Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 16:09   #1
Otvaranje nocnog kluba i birca u gradu

Dobar dan! Kao sto naziv teme kaze zanimaju me informacije vezane uz otvaranje nocnog kluba i birca...

Naime uzimaci u obzir da vec posjeduje se prostor od 100m2 zanima me kolika bi bila potrebna ulaganja uređenje prostora da to lici na nocni klub!

Naprimjer koliko bi otprilike cijene bile po danasnjem trzistu za osvjetljenje tog prostora,za ozvucenje prostora,ventilacija,klimatizacija,stolovi,stolice ,aparat za kavu,uređenje sanka,i ono NAJVAZNIJE KOLIKO BI KOSTALE SVE POTREBNE DOZVOLE I DOKUMENTACIJE i ostale stvari koje ja mozda trenutno neznam..

Znam da cijene mogu biti u velikom rasponu zavisno od kvalitete... Ali nadam se da ce netko moc rec barem otprilike neke osrednje cijene koje bi bile potrebne...

moj buđet bi bio otprilike oko 300 000kn pa me zanima dali je to moguce s tim buđetom

Molim bez nagađanja jer tako i ja znam trebo bi neke savjete od ljudi koji su se sureli s takvom situacijom ili znaju nekog ko je bio u takvoj situaciji ...

Hvala vam unaprijed na savjetima i odgovorima! LP
Valentino3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 16:34   #2
Barem si mogao napisati grad, ono, nije isto jesi u Lipiku, Zagrebu, Slatini ili Dubrovniku.

Ovako, od oka, kafić bez problema, noćni klub nemam pojma šta uopće ide za to.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 17:12   #3
Quote:
Valentino3 kaže: Pogledaj post
Naprimjer koliko bi otprilike cijene bile po danasnjem trzistu za osvjetljenje tog prostora,za ozvucenje prostora,ventilacija,klimatizacija,stolovi,stolice ,aparat za kavu,uređenje sanka,i ono NAJVAZNIJE KOLIKO BI KOSTALE SVE POTREBNE DOZVOLE I DOKUMENTACIJE i ostale stvari koje ja mozda trenutno neznam..

Znam da cijene mogu biti u velikom rasponu zavisno od kvalitete... Ali nadam se da ce netko moc rec barem otprilike neke osrednje cijene koje bi bile potrebne...
To ti nitko ne može reći. Jer sve ovisi o nizu tehičkih detalja i o tome što ti želiš.

Izguglaj dobavljače svega toga i pošalji im mail te iz zamoli da ti pošalju ponudu za to. Uzmeš za istu stvar više ponuda i odabereš onu koja je tebi najpovoljnija. (cijene ti često zavise i od uvjeta plaćanja, ako platiš unaprijed dobiješ neki rabat i slično).

Pogledaj si malo, možda postoje i određeni sajmovi (npr. na Velesajmu) gdje se okupljaju dobavljači opreme za ugostiteljstvo.
Odeš na sajam, obiđeš štandove i prikupiš ponude. ( i možda dobiješ sajamski popust )

A za cijene dokumentacija i dozvola raspitaj se u nadležnom uredu za gospodarstvo.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 01:27   #4
Ma znam da cijene mogu varirat ogromno sve ovisi sta se zeli naravno...I nekuzim kakve ima veze grad di bi bilo cijena opreme za uređenje birca bi ajmo rec mogle bit iste u cijeloj rh ali evo rjec je o gradu karlovcu ali zanimaju me iskustva osoba koje su bile u slicnoj situaciji... koliko je ta osoba morala izdvojit novaca.Zanimaju me vasa iskustva kada ste otvarali birc te velicine ili nocni klub gdje ste imali problema ...?
Valentino3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 06:16   #5
Imaš li prikladan sanitarni čvor ili ne ?
Ako nemaš pripremi se na udar po džepu .

Ps. Dali si ikad vodio kafić ili što slično ?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:33   #6
Jako je bitno o kojem se mjestu priča, jer, pretpostavljam, ne želiš otvorit birtiju za lokalne pijance, pa ti je onda jako bitno kakva ti je konkurencija.

