Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2015., 16:18   #581
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Odite ljudi lijepo u maticni ured prvo, obavite to i onda nastavite prema restoranu, hotelu, imanju ili gdje vec imate svadbu. Pustite romantike i ono sto je zgodno, jer to kosta. Ili to platite koliko kosta (nema tu popusta, tako je kako je- i skupo je pa ko ima love (tocnije ko moze i zeli izdvojiti) za tu ekskluzivu nek plati)

To ti je sve za što je netko spreman dati novac...meni je to u matičnom uredu kao da sam došla potpisati ugovor, dići kredit ili biti nekome jamac, jednostavno mi nije lijepo tamo...eventualno da je vjenčanje u ZG pristala bi na Gornji grad...
Al ja sam spremna dati novac za moje vjenčanje na livadi...s druge strane ne želim revere, kićenje auta, uzela sam najjeftinije pozivnice i tako...svatko za sebe zna na što je spreman dati novac
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 16:27   #582
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
To ti je sve za što je netko spreman dati novac...meni je to u matičnom uredu kao da sam došla potpisati ugovor, dići kredit ili biti nekome jamac, jednostavno mi nije lijepo tamo...eventualno da je vjenčanje u ZG pristala bi na Gornji grad...
Al ja sam spremna dati novac za moje vjenčanje na livadi...s druge strane ne želim revere, kićenje auta, uzela sam najjeftinije pozivnice i tako...svatko za sebe zna na što je spreman dati novac
To je bas kako sam i rekao, kome je to prioritet taj ce si i pokusati to priustiti i platiti. Kao sto ce zanemariti ono sto mu (joj) nije bitno. I to je ok. Vazno je priustiti si ono sto volis i zelis ako je ikako moguce
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 18:27   #583
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
...meni je to u matičnom uredu kao da sam došla potpisati ugovor
Ali i jesi .
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:24   #584
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Ok, meni je ovo jasno, al moj dragi je prošli tj bio u matičnom uredu i zapisao ovako "Šefica službe koja mi je okvirno objasnila obračun naknade za izlazak matičara na teren. 60% od prosječne hrvatska bruto plaća na dan vjenčanja (zadnje poznato je 7927,00 kn)+10% od te osnovice za troškove dolaska (do 10 km)." I to je oko 5500 kn :/
O bože, pa to je stvarno puno! Prema ovome fotografi i snimatelji koji su angažirani i do 16 sati te provedu i po mjesec i više dana obrađujući materijal imaju kikiriki cijenu
Svjetlosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 13:00   #585
Vjenčanje pred matičarem

Quote:
Svjetlosna kaže: Pogledaj post
O bože, pa to je stvarno puno! Prema ovome fotografi i snimatelji koji su angažirani i do 16 sati te provedu i po mjesec i više dana obrađujući materijal imaju kikiriki cijenu
MM snima vjencanja i osim sto ga nemamo vikendom jos je tjednima kasnije za kompom fakat krvav posao

on topic, meni ove svote djeluju uzasno puno kad je rijec o lokacijama koje su lako dostupne i blizu (tipa livada ispred restorana ili slicno). al kad su u pitanju egzoticna i ne tako lako dostupna mjesta onda mi ima smisla (nasa prva ideja je bila vrh planine do kojeg treba doplaninarit... znaci i maticar bi sa knjigom trebao ic gore). pa smo malo urazumili ideju i odabrali vrh gdje samo mi planinarimo a ona se moze dovest
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 13:04   #586
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
MM snima vjencanja i osim sto ga nemamo vikendom jos je tjednima kasnije za kompom fakat krvav posao

on topic, meni ove svote djeluju uzasno puno kad je rijec o lokacijama koje su lako dostupne i blizu (tipa livada ispred restorana ili slicno). al kad su u pitanju egzoticna i ne tako lako dostupna mjesta onda mi ima smisla (nasa prva ideja je bila vrh planine do kojeg treba doplaninarit... znaci i maticar bi sa knjigom trebao ic gore). pa smo malo urazumili ideju i odabrali vrh gdje samo mi planinarimo a ona se moze dovest
Pa ako dođe s knjigom na vrh planine sa vama onda bi to bila poštena cijena :klap:
Fora ideja, baš mi se sviđa za vjenčanje, a i fotke bi bile mrak!
Svjetlosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 15:21   #587
Danas smo ja i dragi doživjeli ugodno iznenađenje, otišli do matičnog ureda na Črnomercu, kao tulci, misleći da u koji ured odeš dogovoriti, tam bude matičar (ova lokacija nam je usput za dalje)

I izlazimo i čitamo na potvdi, a vjenčanje u gradskoj vjećnici
(tamo nam je i bila nekakva želja, ali smo mislili da je prekasno i da nebu termina za 6.mj)

Ne to nego smo dobili i sat (s malim pomakom u minutama) koji smo htjeli
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 11:16   #588
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Danas smo ja i dragi doživjeli ugodno iznenađenje, otišli do matičnog ureda na Črnomercu, kao tulci, misleći da u koji ured odeš dogovoriti, tam bude matičar (ova lokacija nam je usput za dalje)

