Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2016., 13:56   #61
da li kada se radi o kupcu (dužniku) iz treće zemlje koji je porezni obveznik u svojoj zemlji, onaj ključić u partneru iza pdv id/oib broja okrenuti na ostalo? jer ne vidim da mi nudi kao što su oni naveli u pravilniku "porezni broj", nudi OIB, PDV ID i ostalo....
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 14:58   #62
Molim Vas pomoć.
Je li na ispisu OPZ-STAT-a treba biti prikazan redni broj ili fiskalni broj računa?
Hvala.
Danerlu123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 19:13   #63
Quote:
lea30 kaže: Pogledaj post
meni sve račune stavlja u red prema Zakonu o pdv bez obzira da li imam OIB ili ostalo, a vidim da treba odvajati pravne osobe od građana...ja upisujem ručno račune u OPZ-STAT-1..??
Ako imaš sve elemente računa, ne treba ništa odvajati. Svi ostaju "gore" u PDV računima.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 20:13   #64
Quote:
Danerlu123 kaže: Pogledaj post
Molim Vas pomoć.
Je li na ispisu OPZ-STAT-a treba biti prikazan redni broj ili fiskalni broj računa?
Hvala.
Polje redni broj je zasebna kolona. U polju za broj racuna mora biti fiskalni broj racuna ili broj racuna koji je bio prije 01.01.2013.
Pazi, trenutno je OPZStat obrazac na ePoreznoj u banani i kad ucitas xml umjesto fiskalnih brojeva racuna prikazat ce ti nule, ali nece prijaviti nikakvu gresku jer je ucitani xml ispravan.
Bit ce problem onima koji moraju rucno nesto unijeti jer opzstat ne dozvoljava unos nicega osim brojeva u ovo polje i to max 6 brojeva.
Radi se o bugu na njihovoj strani, mailovi poslani u P.U, odgovora nema.......
zac1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 10:00   #65
Napokon sam jutros uspio dobiti neku pristojnu gospođu u P.U na tlf i poslao joj sve materijale s navedenim problemom na mail. Obećala mi je da će se pozabavit time....stay tuned.
zac1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 10:37   #66
Riješili su bug. Sada će vam uredno prolaziti ispravni opzstat xml.
zac1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 14:11   #67
pokušavam poslati OPZ-STAT-1, ali mi javlja grešku za jedan račun:

kaže da DATUM IZDANOG RAČUNA ne smije biti stariji od 6 godina od podatka "Na dan"
računa je od 30.9.2009. i po tome je stariji od 6 godina na dan 31.12.2015., ali bi se trebalo gledati DOSPIJEĆE računa koje je od 2010.g.??? i sad mi taj račun ne prihvaća! šta da ga onda ne prikažem jer je po datumu stariji od 6 godina od izdavanja???

hvala
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 13:40   #68
Imam u dužnicima obrt koji je zatvoren prošle godine.
U provjeri na poreznoj mi javlja da je OIB neispravan, a ispravan je samo obrt ne postoji više u obrtnom registru.
Što mi je tu činiti?
duksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 10:56   #69
Možda čudno pitanje za RH prilike
No što ako nema nikakvih nenaplaćenih računa ?

Koliko sam shvatio ovo ide za sve račune sa valutom do 31.12.2015, a koji nisu plaćeni do 31.01.2015
I što sad ako takvih uopće nemam, slati taj obrazac kompletno prazan ili kaj
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 11:58   #70
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Možda čudno pitanje za RH prilike
No što ako nema nikakvih nenaplaćenih računa ?

Koliko sam shvatio ovo ide za sve račune sa valutom do 31.12.2015, a koji nisu plaćeni do 31.01.2015
I što sad ako takvih uopće nemam, slati taj obrazac kompletno prazan ili kaj
onda se ne predaje sukladno odredbama Pravilnika o obvezujućim mišljenjima, ispravku prijave, statističkim izvješćima i poreznoj nagodbi;

čl.22.
(4) Obrazac OPZ-STAT-1 ne predaje se Poreznoj upravi ukoliko porezni obveznik nema dospjelih, a nenaplaćenih potraživanja iz članka 20. ovog Pravilnika.
confused77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 23:01   #71
Ima li netko situaciju izlaska i ulaska u PDV, gdje je pitanje obveze predaje ovog obrasca. Imam 2 slucaja:
- tvrtka usla u pdv sa 01.01.2016. - treba li predati ovaj prvi obrazac?
- tvrtka izasla iz pdv-a sa 01.01.2016. - isto pitanje.
Po nekoj logici, ona koja je usla mora predati, jer mi nema logike da prvi ne preda, a ostale mora predavati. Isto tako, glupo mi je da ova druga preda prvi obrazac, i poslije nista. Teta na poreznoj ne zna nista po tom pitanju.
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 23:23   #72
1. Ne
2. Da

Gleda se status obveznika PDV-a na dan 31.12.
Pitala sam savjetnike jer ne uspjevam sve poloviti
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 09:29   #73
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
1. Ne
2. Da

Gleda se status obveznika PDV-a na dan 31.12.
Pitala sam savjetnike jer ne uspjevam sve poloviti
carica!!! zahvaljujem
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 09:34   #74
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
1. Ne
2. Da

Gleda se status obveznika PDV-a na dan 31.12.
Pitala sam savjetnike jer ne uspjevam sve poloviti
mi pak zvali poreznu i referenta za klijenta koji je izašao iz sustava PDV i rekli nam da ne treba za njega poslati???!!!
Vekenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 10:00   #75
Quote:
Vekenga kaže: Pogledaj post
mi pak zvali poreznu i referenta za klijenta koji je izašao iz sustava PDV i rekli nam da ne treba za njega poslati???!!!
Ja sam zvala RiPup i oni su rekli da ne treba, a RRIF je rekao da se mora jer se gleda status 31.12. i ja ću po tom obrascu raditi.

Kod nas porezni referenti nisu ni znali za taj obrazac. Dva sam zvala i znaju da je nešto, ali pojma nisu imali o čemu je točno riječ
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 10:06   #76
Blago nama s takvim poreznicima (a i poduzetnicima). Svaki dan sam uvjerenija da promjenim posao i da bježim od računovodstva
Vekenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 12:49   #77
u synesisu radima - firma posluje tek 2 godine, te nema starih dugovanja i sve je čisto, očitala sam početno stanje, nadopunila preko ažuriranja IRA P.S. i više mi ništa ne učitava te kao nepotpuno.
E sad kad sam krenula obraditi dokument OPZ-STAT-1 ne povlači mi niti jedan jedini račun, NITI JEDAN – a imam u dospijeću cca milijun kuna .

Pogledala sam i pročitala sve upute, ali nije mi pomoglo ne povlači mi nikakako....

jel imam ko kakvu ideju šta bi moglo biti gdje griješim?!?!
verek19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 12:55   #78
Pozdrav, imam pitanje. Predaju li taj obrazac i obrtnici koji plaćaju pdv po naplaćenim naknadama?
tockica na i is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 13:08   #79
Quote:
tockica na i kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje. Predaju li taj obrazac i obrtnici koji plaćaju pdv po naplaćenim naknadama?
Da
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 13:51   #80
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Kod nas porezni referenti nisu ni znali za taj obrazac. Dva sam zvala i znaju da je nešto, ali pojma nisu imali o čemu je točno riječ
ni moji...pitala teta kao: A da to je ovaj neki novi statistički obrazac jel da?
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.