Kako je kolega rekao, nadam se da imaš rješen sanitarni čvor. Ako nemaš, onda bi mogao biti tu negdje, ali uvijek možeš ići s polovnim stvarima za početak.

Ono u čemu se ne slažem s njim, je to da ti treba iskustvo. Svatko je počeo s prvim lokalom, nitko se nije rodio s iskustvom.

Mogu ti kasnije detaljno napisati što je bilo kod nas sve skupa, ovisi što te točno zanima. Ili hoćeš da napišem, ovako iz glave, sve čega se sjetim?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:38   #7
Nemam vlastitog iskustva, ali koliko sam do sada pričao s ljudima koji se kuže u to, 300 000 kn za uređenje 100 m2, odnosno za start bi trebalo biti sasvim dovoljno.

Ovo što se tiče grada, odnosno lokacije, naravno da je bitno. Ne košta "zaštita" svagdje jednako
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:42   #8
Naravno da se nitko nije rodio s iskustvom.
Razlika je dali si iskustvo sticao tako da najprije radiš za nekog pa kasnije otvoris nešto svoje.
Ili BEZ iskustva u tom biznisu ideš otvorit nešto svoje i ucis se na svojim greškama .
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 13:09   #9
Ono što ja mogu reći, jer sam vidjela dosta poduzetnika koji su propali je: nemoj zagristi više nego što možeš pojesti. Kao što su kolege rekle, može se s tim novcima, ali stavi sve na papir. Napravi si neki mali poslovni plan, prikupi ponude od dobavljača. Izračunaj si početna ulaganja, osmisli cijene pića, pogledaj kolika ti je zarada na njima, koliko mjesecno moras prodati kako bi pokrio troškove, (da li je taj iznos realan?! - Budi pesimističan na početku) koliko radnika moraš zaposlit, režije, najam. Ako je ikako moguće, smanji ta početna ulaganja, kupi polovno, pa si ostavi novca za troškove, jer će biti teško na početku. I zlatno pravilo poslovanja - nemoj biti nikom dužan. Ni državi, ni dobavljačima. Čim propustiš jedan mjesec, dugovi se nagomilaju, i ako nemaš neki drugi izvor prihoda da to pokriješ, toneš sve dublje.

Želim puno sreće i uspjeha u ostvarivanju poslovne ideje.
:Rain! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 15:23   #10
Uhvati nekog prijatelja koji je konobario ili konobari. Svatko mislim da ima jednog takvog. Taj će ti već biti u stanju puno objasniti oko cijene pića, marže, ugovora s diskontima i slično.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 02:48   #11
Vidim ima korisnih savjeta hvala vam na tom!

Ako jos netko ima svoje price naravno da bi volio cut sto detaljnije kakva iskustva imate sto je po vasem misljenu bilo uspjesno a sto neuspjeh...
Prije nego krenem otvarat naravno da cu se jos puno raspitat u lokalnom dijelu ali ja volim cut sto vise misljena pa ako imate neke ideje koje zelite podjelit ovdje javno ili meni osobno u pp. Slobodno pisite sto detaljnije vjerujem da cete jos nekom pomoc da poboljsa posao.Birtija i klubova nikad nece biti viska makar ih ima na svakom cosku ...


Imam jos jedno pitanje kako bi trebo racunat ako zaposlim 2 minimalno djelatnika kakvi su tu obracuni koje bi ja kao vlasnik moro placat za njih (Bruto / osiguranje ili sta sve vec ide...) Petkom i subotom bi naravno moro i angazirat redare i dodatno konobare ...Nemam nikakvih iskustava sa birtijom vec sam razgovaro sa par prijatelja ali nisam imo vremena za detaljni razgovor...Jer po meni naj bitnije je da mjesecna primanja birtije su pozitivni bez obzira koliko se ulozilo u nju.
Valentino3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 18:41   #12
Uh, toliko toga ima, ne znam odakle početi. Nije Hrvatska, ali eto, Srbija nije puno različita, s tim da je grad u kojem sam ja, usporediv s Karlovcem.

