Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2011., 23:03   #161
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
kad si već spomenuo firme (zadruge),tko bi po tebi trebao zadrugarit,da li oni koji ne rade i nemaju prihoda ili oni koji su u mirovinama
Evo, konačno ti je lažni branitelj i lažni invalid postavljen za ministra branitelja, sad češ valjda biti sretan.
A sad kad objave registar, odmah češ trčati prijavljivati lažnjake na policiju zar ne?
Nema više izvlečanja na HDZ, to je prošlo svršeno vrijeme.
Bit će vas koji ste bilo najgrlatiji zanimljivo pratiti u vremenima koja dolaze, kad budu najebali pravi branitelji i to zbog toga jer treba osiguravati urede lažnjacima poput Matića ili veleizdajnika poput Mesića.
I da, nadam se da će Matić, prije nego objavi registar, umjesto one "nepoznate postrojbe" upisati neku poznatu, a nema veze ako bio njen član, jer bar takvi poput matića nikad nisu imali moralnih dilema ni bilo kakvih skrupula, kad se trebalo uguziti tamo gdje im nije mjesto i kad je trebalo na sebe preuzeti tuđe zasluge a na druge istovarivati svoja govna.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 07:45   #162
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Evo, konačno ti je lažni branitelj i lažni invalid postavljen za ministra branitelja, sad češ valjda biti sretan.
A sad kad objave registar, odmah češ trčati prijavljivati lažnjake na policiju zar ne?
Nema više izvlečanja na HDZ, to je prošlo svršeno vrijeme.
Bit će vas koji ste bilo najgrlatiji zanimljivo pratiti u vremenima koja dolaze, kad budu najebali pravi branitelji i to zbog toga jer treba osiguravati urede lažnjacima poput Matića ili veleizdajnika poput Mesića.
I da, nadam se da će Matić, prije nego objavi registar, umjesto one "nepoznate postrojbe" upisati neku poznatu, a nema veze ako bio njen član, jer bar takvi poput matića nikad nisu imali moralnih dilema ni bilo kakvih skrupula, kad se trebalo uguziti tamo gdje im nije mjesto i kad je trebalo na sebe preuzeti tuđe zasluge a na druge istovarivati svoja govna.
hebi ga pajdo,svašta ti ovdje napriiča
bit je u tome da je Fred bolje rješenje za braniteljsku populaciju od hadezeovog kadra koji je stvorio inflaciju branitelja i braniteljskih udruga i time obezvrijedio branitelje
a febo neće nikoga prijaviti,nema ni potrebe jer kad krene lažnjaci će prijavljivat jedni druge kao što su onda kad su su se spremali u mirovine ocrnjivali one koji su već ušli pa naglo ušutili kad su ušli u klub
a glede praćenja,samo ti prati,bit ćeš još jedan koji prati,uostalom u ovoj državi svi prate one koji govore istinu a u mom selu hadezeovci to tade još od vremena dok su bili SKOJ-evci
iako ,istini za volju,moram priznati,ne znam zašto si se baš ti našao pogođen
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 09:18   #163
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
kad si već spomenuo firme (zadruge),tko bi po tebi trebao zadrugarit,da li oni koji ne rade i nemaju prihoda ili oni koji su u mirovinama
I jedni i drugi.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:01   #164
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
I jedni i drugi.
uz dužno štovanje,moram pitati da li si i ti u "boračkoj"
ne moraš odgovoriti ako ne želiš
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:12   #165
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Ja imam drugi problem, moram uskoro na sud. Zovu me za svjedoka u postupku protiv zapovjendika konc.logora Manjača.

