Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2017., 10:57   #381
Men's Health 15 min Workout

Radeći ove vježbe Men's Health 15 min Workout simptomi su nestali. https://www.youtube.com/watch?v=Snxz5Vtsees
ingver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:43   #382
Pozdrav!
Novi sam ovdje imam 34god. Dijagnoza kronični prostatitis učestalo mokrenje peckanje poslije mokrenja.bio sam na terapiji antibioticima simptomi su se smanjili ali su uvjek prisutni ,zadnjih 3 tj.učestalo mokrenje opet i pečenje u međici,uglavnom za poludit.molim vas savjeti!
Che the warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:04   #383
Ps. Jeli netko probao prostalogene? Iskustva.
Che the warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 23:38   #384
Mene je to mučilo godinama.
Jednostavno se naviknuo na to stanje. Antibiotici svih vrsta.
Na kraju je nekako prošlo. Moraš paziti na hladnoću, da ne pijes prehladno i ono što iritira prostatu, izbjegavaj gazirano, kave i žestice.
I nemam nekog konkretnog savjeta, kako doslo, tako prošlo.

Kronični prststs je inače križna bolest urologije. Ni sami doktori ne znaju kako se ponašati prema pacijentima. Jedino sto znaju propisati su antibiotici a budući da većina pacijenata ima nebakterijski, ta terapija je promasena.
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:42   #385
Puno sam toga već isprobao ali na kraju se svodi sve izgleda na strpljenje i promjenu načina života.
Stanje se popravi malo počnem udarat po kavama i malo jačom hranom i evo nas opet na početku
Che the warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:06   #386
Pozzz!
37 mi je god. Već 3 godine se borim sa prostatitisom. Probao skoro sve što se nudi na tržištu, brojne urologe.. Stanje na granici ludila
Jedino mi je pomogla bio energija. Trajalo max mjesec i pol pa opet sve po starom. Trenutno sam u fazi liječenja magnezijem, magnezijem kloridom.
Nakon 10 dana uzimanja 400 mg dnevno i i otopine mgcl-a osjećam se bar 50% bolje. Nastavljam sa terapijom pa javim...
Da li je netko pokušao slično?
marioli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:33   #387
Kronični prostatitis kako ga nazivaju često zna biti posljedica disfunkcije zdjeličnih mišića te problema s pudendalnim živcem koji inervira zdjeličnu regiju.

Doktori često propisuju antibiotike iako nema dokaza prisutnosti bakterijske infekcije te samim time ni propisana terapija ne daje rezultate. Nažalost u Hrvatskoj ne postoji niti jedan terapeut za zdjelično dno tako da je za evaluaciju zdjeličnih mišića potrebno otputovati u inozemstvo.

Svi vi koji se godinama mučite s kroničnim prostatitisom a bez dokazanog prisustva bakterija proguglajte malo pelvic floor dysfunction pa vidite uklapate li se u dijagnostičke kriterije.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 08:16   #388
Quote:
SamaNaSvijetu kaže: Pogledaj post
Kronični prostatitis kako ga nazivaju često zna biti posljedica disfunkcije zdjeličnih mišića te problema s pudendalnim živcem koji inervira zdjeličnu regiju.

Doktori često propisuju antibiotike iako nema dokaza prisutnosti bakterijske infekcije te samim time ni propisana terapija ne daje rezultate. Nažalost u Hrvatskoj ne postoji niti jedan terapeut za zdjelično dno tako da je za evaluaciju zdjeličnih mišića potrebno otputovati u inozemstvo.

Svi vi koji se godinama mučite s kroničnim prostatitisom a bez dokazanog prisustva bakterija proguglajte malo pelvic floor dysfunction pa vidite uklapate li se u dijagnostičke kriterije.
Zahvaljujem na postu,tj. na spoznaji. Ovo je 100% moj problem. Magnezij koji uzimam smiruje napetost mišića te pritisak na prostatu. Primijetio sam da prilikom podizanja težeg tereta javlja oštra bol u zdjelici, koja je kao upaljač za naredna stanja koje jako dobro znate. Stres je također sigurno jedan od razloga moje bolesti...
marioli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 21:58   #389
Quote:
marioli kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na postu,tj. na spoznaji. Ovo je 100% moj problem. Magnezij koji uzimam smiruje napetost mišića te pritisak na prostatu. Primijetio sam da prilikom podizanja težeg tereta javlja oštra bol u zdjelici, koja je kao upaljač za naredna stanja koje jako dobro znate. Stres je također sigurno jedan od razloga moje bolesti...
Ne znam koji magnezij uzimate ali preporučila bih vam magnezij glicinat koji je najbolji kada je u pitanju relaksacija mišića. Isto tako probajte raditi vježbe istezanja zdjeličnih mišića prema knjizi Heal pelvic pain autorice Amy Stein.

