Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 19:36   #201
Gdje si vidjela da je 28.11. stiglo u Hrvatsku? Na dhl trackingu?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:43   #202
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Gdje si vidjela da je 28.11. stiglo u Hrvatsku? Na dhl trackingu?
Da.

Ovako, kad uđem u svoj gmail account i otvorim mail od iherba pod nazivom „Order 402851035-0 Shipped“ onda u tom mailu imam gubm „track this package“. Kad kliknem na taj gumb otvara mi se neka iherb stranica za praćenje mog paketa. Tu međuostalim imam link na Tracking Number (piše global mail by dhl). Kad klikenem na taj tracking number link (piše koji je tracking number na linku) otvara mi se dhl stranica u kojoj je zadnja stavka:
Arrival in Destination Country
Tue, November 28, 2017 at 1:38 PM
ZAGREB, HR
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:51   #203
Kako izgleda taj tracking broj (koliko je dugačak, jesu samo brojevi ili i slova,...)?
Iz koje je zemlje to poslano?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:14   #204
iHerb pošiljke nemaju tracking broj

Pošalji mail iherbu da se pošiljka izgubila, ako si platila paypalom pokreni dispute
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:19   #205
To je isti slučaj kao moj od prije nekoliko dana
TN je u obliku GM275322484020XXXXXX. Šalje se iz USA.
To je jedini TN koji se od njih dobije. Kontaktiral sam ih ja da mi daju neki drugi i oni kažu da raspolažu jedino tim TN. Od iHerba neće dobiti apsolutno nikakav drugi broj. Iako pametnjakovići iz pošte ko papige ponavljaju: "obratite se selleru i tražite ga ispravan TN".
Ovaj je kao "neispravan" iako i taj neisparavan pokazuje vrlo dobro di se paket nalazi i jako dobro se vidi da je ušao u HP tad i tad.
U mom linkanom postu se vidi kaj su mi iz DHLa rekli. Nisu glupi da idu takve stvari govoriti i objavljivati na svom sajtu, ako stvarno nije tak.

Njen paket je već 15 dana "negdje u pošti" i mislim da ga nikad nebu vidla. I da se može plakat za tim paketom, jer HP ima divan odnos prema klijentima i stvarno rade apsolutno sve kaj je u njihovoj moći da ljudima izađu u susret i riješe takve situacije.

E sad...nije se izjasnila koja je vrijednost paketa. Ako je preko 160kn, onda je vrlo vjerovatno na carini. Ali opet, puno je to previše vremena prošlo da joj se ne bi javili...oni šalju kovertu u roku par dana.

Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
iHerb pošiljke nemaju tracking broj
I te kako imaju. Imaju TN od DHL global. Pročitaj moj linkan post.
Naručujem od njih već 4 godine kontinuirano, tako da znam da je tako i ovo je bio prvi puta da sam imao problema.
A naručio opet jučer za ženu neke stvari i baš me zanima kako će to proći...jer ovo kaj se počelo događat je prevršilo svaku mjeru. Pa svaki dan iz pošte nestanu desetine i desetine paketa. Pratim na par mjesta i ljudi masovno prijavljuju.
A di su još oni koji ne pišu nigdje? Mislim da su to poprilične količine "zagubljene" robe
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje chillout23 : 13.12.2017. at 09:30.
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:27   #206
Jesti probali TN upisati ovdje?
Za taj tracking broj HP ne može imati nikakve informacije jer nije u međunarodnom formatu (S10 standard) i kao takav se ne unosi u sustav.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:32   #207
Tebe kao kupca uopće ne briga gdje je paket, čime je poslan, preko koga je poslan i slično.
Jedino što te zanima je da si ga platio a nisi ga dobio.
Prema tome kad paket ne stigne obratiš se prodavaču i tražiš novu pošiljku ili povrat novca.

DHL global nema tracking broj jer to nije "signed for" pošiljka nego obična pošiljka za koju ne treba popis kod preuzimanja.