Šta da radim, prošlo je 20 godina, ima li koja institucija (državna) da pomogne možda imaju neka saznanja pa da se bolje pripremim za tu raspravu.
Ovako se bojim da neću biti od neke koristi. Kako sada mogu znati tko je bio šef logora, nama si u se bavili "rezervisti", a znam ih po nadimcima.
Postoji li ona Fredova ili Šangutova udruga pravnika, mogu li oni što pomoći


pozdrav
Obzirom da sam i ja svjedok u sudskom postpuku protiv zapovjednika i čuvara,samo drugog logora, kao i zapovjednika svih logora na području srbije i crne gore ja sam koristio Ovaj odjel i nekim stvarima.
http://zrtveisvjedoci.pravosudje.hr/...t.aspx?sec=126

Imaš i ovo:
Quote:

ODJEL ZA ORGANIZIRANJE I PRUŽANJE PODRŠKE SVJEDOCIMA I ŽRTVAMA

Osnovne zadaće Odjela su:

- pružanje emocionalne podrške svjedocima i žrtvama prije, tijekom i nakon sudskog postupka,
- pružanje praktičnih informacija svjedocima, žrtvama i po potrebi članovima njihovih obitelji (informiranje o pravima i dužnostima svjedoka/žrtve, tijeku procesa suđenja i upućivanje na druge institucije ovisno o potrebama svjedoka i/ili žrtve).
Za više informacija obratite nam se:
Županijski sud u Zagrebu
Trg Nikole Šubića Zrinskog 5, 10 000 Zagreb
soba 84/II
Tel.: 01/480-1062
E-mail: [email protected]
www.pravosudje.hr
Možeš se javiti i u Ministarsvo pravosuđa oni također imaju pravnu pomoć, a mislim da čak i pri svakom županijskom sudu imaš odjel kao na Županijskom sudu u Zagrebu. Ako ti budem mogao kako pomoći javi se na PM pa ću se rasputati i dati ti točnu informaciju.
Bitno je da na suđenju kažeš sve ono što znaš i čega s emožeš sjetiti.
Pokušaj popričati i sa suborcima iz logora jer kroz razgovor se možeš prisjetiti nekih detalja i stvari koje si možda zaboravio ili potisnuo u sjećanju.

Pogledaj da li si među ovim kategorijama za besplatnu pravnu pomoć HOK.
http://www.hok-cba.hr/Default.aspx?sec=169
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 22.12.2011. at 10:31.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:36   #166
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Ja imam drugi problem, moram uskoro na sud. Zovu me za svjedoka u postupku protiv zapovjendika konc.logora Manjača.

Šta da radim, prošlo je 20 godina, ima li koja institucija (državna) da pomogne možda imaju neka saznanja pa da se bolje pripremim za tu raspravu.
Ovako se bojim da neću biti od neke koristi. Kako sada mogu znati tko je bio šef logora, nama si u se bavili "rezervisti", a znam ih po nadimcima.
Postoji li ona Fredova ili Šangutova udruga pravnika, mogu li oni što pomoći


pozdrav
napisao ti je casio, meni je dosta informacija dalo i pomoglo dalje plasirati hrvatsko zrtvoslovno drustvo, ilica 36/I, tel 01/48 301 48, email [email protected]

mislim da je zaborav najveci problem, svi imamo svoje zivote i borimo se i dalje no na srecu ima i onih koji djeluju na prikupljanju i objavljivanju cinjenica.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 16:38   #167
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
uz dužno štovanje,moram pitati da li si i ti u "boračkoj"ne moraš odgovoriti ako ne želiš

Uvijek pokušavam sve sagledati sa više strana kao bih dobio bolju sliku stvari a samim time biti i realan u svemu .
Upravo zbog toga svaki tvoj zajedljivi komentar u večini stvari u ovoj temi ima svoju težinu i teško je sada braniti nešto što je nebranjivo....

Ali ono što mene smeta i više boli od svih podrugljivih komentara ne tvojih nego u stvarnom svijetu je činjenica da se naziv "povlaštena" mirovina toliko udomačio u javnosti kao nešto jako loše čak korumpirano i nešto nenormalno da me je stvarno sada stid kad nekome moram reći da sam u vojnoj invalidskoj mirovini......