S obzirom da navodite pogoršanje boli prilikom dizanja težeg tereta trebali bi provjeriti postojanje preponskih hernija koje inače uzrokuju bolove u zdjelici te spazam mišića zdjelica. Ukoliko se utvrdi da preponskih hernija nema tada bi svakako bilo dobro provjeriti mišiće zdjelice no za to ćete morati potegnuti u inozemstvo.

Do tada izbjegavajte dizanje teških tereta, smanjite sjedenje te koristite suplemente koji potpomažu relaksaciju muskulature.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:15   #390
Ja sam uzimao antibiotik 6 tjedana i sad je ok. Inace smatram da je sve bilo posljedica stresa. To me mučilo nekoliko mjeseci. Bio sam na vise pretraga i nista osim bakterije. Prokleto iritantna bolest.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________
SU-SN
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:51   #391
Sa magnezijem nisam probao ali ću svakako probat ,vrbovicu pijem redovito neki put bude bolje ali to iritantno pečenje u međici je uvijek tu pogotovo nakon mokrenja ili stolice.
Che the warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:26   #392
Svakako probajte magnezij glicinat. S obzirom da navodite da se bol u međici javlja nakon mokrenja ili defekacije to ukazuje na mogućnost prezategnutih mišića zdjelice i tu bi magnezij mogao biti od pomoći.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:20   #393
Poslije svih antibiotika koji ne djeluju samo su vježbe za koje sam naveo link ranije, uspjele rješiti problem. Nevjerovatno da vježbe mogu rješiti problem za koji medicina nema odgovora. Zbog boli koju sam trpio i koju trpe svi sa kroničnim prostatitisom apelujem na sve da probaju vježbe jednu sedmicu svaki drugi dan. Prenesite ovo i drugim pacijentima.
ingver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:42   #394
Kronični nebakterijski prostatitis je od kalcifikata(prostatolita) u prostati i dok je tu nemoze se potpuno izleciti.

Da li neko imao iskustva sa magnezijum hloridom ili da li je neko nesto cuo o njemu dobro/lose.
Navodno moze da otopi kalcifikat u prostati ali i da izazove zdravstvene probleme
albatrost is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:01   #395
Uf sta boli

Postovanje i pozdrav svima!
Do jucer sam bio u jakim bolovima, nema sjedenja, nema hodanja nema lezanja, sta god radit boli, sagnuti se i ne pomisliti....na antibiotičkoj terapiji već 20-dana i nista nije bilo bolje.....osim antibiotika pio sam prostamol uno, te cajeve brusnicu, vrbovicu, koprivu...te uvin caj, kao dio dugogodisnje terapije s obzirom na kronicni prostatitis.....zasto vam ista pisem....jucer odo ja do ljekarne biljne po vrbovicu i nema je u kesicama nikad, treba je kuhati pa procjeđivati i ja upitao imate li tu vrbovicu u kesicama vise, 10god je prodajete refuzo...daj malo upakirajte vise to.....i ona ce meni a sta ne uzmete tinkturu vrbovice kad ste zapeli sa tom vrbovicom...i recem ja sta je to daj da vidim.....ono kapi nekih 48kn.....popijem ja to kuci sa vodom, 20 kapi mi rekla ova u ljekarni, 2x dnevno......nakon sat mi je bilo bolje, sinoc sam skoro normalno spavao, boli me 10 puta manje....napokon imam nadu da popusta.....posto sam mnogo bolje u samo 12 sati morao sam vam napisati ovo..i da nemoj da tko misli da je ovo nekakva reklama za proizvod....Napokon bolje mokrim i nadutost te onaj osjecaj tezine pecenja i hlađenja od sprijeda te tupa bol od zada u leđima....je spala na manje ometajucu tegobu, nadam se da to nece biti samo prvi efekat...i da ce mi biti jos bolje....javicu se jos....pozdrav svima!