Sve ti je to logika i primjećivanje stvari, ako ćemo iskreno.

Uglavnom, mi smo počeli od planiranja. Što, gdje, kako, koliko... ovdje ti je obavezna uporabna dozvola objekta.

Prvo i osnovno - minimalni tehnički uvjeti za ugostiteljstvo.

Raspitaj se tko ti daje dozvolu za obavljanje djelatnosti, ovdje je to inspekcija rada, oni ti daju riješenje koliko mjesta možeš imati.

Od dozvola i papira ti treba - dozvola za prodaju alkohola, sanitarne knjižice za sve radnike (obavezno pazi datume isteka, dan preko i imaš grdne troškove), riješenje o radnom vremenu, kod knjigovođe cijenik i normative.

Potom zoveš vatrogasce, oni ti izrade evakuacijski plan, provjere aparat za gašenje (obavezno, obavezno, obavezno) i još pojasne neke stvari oko svega što je u njihovoj domeni.

Recimo, mi imamo 2 cijenika, jedan sa standardnim cijenama, jedan sa akcijama. Tj. točnije, 2 cijene za sve proizvode u kafiću. To ti je korisno ako ćeš imati neki party s kojim bi htio privuć ekipu. To je tako ovdje jednostavnije, ne znam kako je u Hrvatskoj, moguće da je neka druga shema.

Prvo smo tražili prostor, najbitnija je lokacija, solidan wc i mogućnost bašte. Okvirno 40-60 kvadrata smo gledali, našli jedan, kaže lik 50 kvadrata, na kraju ispada 56, nemam pojma tko to laže ili ne zna prema manje, a ne obrnuto.

Uglavnom, kafić, malo skladište i 2 wc-a (muški i ženski), ukupno 56 kvadrata, sve ostalo je praktički prazan prostor, dole pločice i to je to.

Potpisan ugovor, 5 godina, 3 mjeseca naš otkazni rok, on ne može otkazati, naravno, 3 mjeseca lova unaprijed.

Šank, obična cigla, gore drvena ploča, na zidu svega 4 police, sudoper, mali polovni ledomat i fiskalna blagajna. Sve ostalo smo dobili od trgovačkih putnika preko firmi od kojih koristimo proizvode. Aparat za kavu, firma koja ti nabavlja kavu, točionik za pivo, od firme koja plasira pivo u bačvi, mi smo uzeli 2 komada, čisto da ima izbora.

Na kraju cigla ofarbana bojom u boju koja nas je zanimala. Ima boja baš za ciglu. Inače, ima i cigla u toj boji, ali je obična cigla 11 eura kvadrat, a ta je bila 40 eura kvadrat, dok je boja ukupno 40 eura bila.

U Srbiji je super što imaš 4 ili 5 firmi koje ti imaju dosta širok asortiman proizvoda, tipa voda, negazirani sokovi i pivo u boci. Tu smo prihvatili 3 ponude, od kojih su 2 bili dosta korektni i brzi. Treći nam je donio neki stari frižider, cijeli je izgreban, samo sam mu rekao da ga vrati nazad slobodno. Tek prije 4 dana je donio drugi, a mi radimo od 1.10. Ajde, tu je potpuna ponuda.

Praktički su nas osim ekipe za žesticu, našli preko registra kafića, ove zadnje sam morao sam kontaktirati.

Ovi s gaziranim pićem su zvali već 5 sati nakon registracije.

Čaše, krigle, isto uglavnom od trgovačkih putnika, ostalo kupiš sam. Bolje da imaš viška set, ionako se razbijaju gotovo na dnevnoj bazi, pa će ti kad-tad zatrebati.

Što se tiče pića, imaš razne gratis opcije i tu pokušaj u startu izvući što više ili barem što bolju nabavnu cijenu. Inače ti je 5+1 gratis standardna shema na vodu, sokove, pive, ostalo ovisi o tebi, nešto možeš dobiti i 4+1 odmah u startu. Isto tako, možeš dobiti i nešto gratis gajbi piva.

