Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2017., 08:27   #2121
Jucer sam tuka smotana sama sebe opalila...smotana sam za nepovjerovat Udarac je bio poprilican..sad molim dragog Boga da ne bude posljedica.
Danas mi se cini malo vise natecen i bolniji nego inace..ili umisljam samo.
Danas 23 dan, valjda je sraslo pa nece biti posljedica
petra288 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 09:53   #2122
Pozz svima, evo da se i ja javim nakon skoro 2 mjeseca od operacije. Nos mi je dosta bolji kad usporedim kakav je bio nakon operacije, manje natečen ali doktor kaže da će se on još smanjiti i da je još uvijek dosta otečen. Predložio mi je limfnu drenažu kako bi se te otekline na nosu smanjile, pa me zanima ima li tko iskustva s tim? Pomaže li to stvarno i koliko je bolno? Pošto me nos i dalje na dodir boli i tvrd je
DivineChic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 10:02   #2123
Quote:
DivineChic kaže: Pogledaj post
Pozz svima, evo da se i ja javim nakon skoro 2 mjeseca od operacije. Nos mi je dosta bolji kad usporedim kakav je bio nakon operacije, manje natečen ali doktor kaže da će se on još smanjiti i da je još uvijek dosta otečen. Predložio mi je limfnu drenažu kako bi se te otekline na nosu smanjile, pa me zanima ima li tko iskustva s tim? Pomaže li to stvarno i koliko je bolno? Pošto me nos i dalje na dodir boli i tvrd je
Ja sam bila. Pomaze stvarno i nista ne boli, cak je opustajuce, barem meni. Ja sam imala edem na vrsku ii s desne strane i odmah je bilo bolje, ali bi trebalo ici vise puta
sandalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 12:28   #2124
Ah,no,i no,još i to da plaćam.Neka,neka prođe samo od sebe.Jedva vidljivo,a bome nitko drugi ni ne vidi.:klap::klap:
__________________
Budi pametan i pravi se lud
Periferija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:27   #2125
Quote:
sandalye kaže: Pogledaj post
Za strucnjaka ne znam jeli ima, ali krirurzi koji su prije svega ljudi i koji iskrenk kazu da nesto bolje ne dirati itekako postoje u sta sam se osobno uvjerila, a neke je bolje ni ne komentirati kakva su sorta. Ja sam bila kod Zgaljardica na razgovoru i ne bih ga svrstala u tragicare. Mislim da zna sta radi, a i vrlo otvoreno i realno govori sta moze sta ne moze i u kakvom je stanju nos. Za moj ukus radi malo preumjetne noseve, ali nema tu nekih pogresaka ili deformacija
Bježi od zgaljardica sto dalje,meni je tako uništio nos da mi se place kad god se pogledam. ..znači svi vide da nos nije dobar ali on kaže da nije tako loš .ja trenutno skupljam pare da netko to popravi
danchi ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:44   #2126
Quote:
danchi ri kaže: Pogledaj post
Bježi od zgaljardica sto dalje,meni je tako uništio nos da mi se place kad god se pogledam. ..znači svi vide da nos nije dobar ali on kaže da nije tako loš .ja trenutno skupljam pare da netko to popravi
uh, hvala na informaciji. luda sam više od tog nosa. kad gledam frontal, a i sve ostale kuteve prije i poslije šta je doktor slikao, točno se iznerviram da se neko može zvat estetski kirurg kad vidim da je moje prirodno zapravo bilo idealno za moje lice, samo znam da je ovo šta mi je napravia SIGURNO privremeno
sandalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 06:56   #2127
Quote:
želimir02 kaže: Pogledaj post
Jesam... Meni je lagano sedlasti nos koji sam dobila na prvoj op. bio sladak iz profila i aleluja nakon čitavog života što sam imala nos koji sam mrzila odjednom nešto slatko al odnaprijed je bio pao u sredini i bio je velik vrh koji je išao više u jednu stranu. Čak to nije bilo ni tako strašno iz ove perspektive, nitko ga nije primjetio kao lošeg. Trebalo je popuniti malo tu sredinu i smanjiti vrh.

Napravio mi je visoki nos, visok od korijena, oči su mi drugačije, obrve mi izgledaju strašno, čitava faca, čak sam taj nos možda ne bi bio toliko loš ali uz moje lice ne ide. Imam nazubljene grbice kao kamenje, za to mi je ponudio popravak.
Rekla sam ja njemu da sam voljela taj svoj sedlasti nos, lice mi je bilo nježnije i ženstvenije. Kaže to je bio deformiran nos, ako ga spustimo sad stavljat će mi opet hrskavicu iz rebra da ga opet nadograđuje. Poslije toga ne bi otišla njemu na popravak jer vidim da smo na različitim valnim duljinama a kad sam na trenutak pogledala na njegovom kompu sliku prije i poslije došlo mi da plačem.

