Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2012., 22:28   #41
Quote:
Tynchy kaže: Pogledaj post
..jer svibriju : 'Ili si moja, ili nisi!'
po toj logici i oni su 'naši'

nadam se jednog dana da neću imati takvog krkana kraj sebe
__________________
We have existence and it's all we share
Beelzebub* is offline  
Old 13.06.2012., 22:33   #42
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
Brak je sam po sebi zaostala stvar, pa ne vidim zašto ne bi onda i bili zaostali običaji zamjena ženskog prezimena muškim.
Zakaj bi u zadrtoj stvari bila neka moderna preseravanja.
To je kao da ideš dvorac iz 12 st. renovirat arhitekturom iz 21 st.
To neide i amen.
Ak nekom ne paše nek neide u brak pred svećenikom nego ode samo potpisat papire.
I to bi se po meni trebalo uvesti u crkvu, da svećenici ne žene ako žena ostavlja svoje prezime.
Dosta je blo više tih preseravanja..
ok, a zašto ti to smeta? Čini li to njenu ljubav prema tebi manjom? Oprosti, ako nosiš svoje prezime 20/30i nešto godina, bi li ti bio voljan riješiti ga se u sekundi 'jer je takav običaj'? Nije ti palo na pamet razmisliti i iz drugog aspekta, jelda?
__________________
We have existence and it's all we share
Beelzebub* is offline  
Old 13.06.2012., 22:39   #43
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
I to bi se po meni trebalo uvesti u crkvu, da svećenici ne žene ako žena ostavlja svoje prezime.
Dosta je blo više tih preseravanja..
Ja zaista imam dobre razloge zasto sam to napravila, bilo bi mi prekomplicirano mijenjati prezime.
Neki detalji iz mog zivota su usko vezani uz moje prezime, tj uz moj identitet koji sam gradila 29 godina prije udaje.

I zato mi itekako smeta kad netko naziva preseravanjem cinjenicu da zena uz svoje prezime doda i muzevo. Mozda zena to nije napravila iz hira.

Ja taj bullshit "ili si moja ili nisi" smatram preseravanjem.
Tynchy is offline  
Old 13.06.2012., 22:42   #44
Quote:
Tynchy kaže: Pogledaj post
Ja zaista imam dobre razloge zasto sam to napravila, bilo bi mi prekomplicirano mijenjati prezime.
Neki detalji iz mog zivota su usko vezani uz moje prezime, tj uz moj identitet koji sam gradila 29 godina prije udaje.

I zato mi itekako smeta kad netko naziva preseravanjem cinjenicu da zena uz svoje prezime doda i muzevo. Mozda zena to nije napravila iz hira.

Ja taj bullshit "ili si moja ili nisi" smatram preseravanjem.
Da,ako imas npr neke znanstvene radove koji su javni i sl i po čemu se prepoznaje tvoj rad i identitet dolazi do zabune ako se odreknes svoga prezimena,to sam već napomenuo.
ludi mjesec is offline  
Old 13.06.2012., 22:44   #45
Kod mene koja sam zadržala vlastito prezime baš zato što smo sestra i ja zadnje koje ga nose i pridodala muževi prezime ta je priča izazvala svakakve reakcije...matične je u vjenčani listu automatski pisao muževo bez da me uopće pitao pa je potom brisao i gledao mog muža kao najvećeg papka,svećenik je odmahivao glavom,šogorica uvijek spominje kako mi to komplicira život...itd brdo negativnih reakcija a moj dragi se smije i veli kako je to kod punca dobro unovčio.
Ali kada bih danas birala vjerojatno bih se odlučila samo za jedno jer mi kod potpisa komplicira stvar bez crtice,a o drugom da i ne govorim...djeca nose muževo
I.Be is offline  
Old 13.06.2012., 22:44   #46
ja bih svoje prezime promijenio za nju

samo nek se prezivamo isto
Coolblade is offline  
Old 13.06.2012., 22:46   #47
Quote:
ludi mjesec kaže: Pogledaj post
Da,ako imas npr neke znanstvene radove koji su javni i sl i po čemu se prepoznaje tvoj rad i identitet dolazi do zabune ako se odreknes svoga prezimena,to sam već napomenuo.
E bas o tome se i radi, o nekim referencama i detaljima koji su vezani uz tvoj identitet.

