Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 20:57   #221
Bok cure! Tu sam!

Joj baš mi je drago za spozu!! A kad se otvara?
Ja ću skoknut na sajam vjenčanja u Zg-u jer ću taman biti gore tih dana

A nešto dragi i ja razgovaramo pa se premišljamo oko svadbe, tj. oko gostiju, možda čak bude i intimno - zbog toga još nemam ništa riješeno pa ni ne pišem na forumu, nemam se čime pohvalit :P
Otprilike ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 21:07   #222
Quote:
Otprilike ista kaže: Pogledaj post
Bok cure! Tu sam!

Joj baš mi je drago za spozu!! A kad se otvara?
Ja ću skoknut na sajam vjenčanja u Zg-u jer ću taman biti gore tih dana

A nešto dragi i ja razgovaramo pa se premišljamo oko svadbe, tj. oko gostiju, možda čak bude i intimno - zbog toga još nemam ništa riješeno pa ni ne pišem na forumu, nemam se čime pohvalit :P
bokić i tebi.

piše za sposu da se otvara u veljači, al nema datuma još.
aaa brzo ćeš se ti nama hvaliti..i moj dragi je htio manje vjenčanje odnosno da negdje otputujemo i vjenčamo se ali meni nekako bilo žao mojih jer se oni tome baš vesele pa im nisam htjela to pokvariti, a njegovi bili za to da otputujemo. zato je on dobio pravo odabira bračnog putovanja , ja se ne smijem miješati
mare18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 23:28   #223
Quote:
mare18 kaže: Pogledaj post
bokić i tebi.

piše za sposu da se otvara u veljači, al nema datuma još.
aaa brzo ćeš se ti nama hvaliti..i moj dragi je htio manje vjenčanje odnosno da negdje otputujemo i vjenčamo se ali meni nekako bilo žao mojih jer se oni tome baš vesele pa im nisam htjela to pokvariti, a njegovi bili za to da otputujemo. zato je on dobio pravo odabira bračnog putovanja , ja se ne smijem miješati
kod nas je obrnuta stvar ja sam za intimnije, a on za dernek
ići ću na oba sajma, i u veljači i u travnju
mada je ovaj u Hiltonu siromašan, u revelina će biti puno bogatiji i sadržajniji
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 11:52   #224
Quote:
mare18 kaže: Pogledaj post
ja ću svratiti na oba dva, idem vidit šta ima. što se tiće fotografa ja sam uzela foto star, slike su im ok, a sad što se tiće DVD-a kako god ispadne još ću na sajmu vidit ima li tko bolji pa možda se i predomislim
ti? jesi šta dogovorila?
Ja da budem iskrena i nije mi bas do DVD-a, mislim, lijepo ga je imati, ali vise cu gledati slike nego DVD, tako da mi ne prema tho ce snimati, ali stvarno zelim dobrog fotografa.
Ja nisam jos nista dogovorila, ali znam sto hocu i sve cu bukirati ovo ljeto. Ja u stvari momentalno ne zivim u Gradu, zato moram pricekati dok dodem, ali odlucili smo se za datum (12.06.2010), Crkva Sv. Vlaha, Taverna "Plat", posto mi je dragi Englez, prvo moram doznati sto on treba uciniti da bi se vjencao u nasoj crkvi. Prijateljica me je pitala da li trebamo izvaditi dokumente da dokazem da nisam udata. Je li nam to trweba? I ako da, gdje to izvadimo?
bluexena76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:06   #225
Quote:
bluexena76 kaže: Pogledaj post
Ja da budem iskrena i nije mi bas do DVD-a, mislim, lijepo ga je imati, ali vise cu gledati slike nego DVD, tako da mi ne prema tho ce snimati, ali stvarno zelim dobrog fotografa.
Ja nisam jos nista dogovorila, ali znam sto hocu i sve cu bukirati ovo ljeto. Ja u stvari momentalno ne zivim u Gradu, zato moram pricekati dok dodem, ali odlucili smo se za datum (12.06.2010), Crkva Sv. Vlaha, Taverna "Plat", posto mi je dragi Englez, prvo moram doznati sto on treba uciniti da bi se vjencao u nasoj crkvi. Prijateljica me je pitala da li trebamo izvaditi dokumente da dokazem da nisam udata. Je li nam to trweba? I ako da, gdje to izvadimo?
trebate, to dobiješ u župi gdje si krštena tzv. slobodni list. uglavnom meni su rekli da trebam donijeti: krsni i slobodni list i potvrdu o krizmi za oboje, to odnijeti u moju župu gdje će svećenik učiniti postupak (kao individualnu pripremu) i u župu u gradu odnijeti otpusnicu za vjenčanje i potvrde matičnog ureda. eto to mi je rekla žena iz župnog ureda u gradu kod koje sam išla rezervirati termin za Sv. Vlaha
mare18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:11   #226
mene ove cijene crkve malo zbunjuju- rekli mi 250 kuna plus 50 kuna misa u sv. Mihajla, a još 300 kuna pjesme. Ko je tu lud 600 kuna za crkvu????
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:24   #227
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
mene ove cijene crkve malo zbunjuju- rekli mi 250 kuna plus 50 kuna misa u sv. Mihajla, a još 300 kuna pjesme. Ko je tu lud 600 kuna za crkvu????
a to ne znam, taj dio sam zaboravila pitat. ja još nisam ni bila u Mihajla reći da se želim vjenčat u Sv. Vlaha a ne u svojoj župi. valjda neće biti problema

