Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2015., 15:55   #41
Zbog sve naprijed navedenog, drage cure (i dečki ako ih ima) morate imati dobar "nos" da nanjušite s kime ćete koje info i materijale dijeliti. Ja ga zasigurno nakon operacije i imam ))

Obzirom da sam u fazi "oporavka" od one famozne godine dana, ne mislim diskreditirati svojeg operatera - još uvijek smatram da je napravio dobar posao, ali lijepo je forumaš iznad, venera veritas, prokomentirao/la taj "pinokio" efekt.

Svakako ću vas informairati kako bude napredovalo i da li je to povećanje zapravo naknadno oteknuće ili nije. Pa ako bude trebalo, vrlo rado ću i javno izaći s imenom i fotkama.

Naprijed nosići i dobro njuškajte!! ;*
LinaFarfallina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 16:07   #42
Quote:
LinaFarfallina kaže: Pogledaj post
Zbog sve naprijed navedenog, drage cure (i dečki ako ih ima) morate imati dobar "nos" da nanjušite s kime ćete koje info i materijale dijeliti. Ja ga zasigurno nakon operacije i imam ))

Obzirom da sam u fazi "oporavka" od one famozne godine dana, ne mislim diskreditirati svojeg operatera - još uvijek smatram da je napravio dobar posao, ali lijepo je forumaš iznad, venera veritas, prokomentirao/la taj "pinokio" efekt.

Svakako ću vas informairati kako bude napredovalo i da li je to povećanje zapravo naknadno oteknuće ili nije. Pa ako bude trebalo, vrlo rado ću i javno izaći s imenom i fotkama.

Naprijed nosići i dobro njuškajte!! ;*
Ako zelis napisi kod koga i kada si operisala.Kakav je nosic,kako si podnijela operaciju.
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 16:52   #43
Quote:
kucika kaže: Pogledaj post
Ako zelis napisi kod koga i kada si operisala.Kakav je nosic,kako si podnijela operaciju.
Operirala sam ga u 4.mj., neću još javno izlaziti s imenom operatera dok nisam zadovoljna, a ni deklarirano nezadovoljna!

Nos se u međuvremenu povećao i sad ga pomno pratim. Nadam se da je to privremeno oteknuće i da će se s vremenom bar nešto malo smanjiti - dajem mu rok jos 10 mjeseci!

Operaciju sam odlično podnijela, odličan je anesteziolog, dao mi je nešto i protiv povraćanja (jer sam jednu prošlu operaciju užasno teško podnijela) i infuziju i prije samog buđenja da ne budem žedna - posebno sam ga zamolila za to. I super je prošlo buđenje, bez suhih ustiju, ni žedna, ni gladna i odlično raspoložena - naravno
Nosić mi je bio izgledao čak premali, ali to mi se pričinilo od gaza i kalupa.

Ostalo je klasika. Idući dan, naravno, puna podljeva ispod očiju izašla sam iz bolnice u stilu Mike Tysona, izgledom i stanjem. Spavala nisam pune 2 noći, 3.tek malo od premorenosti, iz jednostavnog razloga što ne mogu spavati na leđima, a i ti tamponi ne olakšavaju stvar. Tako da sam zaspala tek četvrtu noć, ali tada su mi već tamponi bili izvađeni.
Samo vađenje tampona je ne baš ugodno, ali što se mora - nije teško.

Kalup je vađen tjedan dana od operacije, nos je utrnut, končića ima u nosnicama idućih mjesec i pol (operirana sam zatvorenom tehnikom), a podljevi nestaju vrlo individualno. Nakon tjedan dana je skoro sve nestalo, a kroz idućih 10tak dana pomalo je nestajalo i ono najmanje crvenilo koje mi se nije dalo prekriti niti šminkom.

