Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2007., 13:34   #61
Question vene??

Jel moguće da nijedna od vas, mladih dama, nema probleme s proširenim venama?? Molim iskustva!
branki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 14:12   #62
imam ja... i već sam nekoliko puta otvarala takvu temu ovdje, ali nije bilo previše odgovora..
pretraži malo ovaj podforum...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 19:53   #63
Nema puno odgovora,jer se nema dosta za odgovoriti.Možeš ih operirati(površinske) i danas imati lijepe noge,ali ćeš posljedice,nažalost,vidjeti za 10-15 godina.Na tebi je da odlučiš.Ja bih ipak preporučila konzervativno liječenje-vježbanje,hodanje(posebno hodanje u moru).Ovo se odnosi na vene koje su "samo" estetski problem.
ri-watch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 00:30   #64
Ja bi rekao da su sve proširene vene posljedica povišenog krvnog tlaka. Samim time ako izliječiš tlak, sredit ćeš sve.
To se ne radi liječenjem srca nego sređivanjem rada bubrega, oni kontroliraju srčani tlak (nadbub. žlijezde, adrenalin...) get it?
Čišćenje bubrežnih kamenaca čajevima.
To ti je to, zdrava za 7 dana.
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 03:38   #65
Quote:
sinkpink kaže: Pogledaj post
Ja bi rekao da su sve proširene vene posljedica povišenog krvnog tlaka. Samim time ako izliječiš tlak, sredit ćeš sve.
To se ne radi liječenjem srca nego sređivanjem rada bubrega, oni kontroliraju srčani tlak (nadbub. žlijezde, adrenalin...) get it?
Čišćenje bubrežnih kamenaca čajevima.
To ti je to, zdrava za 7 dana.
moja mater ima užasno nizak tlak i proširene vene...tako da..ne stoji..
insomnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 13:08   #66
Ja toplo preporučujem operaciju. Moja frendica je operirala vene i prezadovoljna je a i ožiljci su minimalni.
Skittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 20:33   #67
Yea, sure... Uvijek možeš do pasa zamotana u zatezajući zavoj šetati po korzu...
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 00:37   #68
ja sam operiro prije bozica, 24 god. kompresivni zavoj nosis 3 tj, prvi tjedan ga nosis i po danu i po noci, kasnije samo po danu. operacija nije nista strasno, prvi dan lezis, malo noga voli al drugi dan sam vec hodao normalno. izvodi se u opcoj anesteziji, rezova sam nabrojo nekih 8 kom, i nisu veliki. za dojmove cu pricekat jos koji tjedan kad skinem zavoj i vidim kako podnosim svakodnevne aktivnosti.
odi svom doktoru trazi da te posalje u vaskularnu ambulantu, tamo ce te pogledat pa ces znat vise
nixa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 08:12   #69
Quote:
sinkpink kaže: Pogledaj post
Yea, sure... Uvijek možeš do pasa zamotana u zatezajući zavoj šetati po korzu...
Pa zavoje nosiš 3 tjedna, a ta cura mi je pokazala operiranu nogu i stvarno se ništa ne vidi.. A da ne govorim o olakšanju što joj više ne otiču noge. Ljudi, nemojte se s time zezati jer oštećene površinske vene stvaraju pritisak na dubinske, može doći do tromboze i ozbiljnih komplikacija. To mi je rekao renomirani vaskularni kirurg, a ne neka baba iz susjedstva. I tko još šeće po Korzu po ovakvom vremenu?
Skittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 16:06   #70
operacija prosirenih vena

znam da je ova tema vec bila puno puta i pregledavala sam forum vec....ali imam jedno specificno pitanje.
zanima me da li je tko bio na operaciji vena i iskustva, da li se stanje popravilo..gdje ste operirali? ja bih to isla privatno jer se u bolnicama predugo ceka.
ja imam poprilicno prosirene vene, nisam rodila jos, imam 28 god i jedan vaskularni kirurg mi je rekao da ih je bolje operirati prije poroda.
meni problem radi perforativna vena potkoljenice i cula sam da je endoskopski dobro operirati u tom slucaju (stave ti mikrokameru u zilu i tako znaju gdje tocno odrezati).
nasla sam na internetu da tako rade u rijeci u poliklinici zambelli.
da li netko zna di u zg se moze endoskopski operirati?
cula sam i za dr lastrica, ali on tako ne radi.
ima li tko iskustva s operacijom kod dr lastrica?

thanx a lot
sara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 20:43   #71
operacija vena

zar nema nitko na forumu tko je operirao vene?
da li tko ima iskustva s dr lastricem?
jedna gdja mi je rekla da su joj se vratile i da ju i dalje bole, vratile se 5 godina nakon operacije

please javite se
sara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 15:17   #72
nova metoda uklanjanja prosirenih vena pomocu lasera

Ja imam 27 godina i takodjer imam problem sa prosirenim venama. Bila sam jednom vec prije 4 godine na klasicnoj operaciji i od toga nema nista jer su se prosirene ubrzo vec opet pojavile a oporavak poslije operacije je grozan i mukotrpan.

Ja sam dosla do informacija da se u Hrvatskoj od skora radi jedna nova metoda pomocu lasera (metoda laserske endoluminalne sklerozacije). U Zagrebu na poliklinici VitaMed, a u Dubrovniku dr. Pero Culina. Kazu da je ovaj zahvat jednostavan i da je oporavak puno podnosljiviji.

Ako mozes stupi u kontakt sa ovom klinikom iz Zagreba jer ja jos nisam uspjela. Kontaktirala sam dr. Culinu i kod njega taj zahvat kosta 3000-4000 kuna. Voljela bih da cujem koliko kosta u zagrebu, pa ako dodjes ubrzo do te informacije molim te javi mi. Ja planirama to obavezno da uradim.

