Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2011., 14:23   #921
Quote:
coma black! kaže: Pogledaj post
pozdrav svima....

jel pije tko od vas kakve prirodne pripravke?
i jel ima kakve koristi od onih gljiva tipa tibetanska, kombucha & so on....
ja pila kombuchu 2,5 mjeseca svaki dan 3 dl i nikakve koristi...
imala relaps u to vrijeme i zavrsila na apiterapiji kod dr. Roje-Novak i jedino mi to pomaze. pogledaj moje postove od prije, tesko mi je to opet pisati jerbo nisam u najboljim odnosima s prstima...
zlo & naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 22:12   #922
Quote:
mladžo0504 kaže: Pogledaj post
pozz.. evo ja bio prije mjesec dana prvi put na komisiji i dobio 80% TO
A ja ću poživčanit! Mama mi ima 80%.

Potpuno je nepokretna, vezana uz krevet, ne može pomicati ruke ni noge, ne može sama jesti, otežano guta, jedva govori, ne može ni udahnuti kako spada, grčeve ima neprekidno, 24 sata dnevno osvisna je o tuđoj njezi, dnevno može sjediti nekih 2 sata u kolicima uz neprekidan nadzor jer ni glavu više ne može držati, pa se dogodilo da joj je par puta glava pala i onesvijestila se, a pored svega toga i gubi se, zaboravlja, ima trajni kateter.
Njezin EDSS je koliko vidim po opisu 9.0, skoro pa 9.5.
I uz sve to nije 100%, fizikalnu i patronažnu joj odobravaju po 3 x tjedno.

Mislim, ako ona nije 100% onda ne znam tko je.
Valjda bi trebalo s njom na komisiju, no njoj je toliko loše da je užasno mučenje voziti je bilo kuda, a pogotovo kad treba poslije satima čekati prijevoz hitnom, a ona ne može sjediti satima. Ne bi bilo prvi put da nakon vožnje završi na hitnoj i infuzijama, jer je toliko loše da to jedva podnese.

Jel ima neki način da komisija dođe k njima doma?

Zadnje uređivanje femmelatin : 17.04.2011. at 22:20.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 22:56   #923
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
A ja ću poživčanit! Mama mi ima 80%.

Potpuno je nepokretna, vezana uz krevet, ne može pomicati ruke ni noge, ne može sama jesti, otežano guta, jedva govori, ne može ni udahnuti kako spada, grčeve ima neprekidno, 24 sata dnevno osvisna je o tuđoj njezi, dnevno može sjediti nekih 2 sata u kolicima uz neprekidan nadzor jer ni glavu više ne može držati, pa se dogodilo da joj je par puta glava pala i onesvijestila se, a pored svega toga i gubi se, zaboravlja, ima trajni kateter.
Njezin EDSS je koliko vidim po opisu 9.0, skoro pa 9.5.
I uz sve to nije 100%, fizikalnu i patronažnu joj odobravaju po 3 x tjedno.

Mislim, ako ona nije 100% onda ne znam tko je.
Valjda bi trebalo s njom na komisiju, no njoj je toliko loše da je užasno mučenje voziti je bilo kuda, a pogotovo kad treba poslije satima čekati prijevoz hitnom, a ona ne može sjediti satima. Ne bi bilo prvi put da nakon vožnje završi na hitnoj i infuzijama, jer je toliko loše da to jedva podnese.

Jel ima neki način da komisija dođe k njima doma?
Predaj papire i odi ti na komisiju umjesto nje, valjda se sve navedeno vidi iz papira...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 02:20   #924
Quote:
Bozica Kovacic kaže: Pogledaj post
Ja cekam od 10-og mjeseca da mi u bolnici rijese papire za Copaxone, sad sam trenutno na Rebifu, al on kod mene ne funkcionira bas, pa cemo probati s ovim. Pika se svaki dan,a sve druge informacije o lijeku mozes naci na googlu. Stvarno je sve objasnjeno, nuspojave, cak i kak se pika. Ma sve...
Ali opet moras znati da nismo svi isti, da ne reagiramo svi isto na pojedini lijek i da nemamo svi iste nuspojave...


Quote:
Nosonja kaže: Pogledaj post
Jesam, upao sam u studiju III koja sadržava potencijalni placebo, pikam se tri puta tjedno po 40 mg. Ne znam što primam ,ali bitno da nešto primam jer do sada nisam koristio nikakvu terapiju. MS imam već oko 15 godina , sada imam 40
hvala vam, čujemo se.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 13:45   #925
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
držat ćemo fige.
Hvala! Prošla saaaaaaaaaaaaaaaaam!!!!
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 14:01   #926
super, čestitam!!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:22   #927
oprostite sto upadam na temu, kolegi je "dijagnosticirana" MS na osnovu nalaza magnetne, a lumbalna punkcija nije uspjela iako su pokusavali 4 puta. Pocinje sa terapijom (nisam upucena koja je terapija) sutra pa da vide sta ce biti nakon 5 dana. Meni se cini stvarno nenormalno da mu ukljuce terapiju a nisu ni 100% sigurni da je MS...zanima me vase misljenje i moze li mi netko reci zasto mu ne mogu uzeti uzorak iz kicme, da li je to do njegove kicme ili zbog ne strucnih doktora? hvala na odgovoru
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 17:46   #928
Unhappy