Kada su nestali svi podljevi, nos se počeo lagano povećavati. Nešto je sigurno i zbog oteknuća. Ali zašto počinje oticati toliko dugo nakon operacije? Mogao je oteknuti dok je bio pod kalupom ili kroz prvi tjedan nakon skidanja kalupa, a ne mjesec dana nakon!
Odgovor ću dobiti s vremenom!
Nešto se ipak nazire da je dobro, to je vršak nosa koji još uvijek stoji kako treba, nadam se da neće i on doći na staro.

i što je najzanimljivije, još nitko, a kome nisam rekla, nije primijetio što sam napravila - a družimo se gotovo svakodnevno!! eventualno vidim da me nekako gledaju, ali sami ne znaju šta bi rekli ni mislili, ali kao - drukčija sam, bolje izgledam cool.
:klap:
LinaFarfallina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 18:53   #44
Quote:
LinaFarfallina kaže: Pogledaj post
Operirala sam ga u 4.mj., neću još javno izlaziti s imenom operatera dok nisam zadovoljna, a ni deklarirano nezadovoljna!

Nos se u međuvremenu povećao i sad ga pomno pratim. Nadam se da je to privremeno oteknuće i da će se s vremenom bar nešto malo smanjiti - dajem mu rok jos 10 mjeseci!

Operaciju sam odlično podnijela, odličan je anesteziolog, dao mi je nešto i protiv povraćanja (jer sam jednu prošlu operaciju užasno teško podnijela) i infuziju i prije samog buđenja da ne budem žedna - posebno sam ga zamolila za to. I super je prošlo buđenje, bez suhih ustiju, ni žedna, ni gladna i odlično raspoložena - naravno
Nosić mi je bio izgledao čak premali, ali to mi se pričinilo od gaza i kalupa.

Ostalo je klasika. Idući dan, naravno, puna podljeva ispod očiju izašla sam iz bolnice u stilu Mike Tysona, izgledom i stanjem. Spavala nisam pune 2 noći, 3.tek malo od premorenosti, iz jednostavnog razloga što ne mogu spavati na leđima, a i ti tamponi ne olakšavaju stvar. Tako da sam zaspala tek četvrtu noć, ali tada su mi već tamponi bili izvađeni.
Samo vađenje tampona je ne baš ugodno, ali što se mora - nije teško.

Kalup je vađen tjedan dana od operacije, nos je utrnut, končića ima u nosnicama idućih mjesec i pol (operirana sam zatvorenom tehnikom), a podljevi nestaju vrlo individualno. Nakon tjedan dana je skoro sve nestalo, a kroz idućih 10tak dana pomalo je nestajalo i ono najmanje crvenilo koje mi se nije dalo prekriti niti šminkom.

Kada su nestali svi podljevi, nos se počeo lagano povećavati. Nešto je sigurno i zbog oteknuća. Ali zašto počinje oticati toliko dugo nakon operacije? Mogao je oteknuti dok je bio pod kalupom ili kroz prvi tjedan nakon skidanja kalupa, a ne mjesec dana nakon!
Odgovor ću dobiti s vremenom!
Nešto se ipak nazire da je dobro, to je vršak nosa koji još uvijek stoji kako treba, nadam se da neće i on doći na staro.

i što je najzanimljivije, još nitko, a kome nisam rekla, nije primijetio što sam napravila - a družimo se gotovo svakodnevno!! eventualno vidim da me nekako gledaju, ali sami ne znaju šta bi rekli ni mislili, ali kao - drukčija sam, bolje izgledam cool.
:klap:
Djelujes mi prilicno zadovoljno,a nos i pocinje da otice tek nakon skidanja kalupa ne brini.Reklo bi se da ni otok nije veliki cim oko tebe ne primjecuju da si ga operisala.
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 19:16   #45
Quote:
kucika kaže: Pogledaj post
Djelujes mi prilicno zadovoljno,a nos i pocinje da otice tek nakon skidanja kalupa ne brini.Reklo bi se da ni otok nije veliki cim oko tebe ne primjecuju da si ga operisala.

hvala ti na utješnim riječima! puno znaci u ovom razdoblju!!-i ja se nadam najboljem, iako spremna i na najgore.

i osobno razmišljam, zašto bih paničarila ako ostali ne primjećuju razliku. ali tu dolazimo do trik zablude; išla sam na op. da mi bude lijep: kraći i manji. možda bih baš zato htjela reakciju drugih, ali to je ono trik pitanje opet; da li je dobra operacija ona koja je primjetna ili ona neprimjetna.
Odgovor leži u pojedincu.