a to kao plaćaš njohov zbor ili što? mojoj rodici koja se tamo udavala su bila neka djeca (doduše to je davno bilo, valjda su sad odrasla )
mare18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:47   #228
Pozdrav cure!
Nova sam na forumu i nemate pojma koliko mi je laknulo kad sam vidila vjenčanju u Dubrovniku....Moje vjenčanje je 31.10.2009 i baš sam ovih dana krenula u potragu za hotelima i muzikom. Zasad sam rezervirala Palace, trebala mi je sala koja može primit više od 200 ljudi, nažalost Adriatic je na taj datum rezerviran a uspjela sam na taj datum rezevirat i Talire, to mi je zasad bilo najbitnije.
Što se tiče fotografa i kamermana još sam u potrazi,nemam pojma koga bi iz grada zvala, čula sam da su super neka dvojica iz Čapljina, firma im se zove Casper i bez problema dođu do Dubrovnika.
Emerald123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:47   #229
Quote:
mare18 kaže: Pogledaj post
trebate, to dobiješ u župi gdje si krštena tzv. slobodni list. uglavnom meni su rekli da trebam donijeti: krsni i slobodni list i potvrdu o krizmi za oboje, to odnijeti u moju župu gdje će svećenik učiniti postupak (kao individualnu pripremu) i u župu u gradu odnijeti otpusnicu za vjenčanje i potvrde matičnog ureda. eto to mi je rekla žena iz župnog ureda u gradu kod koje sam išla rezervirati termin za Sv. Vlaha
Aaaah, super, a otpusnicu za vjenčanje, to dobijes u maticnom uredu?
bluexena76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 13:34   #230
Quote:
Emerald123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!
Nova sam na forumu i nemate pojma koliko mi je laknulo kad sam vidila vjenčanju u Dubrovniku....Moje vjenčanje je 31.10.2009 i baš sam ovih dana krenula u potragu za hotelima i muzikom. Zasad sam rezervirala Palace, trebala mi je sala koja može primit više od 200 ljudi, nažalost Adriatic je na taj datum rezerviran a uspjela sam na taj datum rezevirat i Talire, to mi je zasad bilo najbitnije.
Što se tiče fotografa i kamermana još sam u potrazi,nemam pojma koga bi iz grada zvala, čula sam da su super neka dvojica iz Čapljina, firma im se zove Casper i bez problema dođu do Dubrovnika.

