Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2016., 10:46   #1761
Quote:
BuffySlayer kaže: Pogledaj post
Ja u zadnje krace vrijeme samo u snu pomislim da sigurno sanjam i da si to dokazem probam poletjeti i poletim ahahaha pali kod mene.nista drugo dosad se nisam sjetila,mislim na te reality checkove.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
mislim da nije potrebno raditi neke reality checkove, cim se pitas dali sanjas... sanjas 100 posto.

u budnom stanju se to nikad neces pitati, osim ako ides nest filozofirati...
u snu podsvjesno znas da sanjas pa ti se to pitanje cini logicno.

treba samo znati osjetiti ...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 18:45   #1762
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
mislim da nije potrebno raditi neke reality checkove, cim se pitas dali sanjas... sanjas 100 posto.

u budnom stanju se to nikad neces pitati, osim ako ides nest filozofirati...
u snu podsvjesno znas da sanjas pa ti se to pitanje cini logicno.

treba samo znati osjetiti ...
Tocno,imas pravo.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 20:11   #1763
Ako recimo zelim saznati neki odgovor u lucid.snu,kolika je vjerovatnoca da cu dobiti tacne odgovore?? ili ce to biti odgovori koje ja zelim cuti pa ih manifestujem???? to me zanima ,ako neko ima neki odgovor precizan ako je moguce.
__________________
Ti nisi htjela andjela,htjela si crnog djavola,od mene si to i dobila..Voli te tvoja zver...
nebeski prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 17:07   #1764
Quote:
nebeski prah kaže: Pogledaj post
Ako recimo zelim saznati neki odgovor u lucid.snu,kolika je vjerovatnoca da cu dobiti tacne odgovore?? ili ce to biti odgovori koje ja zelim cuti pa ih manifestujem???? to me zanima ,ako neko ima neki odgovor precizan ako je moguce.
Vjerojatnost je nikakva, jer ne možeš znati ono što ne znaš. Logično, ne?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 14:56   #1765
Quote:
nebeski prah kaže: Pogledaj post
Ako recimo zelim saznati neki odgovor u lucid.snu,kolika je vjerovatnoca da cu dobiti tacne odgovore?? ili ce to biti odgovori koje ja zelim cuti pa ih manifestujem???? to me zanima ,ako neko ima neki odgovor precizan ako je moguce.
Pravi lucidni snovi znače snoviti život te doživljaje u njemu vrlo slične ovima na fizičkom planu. Saznavanje stvari se podrazumijeva, samo ono se ne može naručiti na banalan način, jer to tako ne funkcionira. Ukratko, što su ti pitanja manje relevantna za ono što te čeka, to je manja šansa da ćeš na njih dobiti odgovor.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 13:51   #1766
Quote:
Nikad u životu ne spavam na leđima. Paralize u snu desile su se na taj način. Druga se dogodila dok sam zapravo bila budna, polusan, i kako se nisam odupirala kad se dogodilo opet, u pravom snu samo sam se odlučila okrenuti se i tako ga prekinula.

Ne želim plašiti, ali za mene to ima veze s drugim osobama. Ne želim reć da netko pokušava nekome nauditi, niti da ima uopće tu moć, no ukoliko netko bdije misleći na nekog i bavi se okultnim u nekoj mjeri, onaj na kojeg se misli može doći u to stanje, biti pogođen nečijom mišlju i namjerom.

Meni je to sasvim logično. Nisam tip kojem treba pola sata dok se sjeti tko je, vrlo često se odmah budim sto posto, i stajati potpuno svjestan i paraliziran ima veze s drugom osobom, ako ne i više drugih osoba. Logično mi je ako ti sanjaš i u astralu si, a netko na javi sanjari u astralu i povezani ste na neki način da se to može dogoditi. Bar ja imam takva iskustva.

Mada ako netko ima nesanicu i paralize u snu i ode u doktora preporučam da ne spominje osjećaj druge osobe, naravno.

Meni je logično ako nemam snagu volje da se pomaknem budna, da me u tom trenu nadjačala tuđa volja. A kako to logički objasniti, ne toliko paranormalno, ne znam, mislim da je kao i za većinu stvari koje ne razumijemo to do zrcalnih neurona, koji su ne tako davno otkriveni i nedovoljno proučeni, da preko njih odražavamo povezanost sa svime.
Duhovnjakinjo, tema ti je zaključana pa ću ti odgovoriti ovdje. Nije bitno je li te 'napala' druga osoba ili tvoja projekcija. Kad si u lucidnom snu ne može te nadjačati nitko jer - tvoj san, tvoja pravila. Polusan, trans, ista stvar. U tvom svemiru, ti si šefica. Bilo kakva uznemirujuća prisutnost, noćna mora, astralni napadač ili išta u tom smislu nestat će ako mu fino, pristojno i odlučno kažeš da odjebe. Dakle, nikakva svađa, nikakvo sukobljavanje, nego jednostavno "odjebi". Baš ta čarobna riječ, bez ikakvog opravdavanja i zamatanja u šareni papir.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 18:26   #1767
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
mislim da nije potrebno raditi neke reality checkove, cim se pitas dali sanjas... sanjas 100 posto.