Zato za sad nisam potpuno, ali sam poprilično nezadovoljna,..
a opet, 'ko će čoviku ugodit?!

eto, svatko tko je nezadovoljan i može si priujštiti neka ide na op. barem nešto će biti bolje - kao moj nosni vršak.
a čitam malo i topic sekundarne rinoplastike - ima neka cura koja se javila nakon godine dana i demantirala je svoje nezadovoljstvo!
Zato hrabro naprijed!
LinaFarfallina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 19:26   #46
Quote:
LinaFarfallina kaže: Pogledaj post
hvala ti na utješnim riječima! puno znaci u ovom razdoblju!!-i ja se nadam najboljem, iako spremna i na najgore.

i osobno razmišljam, zašto bih paničarila ako ostali ne primjećuju razliku. ali tu dolazimo do trik zablude; išla sam na op. da mi bude lijep: kraći i manji. možda bih baš zato htjela reakciju drugih, ali to je ono trik pitanje opet; da li je dobra operacija ona koja je primjetna ili ona neprimjetna.
Odgovor leži u pojedincu.

Zato za sad nisam potpuno, ali sam poprilično nezadovoljna,..
a opet, 'ko će čoviku ugodit?!

eto, svatko tko je nezadovoljan i može si priujštiti neka ide na op. barem nešto će biti bolje - kao moj nosni vršak.
a čitam malo i topic sekundarne rinoplastike - ima neka cura koja se javila nakon godine dana i demantirala je svoje nezadovoljstvo!
Zato hrabro naprijed!
Razumijem da ti je frka ipak si dala i veliki novac i sad cekas zeljeni rezultat.Kazu da bi nosic trebao biti onoliki kakav si vidjela kad si skinula kalup,naravno da otice lomili su ti kost na glavi tako da ako ti se tada svidio ne brigaj.
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 19:38   #47
Quote:
kucika kaže: Pogledaj post
Razumijem da ti je frka ipak si dala i veliki novac i sad cekas zeljeni rezultat.Kazu da bi nosic trebao biti onoliki kakav si vidjela kad si skinula kalup,naravno da otice lomili su ti kost na glavi tako da ako ti se tada svidio ne brigaj.
Daaa,.moja greška što se nisam zapiljila i memorirala kad sam ga ugledala, kao da mi je bilo neugodno gledati, valjda navika od ranije!!
a i danima poslije, nemam pojma, samo sam piljila u podočnjake kad će proći da mogu funkcioirati u poslovnom okruženju. Stvarno se eto može desiti da od šume ne vidimo stablo. Tako ja kao da nisam bila na op.nosa,..samo sam gledala i tretirala podočnjake, nos mi je promaknuo..kao da mi je netko izbrisao pamćenje. Sama sebi se sada čudim...di je nestala slika nosića,..skužila sam ga valjda kad je počeo rasti.,..eto opet problema pa detektiram.