Svi ti proizvođači još imaju i neke vlastite akcije, pa možeš skupa s njima to pratiti, oni ti dostave promotivni materijal i odrade akciju s hostesom/ama, te nešto oblijepe plakate i te fore. Nismo probali, ali tako kažu, bit će prilike sad za blagdane.

Nakon toga ostatak uređenja, mi smo išli na drvo, nabavljeno po kubiku, radio stolar ostatak, uglavnom nešto malo pilanja, blanjanje, montaža i lakiranje.

Što se tiče stolova i stolica, ili garnitura uz zid, tu smo primjetili da su te garniture uz zid, jako loše rješenje. Pogotovo ako staviš stolove preblizu. Ako ti netko sjedne na jedno mjesto, oko njega ni lijevo, ni desno, nitko neće sjesti, osim ako baš nigdje nema mjesta. U svakom slučaju, prije će otići u drugi kafić, nego se naguravati uz nekog, koji će mu biti bliže, nego sugovornik preko puta stola.

Ako već ideš na garniture, probaj ubaciti jednu za 4 osobe, znači 2 sjedeća mjesta, tu ti cure vole sjesti, muškarci, teško.

Nakon toga ubačena 2 pikada.

Jako je bitno dobro organizirati prostor. Recimo, mi imamo stol koji gleda kroz veliki prozor koji ide od poda do stropa, sa 4 stolice. Također, uz pikado su dva manja stola bez stolica, koji su jako korisni, jer se dogodi pun kafić, a nitko ne igra pikado. Potom uđu 2 tipa i upale pikado, lijepo imaju mjesto za piće, ne moraju čekati da se netko digne od stolova.

Bašta tek na ljeto, nema potrebe prije, taman ide zimski period. Inače se ovdje zahtjev predaje do 1.1. i vrijedi za cijelu godinu, kao standardni najam. Nama je kafić bez bašte za proljeće i ljeto, totalno besmislen. Pa makar i ova 4 stola na koja ćemo imati pravo.

Još bi idealno bilo da se napravi veliki otvor pomičnim kao garažna vrata, recimo, ali o tom potom.

Jedan zid nam je skroz obljepljen drvetom, drugi je nacrtan grafit. Strop, bio potreban rigips/knauf, za osvjetljenje. Na pločice na podu, stavljen brodski pod. Potrebno lakirati barem 3 sloja (mi smo išli na 4), kako bi mogli biti sigurni da se neće nešto uvući unutra, kad se prolije.

Ventilacija nam nije bila potrebna, u Hrvatskoj ti to bez ventilacije možda neće ići nikako. Jebiga, EU, ali ne mora nužno biti ekstremno skupo. Lijepo se da uklopiti u rigips/knauf.

Grijanje je ekstra jako, pa smo morali majstora dovući, da uopće dovede ventile u funkciju. Na pola su i dalje prejaki, pogotovo ako je pun kafić. Za ljeto ide klima u montažu.

Ono što je jako bitno, da imaš ideju kako privući ljude i koje ljude. Naime, mi planiramo izbjegavati imati najjeftinije piće, jer ti onda dolaze svakakvi klošari, pa smo negdje u sredini ponude. Imamo akciju kava + cedevita, po standardnoj cijeni kave + nabavna cijena cedevite.

Od ostalih gratisa, pitaj koliki je gratis najveći i za koliku količinu, što, kako, sve živo ih rešetaj, nećeš drukčije dobiti podatke. Recimo, mi smo dobili 12 boca JW Red Labela gratis godišnje, s tim da moramo kupiti 30 komada. Ako si sposoban prodati 100, ide duplo gratisa.

