Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2017., 01:22   #41
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
A zašto bi bilo išta u medijima. 100€ je išlo od 720 kuna do 760 kuna. Ništa nije "palo". Tečaj je stabilan i nalazi se u okvirima zadane monetarne politike. Pogrešne doduše ali to je neka druga tema
Možda zato šta je prije xx dana bilo na tim istim medijima kako je država kupila preko 400 milijuna eura da obrani kunu koja je tada bila 7,58, a evo sada nakon xx dana imamo pad eura od preko 10 kn na za 100€. I nema niti jedne jedine vijesti dolje u pomičnim tekstovima (barem) o tome.

Pričamo o trenutku kada nema ekonomskog razloga da dolazi do pada eura u odnosu na kunu jer: dolazi gomila dugova u eurima na naplatu, HNB kupuje eure jer ih nema, skijaši - njih oko kako kažu 300.000 kupuju eure u HR da ih potroše vani, turističke sezone nema kod nas da se traži kuna za euro...itd.

U svakom slučaju nema nikakvog logičkog objašnjena za ovo osim ovoga:

Quote:
freepepy kaže: Pogledaj post
Nekak me pere da je trenutno stanje samo pritisak ne štednju u €, da ih se građani rješe a potrebiti dođu u posjed istih. Eto, ako ima netko koju pametnu, nek odvali.
Toliko o tome da nam monetarna politika nije podvornička, da odnos kn-€ nije apsolutno dogovoren i da pored toga nema apsolutne kontrole medija zarad viših ciljeva.

TangoMontana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 22:07   #42
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Japan pojedinačno drži najviše američkih obveznica.
http://money.cnn.com/2016/05/10/news...ebt-ownership/
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 16:26   #43
Hoće li taj dolar prestati padati? ne sjećam se kad je bio ovako nisko zadnji put. Ima li šanse opet rasti? ili se vraća na 1 dolar = 5 kn?
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 14:58   #44
Izdvajam i sam stedim u eurima, pa me zanima koliko bi bilo moguce, da ja svoje eure prebacim sada u dolare dok im je ovako niska cijena i da li ce s vremenom doci tecaj dolara ponovo na razinu eura pa da zaradim, moze neko misljenje da li je to isplativo.
ture1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 16:47   #45
Obzirom da je to najtrgovaniji par valuta sigurno nisi jedini na planeti koji pokušava naći odgovor na svoje pitanje.
Analitičari (a i mnogi hedge fondovi) prognoziraju dugoročno rast na € u ondosu na dolar i nadaju se da je onih 7.4kn za dolar bilo dno.
Ipak, koliko su pokazatelji za prvi dio godine lošiji od očekivanog, oni su i dalje dobri. Ekonomija je opet dodala još preko 200k novozaposlenih u šestom mjesecu i rasla 2.6% s 4.3% nezaposlenosti.

Tapatalk
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 18:06   #46
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Obzirom da je to najtrgovaniji par valuta sigurno nisi jedini na planeti koji pokušava naći odgovor na svoje pitanje.
Analitičari (a i mnogi hedge fondovi) prognoziraju dugoročno rast na € u ondosu na dolar i nadaju se da je onih 7.4kn za dolar bilo dno.
Ipak, koliko su pokazatelji za prvi dio godine lošiji od očekivanog, oni su i dalje dobri. Ekonomija je opet dodala još preko 200k novozaposlenih u šestom mjesecu i rasla 2.6% s 4.3% nezaposlenosti.

Tapatalk
A može sada prijevod? Analitičari prognoziraju čiji dugoročni rast - dolara prema euru ili obrnuto? Htio si reći da je 6,4 kn (ne 7,4) za 1 dolar bilo dno? Nije, jer je pao na 6,2. Trenutno ima samo tendenciju padanja.
U zadnje 2 godine se samo tako i ponaša, raste (no ne nikad iznad 7,2 kn za 1 dolar), pa onda pada, pa opet raste. No, u zadnje 2 godine još nije nikad pao ovako nisko (6,2). Možda ovog puta ide i do 5? Ili ipak ne, to bi značilo da je USA bankrotirala.

Na čiju ekonomiju misliš u zadnjem dijelu posla? USA? To nema logike, ekonomija im raste, a dolar cijelu godinu pada prema euru.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 19:46   #47
Quote:
ture1234 kaže: Pogledaj post
Izdvajam i sam stedim u eurima, pa me zanima koliko bi bilo moguce, da ja svoje eure prebacim sada u dolare dok im je ovako niska cijena i da li ce s vremenom doci tecaj dolara ponovo na razinu eura pa da zaradim, moze neko misljenje da li je to isplativo.
Nitko ti ne može sa sigurnošću reći koliko bi ti se takav potez isplatio i bi li se uopće isplatio.

Drugim riječima, uvijek će postojati rizik da si pogriješio.

