Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2021., 20:59   #1
Inicijativa "Otvoreni Balkan"

Otvaram razmjenu mišljenja o incijativi "Otvoreni Balkan" koji gura međunarodna zajednica iza zavjese.
Fomalno prema medijima incijativu gura i Vučić kome bi svakako ta inicijativa dobro došla kao ispušni ventil da smanji pritisaak na sebe od srpske javnosti glede priznanja Republike Kosovo.
KonakDino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2021., 21:14   #2
Quote:
KonakDino kaže: Pogledaj post
Otvaram razmjenu mišljenja o incijativi "Otvoreni Balkan" koji gura međunarodna zajednica iza zavjese.
Fomalno prema medijima incijativu gura i Vučić kome bi svakako ta inicijativa dobro došla kao ispušni ventil da smanji pritisaak na sebe od srpske javnosti glede priznanja Republike Kosovo.
Pa to Kosovo nikada nece uci u OB jer smatra da je to obnova Dusanovog Carstva. A Kosovo Srbija nikada nece priznati, a pogotovo ne Vucic.

OB je super ideja. Te drzavice svakako nikada nece u EU, a premale su da kao zasebne imaju bilo kakav uspeh u takmicenju na svetskom trzistu.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2021., 21:42   #3
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Pa to Kosovo nikada nece uci u OB jer smatra da je to obnova Dusanovog Carstva. A Kosovo Srbija nikada nece priznati, a pogotovo ne Vucic.

OB je super ideja. Te drzavice svakako nikada nece u EU, a premale su da kao zasebne imaju bilo kakav uspeh u takmicenju na svetskom trzistu.
Po meni je inicijativa Otvoreni Balkan još jedna zabluda međunarodne zajednice.

a.)Bolji poznavatelji Republike Kosovo znaju da nema interesa Kosovara kako bi se pridružili Republici Albaniji....(međunerodna zajednoca je u zabludi jer vjerojatno misli da ima toga interesa)

b.) Ne postoji mamac koji bi se mogao postaviti Kosovarima da ga progutaju kako bi uletili u tkz.mini Shengen sa Srbijom....Znači još jedna zabluda međunarodne zajednice

Na Balkanu postoji još velikih zabluda međunarodne zajednoce u vezi BiH i suludih ideja o ukidanju etničkih prefiksa u BiH....

Čini mi se da su se malo pogubili... Prije 30 ak godina MZ je bila puno lucidnija....
KonakDino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2021., 21:53   #4
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Pa to Kosovo nikada nece uci u OB jer smatra da je to obnova Dusanovog Carstva. A Kosovo Srbija nikada nece priznati, a pogotovo ne Vucic.

OB je super ideja. Te drzavice svakako nikada nece u EU, a premale su da kao zasebne imaju bilo kakav uspeh u takmicenju na svetskom trzistu.
Ne bitno šta Priština misli, ipak se svede da Kosovo nema pravi suverenitet i ako sa strane neko pogura bit će u OB ili im slijedi palestinizacija. Od EU pristupanja nema ništa, toliko se gomili interni problema ako zapadni balkan uđe još će produbiti krizu u EU.
grgavelebita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2021., 22:31   #5
Quote:
grgavelebita kaže: Pogledaj post
Ne bitno šta Priština misli, ipak se svede da Kosovo nema pravi suverenitet i ako sa strane neko pogura bit će u OB ili im slijedi palestinizacija. Od EU pristupanja nema ništa, toliko se gomili interni problema ako zapadni balkan uđe još će produbiti krizu u EU.
Rijetke države EU-a nisu priznale R.Kosovo (npr.Španjolska)....
Glavne zapadne države su priznale R.Kosovo (SAD, Njemačka, Francuska, Vel.Britanija).

Od EU-a i tako nema ništa...
Primjer je CG.
Palestinizacija je nula bodova...
Na Kosovu bi trebalo živjeti npr. 800.000 Srba i 1.200.000 Albanaca da bi se dogodila Palestina.
Drugim rječima trebaju ti dvije jake strane da se sukobe da bi ti se dogodila Palestina.
KonakDino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2021., 23:08   #6
fali samo Moldavija u toj skupini
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 00:31   #7
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
fali samo Moldavija u toj skupini
Još jedan primjer tuge, niti u EU niti u Rusku zonu. Njima bi bilo najbolje retrocesija u Rumuniju, ali to bi značilo de facto odricanje Transinestrije. A ni Gaguzi ne bi baš gledali na to dobro.
grgavelebita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 22:20   #8
Zanimljiva situacija.

Imamo Albaniju i Srbiju kao saveznike, i čak sukob Kosova i Albanije, kao i Crnu Goru, kojom upravljaju srpski nacionalisti, ali koji su protiv ovoga.