zato imajte na umu stablo, a ne šumu. Moja greška u tom pogledu. iako ne pamtim ni da mi je neka velika promjena bila - kažem, opet bih i to primijetila! eto, kocka je bačena, sad čekam!
LinaFarfallina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 09:37   #48
Venus veritas bas si dobro razlozila..i ja sama nemam bas nesto ruzan nos, al tezim ka savrsenstvu i muti me mala grbica na nosu pa sam se vec narucila na operaciju..tvoje reci su mi dale za misliti, malo me sad strah, sta ako bude nos jos ruzniji posle operacije, bas je riskantna ova operacija, na kraju uvek su pitanja dal ce uspeti i kad uspe, dal ce nakon godinu dana se promeniti i slična pitanja..imal ko izkustva koji je samo malo grbicu poravnao?
Angevil9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 16:36   #49
Quote:
Angevil9 kaže: Pogledaj post
Venus veritas bas si dobro razlozila..i ja sama nemam bas nesto ruzan nos, al tezim ka savrsenstvu i muti me mala grbica na nosu pa sam se vec narucila na operaciju..tvoje reci su mi dale za misliti, malo me sad strah, sta ako bude nos jos ruzniji posle operacije, bas je riskantna ova operacija, na kraju uvek su pitanja dal ce uspeti i kad uspe, dal ce nakon godinu dana se promeniti i slična pitanja..imal ko izkustva koji je samo malo grbicu poravnao?
Najmanje zadovoljni su upravo pacijenti koji teze savrsenstvu,a dosta njih koji su imali sitan problem kao ti su na forumu uglavnom pisali da su unisteni,tako da nema potrebe da rizikujes kad je problem neznatan,procitala sam da postoje neke inekcije,koje kad se ubrizgaju ispeglaju tu grbicu a i jeftinije su.U svakom slucaju op.ti ne bih preporucila,a na tebi je da odlucis
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 19:47   #50
Quote:
Mateićka1988 kaže: Pogledaj post
pozz cure i decki,
molim vas za savjet u vezi operacije nosa. Imam mali grbicu na sredini nosa, ostalo sve u vezi moga nosa mi se svidja, cak je i uzak i sve, mozda malo vrh zaobliti iz profila. Ima li tko iskustva s Mutinićem, kakav je on ?
Imam ja iskustva s Munitićem. Ovisi što ti radi. Ako je samo grbica u pitanju, nemaš problema s disanjem, nije sekundarna rinoplastika, može proći dobro. Što se tiće vrška nosa, to vjerojatno nećeš dobiti kod njega (promjena samog vrška) jer on ne radi otvorene, nego samo isključivo zatvorene rinoplastike. Za više informacija, može PP. Sretno!
Moccame is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 14:32   #51
Pozdrav,

htjela bih samo svoje užasno iskustvo s poliklinikom Tončić prepričati. Operaciju nosića sam napravila prije nekoliko godina, nosić mi je bio malo veći (hm) i išao u stranu. Ne previše al dovoljno da ja to primjetim. Bila sam na jednom pregledu kod mlađeg doktora, koji uopće ne obavlja operacije, a na sam dan operacije sam imala 5-minutni razgovor sa starijim doktorom koji me kao samo usput pitao što želim napravit... I naravno, ja u šoku, ono, operirat će me doktor koji uopće nema pojma kakav je moj nos, bez pregleda nit ičega. Zbog straha, a i naravno već uplaćenih para, bila sam gdje sam i napravila sam to.. Dobro, danas s malo više godina i životnog iskustva, stjerala bi ih tamo negdje i tražila odmah povrat novaca. Nakon operacije nos mi je bio živa katastrofa. Nakon što sam doktoru napomenula da moj nos nije ništa bolji nego prije, naprotiv, on je samo hladno rekao da je sve još svježe i natečeno i da će to biti bolje. Nekoliko godina poslije moj nos je živa katastrofa i ja sam u totalnoj depresiji. Ne volim se slikati jer na slikama izgleda još gore i već dugo razmišljam o drugoj operaciji, ovaj put u inozemstvu. Ah da, glede cijena, nije li čudno da kod tončića svaka operacija nosa, koliko god složena ili jednostavna bila, košta ravnih 10000 kuna???
Lijepa poliklinika i umazani doktori ne govore ništa o kvaliteti usluge. Između ostalog, nije li malo čudno kad u googla upišete tončić dobijete cijelu stranu samo njihovih plaćenih oglasa???
Buttler is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 15:10   #52
Quote:
Buttler kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