A najnoviji bezobrazluk je mene ili nekoga drugoga okarektizirati da sam sada i u nekoj "boračkoj" mirovini bez obzira što si to stavio pod navodnike.......
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 17:28   #168
[QUOTE=casio;37307958]Obzirom da sam i ja svjedok u sudskom postpuku protiv zapovjednika i čuvara,samo drugog logora, kao i zapovjednika svih logora na području srbije i crne gore ja sam koristio Ovaj odjel i nekim stvarima.
http://zrtveisvjedoci.pravosudje.hr/...t.aspx?sec=126

Imaš i ovo:


Možeš se javiti i u Ministarsvo pravosuđa oni također imaju pravnu pomoć, a mislim da čak i pri svakom županijskom sudu imaš odjel kao na Županijskom sudu u Zagrebu. Ako ti budem mogao kako pomoći javi se na PM pa ću se rasputati i dati ti točnu informaciju.
Bitno je da na suđenju kažeš sve ono što znaš i čega s emožeš sjetiti.
Pokušaj popričati i sa suborcima iz logora jer kroz razgovor se možeš prisjetiti nekih detalja i stvari koje si možda zaboravio ili potisnuo u sjećanju.


Hvala puno, već sam pokrenuo neke stvari u mInistarstvu obitelji. Ove na Županijskom sudu sam kontaktirao, oni imaju pomoć samo u smislu da te provedu kroz sud npr: pokažu gdje je sudnica i.t.d.
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 18:52   #169
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Hvala puno, već sam pokrenuo neke stvari u mInistarstvu obitelji. Ove na Županijskom sudu sam kontaktirao, oni imaju pomoć samo u smislu da te provedu kroz sud npr: pokažu gdje je sudnica i.t.d.
Nisam ni pravnik ni branitelj, al stvarno sam pratio sudenja u Hagu pa cisto kako to otprilike izgleda.

Najbitnije je govoriti istinu, samim time dolazi i samouvjerenost.
Reci Ne znam je puno bolje nego muljanje.
(muljanjem se gubi ukupna vjerodostojnost)

Kolko sam tamo vidio od pojedinaca se i ne ocekuje da prokazu glavesine, nitko od Vas ne ocekuje krunski dokaz (valjda bi Vas onda debelo pripremili, a cudi me da i ovako nisu, stvarno zalosno), nego bas to svjedocenje dogadaja, na osnovu kojih ce onda onima kojima se to dokaze biti izrecena veca kazna.
Doduse vjerojatno ce pitati jeste li vidjeli te i te osobe i u kojem svojstvu.
Quote:
Bitno je da na suđenju kažeš sve ono što znaš i čega s emožeš sjetiti.
Pokušaj popričati i sa suborcima iz logora jer kroz razgovor se možeš prisjetiti nekih detalja i stvari koje si možda zaboravio ili potisnuo u sjećanju
Ovo je milsim kljucno, jer znam po sebi (neki bezveze prekrsaj) 10 minuta nakon sucevih pitanja su mi tek poceli sjedati detalji, prekasno normalno.

Kao i kod vecine stvari u zivotu dojam je jako bitan. Stalozen, iskren i odrijesit je cini mi se dobra kombinacija za svjedocenje.

Inace glavna fora u Hagu je bila kad ti postave bas neko komplicirano pitanje na koje trebas malo razmisliti, kazes "oprostite mozete li molim vas ponoviti pitanje"

Ovo je kak je to izgledalo u Hagu, al valjda su neke stvari slicne i kod nas.
Uglavnom sretno i svako cast na angazmanu uz jos jednom nevjericu da morate sami traziti pripremu, umjesto da Vam tuzitelj sam ponudi.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 19:09   #170
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
Uvijek pokušavam sve sagledati sa više strana kao bih dobio bolju sliku stvari a samim time biti i realan u svemu .
Upravo zbog toga svaki tvoj zajedljivi komentar u večini stvari u ovoj temi ima svoju težinu i teško je sada braniti nešto što je nebranjivo....

Ali ono što mene smeta i više boli od svih podrugljivih komentara ne tvojih nego u stvarnom svijetu je činjenica da se naziv "povlaštena" mirovina toliko udomačio u javnosti kao nešto jako loše čak korumpirano i nešto nenormalno da me je stvarno sada stid kad nekome moram reći da sam u vojnoj invalidskoj mirovini......

