Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2015., 16:15   #1041
Quote:
lilith_zg kaže: Pogledaj post
Ne znam da li na forumu postoji tema Novac?
Cime je predstavljeno obiteljsko naslijedje i novac oca?
8.kucom?
Zanima me vise karmicki....da li se udaljiti od toga ili inzistirati da ti se da?
Otac koji ima para, ali i kada daje ne daje s ljubavlju...i tako je bilo od mslih nogu...
Ima.


Novac u natalnim kartama
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 15:33   #1042
Pozdrav ljudi , evo imam jedno pitanjce što se tiče astrologije pa bih bio jako zahvalan kada bi me uputili di da gledam

Ovako zanima me da li postoji neki sajt ili knjiga koja se tiče položaja planetarnih tijela i zbivanja na kugli zemljaskoj . Tipa kada je hitler ratova Mars je tada bio najuočljiviji odnosono položaju planete su bili takvi da je bilo tzv "ratno doba"

Pa ako mi netko može pomoći bio bih veoma zahvalan .
Živijeli i LP
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 10:29   #1043
da se samo nadovežem na post. Ako uzmemo za činjenicu da se svi događaju u svijetu ponavljaju ciklično , određeni planetu u našem solarnom sustavu imaju različite utjecaje na zemlji , očito je da se povjest ponavlja samo u drugim uvjetima . Tada bi smo mogli predvidjeti što bi se moglo dogoditi . Međutim danas je čovjek svijesniji i budniji (barem neki ) i vjerovatno mogu uvidjeti da se ljudi ponašaju iracionalno i time ne ući pod utjecajem planeta ili je to neovisno o stanju budnosti ili svjesnosti ? Mada je moje skromno mišljenje da može i ako je tako onda je taj svjesniji čovjek u mogućnosti da kroji realnost , odnonos sadašnjost , jer nije pod utjecajem ili ?
Nadam se da razumijete moje pitanje i radujem se nadam se skorašnjem odgovoru i uputama gdje se može pronaći takve inforamcije
Živjeli
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 15:27   #1044
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi , evo imam jedno pitanjce što se tiče astrologije pa bih bio jako zahvalan kada bi me uputili di da gledam

Ovako zanima me da li postoji neki sajt ili knjiga koja se tiče položaja planetarnih tijela i zbivanja na kugli zemljaskoj . Tipa kada je hitler ratova Mars je tada bio najuočljiviji odnosono položaju planete su bili takvi da je bilo tzv "ratno doba"

Pa ako mi netko može pomoći bio bih veoma zahvalan .
Živijeli i LP
Zapravo mnogi astrolozi u svojim predikcijama koriste iskustva prošlih tranzita/progresija, astrologija se upravo tako i razvijala (prateći cikluse iz prošlosti.) No pošto astrologija nije statična, niti se ikada "slika" na nebu ponavlja, svaki trenutak je jedinstven u prostorno-vremenskom kontinuumu...tako se niti jedna situacija/događaj ne ponavlja "identično". Promatranjem međusobnih tranzita transsaturna samo se mogu na osnovi iskustva iz prošlosti "navijestiti" budući trendovi.


Evo par sajtova koji se bave globalnim predikcijama i pregledima:

Astrotabletalk
Aquariuspapers
Cosmiclifecoach
Neptune cafe
Skywriter
Astrological Journaling
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 09:28   #1045
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zapravo mnogi astrolozi u svojim predikcijama koriste iskustva prošlih tranzita/progresija, astrologija se upravo tako i razvijala (prateći cikluse iz prošlosti.) No pošto astrologija nije statična, niti se ikada "slika" na nebu ponavlja, svaki trenutak je jedinstven u prostorno-vremenskom kontinuumu...tako se niti jedna situacija/događaj ne ponavlja "identično". Promatranjem međusobnih tranzita transsaturna samo se mogu na osnovi iskustva iz prošlosti "navijestiti" budući trendovi.