u budnom stanju se to nikad neces pitati, osim ako ides nest filozofirati...
u snu podsvjesno znas da sanjas pa ti se to pitanje cini logicno.

treba samo znati osjetiti ...
Nije stvar u tome, nego da ako si to ne postavljaš tijekom dana, nećeš se sjetiti ni da si u snu to postaviš pa onda neće ni doći do toga da postaviš u snu jer ti nije u navici. Dakle, nije riječ o reality checku, nego samo o uspostavljanju navike, kako bi se tvoj mozak onda i u snu zapitao takvo pitanje. Ne bih rekla da je logično samo po sebi - nisam čula da si netko u snu sam od sebe ide postavljati to pitanje (ok, nekad spontano skužiš da sanjaš jer skužiš da je nešto nelogično i da ne bi tako bilo u javi, pa se zapitaš jel ovo san, ali ovdje se radi o vježbama za LS, ne o spontanom doživljavanju).

Quote:
nebeski prah kaže: Pogledaj post
Ako recimo zelim saznati neki odgovor u lucid.snu,kolika je vjerovatnoca da cu dobiti tacne odgovore?? ili ce to biti odgovori koje ja zelim cuti pa ih manifestujem???? to me zanima ,ako neko ima neki odgovor precizan ako je moguce.
Meni nije uspjelo, jednako sam sama sebi sugerirala (netočan) odgovor kao i kad sam budna. Čak i više jer kad sam budna bar mogu osluškivati intuiciju, koristiti racionalne analize i sl., a u snu mi je sve moguće (i uglavnom sve lijepo i optimistično).

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Duhovnjakinjo, tema ti je zaključana pa ću ti odgovoriti ovdje. Nije bitno je li te 'napala' druga osoba ili tvoja projekcija. Kad si u lucidnom snu ne može te nadjačati nitko jer - tvoj san, tvoja pravila. Polusan, trans, ista stvar. U tvom svemiru, ti si šefica. Bilo kakva uznemirujuća prisutnost, noćna mora, astralni napadač ili išta u tom smislu nestat će ako mu fino, pristojno i odlučno kažeš da odjebe. Dakle, nikakva svađa, nikakvo sukobljavanje, nego jednostavno "odjebi". Baš ta čarobna riječ, bez ikakvog opravdavanja i zamatanja u šareni papir.
Slažem se. Može se dogoditi paraliza sna, ako još uvijek spavaš, a mozak ti je budan i ne možeš se pomaknut. Nije ugodan osjećaj.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 00:39   #1768
Neugodan je ako ga smatraš neugodnim, ugodan ako mu pristupiš sa radoznalošću. Ali bitno je znati da se to može dogoditi i da nije riječ o nečem nadnaravnom. Ono što je mene prilično isprepadalo bila su lažna buđenja, zbog njih sam i prestala inducirati LS. Opet, nekoga bi i to možda zabavljalo. Mislim da je bitno ići toliko daleko koliko ti je ugodno i pratiti je li ti snovi ujebavaju funkcioniranje tijekom dana, javljaju li se neke paranoje, anksioznosti, dekoncentriranost. Ako da, prestati s tim do daljnjega.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 01:44   #1769
Ono sto vi ovdje nazivate paralizom sna, ti spavas moza radi...itditd ja sam svoju paralizu sna vidio, uzivo , doduse vrlo kratko ali sam ga vidio, kad je supruga pored mene probudjena mojom borbom s onim sto me mucilo upalila nocnu lampicu..ali vec smo pisali o tome..
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 23:51   #1770
Počeo sam si zapisivat snove i radit onaj reality check tokom dana, nadam se da ću ih imat sve ćešće i da ću bar jednom doživjet lucidni san i da neće biti na par sekundi.

Volio bih se takodjer "istrenirat" da sanjam svaku noc nesto i da mogu sanjat ono sto zelim.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 20:14   #1771
Imala sam svoj prvi lucidni san prije tri noći. San je počeo tako da mi je zub otpao, pa onda i svi ostali. Inače često imam ovakve snove gdje gubim zube i preplašim se do smrti. Ovog puta sam sama sebi rekla da sanjam i postala lucidna. Stajala sam pred ogledalom i gledala kako mi zub po zub otpada dok su do mene stajale dvije ženske osobe (pojma nemam tko su, vjerojatno dream characters koje je moja podsvijest kreirala). Ugl, čim sam skužila da sanjam od oduševljenja počnem glasno govorit ovim dvjema kako je sve samo san i da sam napokon lucidna. Izjurim van na balkon i ugledam malo janje i prvo što mi padne na pamet učinit je otkinuti glavu malom janjetu. Učinim to i odjurim (lebdeći) na ulicu i probudim se. S nestrpljenjem iščekujem idući lucidni san
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:38   #1772
.
blend in is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:38   #1773
Ništa još... Ponekad bi se probudila u snu i potom na javi i to je sve zasad.

