Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2013., 22:09   #21
Quote:
Spori Lori kaže: Pogledaj post
Odgovor na prvo pitanje ovisi o tvojoj "savjesti".
Mačka se može sterilizirati i u visokoj skotnosti, pitanje je samo što je tebi u redu ili nije.
Po veličini trbuha u pravilu ništa ne možeš znati jer neka mačka može biti skotna 3-4 tjedna i nositi 7 mačića, a druga može biti skotna 7 tjedana i imati dva.

Nakon okota, signal za sterilizaciju mačke su mačići. Ukoliko samostalno jedu, tj imaju oko 7-8 tjedana, mačka može, tj mora na sterilizaciju. Nakon 2 mj starosti mačića najvjerojatnije će se opet početi tjerati i opet ostati skotna.
Jel mogu skotnu od one koja već ima mačiće na sisi raspoznati po tome da ovoj s mačićima samo sise vise, a nema neki trbuh?
Kad krenu othranjivati, znaju i dosta smršaviti, jel?
(problem je da se ne mogu orijentirati po mačićima jer mace cirkuliraju po svim dvorištima zgrada u ulici, pa nemam pojma gdje su sakrile mačiće)

Strah me da nebi lovila neku koja ima mačiće još na sisi.
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 00:57   #22
meni treba savjet kako uloviti divlje mače od mjesec i pol dana....naišla sam u šumi na mamu mačku i njeno mače.....mama neće ni blizu, mačić prilazi kad zovem za hranu, ali najviše na 3 m, ako se približim, odmah bježi....preko zime ih ovdje nema tko hraniti, pa bih bar htjela mače pripitomiti i udomiti....našla sam ih prije 3 dana, otad im redovno donosim hranu i vodu....bit ću tu još mjesec dana, pa jel postoji šansa da će mi mače u tom vremenu početi prilaziti....inače, mače je predivno i pretpostavljam lako udmomljivo, jer mi se čini da je križanac sijamke s onim preplavim očima
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 10:35   #23
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
meni treba savjet kako uloviti divlje mače od mjesec i pol dana....naišla sam u šumi na mamu mačku i njeno mače.....mama neće ni blizu, mačić prilazi kad zovem za hranu, ali najviše na 3 m, ako se približim, odmah bježi....preko zime ih ovdje nema tko hraniti, pa bih bar htjela mače pripitomiti i udomiti....našla sam ih prije 3 dana, otad im redovno donosim hranu i vodu....bit ću tu još mjesec dana, pa jel postoji šansa da će mi mače u tom vremenu početi prilaziti....inače, mače je predivno i pretpostavljam lako udmomljivo, jer mi se čini da je križanac sijamke s onim preplavim očima
U kojem je to gradu?
probaj ih hraniti svaki dan u isto vrijeme, pa stavljati hranu u transporter... odmakneš se, kad mače uđe, zatvoriš vrata nabrzinu.
mamu bi trebalo sterilizirati da se više ne koti, ali sumnjam da ju netko bez iskustva i opreme može uloviti
Inače, mačići sa 1.5 mj još imaju baby plave oke..
Prava Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 15:44   #24
na proljeće su već bili ovi iz pule i ulovili nekih 80-ak mačaka i odveli na sterilizaciju, jer je riječ o ustanovi na čijem području mačke ne smiju biti iz sanitarnih razloga...uprava ustanove ih je zvala i platila....al su ostale ove 2 s mačićima (danas prvi put došla druga mačka s 2 macica)...ta 2 crna mi se isto čine oko mjesec i pol i već imaju žuto-zelene oči...al ne prilaze ni blizu..virili su iz ruba šume....transporter nemam, a i ako ga sad ulovim, nemam kud s njim, tako da bih to tek prije odlaska odavdje....probat ću onda svaki dan malo pomalo s hranom....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 18:22   #25
Pozdrav,

evo ja upravo došla iz ambulante sa steriliziranom divljom mačkom. To smo obavili ali ju trenutno nemam gdje držati pa je u povećoj kutiji...naime trebala je biti u kući u jednoj prostoriji ali pas joj neda mira oporavku pa bih zamolila nekoga od Vas ako ima za posuditi na tjedan dana boks za pse dok se ne oporavi i dok samostalno bude mogla ići u prirodu?
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 11:58   #26
nmačka