A najnoviji bezobrazluk je mene ili nekoga drugoga okarektizirati da sam sada i u nekoj "boračkoj" mirovini bez obzira što si to stavio pod navodnike.......
upravo si pogodio bit
radi se o zaista lošoj percepciji u javnosti zbog raznoraznih saprofita,prepoznatljivih u svojim sredinama koji su do statusa došli kupovinom ili političkim i rođačkim vezama i koji koriste najviše benificija
zbog toga su upravo pravi branitelji,stradalnici,invalidi uskraćeni za ono što je najbitnije u cijeloj priči a to je POŠTOVANJE i UVAŽAVANJE
osobno poznam nekoliko takvih koji misle isto što i ja a poznam i branitelje koji nisu invalidi,koji su nezaposleni i kojima je J.K. smanjila "opskrbnine" tako da preživljavaju s 30-ak kuna dnevno a jedina im je krivnja što nisu kupili status
zato bi bilo dobro da svi istinski stradalnici podrže reforme i da se shvati da neko pravo koje stečeno lažlju ne može spadati u kategoriju stečenih prava
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 20:47   #171
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
hebi ga pajdo,svašta ti ovdje napriiča
bit je u tome da je Fred bolje rješenje za braniteljsku populaciju od hadezeovog kadra koji je stvorio inflaciju branitelja i braniteljskih udruga i time obezvrijedio branitelje
a febo neće nikoga prijaviti,nema ni potrebe jer kad krene lažnjaci će prijavljivat jedni druge kao što su onda kad su su se spremali u mirovine ocrnjivali one koji su već ušli pa naglo ušutili kad su ušli u klub
a glede praćenja,samo ti prati,bit ćeš još jedan koji prati,uostalom u ovoj državi svi prate one koji govore istinu a u mom selu hadezeovci to tade još od vremena dok su bili SKOJ-evci
iako ,istini za volju,moram priznati,ne znam zašto si se baš ti našao pogođen
Opet HDZ-ovo, HDZ-ono, nema više izvlačenja na HDZ, to zaboravi.
Ja sam te jasno pitao kako ti se sviđa da je ministar branitelja lažni branitelj, odnosno branitelj koji je lažirao svoj ratni put.
Što se mene tiče, da je držao onih mjesec i pol dana Vukovara od kad su ga nakon brojnih odbijenih mobilizacijskih poziva uspjeli izvući iz podruma, pa do trenutka dok je izašao iz logora to bi za mene bilo dosta da ga zovem pravim braniteljem, ali pošto je lažirao ratni put, vjerovatno je lažirao i podatke kojima je došao do invalidnosti, jer 80% po psihičkom oboljenju ne može imati, što znači da i status invalida ima protuzakonito.
Te vaše fore da sam se ja našao pogođen čime se aludira da ja imam neku mirovinu koju ne zaslužujem, a pogotovo da mi je to dao HDZ, jer je upravo tvoj Fred lažirao ratni put i invalidnost, a to mu je omogućio HDZ i ovi kadrovi koje ti navodiš.
Meni nije teško raditi, naime, nisam komunjara kao razni josipovići-jovanovići i slični neradnici...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 20:55   #172
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Opet HDZ-ovo, HDZ-ono, nema više izvlačenja na HDZ, to zaboravi.
Ja sam te jasno pitao kako ti se sviđa da je ministar branitelja lažni branitelj, odnosno branitelj koji je lažirao svoj ratni put.
Što se mene tiče, da je držao onih mjesec i pol dana Vukovara od kad su ga nakon brojnih odbijenih mobilizacijskih poziva uspjeli izvući iz podruma, pa do trenutka dok je izašao iz logora to bi za mene bilo dosta da ga zovem pravim braniteljem, ali pošto je lažirao ratni put, vjerovatno je lažirao i podatke kojima je došao do invalidnosti, jer 80% po psihičkom oboljenju ne može imati, što znači da i status invalida ima protuzakonito.
Te vaše fore da sam se ja našao pogođen čime se aludira da ja imam neku mirovinu koju ne zaslužujem, a pogotovo da mi je to dao HDZ, jer je upravo tvoj Fred lažirao ratni put i invalidnost, a to mu je omogućio HDZ i ovi kadrovi koje ti navodiš.
Meni nije teško raditi, naime, nisam komunjara kao razni josipovići-jovanovići i slični neradnici...
Pa što ga ne prijaviš kada imaš dokaze da je krivotvorio ratni put?