Kao prvo dobro dosla i cestitamo.

Sto se tice fotografa, vecina nas se jos premislja. Da ti pravo kazem, ja nisam cula za "Casper", da li si vidjela slike sto su ih slikavali na vjencanjima?
Mare18 se je odlucila poci za "Foto Star" (fotograf i kamerman), a ja sve mislim "Adria" (fotograf), jer mi se svidja njegov rad sto je na You Tube http://uk.youtube.com/watch?v=XyeO2HTl2e4. A za kamermana bas i ne znam.
bluexena76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 13:41   #231
Quote:
bluexena76 kaže: Pogledaj post
Aaaah, super, a otpusnicu za vjenčanje, to dobijes u maticnom uredu?
ne, otpusnicu ćeš dobiti od svog župnika koji će učiniti postupak za vjenčanje. tako mi je ova žena rekla. uglavnom uzmeš svoj i njegov krsni list, slobodni list i potvrdu o krizmi e i potvrdu o obavljenom tečaju (onaj zaručnički tečaj) i odneseš tamo gdje će se obavljati taj postupak, najčešće se to radi u župi od mlade, ali nije pravilo pa možeš i u župi od mladoženje. on napravi postupak (to ne znam kako izgleda) valjda postavi par pitanja i da vam otpusnicu i još pođete u matični ured po neke potvrde i to sve zajedno (otpusnicu i potvrdu od matičnog ureda) odnesete u župu gdje ćete se vjenčati. sve ćeti to još bolje objasniti žena u župnom uredu (prvo odi kod nje na dogovor i rezervaciju termina) i napisat će ti to na papir tako da neće biti problema. žena je super, baš je nekako nasmješena i ljubazna.

Zadnje uređivanje mare18 : 27.01.2009. at 13:48.
mare18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 13:47   #232
Quote:
Emerald123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!
Nova sam na forumu i nemate pojma koliko mi je laknulo kad sam vidila vjenčanju u Dubrovniku....Moje vjenčanje je 31.10.2009 i baš sam ovih dana krenula u potragu za hotelima i muzikom. Zasad sam rezervirala Palace, trebala mi je sala koja može primit više od 200 ljudi, nažalost Adriatic je na taj datum rezerviran a uspjela sam na taj datum rezevirat i Talire, to mi je zasad bilo najbitnije.
Što se tiče fotografa i kamermana još sam u potrazi,nemam pojma koga bi iz grada zvala, čula sam da su super neka dvojica iz Čapljina, firma im se zove Casper i bez problema dođu do Dubrovnika.
oooo dobro nam došla

baš dobro da si nam se i ti pridružila

i ja sam u Palaceu samo malo prije a za fotografa eto već je bluexena rekla uzela sam foto star za tog caspera nisam čula, ali budem pogledala
mare18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:21   #233
Quote:
mare18 kaže: Pogledaj post
ne, otpusnicu ćeš dobiti od svog župnika koji će učiniti postupak za vjenčanje. tako mi je ova žena rekla. uglavnom uzmeš svoj i njegov krsni list, slobodni list i potvrdu o krizmi e i potvrdu o obavljenom tečaju (onaj zaručnički tečaj) i odneseš tamo gdje će se obavljati taj postupak, najčešće se to radi u župi od mlade, ali nije pravilo pa možeš i u župi od mladoženje. on napravi postupak (to ne znam kako izgleda) valjda postavi par pitanja i da vam otpusnicu i još pođete u matični ured po neke potvrde i to sve zajedno (otpusnicu i potvrdu od matičnog ureda) odnesete u župu gdje ćete se vjenčati. sve ćeti to još bolje objasniti žena u župnom uredu (prvo odi kod nje na dogovor i rezervaciju termina) i napisat će ti to na papir tako da neće biti problema. žena je super, baš je nekako nasmješena i ljubazna.
Ma i ti si super!!!!

