Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2009., 21:51   #1
FACEBOOK - oglašavanje tvrtki/proizvoda/usluga

Ima li netko od poduzetnika kakvih iskustava (pozitivnih/negativnih) vezano uz oglašavanje svoje tvrtke ili usluge na Fejsu ( vidim da je sl. kampanji na Googlu...).

Eventualno, ak netko zna prosječnu cijenu kampanje, kakav je odaziv, poboljšanje prodaje i sl.
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 22:51   #2
Dosta upita,nešto posla sam imao preko face,nešto kontakta poslovnih

cijena ti je slična googlu,možeš si sam organizirati kampanje

naravno ako nudiš usluge staračkog doma ne očekuj previše,kužiš
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 22:04   #3
Jel se cijena odnosi samo na one reklame s desne strane?
A kako je kad se samo otvori stranica, kao s imenom i prezimenom, samo na ime firme? Jel vidim da dosta stranih velikih firmi ima svoje stranice, a i većina hotela ima svoje stranice. Jel se to plaća i kako ide procedura s tim? Gledala sam, al ne vidim ništa konkretno,odnosno barem nisam pronašla.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 01:15   #4
Fejs - oglašavanje

Koliko sam ja vidio kampanje koštaju; da li bi to bio PPC ili nešto drugo...

Uglavnom, imaš dole one linkove o oglašavanju i onda te oni vode dalje, ja sam tako (probe radi) napravio stranicu s imenom tvrtke i fejs mi ju je odmah otvorio (znači isto kao i za osobu, isto bespla), imaš sve opcije iste (upload fotki, prijatelji, video i sl

Onda opet na na linku za oglašavanje ima i ovo:

Facebook stranice

[B]Facebook Pages give brands and businesses an opportunity to create a presence on Facebook for no cost.[/B] Brands and businesses can customize their Facebook Page to maximize user interaction and interest. In turn, users can become fans of Pages about things that interest them, and receive news and other updates from the Page. More than four million users become fans of Facebook Pages every day. Napravi stranicu.

Facebook Oglasi

Facebook Ads leverage the power and viral nature of Facebook's feed systems by serving relevant stories when users. friends take actions with a Facebook Page or Application. Simply design your ad text and image, choose your targeting, and Facebook will automatically deliver your ads to users in your desired audience throughout the site. To learn more and get started, kreiraj kampanju.

Koliko Stranice i Oglasi koštaju?


Facebook Pages are free to create and maintain. There is no set cost for Facebook Ads. If you'd like to see what we recommend you bid for each click (CPC) or thousand impressions (CPM), just enter your targeting criteria and go through to Step 4 of dodaj kreaciju without submitting an ad. The "bid estimator" will show you the range of bids that are currently winning the auction among ads similar to yours. Based on this, you can determine how much you wish to spend per click or per thousand impressions. You can multiply that number by the number of clicks/thousand impressions you wish to receive each day to determine your approximate daily budget. There are no additional start-up costs or other fees associated with Facebook Ads.
How can I target my ads?

Možete ciljati vaše reklame po lokaciji, spolu, godinama, ključnoj riječi, statusu u vezi, poslovnoj tituli, radnom mjestu, ili fakultetu. Kada odaberete određeni kriterij, prikazat ćemo Vam približan broj korisnika koje obuhvaća vaše ciljanje.

Ako imate pitanja o ovim prilikama, molimo posjetite naš Help Centar za Facebook Oglasi i Facebook stranice.

Znači koliko ja kužim samo se oglasi naplaćuju, odnosno baneri?
Killerdog kak si ti radio, ako kažeš da imaš neko iskustvo u tome?
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 11:57   #5
Thumbs up Neka bude Facebook

Odličan komentar o FB i poduzetništvu, možete pročitati i na: http://www.academic.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=77%3A internet-revolucija-neka-bude-facebook&catid=37%3Aanalize&lang=bs[/URL]
Power Manager is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 12:15   #6
Kad smo već kod oglašavanja, koje podatke tvrtka mora navesti u oglasu na internetu, ima neki zakon koji to regulira?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 21:35   #7
Ja imam osobnog iskustva s Facebook oglasima, vodio sam za firmu u kojoj sam tada radio jednu od prvih domaćih kampanja na fejsu. Bio je čak neki članak u Lideru o tome. Tada je to (prije cca 2 godine) bilo fenomenalno, cijene koje sam postizao su bile odlične, i imao sam hrpu klikova. Koliko se mogu sjetiti znao sam dobiti cijenu po kliku manju od 0, 15 kn. Tada im cijeli sustav nije bio dobar kao danas, pa su svakakve oglase propuštali, a osim toga bio je novi koncecpt pa ljudi nisu ni znali da su to oglasi i klikali su ko ludi.