Zanimljivo je kako se ljude s doktorskim titulama naziva neradnicima,to inače iz neba padne...ali,kada to doalzi od nekoga tko je pljuvao po brnaiteljima,ne čudi...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 21:01   #173
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče, da je držao onih mjesec i pol dana Vukovara od kad su ga nakon brojnih odbijenih mobilizacijskih poziva uspjeli izvući iz podruma, pa do trenutka dok je izašao iz logora to bi za mene bilo dosta da ga zovem pravim braniteljem
Ma da je bio dva dana, bilo bi dovoljno. Ali, on je lagao. I tu je sve jasno, on NE SMIJE biti Ministar.
I ne, nisam u HDZ-u, nemam mirovinu, radim, samo je pitanje do kada...
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 21:30   #174
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Opet HDZ-ovo, HDZ-ono, nema više izvlačenja na HDZ, to zaboravi.
Ja sam te jasno pitao kako ti se sviđa da je ministar branitelja lažni branitelj, odnosno branitelj koji je lažirao svoj ratni put.
Što se mene tiče, da je držao onih mjesec i pol dana Vukovara od kad su ga nakon brojnih odbijenih mobilizacijskih poziva uspjeli izvući iz podruma, pa do trenutka dok je izašao iz logora to bi za mene bilo dosta da ga zovem pravim braniteljem, ali pošto je lažirao ratni put, vjerovatno je lažirao i podatke kojima je došao do invalidnosti, jer 80% po psihičkom oboljenju ne može imati, što znači da i status invalida ima protuzakonito.
Te vaše fore da sam se ja našao pogođen čime se aludira da ja imam neku mirovinu koju ne zaslužujem, a pogotovo da mi je to dao HDZ, jer je upravo tvoj Fred lažirao ratni put i invalidnost, a to mu je omogućio HDZ i ovi kadrovi koje ti navodiš.
Meni nije teško raditi, naime, nisam komunjara kao razni josipovići-jovanovići i slični neradnici...
kratno i jasno:
Fred nije moj,ali ga smatram boljim izborom od Šefice i Ivića
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 21:42   #175
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
kratno i jasno:
Fred nije moj,ali ga smatram boljim izborom od Šefice i Ivića
Meni je u pravilu svejedno, nisu mi ništa dali, nisam tražio, ne mogu mi uzeti... Al' me nerviraju lažljivci. Nego, nije li prvotna opcija bio Kotromanović? Je l' on otpao definitvno i ako je, znate li zašto?
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 22:22   #176
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
upravo si pogodio bit
radi se o zaista lošoj percepciji u javnosti zbog raznoraznih saprofita,prepoznatljivih u svojim sredinama koji su do statusa došli kupovinom ili političkim i rođačkim vezama i koji koriste najviše benificija
zbog toga su upravo pravi branitelji,stradalnici,invalidi uskraćeni za ono što je najbitnije u cijeloj priči a to je POŠTOVANJE i UVAŽAVANJE
osobno poznam nekoliko takvih koji misle isto što i ja a poznam i branitelje koji nisu invalidi,koji su nezaposleni i kojima je J.K. smanjila "opskrbnine" tako da preživljavaju s 30-ak kuna dnevno a jedina im je krivnja što nisu kupili status
zato bi bilo dobro da svi istinski stradalnici podrže reforme i da se shvati da neko pravo koje stečeno lažlju ne može spadati u kategoriju stečenih prava
A ja sumnjam u tvoje dobre namjere, i mislim da za to imam više razloga nego ovo što ti meni amputiraš da sam udbaš, lažni branitelj i slično.
Previše mi ti visiš na temama o braniteljskim mirovinama, glasao si za Josipovića, a nema te na temama o mirovinama boraca od 45 godina iako je rat završio prije 66 godina, o mirovinama pripadnika jna i sličnih.
Ja mislim baš obrnuto, tebi su meta pravi branitelji a ne lažni, jer tebi očito lažni branitelj i lažni invalid na mjestu ministra ne smeta, a ako ti ne smeta na mjestu ministra, onda gdje ti smeta?
Dakle, meta su pravi branitelja, koje nekon haških i domaćih pravosudnih poniženja, nakon zagovaranja Josipovića da Vukovarci koji su bili u logoru pravdaju nevinost pred srbijanskim isljednicima, ( a Matića nema čak ni na optužnicama, njega čak ni za rušenje državnog poretka nije optužilo, kao recimo braću Josić i druge, slične prave branitelje), sad još treba i poniziti tako da im se oduzmu mirovine i da ih se baci na ulicu na umru od gladi.
Ja sam uvjeren da si ti protiv pravih branitelja, a ne protiv lažnih, i to ti je to, a koji su tvoji razlozi za to, e u to ne ulazim.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 22:36   #177
Dok sam se ulogirao vidio sam post nekog tipa koji je rekao da sam je negdje nešto govorio protiv pravih brnaitelja.
Nikakve ja brnaitelje ne poznajem, a nikad nisam govorio protiv pravih branitelja zato što su branitelji, jer ja jugooficire ubačene poput Petra Stipetića ne smatram niti ću ikad smatrati braniteljima jer takvi niti su sa mnom kusali rov, niti su išta bitno za ovu državu napravili, osim goleme štete.
Također me proziva da je "neradnikom zovem nekog doktora". Te tiltula koje su djeca komunista dobijala u komunizmu bez ikakve podloge ne vrijede ni pola pišljivog boba.
A što se prijave, Freda Matića je prijavio Damir Jašarević - Dugi, pa ćemo vidjeti da li institucije pravne države funkcioniraju.
Ako zakon kaže da na PTSP možeš imati najviše 60%, onda ne možeš imati 80%,. i time stjecati privilegije i tako zakidati prave branitelje.
A što se tiče mene osobno, devedesetprva, 112. brigada HV- od 1994. 2. bojna 9. gardijske brigade, nakon rata još 10 u DVS, nakon čega mi dolazi potvrda da ne mogu više napredovati, da "nisam kompatibilan s NATO-standarima" (valjda zato što nisam komunjara), i onda časni otpust s pravom na mirovinu. Pustio sam proceduru da vidim kako će ići, i dobio rješenje na 2650 (slovima dvije tisuće šesto pedest kuna) mjesečno.
Znači, meni koji sam bio cijeli rat godišnje 30 tisuća kuna, a veleizdajniku koji je dilao dokumente i radio na optužnici protiv Gotovine 4 milijuna kuna godišnje.
Onda sam zamrznuo tih 2650 kuna, jer ja nisam taj kojeg će neki Matić, a ni neki Josipović, ili neki Đakić potpuno svejedno ucjenjivati za tu crkavicu, i uhvatio se posla, ali tih 2650 kuna je zamrznuto, za razliku od nekih drugih koji su i primali mirovinu ali i dobijali sa strane, kao što je recimo Kotromanović uz 15 milijuna kuna od KIO-a zadržao i vojnu mirovinu, Ali na Kotromanovića nisam ljut jer je on pravi branitelj, pa bolje da ima on nego neka šuga. Nek ima, nisam jalan tip. Svakom na njegovu savjest.

