Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2013., 18:00   #901
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa i nisi baš, ali ja te razumijem. Imamo temu sinastrija, a tamo smo o tome i pisali.
Evo da i ja upitam nesto,posto to mene najcesce pitaju a ja nisam siguran u tacan odgovor.
NAime, od ova 3 osnovna trisa kako ih ti nazivas(Sunce,Ac i Mjesec) sta ima najvecu ulogu u natalnoj karti neke osobe,ili sve troje ima jednaku ulogu u onim segmentima koje i predstavlja u karti.Ili koji od ova 3 osnovna faktora najvece teziste ipak nose u sebi.KAda pitamo nekoga sta je u horoskopu svako ce da kaze da je onaj znak u kojem mu se nalazi Sunce,i zanima me dali stvarno samo Sunce otkriva najvise osobina neke osobe,ili je to nekada mozda Ascedent ili Mjesec?
Jest malo slozeno pitanje ,ali nikada to nisam razgranicio do kraja.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 18:44   #902
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Evo da i ja upitam nesto,posto to mene najcesce pitaju a ja nisam siguran u tacan odgovor.
NAime, od ova 3 osnovna trisa kako ih ti nazivas(Sunce,Ac i Mjesec) sta ima najvecu ulogu u natalnoj karti neke osobe,ili sve troje ima jednaku ulogu u onim segmentima koje i predstavlja u karti.Ili koji od ova 3 osnovna faktora najvece teziste ipak nose u sebi.KAda pitamo nekoga sta je u horoskopu svako ce da kaze da je onaj znak u kojem mu se nalazi Sunce,i zanima me dali stvarno samo Sunce otkriva najvise osobina neke osobe,ili je to nekada mozda Ascedent ili Mjesec?
Jest malo slozeno pitanje ,ali nikada to nisam razgranicio do kraja.
Da kužim ti dileme i iako kod nekih ljudi koji su npr. rođeni u znaku raka pa još ako tamo imaju Mjesec upliv Mjeseca može biti jako snažan i dominirati u pogledu osobina, ali Sunce je bilo i ostaje primarni faktor glede našeg karaktera. Sunce nas određuje kao osobnosti.

No baš zbog "potpunije slike" upravo zato i uzimamo taj tris jer opisuje zajedno onu neku glavninu ljudskog bića i osobe same, ja znam matematički reći da se u njemu vidi 80% nas. Naravno ovaj postotak je zaokružen a odokativno-intuitivno-iz prakse metodom dobiven.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 18:55   #903
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da kužim ti dileme i iako kod nekih ljudi koji su npr. rođeni u znaku raka pa još ako tamo imaju Mjesec upliv Mjeseca može biti jako snažan i dominirati u pogledu osobina, ali Sunce je bilo i ostaje primarni faktor glede našeg karaktera. Sunce nas određuje kao osobnosti.

No baš zbog "potpunije slike" upravo zato i uzimamo taj tris jer opisuje zajedno onu neku glavninu ljudskog bića i osobe same, ja znam matematički reći da se u njemu vidi 80% nas. Naravno ovaj postotak je zaokružen a odokativno-intuitivno-iz prakse metodom dobiven.
Ma da,ipak svi mi zivimo u Suncevom sistemu,pa je Sunce i najveci izvor energije
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 13:16   #904
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da kužim ti dileme i iako kod nekih ljudi koji su npr. rođeni u znaku raka pa još ako tamo imaju Mjesec upliv Mjeseca može biti jako snažan i dominirati u pogledu osobina, ali Sunce je bilo i ostaje primarni faktor glede našeg karaktera. Sunce nas određuje kao osobnosti.