bože koliko rasprava, a dalje ništa, da li ste riješili mice, kad je ovako toplo mogu i nakon drugog dana ići van, a do tada mogu biti i u malo većem skiperu, neće im biti ništa. Davat hranu i vodu. i to je to.
malenavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 13:20   #27
Jel netko zna za područje Vodica, Tisnog za veterinara sa iskustvom u hendlanju divljih mica-maca i sterilizacijama?
wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 20:24   #28
Slučajno sam našla jedno malo krdo miceka i počela sam ih obilaziti i tu i tamo im odnijeti hranu. Na tom hranilištu ima oko 10 odraslih maca i pošto ima par mačića vjerujem da mace nisu sterilizirane. Jedan čovjek im redovno nosi hranu tako da gladne neće biti sigurno, dolaze i par ljudi s djecom pa im daju kruh i mlijeko. Djeca ko djeca su radoznala i onda idu trčati za macama jer ih žele vidjeti. Problem nisu samo nesterilizirane mace već i njihova lokacija. Nalaze se odmah iza ograde vrtića i stalno pretrčavaju cestu koja je odmah pored. Samo je pitanje vremena kada će se ljudi početi buniti zbog tih maca jer sa te strane je igralište od vrtića. Mice se polako počnu skupljati tamo od 17h, a od 18h pa do 19.30 sve mace dođu. Ima dvije pitome koje skroz dođu do tebe i daju se dragati, dok ima par koje dolaze do hrane kada se makneš, ostale su uglavnom ok i dolaze blizu, no uvijek su na oprezu.

U mojoj ulici ima jedna maca koja se stalno koti i mačići nestaju. Od zadnjeg legla ostala su dva miceka, jedan je crno-bijeli koji se rijetko pojavljuje a drugi je predivni tigrasto čupavi mačić koji je trenutno ozlijeđen jer ga je auto lupio a neda se blizu. Trebam pomoć u hvatanju te dvije mačke, za macu imam osiguranu besplatnu sterilizaciju, probala bi i za malog naći, ali mi je važnije da ga vet pregleda jer mali jako šepa.

Za one mace zbilja nemam neko rješenje jer u kući i dvorištu ne smijem imati macu zbog 3 psa koja ih ne podnose. Zadnji puta su mi skoro odvalili vrata od šupe i sobe jer sam imala jedan dan ozlijeđenu macu kod sebe dok mi ju susjeda nije odvezla vetu.

Prava šapa je kontaktirana no nitko mi se ne javlja, niti očekujem čuda jer znam da imaju hrpetine posla i naravno da ne mogu niti ne stignu na sve odgovoriti i reagirati.
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 09:43   #29
Unhappy

Uhvatila sam jednu divlju macu (zapravo je dosta pitoma, ali po svemu sudeci cijeli zivot, oko 2 godine, je zivjela vani) koju mislim sterilizirati, ali ispalo je da ima neku upalu grla pa smo joj prvo dali antibiotike. Nisam je htjela vratiti van samo tako polubolesnu nakon sto je steriliziram.
E sad, ona je u "karanteni" u mojoj dnevnoj sobi (testiranje na hiv i leukemiju je za par dana) da ne zarazi slucajno moju kucnu macku.
Malo sam u moralnoj dilemi da li je proslo previse vremena da je vratim van nakon sterilizacije (na koju ide za 10ak dana zbog antibiotika) :/ ? Na kraju ce ispasti da izbacujem pitomu macku.


Zapravo je pitanje do kad je normalno vratiti macku uzetu na sterilizaciju na tako tako sigurno hraniliste s kojeg je pokupljena ili je to vec postala kucna macka?
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 23:34   #30
Ja opet pokusavam uloviti ovu sijamku iz gornjeg posta iz 2013....onda mi nije uspjelo, a bila je mace, ne znam spol...nakon toga je nisam vidjela vise sve do prije par dana...uzasno je plasljiva, ode u rupu cim donesem hranu i vodu i ne izlazi dok ne odem....danas je prvi put nisam uspjela naci iako sam je trazila vise od sat vremena...takva steta da je vani bez doma, a i vidim da se kloni ostalih mačora kojih sad ima vec 30-ak i pušu i tuku ovih 2-3 manjih....ovako izgleda i predivna je (nemam bas njenu sliku jer sam predaleko za slikanje) - http://www.virtualnigrad.com/userfil...a_macka2_v.jpg

Cime je privuci da mi dode blizu
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.