E i da, ako netko cijeli dan visi na forum.hr, i svugdje gdje mu se pričini HDZ počne s pljuvanjem, vrijeđanje, prebacivanjem na ad hominem, taj ili ništa u životu ne radi kad može po čitav dan visjeti na forumu, ili mu je upravo to posao. Ali uglavnom to je neradnik čim cijeli dan visi na forumu, nema što radnik ili netko tko raditi visiti na forumu od 0-24.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 23:06   #178
Hvala svima koji su mi pružili bilo kakvu informaciju.
Kada sam preuzeo poziv za sud (u svojstvu svjedoka) na istom stoji kako se postupak vodi protiv Ratka Andrića. Provjeravajući neke detalje našao sam kako je protiv navednog započeo postupak jer je bio zapovjendik konc.logora Manjača. sada ima 47 godina i čin ppukovnika. Nekako mi je sumnjivo da je on u 27 godini bio šef logora na Manjači.
Kada se govori o Manjači onda se apriorno misli na zatočene Muslimane i Hrvate tijekom 1992. Malo je poznato kako su gore prvi dopremljeni pripadnici ZNG i MUP-a iz Kostajnice još 13. rujna 1991. Onda su zapuštene štale pretvorene u konc.logor (iste omeđene žicom, stražari i psi). Nikakv kontakt nije bio moguć tek treći tjedan su došli iz Crvenog križa)-