No baš zbog "potpunije slike" upravo zato i uzimamo taj tris jer opisuje zajedno onu neku glavninu ljudskog bića i osobe same, ja znam matematički reći da se u njemu vidi 80% nas. Naravno ovaj postotak je zaokružen a odokativno-intuitivno-iz prakse metodom dobiven.
Ja bih rekla da i stelijum, narocito ako sadrzi licne planete pa i konacnog dispozitora dosta boji karakter i pravi drugaciju raspodelu postotka. Bar je to moje zapazanje mene same
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 17:40   #905
Quote:
Miranda333 kaže: Pogledaj post
Ja bih rekla da i stelijum, narocito ako sadrzi licne planete pa i konacnog dispozitora dosta boji karakter i pravi drugaciju raspodelu postotka. Bar je to moje zapazanje mene same
Ascendant osobito ako se nalazi u istome znaku kao i Sunce. Takodjer Mjesec nosi polovicu znaka, a kako djeluje na subjektivno podsvjesno njegov utjecaj je još veći. K tome Mjesec reflektira Sunčevu svjetlost, a utječe i na plimu i oseku, a čovjekov organizam je 70-80% voda.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 18:06   #906
Quote:
teranee kaže: Pogledaj post
pozdrav, mene zanima kako mogu pronaći asteroide u svojoj natalnoj karti,da vidim u kojem se znaku nalazi?

http://tinypic.com/r/2zpoawn/6

Možeš da downloaduješ neki astrološki program jednostavno.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 22:53   #907
ciao,ja imam pitanje u vezi pars fortunae.ja sam bila na onoj stranici na forumu di to objašnjavate i na hrpi drugih stranica čitala opsežne upute i uglavnom,mislim da nešto krivo radim jer mi nekad ispadne bik,a nekad ovan.ako mi netko, molim vas,može izračunat točno...13.1.1989. 8.55 h ujutro, zagreb.bila bih jako zahvalna.mučim se s tim.
__________________
just do it.
just-do-it is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 22:57   #908
Meni ispada Bik
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 01:12   #909
Meni isto, 0°31 Bik. Ako si ručno računala je možda došlo do male greške od pol stupnja pa je izlazio Ovan.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 01:26   #910
hvala vam puno
__________________
just do it.
just-do-it is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 08:17   #911
Pozdrav!

Zanima me kako se u natalnoj karti može vidjeti ( pre)osjetljivost pojedinca na vanjsko okruženje i utjecaje te ujedno kako se vidi okrutnost /netrpeljivost ostalih prema pojedincu i obratno okrutnost pojedinca prema ostalim ljudima u svom okruženju?

puno hvala!
__________________
Usprkos svemu živim kao i ostali ljudi...vesela zbog dobrih ljudi koji su pomalo zli i tužna zbog zlih ljudi koji su rijetko dobri...
beige is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 09:57   #912
Quote:
beige kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zanima me kako se u natalnoj karti može vidjeti ( pre)osjetljivost pojedinca na vanjsko okruženje i utjecaje te ujedno kako se vidi okrutnost /netrpeljivost ostalih prema pojedincu i obratno okrutnost pojedinca prema ostalim ljudima u svom okruženju?

puno hvala!
Može naravno.

Osjetljivost pojedinca na vanjsko okruženje je prikazana primarno kroz točku ASC-a. U tom smislu osjetljivost je vezana uz poziciju Mjeseca na ASC a ako je osoba ugrožena od okoline onda je taj Mjesec afliciran od strane "grubih tijela" (Mars/fizička grubost, Saturn/izolacija, Pluton/brutalnost). Također utjecaj Neptuna tamo gdje se nalazi pojačava osjetljivost na način da ona postaje "hiper".

Drugim riječima "ja" je uvijek 1. polje, a "drugi" 7. polje. No bolje da postaviš konkretno pitanje na nekom od prigodnih topica s pitanjima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 14:45   #913
Fish hvala ti puno na odgovoru
Sad mi je mnogo toga jasnije jer evo ja osobno u karti imam Mjesec na ASC kojeg kvadrira Mars iz 9. kuće, a k tomu je još moj Mjesec u konjukciji sa Neptunom.
Preosjetljiva sam, no ujedno i prštim nekom čudnom, teškom energijom koju dosta ljudi osjeti te im stoga stvara poriv da me "napadnu", a pritom ne mislim ( barem ne još) fizički jelte nego verbalno.
Može biti da sam i sama pritajeno, podsvjesno nasilna pa privlačim slično.