I izlazimo i čitamo na potvdi, a vjenčanje u gradskoj vjećnici
(tamo nam je i bila nekakva želja, ali smo mislili da je prekasno i da nebu termina za 6.mj)

Ne to nego smo dobili i sat (s malim pomakom u minutama) koji smo htjeli
Samo da pitam, i ja se udajem kod matičara u 6. mjesecu, ali kako to da ste već uspjeli prijaviti i dobili termin?
Zar nije pravilo 30-45 dana prije vjenčanja?
Da ne čekam bezveze 5. mjesec ako mogu to i prije obaviti :-)
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 11:38   #589
Quote:
Izmaglica kaže: Pogledaj post
Samo da pitam, i ja se udajem kod matičara u 6. mjesecu, ali kako to da ste već uspjeli prijaviti i dobili termin?
Zar nije pravilo 30-45 dana prije vjenčanja?
Da ne čekam bezveze 5. mjesec ako mogu to i prije obaviti :-)
Očito da je to pravilo samo na papiru, jer sam skužila da ima itekako već zahtjeva za 6.mj, pa mislim da možeš bez beda ići i pitati za termin
Mi smo uranili cca 15 dana

Nama su i sve papire na licu mjesta riješili (izvatke i sl. što je koštalo oko 50kn)
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 12:04   #590
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Očito da je to pravilo samo na papiru, jer sam skužila da ima itekako već zahtjeva za 6.mj, pa mislim da možeš bez beda ići i pitati za termin
Mi smo uranili cca 15 dana

Nama su i sve papire na licu mjesta riješili (izvatke i sl. što je koštalo oko 50kn)
Uf, hvala ti, nadam se da budemo uspjeli dobiti termin. Znaš možda kako otprilike budu termini? Svakih sat vremena, svakih pola sata...
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 12:58   #591
Quote:
Izmaglica kaže: Pogledaj post
Uf, hvala ti, nadam se da budemo uspjeli dobiti termin. Znaš možda kako otprilike budu termini? Svakih sat vremena, svakih pola sata...
Mi smo htjeli u 18, ali to je bilo zauzeto, pa smo dobili u 18.45. A bilo nam je ponuđeno i 19.45...tak da nemam pojma
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 13:13   #592
ja rezervirala 6 mjeseci prije
žena me lijepo zapisala i rekla da ne zaboravim doći prijaviti kada bude vrijeme.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 08:24   #593
Mi smo se jucer vjencali u MU Medveskcak u Draskovicevoj.
Dvorana je jako jako lijepa, steta kaj na netu nema vise slika, bas lijepo i s mjerom izgleda.
Maticar je bio super simpa i bas je fino odradio taj sluzbeni dio. Fotograf je bio nas i nije bilo nikakvih problema.
Dobili smo termin u roku od 10 dana - beba je na putu pa smo uz papire koje je trebalo morali donijet i neki dokaz da sam trudna.
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 08:52   #594
LudaMara zasto ste morali donijeti i potvrdu da je beba na putu? Da bi dobili prije termin ili? Planiram i ja kod maticara, pa se pitam sta se njega tice trudnoca
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 16:45   #595
Quote:
Jahanara kaže: Pogledaj post
LudaMara zasto ste morali donijeti i potvrdu da je beba na putu? Da bi dobili prije termin ili? Planiram i ja kod maticara, pa se pitam sta se njega tice trudnoca
Inace se mora cekati na termin 30 do 45 dana, ali ako je nevjesta trudna, onda se termin vjencanja moze dobit i prije. Mi smo dobili termin za 10 dana. Imam skembu do Sljemena i vidi se da sam trudna iz aviona, ali oni za neke svoje birokratske potrebe trebaju imati neki dokaz o trudnoci (ja kopirala zadnji nalaz s pregleda).

Stavrno su u tom MU Medvescak izuzetno ljubazni, dragi i smpaticni, za svaku pohvalu.
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 06:32   #596
Mogli su te samo uslikati
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 17:50   #597
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Mogli su te samo uslikati
Baš:klap:
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 21:25   #598
Evo mi danas rijesili maticarku i obogatili drzavni proracun lijepe nam nase za 4280 kn
sanjica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 08:17   #599
Quote:
sanjica123 kaže: Pogledaj post
Evo mi danas rijesili maticarku i obogatili drzavni proracun lijepe nam nase za 4280 kn
Vjenčanje na otvorenom, pretpostavljam?
To i mene čeka, tj platili smo već onih 300 kn + 5 kn za vjenčani list, al izračun koliko moramo platiti do mjesta vjenčanja će nem poslati poštom kao neko rješenje, navodno oko 5500 kn
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 16:59   #600
Mi smo sve s zenom rijesili odmah. Znaci nase je vjencanje u nedjelju,na otvorenom 15 do 4 (od 4 je skuplje za 1500 kn). I to je 3980 kn plus tih 300 i morali odmah to platit i donjet joj (tj.imali smo 3 dana). Znaci svaki maticar izgleda radi po svojem..
pricala nam je da ima dosta parova koji se unatoc ovoj bezobraznoj cifri,njene rijeci, vjenca na otvorenom. Vama bude ceremonija na otvorenom ili u restoranu?
sanjica123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.