I taj jeb. nos deprimira, svaki dan kad se pogledam u ogledalo. Sandalye je pisala o depri radi toga pa su je malo pošpotale kao ne mogu si priuštiti biti u badu zbog nosa kad imaš ovo, ono... Imam i ja jako puno posla, djecu, svašta, uvijek u petoj al sam svejedno deprimirana užasno radi tog nosa. Toliko truda, novaca, bola, straha, svega, frustracija za ovo... i ne znam šta dalje
Nakon koliko ti je pao nos i otisao u stranu poslije prve operacije? Jel to bilo vidljivo odmah ili nakon nekoliko mjeseci?
Ja sam bila na kontroli nakon 2mj i s docom komentirala da mi profili nisu isti tj da mi lijevi dio vrha malo veci i zbog toga su mi razliciti profili, te da bi volila da se to popravi usput kad budem suzavala nosnice. On reka da je prirodno da je jedna kolumela duza i da se tu ne moze nista napravit. Jesi ti to uspila sredit s drugom operacijom?
alfica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 10:16   #2128
Unhappy

[QUOTE=želimir02;67132671]Jesam... Meni je lagano sedlasti nos koji sam dobila na prvoj op. bio sladak iz profila i aleluja nakon čitavog života što sam imala nos koji sam mrzila odjednom nešto slatko al odnaprijed je bio pao u sredini i bio je velik vrh koji je išao više u jednu stranu. Čak to nije bilo ni tako strašno iz ove perspektive, nitko ga nije primjetio kao lošeg. Trebalo je popuniti malo tu sredinu i smanjiti vrh.

Napravio mi je visoki nos, visok od korijena, oči su mi drugačije, obrve mi izgledaju strašno, čitava faca, čak sam taj nos možda ne bi bio toliko loš ali uz moje lice ne ide. Imam nazubljene grbice kao kamenje, za to mi je ponudio popravak.
Rekla sam ja njemu da sam voljela taj svoj sedlasti nos, lice mi je bilo nježnije i ženst/venije. Kaže to je bio deformiran nos, ako ga spustimo sad stavljat će mi opet hrskavicu iz rebra da ga opet nadograđuje. Poslije toga ne bi otišla njemu na popravak jer vidim da smo na različitim valnim duljinama a kad sam na trenutak pogledala na njegovom kompu sliku prije i poslije došlo mi da plačem./QUOTE]

Prosla sam slicnu situaciju...isti doktor za primarnu a sada planiram kod Z na sekundarnu....kupila sam ogromne okvire i nosim naocale bez dioptrije zbog svega sto je uradjeno. Zanima me koliko je teska operacija kada se uzima hrskavica iz uha i rebra.....koliko dugo traje oporavak i kada mogu racunati da se mogu vratiti na posao
IveIv is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 13:16   #2129
Meni je vadeno iz rebra. Prvih par dana je meni bilo dosta bolno, kad ustajes iz kreveta te boli, kad kasljes, smijes se, kihnes... nakoj toga je svaki dan sve laksi iako je meni evo vec 25 dana od operacije i jos uvijek mi je rebro osjetljivo. Bilo bi ti okej ako se brzo planiras vratiti na posao kupiti grudnjak bez zice. Oziljak isto bude dosta velik, nekih 6 cm duzina i pola cm sirina. Zambelli me je operirao.
smiley0356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 13:45   #2130
Quote:
smiley0356 kaže: Pogledaj post
Meni je vadeno iz rebra. Prvih par dana je meni bilo dosta bolno, kad ustajes iz kreveta te boli, kad kasljes, smijes se, kihnes... nakoj toga je svaki dan sve laksi iako je meni evo vec 25 dana od operacije i jos uvijek mi je rebro osjetljivo. Bilo bi ti okej ako se brzo planiras vratiti na posao kupiti grudnjak bez zice. Oziljak isto bude dosta velik, nekih 6 cm duzina i pola cm sirina. Zambelli me je operirao.