htjela bih samo svoje užasno iskustvo s poliklinikom Tončić prepričati. Operaciju nosića sam napravila prije nekoliko godina, nosić mi je bio malo veći (hm) i išao u stranu. Ne previše al dovoljno da ja to primjetim. Bila sam na jednom pregledu kod mlađeg doktora, koji uopće ne obavlja operacije, a na sam dan operacije sam imala 5-minutni razgovor sa starijim doktorom koji me kao samo usput pitao što želim napravit... I naravno, ja u šoku, ono, operirat će me doktor koji uopće nema pojma kakav je moj nos, bez pregleda nit ičega. Zbog straha, a i naravno već uplaćenih para, bila sam gdje sam i napravila sam to.. Dobro, danas s malo više godina i životnog iskustva, stjerala bi ih tamo negdje i tražila odmah povrat novaca. Nakon operacije nos mi je bio živa katastrofa. Nakon što sam doktoru napomenula da moj nos nije ništa bolji nego prije, naprotiv, on je samo hladno rekao da je sve još svježe i natečeno i da će to biti bolje. Nekoliko godina poslije moj nos je živa katastrofa i ja sam u totalnoj depresiji. Ne volim se slikati jer na slikama izgleda još gore i već dugo razmišljam o drugoj operaciji, ovaj put u inozemstvu. Ah da, glede cijena, nije li čudno da kod tončića svaka operacija nosa, koliko god složena ili jednostavna bila, košta ravnih 10000 kuna???
Lijepa poliklinika i umazani doktori ne govore ništa o kvaliteti usluge. Između ostalog, nije li malo čudno kad u googla upišete tončić dobijete cijelu stranu samo njihovih plaćenih oglasa???
Stvarno bezobrazluk,nijesi to trebala da dozvolis,ipak je to tvoja glava i tvoje pare,a oni se tako bezobrazno ponijeli.Vjerovatno bi svi na tvom mjestu tako reagovali,ne bi se snasli u trenutku.A sta ti je tako unistio?Ima li neka slicica?Razmisljas li o ponovnoj operaciji?
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 15:25   #53
bas mi zao, da se ti je to desilo..ja idem drugi mjesec na operaciju kod Tončiča i sad me tvoj post bas prepao..hmm..toliko razlicitih misljenja, da sam vec malo zbunjena
Angevil9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 22:37   #54
Cure drage, da vam kažem nešto...koliko god otorinaca i plastičnih kirurga glave i vrata ima u Hrvatskoj (a nema ih baš tako strašno puno), ne može vam garantirati baš ništa o tome kako će nos izgledati ili funkcionirati poslije operacije. Od stvaranja ožiljkastog tkiva, zadebljanja sluznice nosa, lošeg zarastanja...nosu treba 6 mjeseci da se vidi kakav je nos zapravo ispao. Ako ste skloni stvaranju ožiljkastog tkiva, možeš se slikat. Nema doktora koji to može ispraviti dobrom operacijom.
Vidjela sam toliko noseva u tijeku operacije koji su napravljeni tehnički savršeno, ali stvarno bez mane. I to ne samo ispod ruku jednog kirurga, nego njih dosta. Vjerujte mi, ti savršeno napravljeni nosevi se ponekad vraćaju nakon tjedana i mjeseci i nisu zadovoljni. Naprosto, lutrija je to poprilična. I za pacijenta i za doktora. I to vam ne govorim da vas odvratim od operacije. Ako vas nos frustrira, ili ako su problemi s disanjem, treba potražiti rješenje, ako treba i operaciju.
ALI, nije baš sve to u moći kirurga...to što je nekom nos zarasao loše i ispao katastrofa (po vlastitim mjerilima, naravno), ne znači da kirurg nije napravio sve u njegovoj moći da taj nos ispadne najbolje moguće. I to je ta stvar totalno zeznuta sa operacijama nosa...Budite toga svjesni, koga god odabrali za svojeg kirurga..
Moccame is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 00:14   #55
Jedina stvar u cijeloj toj prici koja mene brine je opca anestezija, malo ohrabrenja?
pcelica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 01:46   #56
Quote:
pcelica20 kaže: Pogledaj post
Jedina stvar u cijeloj toj prici koja mene brine je opca anestezija, malo ohrabrenja?
I hirurzi i anesteziolozi su do sad imali hiljade operacija,tako da mislim da ne treba da brines...A nije te strah od tampona u nosu par dana?Kod koga operises?
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 09:06   #57
Quote:
kucika kaže: Pogledaj post
I hirurzi i anesteziolozi su do sad imali hiljade operacija,tako da mislim da ne treba da brines...A nije te strah od tampona u nosu par dana?Kod koga operises?
Nije me strah ni tih tampona ni boli, bas nicega samo toga da anestezija prode dobro. Odlucila sam se za Glumicica, a na konzultacije cu kroz iducih mjesec dana i nadam se terminu u 11mjesec zbog fakultetskih obveza.
pcelica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 12:00   #58
Quote:
Moccame kaže: Pogledaj post
Cure drage, da vam kažem nešto...koliko god otorinaca i plastičnih kirurga glave i vrata ima u Hrvatskoj (a nema ih baš tako strašno puno), ne može vam garantirati baš ništa o tome kako će nos izgledati ili funkcionirati poslije operacije. Od stvaranja ožiljkastog tkiva, zadebljanja sluznice nosa, lošeg zarastanja...nosu treba 6 mjeseci da se vidi kakav je nos zapravo ispao. Ako ste skloni stvaranju ožiljkastog tkiva, možeš se slikat. Nema doktora koji to može ispraviti dobrom operacijom.