Kako je vrijeme prolazilo, već se u idućih nekoliko mjeseci sve više firmi počelo tako oglašavati - a to znači da se meni smanjio broj klikova i povećala cijena po kliku, zbog čega sam odustao od toga. Barem tada, danas sam na drugom poslu, gdje gotovo ekskluzivno radim kampanje za Internet, pa između ostalog i Facebook.

Danas je situacija drugačija, i svojim klijentima savjetujem ono što ću i tebi - ukoliko baš inzistiraš na tome idi s minimalnim budžetom. Ne znam točno čime se baviš, no iz iskustva ti mogu reći da su klikovi koje dobiješ preko Facebooka vrlo nekvalitetni, tj. ljudi će ti doći na stranicu i odmah otići. Osim ako ih ne zadržiš bezobraznim fotkama

Radije tu lovu uloži na Google. Facebook je stvoren za viralne kampanje (a ako tu zatrebaš pomoć, na PM sam ).
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."

Zadnje uređivanje johnnyBlack : 25.07.2010. at 21:45.
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 21:42   #8
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod oglašavanja, koje podatke tvrtka mora navesti u oglasu na internetu, ima neki zakon koji to regulira?
Nema zakona koji to regulira, oglas je oglas neovisno od medija.

Jedino što zakon regulira su podaci koje tvrtka mora navesti na svojoj Internet stranici, a to su sada svi oni podaci koji se nalaze i na računu tvrtke.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 10:11   #9
Možeš napraviti svoju stranicu na facebooku, kao što imaju velike firme (i male), no pitanje je koliko bi fanova imao, tj. koliko bi ljudi došlo do tvoje stranice, dakle i nju bi morao reklamirati. Jer kako će ljudi toći do tvoje stranice?!

Inače, slažem se s većinom što je rekao johnnyBlack, prije par godina je to bilo povoljno, malo oglasa te samim tim i dobra cijena. Danas to više nije tako.
Inače, ne postoji istaknuta cijena po kojoj se oglašavaš, ti ponudiš najvišu cijenu koju si spreman platiti, a onda se oglasi vrte ili ne vrte po toj cijeni. Ako ima boljih/adekvatnijih ponuda neće se vrtiti ili će jako malo, a ako ti je oglas dobar tada će se prikazivati.
Moraš pratiti kretanje jer se može desiti da se oglas uopće ne prikazuje po cijeni koju si ti stavio. Osim toga cijenu možeš staviti kao iznos po 1.000 prikazivanja, ili po kliku. Sad što je bolje ovisi o tome što želiš i što reklamiraš...
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 23:36   #10
Smile Oglašavanje na facebook-u

ovak imala bi pitanje.. kome se mogu obratiti za oglašavanje na facebook-u..mislim koji je proces prijave (kome) i plaćanje itd.. ako mi netko može dati više informacija bila bi jako zahvalna..tnx
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 03.08.2010., 11:54   #11
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Nema zakona koji to regulira, oglas je oglas neovisno od medija.

Jedino što zakon regulira su podaci koje tvrtka mora navesti na svojoj Internet stranici, a to su sada svi oni podaci koji se nalaze i na računu tvrtke.
Da na to sam mislio, hvala Koje su sankcije ako to ne navede? I što ako ima više stranica, recimo hotelsko poduzeće i svaki hotel imaju svoju zasebnu stranicu, mora li na svakoj stranici hotela biti podaci o tvrtki?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 18:38   #12
Da li Facebook pregledava reklamne kampanje?
Da li postoje neke zabrane?
Cuo sam da reklama mora imati neke posebne uvjete,ako je namjenjena maloljetnicima
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 19:47   #13
Quote:
BubaSmrad kaže: Pogledaj post
ovak imala bi pitanje.. kome se mogu obratiti za oglašavanje na facebook-u..mislim koji je proces prijave (kome) i plaćanje itd.. ako mi netko može dati više informacija bila bi jako zahvalna..tnx
Kad se logiraš na svoj facebook account imaš dolje link ads&pages, nakon toga odeš na create new ad i samo pratiš dalje. Za plaćanje moraš imati kreditnu karticu ili karticu deviznog računa (pbz radi sigurno, ostale banke ne znam).

