online for more than 4 years with no downloads up to the present. In order to keep up with the current standards we believe they should be removed from our commercial database, allowing fresh content to be more visible.

The following action options are available for you to decide:

- donate the image to the free section (default action) which can provide significant portfolio exposure and increase your sales; images can be disabled at any time later.
- keep the image online.

In order to review the images and take the desired action, please access the link below.
If no action is taken, the default one is automatically selected.

Review the images: https://www.dreamstime.com/oldfiles.php
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 18:33   #2222
2100 prodaja u 7 godina kolko sam tamo. Lošije od 4 druge agencije na kojima prodajem, a bolje od 10ak njih. Portfolio mi je oko 4300 fotki, a prosječno se prodaju oko 2 fotke dnevno.
Upload je kompliciran (time consuming unfriendly), pogotovo sa geotag podacima, ali ih se isplati staviti jer sam dosta fotki prodao preko karte na agenciji.
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 19:39   #2223
Ja sam prestala uploadati na Dreamstime prije godinu-dvije, zaradim tamo oko 5-6$ mjesečno. Sad čekam da dosegnem 100$ jer sam negdje pročitala da ne žele isplatiti novce kod zatvaranja accounta ako zarada nije veća od 100$. Ako nastavim "zarađivati" ovim tempom, načekat ću se.

Inače, fotke koje sada po novom primaju na Shutterstocku stvarno su ispod svake razine kvalitete, izgleda da su počeli primati svaki snapshot koji im se pošalje. Ne znam koliko čitate njihov forum, ovdje je samo jedan od primjera. Uopće ne kužim što misle postići s tim, osim otjerati kupce.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 14:22   #2224
Quote:
Pennelopa kaže: Pogledaj post
Ja sam prestala uploadati na Dreamstime prije godinu-dvije, zaradim tamo oko 5-6$ mjesečno. Sad čekam da dosegnem 100$ jer sam negdje pročitala da ne žele isplatiti novce kod zatvaranja accounta ako zarada nije veća od 100$. Ako nastavim "zarađivati" ovim tempom, načekat ću se.
I ja sam čitala da ne isplaćuju dok se ne zaradi 100 dolara, a ja sam početnik i zaradila sam tek dva dolara u nekoliko mjeseci!! A ne znam, stavljat ću fotke i dalje da vidim hoće li se što promijeniti s povećanjem broja fotki, ali sve mi je to skupa čudno.

A što se tiče Shutterstocka, oni su mi jedini koji mi neće primiti baš svaku fotku, tako da se ne bih složila s tim da primaju baš sve. Fotke koje nisu baš skroz kvalitetne i sređene mi kod njih ne prolaze dok, eto, na Dreamstime-u prođu bez problema (vjerojatno se zato ni ne prodaju :P ).
Korni21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 20:19   #2225
Quote:
Korni21 kaže: Pogledaj post
A što se tiče Shutterstocka, oni su mi jedini koji mi neće primiti baš svaku fotku, tako da se ne bih složila s tim da primaju baš sve. Fotke koje nisu baš skroz kvalitetne i sređene mi kod njih ne prolaze dok, eto, na Dreamstime-u prođu bez problema (vjerojatno se zato ni ne prodaju :P ).
SS je prije bio krema stocka.. i prihvacali su samo vrh ponude... od nedavno su poceli odobravati sve i svasta..

jedna od teorija je radi redizajniranja search koda koji se isto tako dogodio.. pa sad valjda rade neki reset ili nesto tako da bi kasnije druge kvalitetne fotke plivale na povrsinu a ne one stare koje su uvijek bile... zato im je bila i pala prodaja jer su veliki potrosaci vec kupili sve dobro i samo im se isto pokazivalo u serchu...
ali to je samo teorija
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:49   #2226
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
OK, sad ne znam kaj to znači, ali viđao sam potpuno iste fotke na stocku, samo s drugom obradom. Ono, malno zmrdane boje ili doslovno potpuno jednaka fotka, samo možda pomaknuto za 10 piksela sim ili tam. Ne kužim poantu toga? @Julian, pliz, ne mislim da ti to radiš, pitam općenito.
Isti je motiv, npr Plitvička jezera ili zagrebačka katedrala, ali različiti kadrovi, vertikalne, horizontalne, panoramske, detalji, krupni plan, ovo-ono... Naravno da fotke nisu potpuno iste, ali nisu ni previše različite. Možda taj neki detalj odluči da kupac uzme baš tvoju fotku u odnosu na fotku nekog drugog. Ne mislim da je to loše, ali isto tako ne povećava niti znatno prinos po fotki... Neki ljudi stavljaju doslovno istu fotku, samo je jedna kolor, a druga CB. To je glupo.
Imao sam fotke s jednim modelom, malko erotične, netko mi je skinuo svih 70, iako nisu bile previše različite
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:54   #2227
Quote:
HrGa2112 kaže: Pogledaj post
SS je prije bio krema stocka.. i prihvacali su samo vrh ponude... od nedavno su poceli odobravati sve i svasta..