Koliko se sjećam iherb ima mogućnost slanja i praćene pošiljke ali to treba i adekvatno platiti
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:33   #208
Da. I najnormalnije se vidi i radi

Inače se taj TN najnormalnije prati na "Trackitonline" sajtu.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:35   #209
neko u hp-u si je zapljenio paket.
bye bye
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:47   #210
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
DHL global nema tracking broj jer to nije "signed for" pošiljka nego obična pošiljka za koju ne treba popis kod preuzimanja.
To onda znači da mi izmišljamo te TN i da ih sami validiramo na njihovom tracking sajtu i na trackitonline?
Kako je onda moguće pratiti pošiljku i vidjeti di se nalazi u "svakom trenutku"? Kao i to da je stigla u HP i netragom nestala nakon toga
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:08   #211
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Za taj tracking broj HP ne može imati nikakve informacije jer nije u međunarodnom formatu
Tek sad sam videl da si dodal ovaj dio...zbog čega onda na DHL ecommerce sajtu piše da se za sve njihove pošiljke obratimo pošti i da pošta ima sve informacije vezane uz njihove pakete? Kako mogu imat ikakav info, ako nemaju TN po kojem prate? Sigurno mi žena na šalteru neće reći: "aha, vama je došo paket sa DHL global? Samo malo da bacim oko na tih par hiljada paketa i nađem ga".
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:16   #212
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Tebe kao kupca uopće ne briga gdje je paket, čime je poslan, preko koga je poslan i slično.
Jedino što te zanima je da si ga platio a nisi ga dobio.
Prema tome kad paket ne stigne obratiš se prodavaču i tražiš novu pošiljku ili povrat novca.

DHL global nema tracking broj jer to nije "signed for" pošiljka nego obična pošiljka za koju ne treba popis kod preuzimanja.

Koliko se sjećam iherb ima mogućnost slanja i praćene pošiljke ali to treba i adekvatno platiti
Nekako sam mislila da se dispute pokreće ako postoji sumnja da paket uopće nije poslan. Iherb je definitivno poslao paket. Paket je došao u Zg. Ne znam koliko je fer da iherb sad plaća novce zato što je paket nestao u hrvatskoj pošti. A ne znam da li bi to i htjeli.

Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
neko u hp-u si je zapljenio paket.
bye bye
Nije mi normalno da tu staje priča u pravnoj državi. Ako imam dokaz da me je oštetio jedan pravni subjekt valjda ima načina da me obeštete.


Inače, danas su mi iz potražnog odjela napisali:
Potražni postupak može pokrenuti primatelj ili pošiljatelj pošiljke uz priloženu potvrdu o slanju pošiljke.

Pitala sam ih u tom prvom mailu i gdje vidim prijamni broj pošiljke (to je jedna rubrika u potražnici), ali na to mi nisu ništa odgovorili, samo: Potražni postupak može pokrenuti primatelj ili pošiljatelj pošiljke uz priloženu potvrdu o slanju pošiljke.

Onda valjda mogu bez tog broja kad mi nisu za njega ništa rekli?

Sve ću ja napraviti samo nek mi kažu kako.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:29   #213
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je fer da iherb sad plaća novce zato što je paket nestao u hrvatskoj pošti.
Nije niti fer niti išta blizu fer. Poslali su, vidi se da je paket došo k nama i tu za njih sva priča staje. Kakve oni imaju veze ako je neko izgubil ili ukral paket na destinaciji na koju su oni isporučili?

Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Nije mi normalno da tu staje priča u pravnoj državi. Ako imam dokaz da me je oštetio jedan pravni subjekt valjda ima načina da me obeštete.
Svi nekaj kukate o pravnoj državi bla bla...kakva pravna država, kakvi bakrači? Kakva je ovo država uopće i kaj u njoj točno funkcionira (kak treba)? Na dnevnoj bazi nestaju hrpetine paketa i još nikome nije pala vlas s glave. Niti neće. A pričamo "samo" o paketi(ći)ma...
Ako nemaš vezu ili ako ne napraviš poštenu halabuku moš se jbat.

btw...i ako dođeš napravit halabuku, možeš samo najebat. Prvo zaštitari, pa murija...štite gamad. Od kad postoje. Dođeš tražit svoje, nakon dana i dana pisanja mailova i zvanja hrpetine brojeva...svi te odjebavaju na svoj način, peru ruke i "ne znaju nikaj o tome". Normalno - pukneš, odeš tamo, par glasnih rečenica i onda krene igra zaštitara i murije, jer si problematičan/na, nisi uračunljiv/a, radiš probleme i spreman/na za kliničko promatranje
Tak kod nas funkcionira pravna država. Pravna je isključivo i samo dok njima treba. Kad treba nekom prašinaru poput nas, onda je bespravna.

Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Sve ću ja napraviti samo nek mi kažu kako.
Ne budi naivna no hard feelings jel ne shvaćaš da ti neće reći kako? samo se igraju riječima i zavlače, da odustaneš. Čiste ruke od svega i nije ih briga. Jebe se njima i za tebe i za svakog od nas. U to budi sigurna
Ako misliš da stvarno brinu oko tvog/njegovog/mog paketa, onda stvarno živiš utopiju.
Pročitaj si "U očekivanju Godota" J.P. Sartre
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:40   #214
Ma, jasno mi je da ne žele reći ništa.
Pitam ih kako mogu dobiti obeštećenje oni melju da ne mogu vidjeti gdje je paket. Ok, ako nisam platila pravi tracking onda ne mogu vidjeti status paketa. Ali ako imam dokaz da su me oni oštetili, onda bi trebao postojati način da me obeštete. To su dvije različite stvari.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:46   #215
Sve to stoji. Ali...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:49   #216
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Ma, jasno mi je da ne žele reći ništa.
Pitam ih kako mogu dobiti obeštećenje oni melju da ne mogu vidjeti gdje je paket. Ok, ako nisam platila pravi tracking onda ne mogu vidjeti status paketa. Ali ako imam dokaz da su me oni oštetili, onda bi trebao postojati način da me obeštete. To su dvije različite stvari.
iHerb tu pošiljku nije poslao kao paket koji traži potpis kod uručenja prema tome oni nemogu dokazati da si ti paket primila.
Tebe ne interesira tko je paket ukrao ako ga je ukrao ili se paket izgubio na Plesu prilikom pretovara

Napravi dispute na paypalu ili im se obrati direktno mailom, paypal će ti vratiti novac je iHerb nije poslao pošiljku s trackingom s kojim može dokazati da si pošiljku primila
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:29   #217
Pa ja nekako sumnjam da budu vratili lovu sa PP dokaz da je pošiljka na destinaciji ipak postoji.
Zamisli da si seller i takve stvari ti se dešavaju...i onda PP vraća lovu kupcima, a tebe tereti. I pošalješ tako XX paketa koji nestanu/ukradeni itd i onda za njih moraš vratit lovu...znači poklanjaš (ajmo reć) stvari okolo bez naplate
neka proba, ali stvarno nisam siguran da će to proći
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:16   #218
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Jesti probali TN upisati ovdje?
Za taj tracking broj HP ne može imati nikakve informacije jer nije u međunarodnom formatu (S10 standard) i kao takav se ne unosi u sustav.
nas ne zanima ima li hp informacije za paket. nas zanima gdje je paket. štoviše mi imamo informacije za taj paket i to bi trebalo svima biti dovoljno.
uzmemo li imaginarnu situaciju u kojoj tracking broj radi i hp može imati informaciju što će oni sa tom informacijom koja kaže da je paket kod njih ako paketa nema. što će osoba (zaposlenik HP-a) sa tom informacijom? - ah da gospođo, vidi se da je paket stigao, ali ga trenutačno ne možemo pronaći.

da razdužim još malo dalje: i da nema tog broja paket jednostavno mora stići na svoje krajnje odredište. ja sam u zadnjih deset dana naručio barem deset stvari iz zaista različitih djelova svijeta i nijednom nisam gledao taj broj niti me zanima gdje je paket u kojem trenutku. meni paket mora stići s brojem ili bez broja. o tome se radi.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:49   #219
Ja sam odgovarao na post u kojem se tvrdi da je HP ili nesposoban ili laže jer kažu da ne mogu reći gdje paket na temelju onog broja.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:14   #220
svima je to jasno osim onih koji iz nekog razloga žele sakriti što se događa.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.