Zadnje uređivanje Black Hole Sun : 23.01.2018. at 11:12.
Black Hole Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 11:22   #396
Prostatitis

Prije par mjeseci suprug se susreo sa prostatitisom!
Otkrivena mu je ureaplasma i enterokok, nakon 2 različita antibiotika bakterija i enterokok su nestali ali povišeni leukociti su ostali. Tada su mu dijagnosticirali prostatitis i preporuka je bila ići na novi antibiotik. Znajući da će uzastopno uzimanje antibiotika donijeti s vremenom nove probleme, a da se prostatitis vjerojatno neće izliječiti krenuli smo sa alternativom koja sigurno neće odmoći, ali postoji šansa da pomogne😁
Prvo je krenuo sa češnjakom, jedan režanj iza ručka, jedan režanj iza večere, zatim origanovo ulje ( jako protuupalno djelovanje) iza ručka i iza večere, tinktura od vrbovice 3xdnevno (osobno je radim), zatim zeolit 1-2 puta dnevno ( gospodin od kojeg sam naručila zeolit objasnio mi je da povišene leukocite tj. upalu mogu uzrokovati mitotoksini na koje antibiotici nemaju djelovanje, a zeolit će očistiti organizam od njih), čaj od korjena koprive 2 šalice dnevno u gutljajima ne na eks i bučino ulje ujutro na tašte 1 žlicu.
Uz sve navedeno što nam nije rekao niti jedan urolog obavezno "njega" prazniti svaki dan ili svaki drugi, jer u prostatu teško prodiru ljekovi i drugi sastojci, a sa pražnjenjem se kapilare na njoj prokrvljuju i tako se povlače ljekoviti sastojci u prostatu.
Nakon mjesec dana korištenja navedenih alternativnih lijekova leukocita nema, nalaz savršen što ni sam doktor nije mogao vjerovati, nastavlja još neko vrijeme sa uzimanjem navedenog, tako da smo ziher😀
Eto, ako samo jednom muškom pomogne sve navedeno biti će mi drago, jer čitajući forum život sa prostatitisom je noćna mora
Kate0901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 11:01   #397
Nakon dve godine bolova i hodanja po raznoraznim strucnjacima,urolozima,kirurzima jedan mi je uspio otkriti okultnu ingvinalnu herniju.Operirao prije dva mjeseca i sve tegobe su nestale.Znaci,iritantno trnjenje i migoljenje u testisima,bol u preponi,bol u donjem djelu abdomena.Eto ko ima slicne simptome a nema nikakvih bakterija nek proba otic abdominalnom kirurgu da ga pregleda.Ne treba hernija biti vidljiva da radi probleme.
Mr Bad Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 07:54   #398
Evo me nakon nekog vremena. Bude bolje pa gore itd..
Magnezij uzimam i dalje. Uz njega i Tamosin kapsule koje sam dobio od urologa na recept. PSA marker mi je godima povišen i iznosi oko 5-6 ng/ml.
Taj Tamosin ima i svoje nuspojave, ali su mi prihvatljive za dijelić boljeg stanja koji mi donosi. Čaj od vrbovice i dalje pijem ujutro i navečer. Neznam ni sam više šta da radim. Urolozi predlažu biopsiju jer sumljaju na rak, a to mi se nikako ne radi
marioli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 19:03   #399
imam jedan specifican problem i nisam nikog upoznao da isto ima. Sad sam upalio prostatu drugi put i izlecio je.. ali kao i prvi put ne mogu nikakvim sportom da se bavim.. plivanje trcanje i sl... cim pocnem zaboli me i pece... ima li neko slican
Vracarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 09:35   #400
Prostata

Slične probleme s prostatom očito ima sve više muškaraca. U početku kad su mi problemi počeli nisam previše pridavao pažnje tome jer sam bio uvjeren da je samo prehlada i da sam premlad da bi imao probleme s prostatom. Jednom prilikom sam u razgovoru načuo za Regen50 pa sam ga i kupio u ljekarni. Problemi su mi se smanjili u pola unutra 15 dana upotrebe i nisam više imao potrebu odlaziti često na toalet. S obzirom da sam trgovački putnik itekako mi je pomoglo da ne moram stajat na svakoj benzinskoj postaji na autoputu.
Renato81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.