jedna od teorija je radi redizajniranja search koda koji se isto tako dogodio.. pa sad valjda rade neki reset ili nesto tako da bi kasnije druge kvalitetne fotke plivale na povrsinu a ne one stare koje su uvijek bile... zato im je bila i pala prodaja jer su veliki potrosaci vec kupili sve dobro i samo im se isto pokazivalo u serchu...
ali to je samo teorija
Strašno kakve fotke nalazim u nekim kategorijama na SS-u. Fotke koje golim okom kužiš da su užasno obrađene, promašeni profili, osvijetljenost užasna... Ne bi prošlo minimum kontrole.
Ne sjećam se kad su mi zadnji put odbili fotku.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:55   #2228
Quote:
Emperor Julian kaže: Pogledaj post
Isti je motiv, npr Plitvička jezera ili zagrebačka katedrala, ali različiti kadrovi, vertikalne, horizontalne, panoramske, detalji, krupni plan, ovo-ono...
Ne, govorim o doslovno istoj fotki, samo je jedna kolor, druga cb, treća sepia ili..ne znam...različite bojo odjeće iako je iz aviona vidljivo da je ista fotka samo u PS promijenjena boja. ne kužim to ni zakaj se traži niti zakaj prolazi.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:35   #2229
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ne, govorim o doslovno istoj fotki, samo je jedna kolor, druga cb, treća sepia ili..ne znam...različite bojo odjeće iako je iz aviona vidljivo da je ista fotka samo u PS promijenjena boja. ne kužim to ni zakaj se traži niti zakaj prolazi.
E to ne znam ni ja, niti stavljam takve fotke. Niti bi mi se dalo izvoditi takve egzibicije jer zahtijevaju puno vremena, a ne dobiva se ništa.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:32   #2230
Pozdravljam forumaše,
amaterski se bavim slikavanjem i sada uz instagram profil zanima me na koje sve stranice se isplati staviti fotografije da kapne koja kuna, znači da mogu paralelno staviti na par njih? Vrtio sam par stranica unazad, ali nigdje ne mogu naći, pa ako je netkome lakše neka mi napiše. Hvala unaprid.
mrki69tua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:26   #2231
Quote:
mrki69tua kaže: Pogledaj post
Pozdravljam forumaše,
amaterski se bavim slikavanjem i sada uz instagram profil zanima me na koje sve stranice se isplati staviti fotografije da kapne koja kuna, znači da mogu paralelno staviti na par njih? Vrtio sam par stranica unazad, ali nigdje ne mogu naći, pa ako je netkome lakše neka mi napiše. Hvala unaprid.
stock fotografija je namjenjena profesionalcima i kvaliteti koja se od njih moze ocekivati (pri tom mislim na umjetnicku i tehnicku kvalitetu, te naravno kvalitetu opreme).. naravno to te ne sprijecava da pokusas..

kad sam krenuo sa ovim prolistao sam cijelu ovu tewmu od prve stranice.. savjetujem isto to da ucines..