Ponekad čujem glas koji me probudi... Tako i maloprije, kao da je tekma, naviječke... Možda je i bila...
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 00:58   #1774
Super ali zašto bi netko u svojim lucidnim snovima kidao glavu janjetu? Hahah. Kakvi su to porivi majke ti.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:49   #1775
I još s nestrpljenjem očekuje idući lucidni san i nove janjiće
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:40   #1776
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
mislim da nije potrebno raditi neke reality checkove, cim se pitas dali sanjas... sanjas 100 posto.

u budnom stanju se to nikad neces pitati, osim ako ides nest filozofirati...
u snu podsvjesno znas da sanjas pa ti se to pitanje cini logicno.

treba samo znati osjetiti ...
Ma da .. vec par puta u zivotu budan mislio a jednom sam bio i sasvim siguran da sanjam dok me nisu polili vodom i poceli samarat da prestanem sa pokusajima koji ne prilice javi
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 18:04   #1777
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Super ali zašto bi netko u svojim lucidnim snovima kidao glavu janjetu? Hahah. Kakvi su to porivi majke ti.
Evo iskreno ne znam
Jutros bila drugi put lucidna i zalipila plesku vlastitoj projekciji
U ovom drugom san nije bio vividan, nego tek običan san iz kojeg sam bog zna kako skužila da je san. Probudila sam samu sebe jer me neka prpa uhvatila, kao ne želim dublje u san ić
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 18:05   #1778
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
I još s nestrpljenjem očekuje idući lucidni san.
Molim lijepo
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 14:58   #1779
Sanjala sam noćas lucidni san, ono što ga razlikuje od ostalih kratkih snova iz prošlosti jest što je po mojoj procjeni vrijeme koliko je san trajao bilo desetak minuta i ono najstrašnije, cijelo vrijeme sna sam se zapravo željela probuditi, a nisam mogla. Obično mi se dogodi da se nemogu probuditi, ali tada vidim samo mrak, a ne sanjam razne scenarije, a i to puno kraće traje. Uglavnom, imam tu i tamo lucidne snove još od djetinjstva i uvijek je postojalo nešto što sam pri takvom snu željela doživjeti, ali bezuspješno jer bi se svaki put probudila u onom trenutku kada bih pomislila na želju. Ovaj put je bilo drugačije, ovaj put mi se to što sam htjela ispunilo, ali osjećaj nije bio osjećaj zadovoljstva, već onako bezveze...tada sam se probudila, znači nakon 10 minuta bezuspješnih pokušaja, taman kad mi se "ispunila želja". Prethodno sam pokušavala u snu vizualizirati neke osobe s kojima sam u svađi i pokušavala sam razgovarati s njima, međutim, vizualizacija nije bila posve uspješna, pa sam odustala od toga i ipak se htjela što prije probuditi jer osjećaj generalni nije bio nešto lijep. Jedan dio sna je uključivao da vidim u mraku dvije energije, kao prozirna blaga svjetlost kako se približavaju mojoj sobi i pratio me osjećaj blagog straha...tada sam se u snu dignula iz kreveta i krenula prema košari od mog psa, a na tom mjestu je bila ručna svjetiljka upaljena i to mi je kao bio neki znak, ali neznam čega više...uglavnom, na kraju dolazim do te "želje" koju sprovedem i konačno se probudim, ali nezadovoljna. Također, nakon buđenja sam još neko vrijeme ispitivala stvarnost jer mi se dogodilo već prije da se u snu kao probudim i mislim budna sam, a zapravo još sanjam. Gledala sam po sobi jel sve onako kako sam ostavila pred spavanje. Također, glava mi je bila blago utrnuta tj osjećaj je kao da je desna polovica mozga utrnuta i smatram da je to znak da sam još nakon buđenja ostala neko vrijeme na toj drugoj frekvenciji...trebalo je dodatnih 10 minuta da sve dođe na svoje...eto, morala sam to napisati jer je bilo upečatljivo i zanimaju me vaša mišljenja, poveznice, iskustva...
__________________
Klasa optimist!
180perminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 22:12   #1780
Lažna buđenja. Prilično neugodna stvar, mislim da sam i odustala od induciranja lucidnih snova nakon što sam ih nanizala nekoliko za redom u istom snu. Evo jedan članak na tu temu:

https://nerdsleep.com/what-no-one-te...se-awakenings/

Što se želja tiče - najjednostavnije bi bilo staviti ih po strani i malo se opustiti... prestati kontrolirati okolinu u snu i više se usmjeriti na promatranje. O čemu se točno radilo? Je li nešto što je ostvarivo u budnom stanju ili ne?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.