Pitaj i po gradu koliko te što dođe, recimo, partiji, sat rada preko radnog vremena i slično. Isto tako, probaj preduhitriti inspekciju, mi smo ih odmah zvali, pojavili se odmah 2 dana kasnije obe u isto vrijeme - sanitarna i inspekcija rada (2. put, ali ovaj put nakon otvaranja, drukčije je). Ovako ih možeš malo upoznati (iako nema garancije da ti idući put neće doći netko drugi), počastiš pićem, malo se raspitaš za sve stvari, kao da želiš biti siguran i nemaš problema.

Inače, možeš dobiti čak i stolove i stolice od raznoraznih trgovačkih putnika, pa čak i do toga da dobiješ i cerade za baštu, pa suncobrane, samo moraš biti uporan (čitaj: naporan).

Što se tiče iskustva, kolega je radio u kafiću sezonski, ja imam iza sebe par mjeseci u šanku i rad u veleprodaji baš za kafiće i restorane, pa znamo neke sheme.

Međutim, nitko i ništa ti ne može garantirati 100% sigurnosti protiv krađe od zaposlenika, pa čak ni kamera koju imamo (u planu još 2), ni brojači, ništa. Zato oprez.

Što se tiče zaposlenika, mi smo zaposlili 2 cure (uz negodovanje naših cura, haha), iako može biti zeznuto, lakše je imati muške konobare kad se dogodi neko sranje, ali, evo, zasad sve pet, ni neke žustrije rasprave, pa ćemo vidjeti.

Ostalo, moraš znati koga želiš privući i kada, pa se tome prilagoditi. Nije neka nauka, ali je ipak pomalo psihološka igra.

Jako bitno:

- raspitaj se o reketarenju
- jako je bitno da sam primjećuješ stvari u kafićima po gradu, dobiješ ideje i uočavaš greške, zašto je jedan prazan, jedan pun (može biti i do gazde, ako te ljudi inače ne vole, neće baš ni dolaziti)
- jako dobar knjigovođa, poželjno s njim na kavu/ručak/večeru neslužbeno
- ni u kojem slučaju nemoj alkohol prodavati maloljetnicima, par tisuća pića ti treba da isplatiš moguću kaznu, plus ti prijeti privremeno zatvaranje kafića, a po ponavljanju, možda izgubiš dozvolu. Na to su ovdje jako strogi.

Vjerojatno bi o svemu mogao doktorsku dizertaciju, ovako sam samo okvirno i jako sažeto, vjerujem da sam dio i promašio, sjetio bi se da sam u kafiću, ali ovako od kuće, ne mogu se baš sjetiti ovako na brzinu svih detalja.

Nadam se da nisam nešto ključno ispustio.

Kafić je ozbiljan posao, nije za zajebanciju i da dovlačiš svoju ekipu da pijete đabe, to je put u propast.

Nas to sve skupa nije izašlo ni 6000 eura, tako da mislim da imaš solidan budžet, ali moraš biti svjestan da je 100 kvadrata popriličan prostor i da ti sa 20 ljudi taj prostor izgleda kao da je prazan, a ljudi uglavnom ne vole ići u prazne kafiće.

Eto, nadam se da sam barem malo pomogao. Znam da je dugo, jebiga.

Sretno.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 09:10   #13
Ne planiram da otvorim kafic, mada bih volela nesto slicno da imam...

Bas si se potrudio da mu pomognes ( je li tvoj kafic u Vojvodini, tako mi deluje..:-)? )
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 13:27   #14
Hehe, ma zanimljivo je slušati ljude koji kažu - ubaciš stolice, šank, piće i radiš. Je, da, sve je tako, i naravno, sve samo od sebe radi.

Rodni grad Slobodana Miloševića.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 23:55   #15
rocker1987 hvalati iam puno korisnih savjeta nego daj mi samo reci kao ide placanje radnika koliko ti realno potrosis na 1 radnika mjesecno s tim nije mi u cilju da cujem dali placas malo ili puno radnika nego koliko jos uz placu moras izdvojit mjesecno za njegovo osiguranje ili mirovinsko kao to obicno pise na platnoj listi milijon stvari koje se kao drzavi placaju jel to u principu 50% placa i 50% drzavi jos...?