asto se agencija za prodaju tice odi na shutterstock, fotolia, istock, dreamstime, ... ima toga jos.. prolistaj cijelu temu pace ti bit jasnije sve...
i ne ocekuj kapanje novca kao amater prvih godinu dana... treba uploadata i uploadati.. pa onda kao profesionalac tek nakon pola godine ocekivati nesto.. a amater.. ako ista..
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:50   #2232
Hvala na odgovoru, ma ni ne očekujem novac ni bogaćenje, imam svoj posao već kad imam hobi, zašto ne bi stavio na stranice? Fotografije su mi ok, možda zakačim koju vamo na temu, mada me tuđa kritika toliko ne interesira ukoliko ona nije tehničke prirode, jer je umjetnost u očima/rukama onoga tko fotografira i šta je želio vidjeti. Pogledat ću, krenio sam s jedne pa s druge strane, morat ću čitat...
mrki69tua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:41   #2233
Quote:
mrki69tua kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, ma ni ne očekujem novac ni bogaćenje, imam svoj posao već kad imam hobi, zašto ne bi stavio na stranice? Fotografije su mi ok, možda zakačim koju vamo na temu, mada me tuđa kritika toliko ne interesira ukoliko ona nije tehničke prirode, jer je umjetnost u očima/rukama onoga tko fotografira i šta je želio vidjeti. Pogledat ću, krenio sam s jedne pa s druge strane, morat ću čitat...
za stock ti nije bitna umjetnost toliko koliko tehnika i ideja i oprema.. to su komercijalne fotografije
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:14   #2234
Quote:
HrGa2112 kaže: Pogledaj post
za stock ti nije bitna umjetnost toliko koliko tehnika i ideja i oprema.. to su komercijalne fotografije
Ma znam, našao sam dvi stranice koje imaju i "umjetničke" (ja imam svega, od krajolika do sitnica na stolu, samo šta ove potonje nisam sređivao jer mi nema težinu ka arhitektura, krajolik, životinje...). Hvala na savjetu, morat ću pregledat šta se nudi na stranici pa po tome stavljati fotografiju, a nadam se da ću i sam nešto izronit :-)
mrki69tua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 11:45   #2235
Je li moguće da naši web-hostinzi nisu dužni poštivati DMCA? Jeste kad probali maknuti sliku sa naših sajtova?

Htjela sam maknuti neku svoju ukradenu sliku sa jedne naše web-stranice, sa njihovog Fejsa maknula bez problema, a za web-stranicu vidim da u pravilima hostinga piše da se oni ograđuju od sadržaja koje objavljuje "korisnik" i ovo: "U slučaju da treća strana ustanovi da je došlo do kršenja Zakona o autorskom pravu ili srodnih prava (NN167/03, NN79/07), Pružatelj će treću stranu uputiti na Korisnika. Prihvaćanjem Uvjeta korištenja Korisnik izjavljuje da je svjestan obveza i ograničenja usmjerenih na zaštitu autorskih i drugih srodnih prava."

Sve u svemu, brišem neke slike sa stocka jer nemam više živaca pronalaziti ih ukradene i korištene na sve moguće načine po standardnoj licenci, a u nekim slučajevima ne mogu ništa ni poduzeti. Baš jadno.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 11:57   #2236
Nisam bas sigurna da to skida u potpunosti odgovornost sa njih, ali bi trebalo pitati nekog odvjetnika ili na Pravu.

Vecina stranica/foruma se ograduje od onoga sto uploadaju ili napisu korisnici, ali, ukoliko to krsi zakon, duzni su reagirati i obrisati sadrzaj.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:40   #2237
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Nisam bas sigurna da to skida u potpunosti odgovornost sa njih, ali bi trebalo pitati nekog odvjetnika ili na Pravu.

Vecina stranica/foruma se ograduje od onoga sto uploadaju ili napisu korisnici, ali, ukoliko to krsi zakon, duzni su reagirati i obrisati sadrzaj.
upravo to.... ograđuju se i svaljuju na korisnika.. i tu su u pravu jer nemogu oni provjeravati svaki komadic sadrzaja jeli legalan ili ne.. i za sve pitati korisnika ima li pravo to koristiti.
ali.. i to veliki "ALI" u situaciji kada im treca strana javi sa dokazom da njihov korisnik ima ilegalni sadrzaj tj nema pravo objave ili koristenja tog sadrzaja u tom slucaju trebaju ili maknuti taj sadrzaj ili suspendirati korisnika dok se isti ne oglasi i opravda ili ne opravda objavu tog sadrzaja.

ako to ne naprave onda svjesno krse zakon jednako kao i korisnik koji je objavio taj sadrzaj.
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:33   #2238
Hvala Sabaa i Hrga, pa da, mislim i ja da bi oni trebali biti dužni obrisati sadržaj ako je nelegalan, nema baš drugog načina za uklanjanje osim da se nekoga tuži, a to mi nema smisla. "Korisnika" sam već kontaktirala i naravno dobila bezobrazan odgovor. Probat ću pitati tu na pravu, pa onda još kontaktirati i taj hosting.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:53   #2239
Ljudi, šta vam je! Imate situaciju da ozbiljni portali uzimaju slike s flickra i objavljuju ih kao ilustracije. Onaj www.net.hr je to dugo radio, ne znam radi li još jer sam prestao posjećivati to smećarsko smeće. Može li niže?
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:03   #2240
Kod nas se bas izrazito ne postuje copyright, sve sto je na netu smatraju da je slobodno za grabu i koristenje.

Mada, naisla sam na svoje fotke sa Shuttera na nekim nasim portalima, kupljene ne ukradene, tako da su cuda moguca.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.