Ukoliko ne želiš to sama raditi već želiš da ti kampanje vodi tvrtka specijalizirana za to javi mi se na PM pa ću te uputiti kome da se javiš.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 19:53   #14
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da na to sam mislio, hvala Koje su sankcije ako to ne navede? I što ako ima više stranica, recimo hotelsko poduzeće i svaki hotel imaju svoju zasebnu stranicu, mora li na svakoj stranici hotela biti podaci o tvrtki?
Kazna je do 50 000 kn, nemoj pitati jel to itko ikad platio jer stvarno nemam pojma.

Iz zakona nije jasan odgovor na tvoje drugo pitanje jer stoji tekst "i internetskoj stranici." Dakle, jednina. Valjda zakon ne predviđa postojanje više stranica, no to je zato što se do nedavno mogla dobiti samo jedna .hr domena. Po toj logici mislim da se zakon odnosi samo na .hr domene, jer realno, tko ti može dokazati da je neka .com ili .net tvoja službena stranica.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 19:55   #15
Quote:
_GrGa_ kaže: Pogledaj post
Da li Facebook pregledava reklamne kampanje?
Da li postoje neke zabrane?
Cuo sam da reklama mora imati neke posebne uvjete,ako je namjenjena maloljetnicima
FaceBook pregledava svaki oglas. Meni se znalo događati da su mi odbijali oglase. Imaš na linku detaljne upute:

http://www.facebook.com/ad_guidelines.php
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 20:39   #16
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Kazna je do 50 000 kn, nemoj pitati jel to itko ikad platio jer stvarno nemam pojma.

Iz zakona nije jasan odgovor na tvoje drugo pitanje jer stoji tekst "i internetskoj stranici." Dakle, jednina. Valjda zakon ne predviđa postojanje više stranica, no to je zato što se do nedavno mogla dobiti samo jedna .hr domena. Po toj logici mislim da se zakon odnosi samo na .hr domene, jer realno, tko ti može dokazati da je neka .com ili .net tvoja službena stranica.
Sorry što gnjavim, koji zakon to regulira?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 22:37   #17
Dobra iskustva sa FB. Za par Eura dobiš hrpu fanova na poslovnoj stranici koja služi kao info baza. Dobro grafički zakopaj i idi sa minimalnim budžetom. Naravno sve to paralelno sa ostalim kanalima oglašavanja.....
__________________
Guzi svrbica!
Mariolino 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 09:21   #18
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Sorry što gnjavim, koji zakon to regulira?
Zakon o trgovačkim društvima, članak 21.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 06:06   #19
Korištenje Facebooka u poslovanju

Pozdrav svima, zanima me vaše mišljenje o moći koju facebook ima u poslovanju u HR?
Osobno sam odlučio svoja znanja o FB promociji i prodaji kao i postavljanju poslova na prvu stranicu Google-a (za tražene djelatnosti), podijeliti s tvrtkama u Hr...
Unaprijed hvala na savjetima, želim vam čestit Božić i najsretniju 2011. godinu!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
imosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 09:07   #20
Quote:
imosic kaže: Pogledaj post
...
Izrsna ideja (po meni).
FB, Twiter etc.. kao mediji su dushu dali za PR.
Selfpromotion.
Jedino je pitanje koje restrikcije postavlja FB sam po sebi (ne bi njegov tvorac bio najmladji milijuner da je svee za dzaba )

Je bih ponudu prosirila ne samo na poduzeca, vec i na osobe iz javnog zivota, kojima je takodjer u interesu imati profesionalno uredjen profil kao "meeting point" sa vanjskim svijetom.
Pa budi neki novi "FB-macak"
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.