Istina je da dolar pada u odnosu na euro, negdje od početka godine, a do kada će se taj trend nastaviti i kada će se eventualno preokrenuti, to nitko ne zna.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 23:37   #48
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
A može sada prijevod? Analitičari prognoziraju čiji dugoročni rast - dolara prema euru ili obrnuto? Htio si reći da je 6,4 kn (ne 7,4) za 1 dolar bilo dno? Nije, jer je pao na 6,2. Trenutno ima samo tendenciju padanja.
U zadnje 2 godine se samo tako i ponaša, raste (no ne nikad iznad 7,2 kn za 1 dolar), pa onda pada, pa opet raste. No, u zadnje 2 godine još nije nikad pao ovako nisko (6,2). Možda ovog puta ide i do 5? Ili ipak ne, to bi značilo da je USA bankrotirala.

Na čiju ekonomiju misliš u zadnjem dijelu posla? USA? To nema logike, ekonomija im raste, a dolar cijelu godinu pada prema euru.
Rast eura u odnosu na dolar.
Ne 7.4x kn je bio križani tečaj gledajući cijenu eura u kunama. Kod naših banaka tečaj kod pariteta na fx tržištu ne bi bio isti u kunama.

Vrlo lako moguće da je nedavna najniža razina bila trenutno dno (do prosinca) i da će križani tečaj krenuti 'sideways' tj. gore-dole u nekom određenom kanalu.

US ekonomija dobro stoji ali se smatra da je euro podcijenjen obzirom da se zadnjih mjeseci (i godina) EU zajednica borila s mnogim političkim i ekonomskim problemima, a zakedno s Britanijom to je najveća ekonomska zajednica na svijetu.

To ti je odgovor i na zadnje pitanje. US je rasla, ali ne kako su očekivali analitičari.
Tu je i Trump koji je ispao slabiji od očekivanog jer bi njegove reforme utjecale na inflaciju i samim time na kamate FEDa, što bi dolaru dalo krila možda i do 9 kuna.

Tapatalk
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 21:38   #49
Euro se dobro drži. Izgleda da su se veliki igrači nakrcali i svaki pad u odnosu na dolar pune pozicije.
Po trenutnoj situaciji teško da ćemo gledat one najniže razine čak i ako FED odluči zalijepiti kamatnjak u prosincu.

Možda ne bi bilo loše dio dolara baciti u euro nekretnine?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 15:30   #50
Dolar na nikad nižoj razini. Za 1 dolar 6,1 kn! Što rade ti Amerikanci? Sve se bojim kako je kuna tako jaka valuta.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 15:32   #51
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
Dolar na nikad nižoj razini. Za 1 dolar 6,1 kn!
Bio je on i na oko 5.4-5.5 kuna...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 18:55   #52
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Bio je on i na oko 5.4-5.5 kuna...
bio je i 5. Mislio sam na novije razdoblje.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 19:00   #53
Bio je 5.4 2014. prije ljeta, kad je počeo onaj suludi rast. Ako to nije novije razdoblje...
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 19:11   #54
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
bio je i 5. Mislio sam na novije razdoblje.
Na primjer...
1. svibnja 2014:
5.4836

http://www.exchange-rates.org/Rate/USD/HRK/5-1-2014

A evo vidim i rocker je već spomenuo...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 19:41   #55
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Na primjer...
1. svibnja 2014:
5.4836
1. travnja 2008 (nije šala) 4,6 kuna
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 00:27   #56
baš sam htio napisati da je tamo 2008-2009 bio 4.5 - 4.6
zlatna vremena, ponovila se
samo da mi kanađanin ne ode dolje, jer mi je lova sad skoro sva u njemu (malo sebičnosti )
kao što je intermezzo guštao s jakim dolarom
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 01:04   #57
Pada dolar jer sam ja ove godine otiso u ameriku radit preko ljeta, jebemti srecu svoju. Kad sam placo program bio je smrad na 6.6 a sad kad cu trebat zaradu u kune prebacit pao je na usranih 6. Sto mislite oce to nastavit padat te bi u tom slucaju trebo odma razmisljat o prevacivanju love u drugu valutu ili bi cak moglo nazad rast posto sam cito nesto o nekoj poreznoj reformi koja ako prode mogla bi dovest do rasta.
Sto mi je ciniti?
Vracam se 7.10. I htio bi popusit sto je manje love moguce.
maraac123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 03:04   #58
Quote:
Frasier kaže: Pogledaj post
1. travnja 2008 (nije šala) 4,6 kuna
Sjećam se toga. A i sjećam se kad je bio preko 9 kuna!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 16:26   #59
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Sjećam se toga. A i sjećam se kad je bio preko 9 kuna!
hm, ja ga se sjećam 8,xx, ali ne i preko devet. kad je to bilo?

nego, forumaši,, forexaši, predviđanja? ja nekako mislim da neće ispod 6, ali to je samo moje nadanje...
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:29   #60
Doći će na ispod 5, a bio je kratko i preko 9 kuna, negdje tamo oko 2000. ili godinu prije.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.