BiH je dosta izvan svega ovoga.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 22:28   #9
Uvući će i BiH u to.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 23:04   #10
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Uvući će i BiH u to.
Najvjerojatnije. Neka nada je da se raspadne prije neg nas uvuku.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 10:29   #11
''.... gura međunarodna zajednica iza zavjese.''

pratim dosta toga al još nisam našla ništa o tome da mz gura, niti financira, takvu inicijativu. a kamo li eu.
totalno irelevantno.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 18:55   #12
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
''.... gura međunarodna zajednica iza zavjese.''

pratim dosta toga al još nisam našla ništa o tome da mz gura, niti financira, takvu inicijativu. a kamo li eu.
totalno irelevantno.
https://www.slobodnaevropa.org/a/ope.../31546404.html
KonakDino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 19:02   #13
Vrijeme će pokazati o čemu se tu radi
KonakDino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 19:04   #14
ukratko:
oni pozivaju eu.
ne poziva eu njih.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 19:55   #15
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
''.... gura međunarodna zajednica iza zavjese.''

pratim dosta toga al još nisam našla ništa o tome da mz gura, niti financira, takvu inicijativu. a kamo li eu.
totalno irelevantno.
Upravo je na bhrtu (drzavna bh televizija) specijalni izaslanik sad-a eskobar rekao da amerika zagovara ob i da pomoci bih da udje...prica o mijardama dolara pomoci i kako ce beogradsko sveuciliste biti najjace od atene do beca...cak kaze da je vucic zbog toga pustio dodika niz vodu i da narodima ovdje treba integracija a ne etnicke podjele.


Integracije s vucicem, bakirom kao hrvatskim predstavnikom komsicem
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 20:14   #16
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Upravo je na bhrtu (drzavna bh televizija) specijalni izaslanik sad-a eskobar rekao da amerika zagovara ob i da pomoci bih da udje...prica o mijardama dolara pomoci i kako ce beogradsko sveuciliste biti najjace od atene do beca...cak kaze da je vucic zbog toga pustio dodika niz vodu i da narodima ovdje treba integracija a ne etnicke podjele.


Integracije s vucicem, bakirom kao hrvatskim predstavnikom komsicem
ima ovdje o posjeti escobara:
There is regional frustration the EU has not matched America’s assertiveness in trying to corral nationalist leader Milorad Dodik.

ako će ameri uložit milijarde, njihova stvar.
eu je po strani.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 21:08   #17
una hajdari?

Quote:
Instead of insisting that problems be solved within Bosnia’s own institutions, they constantly talk to leaders of political parties directly and solve issues while having drinks and dinners,” she added.
molim da više ne linkaš ove gluposti
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 21:30   #18
Kad me pomenete tog tzk otvoreni balkan ja mislim na jos nekoj propalih jugoslavenski eksperiment gde srbija hoci svoj interes zonu i dominanci i koga nece nikako da im pridruzi Rep. Kosovo, to je sasvim jasno, niti Bosna, mozda CG, al to je to, kad vidim klosarima ovde kako misli da Kosova ce da im pridruzi nekoj projekat koja ima veze s srpskim svet ovigledno nisu obracili paznu kroz istoriji, i kad smo bili u najgorem stanju nismo volio jugoslavio i kamoli srbiju, sta me nervira jeste edi rama al ako igra s vatrom nece biti im dugo u ovom svetu, Albanci su potpuno protiv toga, gde je srpski svet ili srbi misli ima pravo da stvori velikosrpsko politiku na to ima neprijatelcima uvek od Albanca, kad srbija budu dobri kosmije Kosova, i nad drugima i odustati iz snovima u stvaranje nekoj velikoj srbiju onda mozemo pricati s saradjnem i nekoj ekonomskom zoni, al bez pretnjama i bez idiotskim danom te pretim s rat a u noc moli nas da im pridruzimo u te idiotskom projekat, tako ne ide, ja znam da vucic je skizo al to moze da pokaza samo na svoj narod s nama on je beznacajan i kontarproduktivan sta god da prica.
DoniAlb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2021., 09:04   #19
Quote:
DoniAlb kaže: Pogledaj post
Kad me pomenete tog tzk otvoreni balkan ja mislim na jos nekoj propalih jugoslavenski eksperiment gde srbija hoci svoj interes zonu i dominanci i koga nece nikako da im pridruzi Rep. Kosovo, to je sasvim jasno, niti Bosna, mozda CG, al to je to, kad vidim klosarima ovde kako misli da Kosova ce da im pridruzi nekoj projekat koja ima veze s srpskim svet ovigledno nisu obracili paznu kroz istoriji, i kad smo bili u najgorem stanju nismo volio jugoslavio i kamoli srbiju, sta me nervira jeste edi rama al ako igra s vatrom nece biti im dugo u ovom svetu, Albanci su potpuno protiv toga, gde je srpski svet ili srbi misli ima pravo da stvori velikosrpsko politiku na to ima neprijatelcima uvek od Albanca, kad srbija budu dobri kosmije Kosova, i nad drugima i odustati iz snovima u stvaranje nekoj velikoj srbiju onda mozemo pricati s saradjnem i nekoj ekonomskom zoni, al bez pretnjama i bez idiotskim danom te pretim s rat a u noc moli nas da im pridruzimo u te idiotskom projekat, tako ne ide, ja znam da vucic je skizo al to moze da pokaza samo na svoj narod s nama on je beznacajan i kontarproduktivan sta god da prica.
Kako običan narod objašnjava Ramine postupke?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2021., 09:47   #20
'Oni', koji su napravili dvije Jugoslavije - napravit će, kad tad, i treću ... makar se ona sad (na)zvala i 'Otvoreni Balkan'.
Na tom prostoru, drugog rješenja naprosto - nema.
analogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.