Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2010., 15:59   #81
CaliPlus

A da li ovo netko zna?
Uz sve te tablete koje pijem (Nebilet-beta blokator, Piramil i Tulip)...da li mogu malo žvaknut CaliPlus, to je novi lijek za poboljšanje potencije. Kažu da je na bazi prirodnih trava pa da ne bi smjelo bit nikakvih nuspojava...u što malo sumnjam )
Ma pitat ću i svog liječnika, ali ako netko zna nešto o tome bilo bi super.
blues bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 19:10   #82
Ooooppssss



Pa gdje su svi otišli? Crko forum!!!
blues bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 00:40   #83
Question opća anestezija+betablokeri

jel netko možda ima iskustva sa općom anestezijom i nekim od betablokatora?
trebala bi na operaciju,mogu je izbjeći,al bih ipak išla,al me strah malo interakcije...ja sam na metoprololu,svakih 12h 50mg
koji su rizici? jel treba dati manju dozu anstezije ili veću?
molim bilo kakav savjet nekog tko se razumje
i druga stvar: skidanje s tih tableta...stvarno ne želim više biti ovisna o nečem
mada imam osjećaj da još uvijek ne mogu bez njih...al kroz par mjeseci bi probala...pa me zanima kako to ide
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 00:04   #84
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
jel netko možda ima iskustva sa općom anestezijom i nekim od betablokatora?
trebala bi na operaciju,mogu je izbjeći,al bih ipak išla,al me strah malo interakcije...ja sam na metoprololu,svakih 12h 50mg
koji su rizici? jel treba dati manju dozu anstezije ili veću?
molim bilo kakav savjet nekog tko se razumje
i druga stvar: skidanje s tih tableta...stvarno ne želim više biti ovisna o nečem
mada imam osjećaj da još uvijek ne mogu bez njih...al kroz par mjeseci bi probala...pa me zanima kako to ide
beta blokatori idu s općom anestezijom, dapače, ne isključuju se iz terapije niti je potrebno snižavati dozu. U nekim slučajevima se čak uvode preoperativno ti lijekovi. Zbog čega uzimaš metoprolol? I zbog čega ga uzimaš svakih 12 h, tj. koji metoprolol uzimaš?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 00:35   #85
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
beta blokatori idu s općom anestezijom, dapače, ne isključuju se iz terapije niti je potrebno snižavati dozu. U nekim slučajevima se čak uvode preoperativno ti lijekovi. Zbog čega uzimaš metoprolol? I zbog čega ga uzimaš svakih 12 h, tj. koji metoprolol uzimaš?
hvala na informaciji...koristim Bloxan(kupujem ga u SLO) zadnji 4,5g jer je kao selektivniji od ostalih..zbog tahikardija kojima nismo nasli fizioloski uzrok(prilicno sam anksiozna cijeli zivot)...ne znam zasto svakih 12h,vise ljudi mi je vec reklo da se to uzima jednom na dan,ali tako mi je propisala kardiologinja koju nisam posjetila od onda...jel takvo koristenje moze biti stetno?
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:12   #86
Sto mi se moze dogoditi ako nepijem beta blokatore i postoji li kakav alternativni ljek?

Zbog sinusnih tahikardija koje su svakodnevne zadnjih 2 tjedna dobila sam beta blokator concor.Medutim kad sam ga popila pao mi je uzasno tlak,doslo mi je lose,ohladila sam se...Sto je najgore sto mi se moze dogodit ako ih nepijem i postoje li kakvi narodni ili alternativni ljekovi?Hvala
Jesua is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:20   #87
Aritmiju bi liječila alternativnim lijekovima? Ne bi išlo. Ako ti ne odgovara Concor, onda se javiš liječniku i dobiješ neki drugi beta blokator. Dakle, postoji alternativa, ali u obliku drugog beta blokatora. I da, terapiju beta blokatorima nikako, ali baš nikako, ne smiješ prekidati naglo. Ako ti smeta, onda se javiš svome liječniku, ali prekidati na svoju ruku ne smiješ, jer se mogu pojaviti za život opasne komplikacije poput hipertenzivne krize.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 17:11   #88
Popila sam samo jednom.A da ih i ne pocnem piti?Sto mi se moze dogoditi?
Jesua is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 17:27   #89
Quote:
Jesua kaže: Pogledaj post
Popila sam samo jednom.A da ih i ne pocnem piti?Sto mi se moze dogoditi?
Ne mozes i nesmijes traziti ovdje da ti netko kaze da ne trebas uzimati beta blokator, dr koji je propisao valjda je znao sta radi, bila si kod njega, pogledao te.... mi ovdje ne znamo ama bas nista o tebi osim da imas sinus tahikaridje.
Naravno ostaje pitanje uzroka sinusnih tahikardija, to treba razlučiti pa ti mozda tada i nece trebati bb. Npr.recimo ako imas hipertireozu lupat ce ti srce.
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 18:42   #90
Joj sorry samo sam htjela pitati vasa iskustva.Citala sam po forumima,neko kaze bolje ne pit,neko pit,pa pitam...Neznaju uzrok.Kalij ok,zeljezo ok,stitnjaca rezultati sutra...Srce zdravo,dr.misli stres...
Jesua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 11:36   #91
Već dva mjeseca pio sam Rytmonorm tablete zbog ekstrasistola i tahikardije. Bilo mi je dosta dobro ali u zadnja dva tjedna imao sam užasne vrtoglavice nakon popijenog lijeka i dr. mi je dala Concor cor od 1,25 .
Sad ga pijem tek tri dana po jednu ujutro i opet osjećam "preskakanje srca" pa ne znam jel to sad organizam reagira dok se privikne na lijek, vjerojatno ne može odmah počet djelovat. I da li uopće Concor djeluje dobro za "preskakanje srca"?
rio4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:17   #92
šta nema nikoga, svi zaspali!!!
zaboravio sam napomenuti da imam niži tlak pa me zanima da li Concor cor u tako maloj dozi 1,25 može sniziti i tlak?
rio4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 14:00   #93
libido