Vidjela sam toliko noseva u tijeku operacije koji su napravljeni tehnički savršeno, ali stvarno bez mane. I to ne samo ispod ruku jednog kirurga, nego njih dosta. Vjerujte mi, ti savršeno napravljeni nosevi se ponekad vraćaju nakon tjedana i mjeseci i nisu zadovoljni. Naprosto, lutrija je to poprilična. I za pacijenta i za doktora. I to vam ne govorim da vas odvratim od operacije. Ako vas nos frustrira, ili ako su problemi s disanjem, treba potražiti rješenje, ako treba i operaciju.

ALI, nije baš sve to u moći kirurga...to što je nekom nos zarasao loše i ispao katastrofa (po vlastitim mjerilima, naravno), ne znači da kirurg nije napravio sve u njegovoj moći da taj nos ispadne najbolje moguće. I to je ta stvar totalno zeznuta sa operacijama nosa...Budite toga svjesni, koga god odabrali za svojeg kirurga..

Ovo je jedan od najboljih, ako ne i - najbolji post na ovu ali i općenito temu estetske kirurgije.
Postoji razlog zašto nož nije zamijenio šminku.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 11:24   #59
Quote:
Moccame kaže: Pogledaj post
Cure drage, da vam kažem nešto...koliko god otorinaca i plastičnih kirurga glave i vrata ima u Hrvatskoj (a nema ih baš tako strašno puno), ne može vam garantirati baš ništa o tome kako će nos izgledati ili funkcionirati poslije operacije. Od stvaranja ožiljkastog tkiva, zadebljanja sluznice nosa, lošeg zarastanja...nosu treba 6 mjeseci da se vidi kakav je nos zapravo ispao. Ako ste skloni stvaranju ožiljkastog tkiva, možeš se slikat. Nema doktora koji to može ispraviti dobrom operacijom.
Vidjela sam toliko noseva u tijeku operacije koji su napravljeni tehnički savršeno, ali stvarno bez mane. I to ne samo ispod ruku jednog kirurga, nego njih dosta. Vjerujte mi, ti savršeno napravljeni nosevi se ponekad vraćaju nakon tjedana i mjeseci i nisu zadovoljni. Naprosto, lutrija je to poprilična. I za pacijenta i za doktora. I to vam ne govorim da vas odvratim od operacije. Ako vas nos frustrira, ili ako su problemi s disanjem, treba potražiti rješenje, ako treba i operaciju.
ALI, nije baš sve to u moći kirurga...to što je nekom nos zarasao loše i ispao katastrofa (po vlastitim mjerilima, naravno), ne znači da kirurg nije napravio sve u njegovoj moći da taj nos ispadne najbolje moguće. I to je ta stvar totalno zeznuta sa operacijama nosa...Budite toga svjesni, koga god odabrali za svojeg kirurga..
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ovo je jedan od najboljih, ako ne i - najbolji post na ovu ali i općenito temu estetske kirurgije.
Postoji razlog zašto nož nije zamijenio šminku.