Hvala puno za odgovor...uzasavam se tog rezanja rebara ali Zambelli mi je rekao da cu s vremenom poceti imati problema i sa srcem jer mi je lijeva nozdrva samo 30% otvorena zbog preagresivne primarne operacije. Da li je procedura ista kao i prvi put tj. tamponi 4 dana i skidanje kalupa nakon 7 dana od operacije....da li se podljevi duze zadrzavaju na licu...i na kraju sto je najbitnije da li si ti sada zadovoljna?
IveIv is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 14:42   #2131
Tampone sam vadila nakon dva dana, kalup i savove nakon 7 dana. Vise manje je sve drugo bilo isto. Nisam imala podljeve jer mi nije kost lomio, samo mi je vrh suzavao, nosnice smanjivao i sirio gornjio dio zbog disanja. Isto mi je sekundarna bila. Jos je rano ista govoriti ali sto se tice izgleda sam za sada jako zadovoljna, nos je puno skladniji za moje lice, vrsak je vec sada manji nego prije iako je jos uvijek jako natecen. Nos je simetrican. Disanje mi je kad sam tek skinula tampone bilo odlicno, imala sam osjecaj da ogromne kolicine zraka udisem haha. Par dana poslije se pogorsalo, mislim da je to zato sto je nos iznutra jako natecen i imam upalni proces, cijelo vrijeme mi je zelena slina. Cijela usluga kod zambellija je super, doktor je pazljiv, ja sam se tek u 9 navecer probudila iz narkoze, on je jos bio tamo, dosao je do mog kreveta, sjeo, pitao kako se osjecam. Sljedeci dan me isto obisao, ispricao sto je sve radio. Sve u svemu, ja bi ga preporucila. sestre i nocne cuvalice su isto odlicne. Meni je drago da sam napravila sekundarnu, nadam se da ces i ti biti zadovoljna
smiley0356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 08:44   #2132
[QUOTE=IveIv;67179169]
Quote:
želimir02 kaže: Pogledaj post
Jesam... Meni je lagano sedlasti nos koji sam dobila na prvoj op. bio sladak iz profila i aleluja nakon čitavog života što sam imala nos koji sam mrzila odjednom nešto slatko al odnaprijed je bio pao u sredini i bio je velik vrh koji je išao više u jednu stranu. Čak to nije bilo ni tako strašno iz ove perspektive, nitko ga nije primjetio kao lošeg. Trebalo je popuniti malo tu sredinu i smanjiti vrh.

Napravio mi je visoki nos, visok od korijena, oči su mi drugačije, obrve mi izgledaju strašno, čitava faca, čak sam taj nos možda ne bi bio toliko loš ali uz moje lice ne ide. Imam nazubljene grbice kao kamenje, za to mi je ponudio popravak.
Rekla sam ja njemu da sam voljela taj svoj sedlasti nos, lice mi je bilo nježnije i ženst/venije. Kaže to je bio deformiran nos, ako ga spustimo sad stavljat će mi opet hrskavicu iz rebra da ga opet nadograđuje. Poslije toga ne bi otišla njemu na popravak jer vidim da smo na različitim valnim duljinama a kad sam na trenutak pogledala na njegovom kompu sliku prije i poslije došlo mi da plačem./QUOTE]

Prosla sam slicnu situaciju...isti doktor za primarnu a sada planiram kod Z na sekundarnu....kupila sam ogromne okvire i nosim naocale bez dioptrije zbog svega sto je uradjeno. Zanima me koliko je teska operacija kada se uzima hrskavica iz uha i rebra.....koliko dugo traje oporavak i kada mogu racunati da se mogu vratiti na posao
Kasnim, sorry. Meni je vadio tampone nakon četiri dana a kalup skidao nakon 10 dana. Uši ne bole tako kao rebro, meni je gore bilo zbog tog reza na glavi. Nakon deset dana kad sam skinula kalup odmah sam otišla među ljude, ništa se nije kužilo ali cijela operacija jako iscrpi, manje više sam tih deset dana provela u krevetu zbog slabosti, vrtoglavice.