zna li netko da li beta blokatori (ormidol 2,5 mg) može utjecati na smanjenje libida
nikad nisam imala problema s tim, a unazad 6 mjeseci otkako pijem ormidol osjećam osjetan pad libida
ništa se u mom životu nije loše desilo i ne vidim drugi razlog tome osim da je uzrok ormidol
pinkday is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 15:10   #94
Da, najvjerojatnije je to povezano s Ormidolom.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 20:35   #95
evo ljudi da vas i ja pitam nešto,završila sam sinoć na hitnoj,tlak 160/120,odveli me u bolnicu.,ekg,pa rtg srca i pluća,sve žive pretrage krvi,sve je uredu,samo na rtg imam neku sjenu na srcu i nešto proširena lijeva klijetka(nedje sam čitala,da se klijetka može vratiti u normalu),e sad koliko je taj rtg pouzdan,jer kao dijete,kad sam se snimala srce i pluća,zbog krajnika,isto sam imala neke sjene,ali na desno,kao vide se neki defekti,i to 3 puta sam pravial taj rtg,a kad sam ošla na ultrazvuk,srce mi je savršeno normalno.

inačće,često se uzrujam,zbog svega,neznam se smirti i paničarim,tako da je tlak od toga,dobila sam concor COR,2.5 mg na dan,dans sam popila,ali mi sve hladnoća u tijelu,bilo mi zlo,pa mjerim tlak 142/98,ajde mjerim ja tlak 5 minuta nakon što sam popila normabel,i što sam se manje bojala tog tlaka,tlakomjera(ja inče kad to vidim,ili vidim hitnu i li čujem otkucaje srca na tv,meni bude zlo)jedno 10 puta sam mjerila,tlak mi je pao na 125/85,po ovome bi stres i panika bili glavni uzrok svega,ili?

ps.e da,na pretragama mi je nizak bio kalij,nešto malo
uglavnom idem kod nefrologa sutra
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 09:19   #96
libido

pa šta mi je za radit?
hoće li se s vremenom situacija popraviti sama od sebe?
ili da se savjetujem sa svojim doktorom (pretpostavljam da trebam) da mi promijeni lijek (mada mi je ovaj sasvim ok, nemam nikakve nus pojave osim tog smanjenog libida)
probala sam i konkor i atenalol i nebilet -svi su mi užasno rušili tlak koji je ionako nizak i loše sam se osjećala od njih, ko da nisam ni na nebu ni na zemlji, a ormidol mi je super jer nemam tih problema
baš se koma osjećam jer nemam nikakve želje za sexom, a i ne uživam više u sexu, uf, baš ko da imam 80 godina, a ne 39
pinkday is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 17:44   #97
Čisto sumnjam da će se situacija popraviti sama od sebe. Prvo treba de facto ustanoviti da smanjenje libida ima veze s Ormidolom. Onda se tek može razmišljati o promjeni terapije, iako ne znam baš što bi ti drugo mogli propisati, budući da je ova nuspojava značajna za skoro cijelu skupinu ovih lijekova i nitko ne zna kako ćeš reagirati na neki od njih. To je posve individualno. Nekome smeta, nekome ne. Možda bi se moglo pokušati s nečim drugim, ali o tome moraš porazgovarati sa specijalistom koji ti je propisao terapiju. Jedino on smije korigirati dozu ili mijenjati terapiju beta blokatorima.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:33   #98
hvala na odgovoru
ah, probat ću uvjeriti sama sebe da mi je libido ok, pa možda se posloži sve po starom
ionako stari ljudi tvrde "da je sve u glavi"
ak zabriješ da si ok, često sam sebe "izlječiš", ha, ha
pinkday is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 15:33   #99
Moja mama zadnjih desetak dana ima glavobolje, nekakvu smušenost u glavi (zna ju tokom noći probuditi teška glava) te su joj jako hladna stopala. Mjerila je tlak te vidjela da je povišen i to obično od 135/80 do 165/95. Tlak joj varira tokom dana, ujutro je obično oko 135/80, a uglavnom raste u popodnevnim satima te navečer, prekjučer joj je u 17 sati bio 165/85, u 22 sata 180/95, a onda drugi dan ujutro 135/80. Ima 66g. te zadnje dvije godine pije Simvax 10mg (1X) za kolesterol. Danas je bila kod doktorice koja ju je saslušala, vidjela mjerenja tlaka koja smo pisali zadnjih dana te joj dala tablete Lizinopril (1X) uz objašnjenje da su one najlakše, te da nisu potrebne nikakve druge pretrage (lab. ili EKG ili već nešto). Nama je to malo čudno, očekivali smo nekakve pretrage, holter, ekg....Ima li tko kakav savjet, iskustva? početi to piti ili tražit drugo mišljenje?
moreno is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 10:42   #100
bok ekipa. imam problem sa crvenilom lica i vrata. u situacijama kada mi se uzlupa srce ili kad sam nervozan dobijem nekakve crvene plikove po cijelom licu i vratu. dermatolog mi je preporučio beta blokatore iako nemam vosok tlak. ima li možda itko iskustva sa sličnim problemom?
kamikazaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.