upravo to.

Ono najsmijesnije je to wsto svi nakon operacije ocekuju nesto savrseno, neki idealizam, ono hallo ljudi, nitko on nas ne zna kako ce nas organizam reagirat a to ne moze znat niti doktor. A isto tak pola operiranih ljudi niakd nece priznat da se nisu pridrzavali uputa dobivenih od doktora koje također utjecu na tijek oporavka i na konacne rezultate.

Ljudi nemojte bit perfekcionisti jer perfekcija u ljudskom tijelu (i opcenito u organizmu) ne postoji i opcenito su mi smijesni oni koji operiraju nos samo zatos to je unutarnja pregrada nije na sredini nosa a funkiconalno ne smeta i to rade samo zato sto to oni sami vide a recimo ti isti ljudi ne vide da im je unutarnji dio jednog uha drugacije građen te im to ne smeta a to isto vidi netko tko stoji pored tebe .

Podrzavam estetiku onda kada je to stvarno potrebno ali neke male zahvate da bi se dobilo na totalalnoj perfekciji ne podrzavam
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 11:54   #60
Sve je to ok, nitko ne zna kako će tijelo reagirati bla bla bla bla....

ali poštovani moji,
kada čovjek odluči testirati svoj organizam sa nekim proizvodom pa se ne zna kako će tijelo reagirati, za to potpisuje potrebnu dokumentaciju sa svim mogućim klauzalama.

Konkretno govoreći za operaciju nosa, kirurg odgovara na pitanja pacijentu prije operacije, ali pri tom pacijent potpisuje jedino onu standardnu dokumentaciju predviđenu zakonom.
Međutim, ta dokumentacija ne govori o ishodu. Naravno da se pacijent odluči na operaciju po obavljenim konzultacijama, ali bi onda takve konzultacije trebale biti određena garancija kirurga pacijentu.
A ne da kirurg tješi pacijenta kako svi ti strahovi su neutemeljeni, sve će biti ok,..a koliko njih tako govori očito toliko koliko poslije nezadovoljnih pacijenata ima.

Poanta je u plaćanju usluga i preuzimanja odgovornosti. A ne da sve bude na pacijentu kao pokusnom kuniću, a doktor je nedodirljiv jer svi su naši organizmi nepredvidljiva bića.
Sve je to ok, ali do granice koja bi trebala svakako ići u prilog zaštite prava pacijenata!

Npr:
hoću mali nos i kirurg mi kaže cijenu operacije.
Ne kaže mi on: čujte, cijena je ta i ta, ali nos je tkivo koje raste nepredvidljivo pa se ne zna hoće li vam zaista viti nos mali nakon operacije.

Stvar je u pristupu kirurga, a ne u nerealnon očekivanju pacijenta u tom slučaju. A takvih slučajeva je puno. A naravno da nije ni pacijent uvijek u pravu. Zato treba napraviti tu jasnu distinkciju odgovornosti onog tko preuzme posao.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 04.07.2015. at 13:22. Reason: spajanje postova
LinaFarfallina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.