Kod Bastaića si išla na primarnu? Zar on još uvijek radi?
želimir02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 19:00   #2133
A dr. Vladimir Borić, jel ima ko s njim iskustva
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 21:42   #2134
Quote:
smiley0356 kaže: Pogledaj post
Tampone sam vadila nakon dva dana, kalup i savove nakon 7 dana. Vise manje je sve drugo bilo isto. Nisam imala podljeve jer mi nije kost lomio, samo mi je vrh suzavao, nosnice smanjivao i sirio gornjio dio zbog disanja. Isto mi je sekundarna bila. Jos je rano ista govoriti ali sto se tice izgleda sam za sada jako zadovoljna, nos je puno skladniji za moje lice, vrsak je vec sada manji nego prije iako je jos uvijek jako natecen. Nos je simetrican. Disanje mi je kad sam tek skinula tampone bilo odlicno, imala sam osjecaj da ogromne kolicine zraka udisem haha. Par dana poslije se pogorsalo, mislim da je to zato sto je nos iznutra jako natecen i imam upalni proces, cijelo vrijeme mi je zelena slina. Cijela usluga kod zambellija je super, doktor je pazljiv, ja sam se tek u 9 navecer probudila iz narkoze, on je jos bio tamo, dosao je do mog kreveta, sjeo, pitao kako se osjecam. Sljedeci dan me isto obisao, ispricao sto je sve radio. Sve u svemu, ja bi ga preporucila. sestre i nocne cuvalice su isto odlicne. Meni je drago da sam napravila sekundarnu, nadam se da ces i ti biti zadovoljna
kuzi li se to sirenje ili je normalno ka prirodan nos? meni je najgore što mi je već uski nos suzio i to previše, sad su sa strane ka neke crte pregadno, prije je bilo uklopljeno u lice, uopce nije odvracalo paznju nista. pa mi je najvaznije skoro prosirit
sandalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 21:59   #2135
[QUOTE=IveIv;67179169]
Quote:
želimir02 kaže: Pogledaj post
Jesam... Meni je lagano sedlasti nos koji sam dobila na prvoj op. bio sladak iz profila i aleluja nakon čitavog života što sam imala nos koji sam mrzila odjednom nešto slatko al odnaprijed je bio pao u sredini i bio je velik vrh koji je išao više u jednu stranu. Čak to nije bilo ni tako strašno iz ove perspektive, nitko ga nije primjetio kao lošeg. Trebalo je popuniti malo tu sredinu i smanjiti vrh.

Napravio mi je visoki nos, visok od korijena, oči su mi drugačije, obrve mi izgledaju strašno, čitava faca, čak sam taj nos možda ne bi bio toliko loš ali uz moje lice ne ide. Imam nazubljene grbice kao kamenje, za to mi je ponudio popravak.
Rekla sam ja njemu da sam voljela taj svoj sedlasti nos, lice mi je bilo nježnije i ženst/venije. Kaže to je bio deformiran nos, ako ga spustimo sad stavljat će mi opet hrskavicu iz rebra da ga opet nadograđuje. Poslije toga ne bi otišla njemu na popravak jer vidim da smo na različitim valnim duljinama a kad sam na trenutak pogledala na njegovom kompu sliku prije i poslije došlo mi da plačem./QUOTE]

Prosla sam slicnu situaciju...isti doktor za primarnu a sada planiram kod Z na sekundarnu....kupila sam ogromne okvire i nosim naocale bez dioptrije zbog svega sto je uradjeno. Zanima me koliko je teska operacija kada se uzima hrskavica iz uha i rebra.....koliko dugo traje oporavak i kada mogu racunati da se mogu vratiti na posao

Koja je dijagnoza za reviziju kad je i funkcija toliko uništena, IveIv?
shopaholic24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 07:19   #2136
Meni je donji dio nosa prosirivan, nadogradjen hrskavicom. Sada kad su otoci poprilicno splasnuli vidim da mi je jedna strana nosa pocela propadati, kao da tu nema hrskavice koju mi je stavio. Druga strana nosa je ok, ravna. Nije m jasno sto se dogodilo, gdjeje nestala ta hrskavica?
petra288 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 09:44   #2137
Quote:
petra288 kaže: Pogledaj post
Meni je donji dio nosa prosirivan, nadogradjen hrskavicom. Sada kad su otoci poprilicno splasnuli vidim da mi je jedna strana nosa pocela propadati, kao da tu nema hrskavice koju mi je stavio. Druga strana nosa je ok, ravna. Nije m jasno sto se dogodilo, gdjeje nestala ta hrskavica?
Hrskavica koja se umece se moze razgraditi, zadebljati itd..to su postoperativni rizici (nema veze sa kirurgom)
linija11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 11:18   #2138
To je i glumicic spomenuo. Da se hrskavica u donjem dijelu nosa moze dislocirati...Drugi dr. o tome nisu rekli ni riječi

Zadnje uređivanje shopaholic24 : 26.12.2017. at 11:48.
shopaholic24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 11:53   #2139
Quote:
shopaholic24 kaže: Pogledaj post
To je i glumicic spomenuo. Da se hrskavica u donjem dijelu nosa moze dislocirati...Drugi dr. o tome nisu rekli ni riječi
Ne samo dislocirati nego i razgraditi, rastopiti. To je ono na sto kirurg ne moze utjecati nakon operacije
linija11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 12:26   #2140
Quote:
linija11 kaže: Pogledaj post
Ne samo dislocirati nego i razgraditi, rastopiti. To je ono na sto kirurg ne moze utjecati nakon operacije
Jeli tko imao slicnu situaciju?
Jeli se ovo moze ikako drugscije rijesiti osim novom op?
petra288 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.