Ako je jos neko cuo za ovaj novi metod pomocu lasera molim da pise o tome.




Quote:
sara79 kaže: Pogledaj post
znam da je ova tema vec bila puno puta i pregledavala sam forum vec....ali imam jedno specificno pitanje.
zanima me da li je tko bio na operaciji vena i iskustva, da li se stanje popravilo..gdje ste operirali? ja bih to isla privatno jer se u bolnicama predugo ceka.
ja imam poprilicno prosirene vene, nisam rodila jos, imam 28 god i jedan vaskularni kirurg mi je rekao da ih je bolje operirati prije poroda.
meni problem radi perforativna vena potkoljenice i cula sam da je endoskopski dobro operirati u tom slucaju (stave ti mikrokameru u zilu i tako znaju gdje tocno odrezati).
nasla sam na internetu da tako rade u rijeci u poliklinici zambelli.
da li netko zna di u zg se moze endoskopski operirati?
cula sam i za dr lastrica, ali on tako ne radi.
ima li tko iskustva s operacijom kod dr lastrica?

thanx a lot
nina27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 12:36   #73
Prosirene vene - nova metoda uklanjanja pomocu novog lasera

Ja imam 27 godina i imam problem sa prosirenim venama. Bila sam jednom vec prije 4 godine na klasicnoj operaciji i od toga nema nista jer su se prosirene ubrzo vec opet pojavile a oporavak poslije operacije je grozan i mukotrpan.

Dosla sam do informacija da se u Hrvatskoj od skora radi jedna nova metoda pomocu lasera (metoda laserske endoluminalne sklerozacije). U Zagrebu na poliklinici VitaMed, a u Dubrovniku dr. Pero Celina. Kazu da je ovaj zahvat jednostavan i da je oporavak puno podnosljiviji, jer se vene brzo i lako pomocu sonde i lasera unistavaju, te se poslije toga kratko vrijeme nosi elasticni zavoj.

Ja sam kontaktirala dr. Celinu i kod njega taj zahvat kosta 3000-4000 kuna. Voljela bih da cujem koliko kosta u Zagrebu na klinici VitaMed, pa ako neko dodje ubrzo do te informacije molim neka mi javi. Ja planiram to obavezno da uradim.

Nadam se da je ovo nekakvo bolje i trajnije rjesenje za ovaj grozni zdravstveni i estetski problem.

Ako je jos neko cuo za ovaj novi metod pomocu lasera ili je vec isao na ovaj tretman molim da pise o tome...neka se javi da cujemo iskustva.
nina27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 12:54   #74
majke ti, sta vec po treci put otvaras isti topic?
pa ocito ljudi nemaju iskustva s ovim tvojim pitanjem kad se ne javljaju... ili bi svi trebali ostaviti post s potvrdom da nemaju odgovor?
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:45   #75
Tata mi je u petak operirao vene na nozi i u subotu su ga pustili doma. Zali se da ga noga jako boli pa me zanima koliko cvrsto se mora zamatati noga i da li smije hodati? Mislim da on precvrsto zamata zavoje i da ga zbog toga boli jos vise. Da li mi netko moze reci svoja iskustva. Koje tablete protiv bolova ste koristili. Hvala unaprijed
puma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 15:25   #76
Poštovanje,
interesuje me da li neko zna za neku privatnu ordinaciju koja obavlja radiofrekventni ili laserski tretman proširenih vena? Uopće nije bitno gdje u HR.

Što se tiče ostalih tretmana, e pa klasični kirurški tretman je jako invazivan, dugo se nakon njega mora voditi računa u komu je položaju noga, nositi elastični zavoji ili čarape i što je najgore u svemu tomu vene se u većini slučajeva vraćaju nakon par godina (slučaj kod mene). Jednom sam to uradio i NIKAD više!
frxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 23:49   #77
Proširene Vene

Već dugo imam problema sa venama na nogama. Bolne su i otečene. Zanima me na koji način da ih otklonim, dali postoje neki lijekovi ili je jedino rješenje operacija. Ako je neko već bio na operaciji molim da komentira o rizicima i samom efektu operacije, dali se vraća natečenost i jesu li vidljive. Poželjni svi komentari na temu.
windbag is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 15:47   #78
Dakle, ja imam poprilično problema s tim vanama. Prije par godina se pojavila na desnoj nozi, točnije na listu. I bila je mala, ništa strašno, niti me bolila ni ništa. I zadnjih par mjeseci se jako proširila, i tvrda je te me zna boliti dosta. Mažem sa kojekakvih kremicama, stavljam hladne obloge, i naravno, nikakvog učinka nema...

Pa me sad zanima...s obzirom da je 5. mjesec, što ja konkretno sada mogu napraviti? Jer znam da ta operacija nije preporučljiva u ljeto...a i o ostalim postupcima ne znam baš puno, pa...
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 19:35   #79
gle, pa niko ti nije odgovorioiako ima tako mnogo clanovaaaaaa
a na forum. ba si dobio par odgovora
Simpatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:29   #80
liječenje ovisi o mnogo stvari, npr koji stupanj varikozitetnih (proširenih) vena, u kakvom ste općem stanju tj imate li drugih bolesti koje mogu utjecat na tijek bolesti, npr krvni tlak, dijabetes, polineuropatiju neke druge etiologije, gljivične infekcije na dotičnom djelu kože, imate li sad superinfekciju na varikozitetima...
a liječenje ovisno o gore nevedenim može biti konzervativno lijekovima, fizikalnom terapijom i higijenskim mjerama te kirurško opet sa više modaliteta
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.