Evo par sajtova koji se bave globalnim predikcijama i pregledima:

Astrotabletalk
Aquariuspapers
Cosmiclifecoach
Neptune cafe
Skywriter
Astrological Journaling

Hvala lijepo na odgovoru . Znači niti jedan astrološki događaj nije isti ? Odnosno nije identičan nekome prije . Uvjek novi . interesantno . Što ima smisla . Živijo
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 18:39   #1046
Ako sam pogrješio vrijeme rođenja za pola sata, mijenja li se išta puno i u kojoj mjeri?
Vidim da su mi svi znakovi ostali isti, no ne znam za ovo ostalo

Inače, to je 12.6.'96. promjena iz 20:10 u 20:40.
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 18:49   #1047
Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
Ako sam pogrješio vrijeme rođenja za pola sata, mijenja li se išta puno i u kojoj mjeri?
Vidim da su mi svi znakovi ostali isti, no ne znam za ovo ostalo

Inače, to je 12.6.'96. promjena iz 20:10 u 20:40.
Naravno da se mijenja. A u kojoj mjeri ovisi o tome i da li se u tih pola sata kompletno mijenja znak ASC-a.

Točka ASC-a (a time i vrhovi drugih polja) se mijenja svakih četiri minute za jedan stupanj. Tako da možeš izračunati kolika je promjena u pogrešci od pola sata.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 19:05   #1048
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Naravno da se mijenja. A u kojoj mjeri ovisi o tome i da li se u tih pola sata kompletno mijenja znak ASC-a.

Točka ASC-a (a time i vrhovi drugih polja) se mijenja svakih četiri minute za jedan stupanj. Tako da možeš izračunati kolika je promjena u pogrešci od pola sata.
Promjenile su se samo kuće koliko vidim.
Jel moguće onda da u kratkom vremenskom razmaku postoje ljudi sličnog vremena rođenja, a dosta drukčijeg astr. profila?
Enivejz, hvala na odgovoru
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 00:19   #1049
pitala bih nekaj o komadiću moje natalne karte ali ne znam gdje...
na onoj temi s pitanjima ljudi pitaju o budućnosti a mene budućnost toliko ne zanima koliko objašnjenje za ovaj komadić karte.
gdje da pitam?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 01:02   #1050
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
pitala bih nekaj o komadiću moje natalne karte ali ne znam gdje...
na onoj temi s pitanjima ljudi pitaju o budućnosti a mene budućnost toliko ne zanima koliko objašnjenje za ovaj komadić karte.
gdje da pitam?
Ovisi koje je pitanje. Ovdje imaš popis svih tema pa prouči gdje ga možeš najprikladnije postaviti:

Sadržaj podforuma i uputstva
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 01:09   #1051
škicnula sam teme ali nisam našla adekvatnu.
imam tri planete skupljene u 12. kući: sunce, mars i merkur. što to znači, kako (me) opisuje?
naravno da sam izguglala svako posebno ali nije to to. slaba sam s astrologijom
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 01:14   #1052
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
škicnula sam teme ali nisam našla adekvatnu.
imam tri planete skupljene u 12. kući: sunce, mars i merkur. što to znači, kako (me) opisuje?
naravno da sam izguglala svako posebno ali nije to to. slaba sam s astrologijom
Evo možeš svoje pitanje postaviti ovdje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 13:24   #1053
jel zna netko neki sajt dobar za izradu karte. iako mi je dosad na svakom ispala drugačija iako su podatci isti..
__________________
Fredo, you're nothing to me now
sophieee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 13:33   #1054
na astro.com - free extended chart
Isida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 13:45   #1055
http://oi58.tinypic.com/346ruir.jpg

Na astrodienstu moram stavit ime a to mi je mal neugodno, al evo može ovo.