Ne zelim generalizirati, niti izazvati predrasude, ali nekako imam dojam da visokoobrazovane zene cesce zadrze svoje prezime i dodaju muzevo.
Moja ljecnica npr ima cak tri prezimena, ne znam kako... Ne znam ni kako zakon to dozvoljava...
Tynchy is offline  
Old 13.06.2012., 22:47   #48
Lako je nama o tom pričat.A meksikanci koji inače imaju po nekoliko prezimena pa onda uz svojih nekoliko meksička žena uzme još nekoliko muzevih prezimena,šta onda?I
ludi mjesec is offline  
Old 13.06.2012., 22:48   #49
Meni je ok da zena ostavi svoje i doda muzevo ali je i lipo od njega kad uzme zenino (samo su takvi rijetkost)
love2005 is offline  
Old 13.06.2012., 22:48   #50
Quote:
Beelzebub* kaže: Pogledaj post
...
Mene bi bilo SRAM tražiti nekog da uzme moje prezime. Jer ne možeš nekome uzati njegovu prošlost i identitet. Uzimanje prezimena je po meni čista glupost.
Casper555 is offline  
Old 13.06.2012., 22:48   #51
Quote:
I.Be kaže: Pogledaj post
Kod mene koja sam zadržala vlastito prezime baš zato što smo sestra i ja zadnje koje ga nose i pridodala muževi prezime ta je priča izazvala svakakve reakcije...matične je u vjenčani listu automatski pisao muževo bez da me uopće pitao pa je potom brisao i gledao mog muža kao najvećeg papka,svećenik je odmahivao glavom,šogorica uvijek spominje kako mi to komplicira život...itd brdo negativnih reakcija a moj dragi se smije i veli kako je to kod punca dobro unovčio.
Ali kada bih danas birala vjerojatno bih se odlučila samo za jedno jer mi kod potpisa komplicira stvar bez crtice,a o drugom da i ne govorim...djeca nose muževo
ako smijem pitati, što točno odgovaraš na te njihove reakcije? Objašnjavaš li im svoje razloge, i ako da, kako oni na to reagiraju? Jer možda me čeka ovo jednog dana pa da se pripremim
__________________
We have existence and it's all we share
Beelzebub* is offline  
Old 13.06.2012., 22:49   #52
Quote:
Casper555 kaže: Pogledaj post
Mene bi bilo SRAM tražiti nekog da uzme moje prezime. Jer ne možeš nekome uzati njegovu prošlost i identitet. Uzimanje prezimena je po meni čista glupost.
nadam se da vas je više ovakvih
__________________
We have existence and it's all we share
Beelzebub* is offline  
Old 13.06.2012., 22:50   #53
Quote:
Tynchy kaže: Pogledaj post
E bas o tome se i radi, o nekim referencama i detaljima koji su vezani uz tvoj identitet.