Može se dogoditi, vrlo lako, ispitaju nas stotinu i onda se utvrdi kako je Andrić bio zapovjendik logora nakon što smo mi razmjenjeni. Naši iskazi nemaju nikakv učinak i Andrića se oslobodi svih optužbi.
Nešto slično se dogodilo i s Boljkovcom. (proceduralna greška)

Žalosno je što ovo moram istaći, ali nama treba nekakva udruga kao Veritas i Savo Štrbac. Oni su pripremili stotinu svjedoka u postupku protiv hrvatskih časnika.
Ovih dana sam zvao tri ministarstva i svi su me saslušali i rekli su ostvaite kontakt i javit ćemo se. Do sada nitko ništa.
Pitam se što će nama Ministarstvo branitelja i slč. kada služe samo sebi.
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 23:27   #179
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Meni je u pravilu svejedno, nisu mi ništa dali, nisam tražio, ne mogu mi uzeti... Al' me nerviraju lažljivci. Nego, nije li prvotna opcija bio Kotromanović? Je l' on otpao definitvno i ako je, znate li zašto?
U svakom slučaju bolje je rješenje Fred Matić nego KOtromanović.
Fred nije lažni invalid, o postotcima možemo raspravljati. Ja da pouzdano znam da je netko lažni invalid ili slično isto bi prijavio, al onda treba doći na sud i posvjedočiti.
Tako su nedavno dečki u Trnovčici raskrinkali navodnog lažnjaka, kad ono na sudu čovjek ima orginalne dokumnete i sređenu dokumnetaciju bolje nego itko od stradalnika. Sad se postavlja pitanje tko su ti zapovjendici koji su potpisali ratne puteve, potvrde o stradavanju. tko su ti liječnici koji su dali svoje mišljenje, koji su izdali nalaze.
Odgovorno tvrdim da Fred sam sebi nije ništa potpisao. A što se tiče oštećenjea mala korekcija PTSP i bolesti uz to nose maksimalno 70%. No, Fred je bio u logoru i prvotno su logoraši dobivali invalidnost na temelju ozljeda još 1992. i 1993. kada nije ni bilo PTSP-a. Bila je čak jedna odluka pokojnog dr. Njavre kako se logorašima priznaje oštećenje u visini od 50% RVI. Tako da Fredu kada je radio u GSHV-a i u ministarstvu branitelja bilo vrlo jednostavno podići još 30% i sada ima 80% posve legitimno i tu mu nitko ništa ne može.
Još nešto, invalidi iz NOB-a uglavnom imaju 70% i više invalidnosti. Tko je njima ikada radio reviziju. Oni nisu imali liječnika tipa Taborskog da im može reći 60% u svezi, a 40% drugi uzroci. Vjerujte da je nekom partizanu koji je u ratu bio 4 godine neki doktor dao takav omjer kao nama naš Taborski, taj više nikada ništa ne bi napisao. Nama Taborski kroji sudbinu, čovjek koji je u mirovini i još ovo radi u "fušu". Osim njega u fušu rade MORH-ovi umirovljenici, raznorazni državni tajnici i načelnici poput Zorana Komara, Tome Bogovića i sličnih.
Ja sam uvjeren da je Fred bolji i pošteniji čovjek i od Ivića i Pančića pa ako hoćete i od J. Kosor.
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 23:54   #180
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Dok sam se ulogirao vidio sam post nekog tipa koji je rekao da sam je negdje nešto govorio protiv pravih brnaitelja.
Nikakve ja brnaitelje ne poznajem, a nikad nisam govorio protiv pravih branitelja zato što su branitelji, jer ja jugooficire ubačene poput Petra Stipetića ne smatram niti ću ikad smatrati braniteljima jer takvi niti su sa mnom kusali rov, niti su išta bitno za ovu državu napravili, osim goleme štete.
Također me proziva da je "neradnikom zovem nekog doktora". Te tiltula koje su djeca komunista dobijala u komunizmu bez ikakve podloge ne vrijede ni pola pišljivog boba.
A što se prijave, Freda Matića je prijavio Damir Jašarević - Dugi, pa ćemo vidjeti da li institucije pravne države funkcioniraju.
Ako zakon kaže da na PTSP možeš imati najviše 60%, onda ne možeš imati 80%,. i time stjecati privilegije i tako zakidati prave branitelje.
A što se tiče mene osobno, devedesetprva, 112. brigada HV- od 1994. 2. bojna 9. gardijske brigade, nakon rata još 10 u DVS, nakon čega mi dolazi potvrda da ne mogu više napredovati, da "nisam kompatibilan s NATO-standarima" (valjda zato što nisam komunjara), i onda časni otpust s pravom na mirovinu. Pustio sam proceduru da vidim kako će ići, i dobio rješenje na 2650 (slovima dvije tisuće šesto pedest kuna) mjesečno.
Znači, meni koji sam bio cijeli rat godišnje 30 tisuća kuna, a veleizdajniku koji je dilao dokumente i radio na optužnici protiv Gotovine 4 milijuna kuna godišnje.
Onda sam zamrznuo tih 2650 kuna, jer ja nisam taj kojeg će neki Matić, a ni neki Josipović, ili neki Đakić potpuno svejedno ucjenjivati za tu crkavicu, i uhvatio se posla, ali tih 2650 kuna je zamrznuto, za razliku od nekih drugih koji su i primali mirovinu ali i dobijali sa strane, kao što je recimo Kotromanović uz 15 milijuna kuna od KIO-a zadržao i vojnu mirovinu, Ali na Kotromanovića nisam ljut jer je on pravi branitelj, pa bolje da ima on nego neka šuga. Nek ima, nisam jalan tip. Svakom na njegovu savjest.