Hvala na informaciji.
bluexena76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:42   #234
Super su mi ove slike od ovog fotografa iz "Adria"...a što mislite od onom VHS Studiju (čini mi se da se tako zovu?)
Sutra moram do Palaca da se dogovorimo oko detalja, cijena menija mi je 380,00 kn i kao uključena torta, al sigurno će oni tu cijenu povisit za još sto sitnica....i čula sa da ti još u hotelu naplate 1.000,00 kn za muziku i kao da do određenih sati smiju samo svirat?
Cure, ja bi vam volila se udat u crkvi Sv.Petra, ona na Boninovu crkva, tamo sam se i krstila, pričestila i krizmala i nekako bi volila i vjenčanje tamo obavit, samo mislim da ću na kraju i ja u Sv.Vlaha je moj dragi će tako želit.....!!
__________________
31.10.2009.
Emerald123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:01   #235
e te "sitnice" što će ti povečati su 2000 kn ako se ostaje iza 4 (čini mi se da je tako rekla) i cvijeće (a to zavisi od tvog izbora), uglavnom ne daju da dolazi vanjska dekoraterka već njihova treba ukrašavati, ali čula sam da bude lijepo ukrašena pa bar nešto
mare18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:15   #236
Quote:
Emerald123 kaže: Pogledaj post
Super su mi ove slike od ovog fotografa iz "Adria"...a što mislite od onom VHS Studiju (čini mi se da se tako zovu?)
da nije VSP studio? U DOC-u? Nikad čula za taj
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 20:25   #237
Bog cure

Jeli možda znate koja cijena menija u East-Westu?
Ja planiram samo večeru... I vjenčanje ili u Sv.Vlaha ili na Jezuitima a možda i u Katedrali...

Mislim da ću imati puno pitanja za vas obzirom da nisam u Gradu
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 21:55   #238
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Bog cure

Jeli možda znate koja cijena menija u East-Westu?
Ja planiram samo večeru... I vjenčanje ili u Sv.Vlaha ili na Jezuitima a možda i u Katedrali...

Mislim da ću imati puno pitanja za vas obzirom da nisam u Gradu
bokić, dobro nam došla

ne mogu ti baš pomoći za East-west
ali super mjesto si izabrala!!

što se tiće ostalog samo pitaj, tu smo da pomognemo jedna drugoj
mare18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 23:11   #239
Thumbs up

Ma da , misla sam na VSP studio....
Moja sestra je nedavno bila kuma na vjenčanju u East-Westa....kaže mi da je cijena menija bila 350,00 kn i što se tiče hrane da je bilo sve super...al oni ti u biti to odrade u dvije sale tako da mladenci nisu čuli muziku iz druge sale...i to je taman bilo za 70 ljudi.
__________________
31.10.2009.
Emerald123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 10:33   #240
Quote:
mare18 kaže: Pogledaj post
ne mogu ti baš pomoći za East-west
ali super mjesto si izabrala!!
Fala
To je samo ideja, još ništa nije sigurno...

Quote:
Emerald123 kaže: Pogledaj post
Moja sestra je nedavno bila kuma na vjenčanju u East-Westa....kaže mi da je cijena menija bila 350,00 kn i što se tiče hrane da je bilo sve super...al oni ti u biti to odrade u dvije sale tako da mladenci nisu čuli muziku iz druge sale...i to je taman bilo za 70 ljudi.
Ajme hvala - ovo mi se sviđa

Idem slati mail East-Westu...



Cure, hoćete mi pomoći o oko fotografa?
Uopće nemam blage ideje koga sve mogla kontaktirati za slikavanje...
Gledala sam filmić na You Tubu od Foto Adria i čine mi se OK...

I jeli znate jeli Tutnjević slika vjenčanja?
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.