dugo se ne javih, al eto prošli tjedan bila na magnetu, mozak -2nove lezije, jedna cistična. Nemam nekih velikih ispada, težina u nogama i utrnutost prstiju ruke. Na pulsnoj bila prije 2 godine. Čekam kontrolu kod neurologa, pa ćemo vidjeti što dalje.
Pozdrav svima!
nina970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:48   #929
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
oprostite sto upadam na temu, kolegi je "dijagnosticirana" MS na osnovu nalaza magnetne, a lumbalna punkcija nije uspjela iako su pokusavali 4 puta. Pocinje sa terapijom (nisam upucena koja je terapija) sutra pa da vide sta ce biti nakon 5 dana. Meni se cini stvarno nenormalno da mu ukljuce terapiju a nisu ni 100% sigurni da je MS...zanima me vase misljenje i moze li mi netko reci zasto mu ne mogu uzeti uzorak iz kicme, da li je to do njegove kicme ili zbog ne strucnih doktora? hvala na odgovoru
I meni je jako teško uspjela punkcija i to iz nekoliko pokušaja (ne isti dan). Rečeno mi je da sam "suha", da nema tekućine ma što to značilo.

A terapiju kortikosteroidima (3 ili 5 dana) daju, koliko ja znam, za smirenje upale kod svih autoimunih bolesti, dakle najvjerovatnije oni znaju da se radi o nečem sličnom, a što je točno, saznat će kasnije, detaljnim pretragama.
Liba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:15   #930
Liba hvala!
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 18:22   #931
je li netko imao poteškoća sa gutanjem u sklopu ms?
ivana1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 13:38   #932
Quote:
ivana1234 kaže: Pogledaj post
je li netko imao poteškoća sa gutanjem u sklopu ms?
ja povremeno imam teskoce, a i znam se cesto zagrcnuti, ali prodje...
zlo & naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 11:54   #933
Unhappy

Quote:
zlo & naopako kaže: Pogledaj post
ja povremeno imam teskoce, a i znam se cesto zagrcnuti, ali prodje...
Meni je tako bilo prije,ali sad je to dosta učestalo i prilično neugodno,a ne znam kamo da svrstam
ivana1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 16:33   #934
Quote:
ivana1234 kaže: Pogledaj post
Meni je tako bilo prije,ali sad je to dosta učestalo i prilično neugodno,a ne znam kamo da svrstam
A jesi sigurna da imaš dosta sline? Pitam te to zato što ja u sklopu jedne moje bolesti imam nedostatak sline i nekad mi je jako teško progutati hranu pogotovo ako je nešto suho. Već mi se par puta dogodilo da mi je hrana zapela u grlu, mislila sam da ću se ugušiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 19:45   #935
Unhappy

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A jesi sigurna da imaš dosta sline? Pitam te to zato što ja u sklopu jedne moje bolesti imam nedostatak sline i nekad mi je jako teško progutati hranu pogotovo ako je nešto suho. Već mi se par puta dogodilo da mi je hrana zapela u grlu, mislila sam da ću se ugušiti.
Nije da meni zapne u grlu,nego imam osječaj da ne znam progutati,znam da glupo zvuči,ali tako otprilike izgleda..
ivana1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 08:37   #936
Sretan uskrs svima!!!
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 12:23   #937
Hvala matrix, pridružujem se čestitkama!!!
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 14:48   #938
Sretan Uskrs svima
Tranceinjection is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 23:13   #939
Sretan Uskrs svima!

Evo moj odgovor za gutanje. Prije par godina mi se non stop dešavalo da se zagrcnem i borim za dah sa vodom, slinom, ma bilo čim. Katastrofa, a tada sam uglavnom živjela sama i svaki put bi si mislila : Jbte, sad ću tu odapet ko budala zbog malo vode Ali, eto još uvijek sam živa i sad mi se to više ne dešava tako često, ali u to vrijeme sam mislila ići čak doktoru, jer bi "umirala" barem 2-3 puta tjedno Mislim da nema veze sa MS-om
Mamarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 23:29   #940
Ne znam da li će tko škicati na forum do utorka, ali trebam savjet iskusnijih MS-ovaca.
Bila sam napokon na kontroli(14 mjeseci nakon poroda) i naravno da je dok. rekla da moram pod hitno na pulsnu.....E sad problem je u tome što meni ovaj relaps je zapravo skoro prošao i ne vidim koristi da sad prolazim kroz to sve, a već mi je puuuno bolje. I rekla sam joj to, ali ona i dalje inzistira da ju trebam. Nažalost kad mi je ona rekla da moram na pulsnu i da prekidam dojenje toliko sam se sva zbunila da poslije uopće nisam mogla pratiti što mi je govorila i sad bi ju trebala nazvati u utorak da se dogovorimo kad dolazim na terapiju....A ja zaista toliko loše podnosim tu pulsnu da znam da će mi nuspojave od toga biti 4324098 puta gore nego što se sada osjećam. I još moram trajno prestati dojiti malu, a to isto baš ne želim(ali ajde to nije glavni razlog mom negodovanju).
Uglavnom moje pitanje, ako netko zna odgovor: Što bi ja trebala dobiti sa pulsnom nakon što mi relaps koji je trajao 2 mjeseca sad već skoro pa prošao? Ne kužim to
Mamarama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.