E i da, ako netko cijeli dan visi na forum.hr, i svugdje gdje mu se pričini HDZ počne s pljuvanjem, vrijeđanje, prebacivanjem na ad hominem, taj ili ništa u životu ne radi kad može po čitav dan visjeti na forumu, ili mu je upravo to posao. Ali uglavnom to je neradnik čim cijeli dan visi na forumu, nema što radnik ili netko tko raditi visiti na forumu od 0-24.
O,pljunuo si ti ne na branitelje,nego na čitavi odred njih,točnjije onaj SJP...i koliko god se pravio grbav,znaš da je to tako...a pljunuo si smao jer ti se taknulo u milu političku opciju...dakle,najgora vrsta pljuvačine,smao jer se nedodirljive dirnulo...

A tko što radi,nije tvoj briga,ti radiš u skaldu sa svojim (ne)sposbnostima,drugi rade u skladu sa svojima,pred kompom i u toplom,žanjući plodove onoga za što su se godinama školovali i učili...

Vidiš,neki od države ni kune nisu uzeli,a mogli smo...ni povlasticu za auto...nego smo se lijepo zahvalili na raznim komisijama i 30% i rekli da nas to ne zanima...

Samo,treba biti iole informiran i znati tko je i kako stjecao titule,pogotovo Jovanović,a ne lupetati po običaju i poluistine pakirati u kakti "pametne" stvari...a sve ostaje na onom bitku,pljuvanju po svemu što nije izdajničko kao HDZ-e,pa čak i po braniteljima...

Što se tiče Matića,još jednom,prijavi i izesi svoja saznanja...

Do tada,klevešeć,ali nije to ništa nova,nisu ti puno veća grupacija brnaitelja bili svetinja,da bi išta drugo...

P.S. Svaka čast delkima iz SK,ali dok vi još niste bili ni osnovani,oni na koje si pljunuo su već debelo prolazili sranja po RH,počevši s Krvavim Uskrsom...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.