Iako moram naglasiti da mi na astrodienstu ispadne malo drugačija. Al to je to što kažem da na svakom sajtu drugačije bude.
__________________
Fredo, you're nothing to me now
sophieee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 14:02   #1056
Sve natalne karte su iste bez obzira na sajt
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 14:08   #1057
pa nisu baš...evo gledam i uspoređujem na astrodientsu u škorpionu imam 3 planete, a u ovom 4 ...al dobro ne važno...možda ja to sam ne znam čitati...

zanima me samo ako netko iz te karte može reći nešto o tome hoće li taj jupiter nekako pozitivno utjecati na moj život uskoro. ak se nekom da

i onak svi govore kak je to vrijeme promjena...odbacuje se staro...život te tjera da kreneš u pravom smjeru ako nisi do sada i tako to...ja sam to sve skontala još prije tih 5 godina...da nisam zadovoljna s tim gdje sam i što radim i od tada sam počela raditi na tome i evo do dan danas se nisam pomakla s mjesta. bilo je velikih mogućnosti i poticaja iz okoline i onak skoooroo skoooroo na rubu sam bila da uspijem prošle godine i onda me povuklo natrag...i čak ni onda nisam odustala nego sam i ove godine još išla kao aj zadnji put i ništa...al ono doslovno ništa! i sad jaa koja žuudim za tim promjenama meni ne da al svima onima koji vole živjeti u mulju njih tjera van...mislim nije valjda da kod mene obrnuto proporcionalno radi...
i kak sad da ja znam u kojem točno smjeru trebam ići kad to očito nije bio ovaj za koji sam zapela...mislim znam da se generalno radi o toj specifičnoj stvari ali na koji način da to ostvarim sad jednostavno više ne znam. i nema nikog da mi kaže. samo neki glupi signali i simboli pa si ti misli...što je autor htio reći
__________________
Fredo, you're nothing to me now

Zadnje uređivanje sophieee : 02.07.2015. at 14:31.
sophieee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 14:56   #1058
staviš ime kakvo hoćeš... Nez u čemu je problem, ne mjenja se karta zbog imena ili spola....
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:50   #1059
Ne znam gdje ovo pitanje spada. Može i pod škorpione. A možda i pod Jarce.

Ja sam Jarac/djevica. Pretpostavljam da bi mi najbolje sjeo vodeni znak u vezi i da bi od vodenih najbolji bili oni koji su u podznaku također djevice. Tako da imamo nešto zajedničkog.

Od vodenih za sad proučavam škorpije. Stoga tražim na engleskom karakteristike osoba čiji je znak Škorpion, a podznak Djevica.

I kad utipkam riječ subsign google mi nudi sun sign, i dobijem previše opisa ljubavne (ne)kompatibilnosti između Škorpija i Djevica.

A ono što meni treba je samo opis karaktera Škorpiona/Djevice i Jarca/Djevice.

Da li da onda uguglavam subsign ili je bolje staviti neku drugu riječ umjesto subsign. Koju uopće riječ da ukucam?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:59   #1060
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje ovo pitanje spada. Može i pod škorpione. A možda i pod Jarce.

Ja sam Jarac/djevica. Pretpostavljam da bi mi najbolje sjeo vodeni znak u vezi i da bi od vodenih najbolji bili oni koji su u podznaku također djevice. Tako da imamo nešto zajedničkog.

Od vodenih za sad proučavam škorpije. Stoga tražim na engleskom karakteristike osoba čiji je znak Škorpion, a podznak Djevica.

I kad utipkam riječ subsign google mi nudi sun sign, i dobijem previše opisa ljubavne (ne)kompatibilnosti između Škorpija i Djevica.

A ono što meni treba je samo opis karaktera Škorpiona/Djevice i Jarca/Djevice.

Da li da onda uguglavam subsign ili je bolje staviti neku drugu riječ umjesto subsign. Koju uopće riječ da ukucam?
http://www.serendipity-astrolovers.c...#axzz3eox7giZK

Na dnu stranice u toj tablici znakova, izaberi sunčev znak, i izaći će ti sve kombinacije njega i svih ascendenata.
Ali to ti je ionako sve općenito...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.