I da ja isto imam u planu kad otvorim birc sam napravit sank i ove poslove za koje neki uzimaju majstore bavio sam se svime i svacim oko uređivanje oko kuce doduse nije to bilo zaposlenje ali bio mi gust radit sam oko svoje kuce...

Nisam lovator nesto para imam usteđeno nesto bi digo na kredu pa bi bilo 300 000 ali mislim da te novce bi se dalo isplatit nakon 2 godine ... Ideje imam velike za birc i to razno razne za sve... puno toga pokupio iz drugih birceva a fala bogu proso sam ih sve moguce u 2 zupanije pa i vise haha

Planovi su mi veliki ali bas zato mi uljeva malo strah da nezajebem nes jer se onda bi trebo godinama izvlacit vjerojatno bilo bi mozda dobro kad bi naletio na nekog s istim ciljevima pa bi bilo lakse financiski ali opet dali bi dijeli isto misljenje kada i poso uspio to je sve na vagi..

Uglavnom hvala ti !
Valentino3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 10:35   #16
Minimalni ukupni trošak (bruto placa) jednog radnika je 3.656,64. Radnik dobije placu (neto) od 2.496,00 kn. Državi daješ 1.160,64 kn na doprinose.
https://www.moj-posao.net/Kalkulator-Placa/
Ovdje na stranici imas kalkulator placa, pa mozes upisati koliko zelis radnik da dobije, npr. 3.000,00 kn, i Neto->Bruto, pa ti izračuna koliki je ukupni trošak za jednog radnika.
:Rain! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 10:47   #17
Za tih 300 000 kn kojih imaš na raspolaganju, bolje izdvoji jedan dio za rockera1987 da ti posloži posao, nego što ćeš ulupati u inventar
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:25   #18
Quote:
Valentino3 kaže: Pogledaj post
rocker1987 hvalati iam puno korisnih savjeta nego daj mi samo reci kao ide placanje radnika koliko ti realno potrosis na 1 radnika mjesecno s tim nije mi u cilju da cujem dali placas malo ili puno radnika nego koliko jos uz placu moras izdvojit mjesecno za njegovo osiguranje ili mirovinsko kao to obicno pise na platnoj listi milijon stvari koje se kao drzavi placaju jel to u principu 50% placa i 50% drzavi jos...?
Rain ti je postavila link, tamo imaš sve podatke. Moji troškovi plaća ti neće puno pomoći jer su neke stvari ovdje drukčije postavljene.

Quote:
I da ja isto imam u planu kad otvorim birc sam napravit sank i ove poslove za koje neki uzimaju majstore bavio sam se svime i svacim oko uređivanje oko kuce doduse nije to bilo zaposlenje ali bio mi gust radit sam oko svoje kuce...

Nisam lovator nesto para imam usteđeno nesto bi digo na kredu pa bi bilo 300 000 ali mislim da te novce bi se dalo isplatit nakon 2 godine ... Ideje imam velike za birc i to razno razne za sve... puno toga pokupio iz drugih birceva a fala bogu proso sam ih sve moguce u 2 zupanije pa i vise haha

Planovi su mi veliki ali bas zato mi uljeva malo strah da nezajebem nes jer se onda bi trebo godinama izvlacit vjerojatno bilo bi mozda dobro kad bi naletio na nekog s istim ciljevima pa bi bilo lakse financiski ali opet dali bi dijeli isto misljenje kada i poso uspio to je sve na vagi..

Uglavnom hvala ti !
Realno ti 300k kn i nije neko ulaganje ako govorimo o novcu, ali bi ipak na tvom mjestu zacrtao neki cilj zarade koji bi planirao ostvariti.

Svi se boje propasti, ali ako te strah prevlada, nije investiranje za tebe.

Što se tiče uređenja, imaš tu jako dobrih ideja:

https://www.pinterest.com/

Samo upišeš uređenje čega te zanima i to je to.

Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Za tih 300 000 kn kojih imaš na raspolaganju, bolje izdvoji jedan dio za rockera1987 da ti posloži posao, nego što ćeš ulupati u inventar
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.