Teško mi je naći balans između preosjetljivosti i ove moje druge nasilne mi krajnosti. Mars iz 9. u vagi mi kvadrira i Sunce i Mjesec u Jarcu, dakle indirektno njihovog vladara Saturna u desetoj kući što je vjerojatno uzrok moje ponekad nasilne i impulzivne naravi i garda...no barem se učim samokontroli i svjesna sam tog problema ako ništa drugo.

No probati ću pronaći još koji prigodni topic pa ću postaviti i tamo ovo moje pitanje...

tnx još jednom
__________________
Usprkos svemu živim kao i ostali ljudi...vesela zbog dobrih ljudi koji su pomalo zli i tužna zbog zlih ljudi koji su rijetko dobri...

Zadnje uređivanje beige : 19.04.2013. at 14:50.
beige is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 11:29   #914
Ima li smisla ovdje dizati teme od prije nekoliko godina?
Jer inače to na Forumu nije baš poželjno...
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 11:33   #915
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ima li smisla ovdje dizati teme od prije nekoliko godina?
Jer inače to na Forumu nije baš poželjno...
Možeš slobodno, mi smo specifični jer većina tema na pdf-u Astrologija ne zastarijeva. Samo nema smisla quotati ljude koji su banani ili neke koji su tu pisali pradavno i više ih nema.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 23:36   #916
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Možeš slobodno, mi smo specifični jer većina tema na pdf-u Astrologija ne zastarijeva. Samo nema smisla quotati ljude koji su banani ili neke koji su tu pisali pradavno i više ih nema.
Ok, hvala.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 20:17   #917
Pozdrav svima.Oduvijek me zanima astrologija,i htjela bih nešto o tome naučiti.Kako se izrađuje natalna karta i što je ona?
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 18:49   #918
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.Oduvijek me zanima astrologija,i htjela bih nešto o tome naučiti.
Super, na pravom si pfd-u za to. Imamo cijeli niz astroloških tema, za početak pročitaj sadržaj i uputstva (nalaze se u top temama).
Quote:
Kako se izrađuje natalna karta i što je ona?
Natalnu kartu možeš napraviti na www.astro.com ako se tamo registriraš. Kako izraditi kartu možeš pročitati ovdje, a za postavljanje linka možeš koristiti Tinypic.

Kako postaviti sliku natalnu kartu na topic?

- izrađenu natalnu kartu kopirati u komp
- otvoriti tinypic, izabrati "browse" i uploadati sliku
- kada se pojave linkovi, izabrati treći link i kopirati ga na željeni topic



Natalna karta je "slika neba" tj. mapa u kojoj je prikazan raspored nebeskih tijela u trenutku nečija rođenja. Natalna karta je trenutak rođenja individue otisnut u vremenu i prostoru, jedinstven i neponovljiv upravo kao što je jednistvena i neponovljiva naša osobnost. Pokazuje čovjekovu unutarnju prirodu koja je sazdana od istih principa kao i ona vanjska, a kao takva uvjetuje njegove reakcije u vanjskom svijetu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 00:13   #919
Hvala vam
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 13:53   #920
Pozdrav,za zadaću iz sociologije moram odrediti kojem tipu religijske organizacije pripada astrologija i numerologija.
Imam ponuđeno crkva,sekta,denominacija i kult.Nekako mi vuče na kult ali nisam siguran.I ako ne bi bio problem,da mi obrazložite u 1-2 rečenice zašto pripada određenoj organizaciji.
__________________
There is no faith but what we make for ourselves
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.