Ne zelim generalizirati, niti izazvati predrasude, ali nekako imam dojam da visokoobrazovane zene cesce zadrze svoje prezime i dodaju muzevo.
Moja ljecnica npr ima cak tri prezimena, ne znam kako... Ne znam ni kako zakon to dozvoljava...
Po novom zakonu mozes uzeti bilo koje prezime i stavljati čak i atribute i nadimke uz prezime i to će pisati u osobnoj,tako da bi se npr mirko filopić zaista mogao zvati -mirko filipović cro cop i tako bi mu pisalo u osobnoj.Malo čudno al tako je.Ili bi diđeji mogli se zvati po svom umjetničkom imenu d.j krmak npr
ludi mjesec is offline  
Old 13.06.2012., 22:53   #54
Kod mene koja sam zadržala vlastito prezime baš zato što smo sestra i ja zadnje koje ga nose i pridodala muževi prezime ta je priča izazvala svakakve reakcije...matične je u vjenčani listu automatski pisao muževo bez da me uopće pitao pa je potom brisao i gledao mog muža kao najvećeg papka,svećenik je odmahivao glavom,šogorica uvijek spominje kako mi to komplicira život...itd brdo negativnih reakcija a moj dragi se smije i veli kako je to kod punca dobro unovčio.
Ali kada bih danas birala vjerojatno bih se odlučila samo za jedno jer mi kod potpisa komplicira stvar bez crtice,a o drugom da i ne govorim...djeca nose muževo
I.Be is offline  
Old 13.06.2012., 22:56   #55
Ja ne bi volio ako žena ne bi htela preuzeti moje prezime, to kaže na manjak poštovanja do muškarca. Recite da sam zatucan i seljačina ... To je moje mišljenje.
Slovenac2 is offline  
Old 13.06.2012., 22:57   #56
Quote:
Slovenac2 kaže: Pogledaj post
Ja ne bi volio ako žena ne bi htela preuzeti moje prezime, to kaže na manjak poštovanja do muškarca. Recite da sam zatucan i seljačina ... To je moje mišljenje.
hmm ne znam jesi li primjetio navedenu razliku, dakle ne raspravlja se o tome da žena odbija uzeti muževo prezime, već o tome da žena uz muževo prezime ostavlja i svoje, dakle ima 2 prezimena.
__________________
We have existence and it's all we share
Beelzebub* is offline  
Old 13.06.2012., 22:57   #57
Quote:
Beelzebub* kaže: Pogledaj post
Dakle, prijateljica je sa svojim dragim pričala o 'što bi bilo kad bi bilo' situacijama, i tako su se dotakli i teme braka. U toj raspravi, kad je ona rekla da bi u slučaju svadbe ona zadržala svoje prezime uz njegovo, njegova reakcija je izgledala nekako ovako-
gdje se uzgajaju takvi primjerci?
ma najbolje bi bilo da joj udari onako pečat kao kravama da se zna da je njegova, u slučaju da zastrani da ju može lako prepoznati

u italiji recimo žene ne uzimaju muževo prezime (u vrlo rijetkim slučajevima na njihov izričit zahtjev, a to je cijela onda procedura zbog dokumenata)
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Old 13.06.2012., 22:59   #58
Quote:
Beelzebub* kaže: Pogledaj post
nadam se da vas je više ovakvih
Jbg,zato se nikad nisam poljubio,kad sam takav. Ironije li.
Casper555 is offline  
Old 13.06.2012., 22:59   #59
Quote:
Slovenac2 kaže: Pogledaj post
Ja ne bi volio ako žena ne bi htela preuzeti moje prezime, to kaže na manjak poštovanja do muškarca. Recite da sam zatucan i seljačina ... To je moje mišljenje.
onda je i manjak poštovanja muškarca prema ženi ako on ne želi uzet njeno prezime.
Snowcrowned is offline  
Old 13.06.2012., 23:01   #60
Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post
gdje se uzgajaju takvi primjerci?
ma najbolje bi bilo da joj udari onako pečat kao kravama da se zna da je njegova, u slučaju da zastrani da ju može lako prepoznati

u italiji recimo žene ne uzimaju muževo prezime (u vrlo rijetkim slučajevima na njihov izričit zahtjev, a to je cijela onda procedura zbog dokumenata)
Sad kad sagledam tu situaciju, ja sam se samo pošteno nasmijala na tih par dana parade koju mi je priredio ali ne mogu isto reći za frendicu, nju je to pogodilo

Quote:
Casper555 kaže: Pogledaj post
Jbg,zato se nikad nisam poljubio,kad sam takav. Ironije li.
ma lažeš.
__________________
We have existence and it's all we share
Beelzebub* is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger