Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2009., 17:49   #3401
ma lako riskiranje, nije problem, samo me zanima može li se izvest, bez obzira na astronomski male šanse... a inače pucam na tamniju boju, ne baš kao na tim slikama, samo nisam mogao nać na netu baš sliku.


a ja mislio da su te boje napredne, kad izmisle nešto baš ovako moćno onda nek mi se jave
ako postoji nešto što bi mi preporučili recite, lako ja odem u Dm-a i riskiram
hmore85 is offline  
Old 09.10.2009., 18:47   #3402
Casting it is
Aj u dm, uzmi najsvjetliji (800 svjetloplava ili 810 bisernoplava), pukni na glavu na jedno 40-50 minuta i javi nam sto je ispalo

Malo posvijetlit oces, a koliko - ne znamo.
Zmijica is offline  
Old 10.10.2009., 14:01   #3403
Cure, imam ja jedan sasvim novi, neotvarani skidac boje, od matrixa.. u medjuvremenu, dok mi je stigao, sam se predomislila u vezi farbanja
pa ako nekome treba javite m se na PP
Malice is offline  
Old 10.10.2009., 16:25   #3404
Imam par pitanja....zna li netko kako se zove farba za kosu, navodno prirodna, koja s emože kupiti u ljekarnama i ima li netko iskustva s time?Da li je stvarno bez štetnih sastojaka?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Old 10.10.2009., 22:54   #3405
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Casting it is
Aj u dm, uzmi najsvjetliji (800 svjetloplava ili 810 bisernoplava), pukni na glavu na jedno 40-50 minuta i javi nam sto je ispalo

Malo posvijetlit oces, a koliko - ne znamo.
e to se traži, hvala

Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja....zna li netko kako se zove farba za kosu, navodno prirodna, koja s emože kupiti u ljekarnama i ima li netko iskustva s time?Da li je stvarno bez štetnih sastojaka?
brijem da se zove kana
hmore85 is offline  
Old 11.10.2009., 11:06   #3406
iz crne u tamnocrvenu

Molim profesionalca za pomoc:
Kako iz ciste crne boje dobiti ovo:
Ako je moguce u 2 puta farbanja,ako ne onda u vise. Za izrast,moja prirodna boja je ovakva:
Takodjer me zanima koja nijansa farbe koje ima kod nas bi bila ova tamno crvena koju zelim na slici..? Hvala puno!
enigm@21 is offline  
Old 12.10.2009., 00:56   #3407
Dakle, imam tamnosmeđu kosu, na nekim djelovima i crnu. Kak da dobijem crnu boju s crvenim odsjajem? Mislila sam s crnom kanom, al su mi rekli da ću vjerojatno dobit plavi odsjaj.
TheEmpress is offline  
Old 12.10.2009., 12:09   #3408
Dragi Profesionalce,

Molim te reci mi da li imas iskustva sa italijanskom Lisap (LK) farbom, i ako imas kakve su im plave nijanse?


Thanks!
jeska is offline  
Old 12.10.2009., 12:15   #3409
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja....zna li netko kako se zove farba za kosu, navodno prirodna, koja s emože kupiti u ljekarnama i ima li netko iskustva s time?Da li je stvarno bez štetnih sastojaka?

ja se bojam farbom iz ljekarne- color erbe, 70 kn..
neznam koliko je uistinu bez štetnih sastojaka, ali tako magistra u ljekarni tvrdi da je- da te "prirodne" spadaju u najneštetnije boje za kosu.
ako je suditi prema mirisu te boje, onda u njoj nema ni š od štetnosti.
miriši kao marmelada kada se smućka
TheProvense is offline  
Old 12.10.2009., 16:20   #3410
Stavila sam pitanje i na topik 'Kana', ali želim pitati i tu:

farbala sam se u bakrenu boju, a nakon sunca i mora, da bih smanjila oštećenje, kanirala sam se rot intensiv kanom iz Müllera. Ništa mi se nije primilo na izrast, kosa je ostala prirodna - mišje siva, a boja na ostatku kose je bila svježija, ali s obzirom na to da je već bila bakrena, ne mogu reći da je bilo velike razlike. U subotu sam bila na šišanju vrhova i spomenula sam kanu, frizerka mi kaže da joj se čini da se to niš nije primilo. Užasno sam zbunjena

Mislim da mi se nema svrhe kanirati više, ali ne usudim se vratiti na boju iz tube jer me strah da ću ostati zelena.

Isto tako, htjela bih odustati od bakrene i prebaciti se više na neku cimet boju ili boju meda / prženog šećera. Hoću li to uspjeti, kojom bojom da to napravim? Bi li bilo najbolje da u biti odem k frizeru da me ofarba? Bojim se da mi ništa neće primiti jer imam svoj mišje sivi izrast od 3-4 cm i bakrenu farbano-kaniranu kosu. Što sad?

Hvala.

evo slikice boje koju bih htjela

Zadnje uređivanje Val Denton : 12.10.2009. at 16:27.
Val Denton is offline  
Old 12.10.2009., 17:34   #3411
Pisala sam vec da zelim posvijetliti kosu koja je farbana trojkom, a prirodno je pepeljasto svjetlija smedja. frizerka mi nije htjela dekolorirati-blajhati(iskreno je rekla da ne zeli i da se boji da mi kosa nakon toga bila presuha) nego predolzila da postupno obicnim farbanjem prelazimo u svjetlije tonove. tako da mi je na vrhove stavila pepeljasto plavu,a na korijen smedju. krajnji rezultat je bila kosa svjetlija za 1 ton. da li je netko na taj nacin posvjetljivao kosu? da li je momguce na taj nacin doci do svijetlo smedje kose, cak da vuce na tamno blond (jennifer aniston)? da se ipak nakon sto mi posvijetli kosu jos malo na taj nacin odlucim na nekakve pramenove? svaki savjet je dobrodosao. borim se sa crvenim pigmentom i zelim sto prirodniji efekt.
Aksiominka is offline  
Old 12.10.2009., 19:55   #3412
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja....zna li netko kako se zove farba za kosu, navodno prirodna, koja s emože kupiti u ljekarnama i ima li netko iskustva s time?Da li je stvarno bez štetnih sastojaka?
Tipa Color Erbe, BioKap... To sve su ti boje s biljnim ekstraktima (alge, sljez, ljuske oraha, kamilica, kana) te ne sadrze amonijak ni rezorcinol... Po tome su malo blaze od uobicajenih, kemijskih farbi... Dobro funkcioniraju na osobama koje su jako osjetljive (tj. alergicne) na obicne farbe. No izbor nijansi je slab, i s njima ne mozes izvesti znacajne promjene boje kose (znaci, sve u rangu 1-2 tona svijetlije/tamnije od tvoje prirodne).

A kaj mislis pod tim "bez stetnih sastojaka"? Ni najobicnija boja nema stetne sastojke, ak je primjenjujes kak spada. No na kruh je nemres mazati... Isto tak ti je i s ovim gore navedenim... Znas kak se kaze, sve je otrov, samo ovisi o dozi, a ja dodajem i mjestu primjene.

Konkretno, ako otopis 10 g kuhinjske soli i to popijes, nis ti nebu. No ako ti to netko sikne u venu, pjevat ces s andjelima. Da li je kuhinjska sol otrov?
profesionalac is offline  
Old 12.10.2009., 20:11   #3413
Enigma21, ja bih ti savjetovao skidac boje (tipa REMOVECOLOR) koji ce maknuti crnu boju (nije blajh, vec smo nasiroko pricali o tome). Ako si se jako dugo bojala u crno i imas puno slojeva boje, trebalo bi ponoviti skidac u razmaku od tjedan dana (da malo odmoris vlasiste, lasima ne bu nis) i onda na tako dekoloriranu kosu staviti nesto tipa Keune 6.46 ili 6.64. Ta boja bi trebala uhvatiti bez problema na tvoju prirodnu bazu.

Direktno farbanje, bez prethodnog skidaca nece dati trazeni rezultat.

Recimo, ovo kaj friza radi Aksiominki po meni je pogresno. Prvo, ne treba koju blajhati, treba samo staviti skidac koji je blag za kosu. I nakon toga kolorirati u zeljenu nijansu. Ovaku, svaki mjesec ce joj farbati cijelu duzinu sa nekom svjetlijom bojom, znaci tretirat ce duzinu kose najmanje 5-6 puta, a istovremeno unosi tamni pigment na novoizraslu kosu, kojeg ce poslije opet izbjeljivati sa svijetlijom bojom. To je smisleni pristup?! I tako ce ici do nekog stupnja kad ce nastati ruzna boja (jer boja ne moze posvijetlit na pravi nacin umjetni pigment, svi proizvodjaci boja to kazu) i pretretirana kosa. Bez ljutnje Aksiominka, ali tvoja frizerka ne zna sto radi.

I na kraju, Jeska, na zalost ne znam nista o tim bojama...
profesionalac is offline  
Old 12.10.2009., 21:54   #3414
Hvala puno na odgovoru! Zanima me samo gdje mogu kupiti taj skidač boje, konkretno u Rijeci? Nisam vidjela da ih ima po ducanima..
enigm@21 is offline  
Old 12.10.2009., 22:00   #3415
Ja sam kupila nedavno na Škurinjama, u zgradi Konzuma, al ulaz sa strane, gdje je Elipso. Mala parfumerija koja prodaje i frizerske potrpštine. Proizvođač je Alter Ego a naziv proizvoda je Reset Color. nešto manje od 200 kuna.

Uglavnom, odlično je djelovao Slučaj je bio sličan tvome a postupila sam baš kako je Profesionalac napisao - poznanici je kosa ispala potpuno crna. Nakon prvog skidanja vrhovi su ostali dosta tamniji od ostalog dijela kose, pa smo ponovile još jednom nakon tjedan dana. I onda ofarbale sedmicom. Boja je ispala krasna boja meda.
Lapulapu is offline  
Old 12.10.2009., 22:10   #3416
super,hvala ti! evo ic cu ove dane do skurinja pa javim rezultate..jos me malo strah bilo sta takvo radit sama,ali nakon milijun losih iskustava s frizerkama to je jedino sto mi preostaje..da ne govorim koliko je jeftinija varijanta
i zanima me samo kako ce mi kosa izgledat u tom periodu od tjedan dana nakon prvog skidanja crne boje? nece biti zelena ili tako nesto?
enigm@21 is offline  
Old 12.10.2009., 22:15   #3417
Ma ja nemam nikakvog iskustva, osim što sebe godinama farbam. Ovo je zaista dosta jednostavno - imaš dvije tekućine koje u jednakom omjeru pomiješaš prije nanošenja na kosu. Nije bila zelena , nema straha. Malo je vukla na crvenkasto, izrast i onaj 'topli' dio glave je bio nekoliko nijansi svjetliji. uglavnom, ona je nosila rep i gotovo se nije primjetilo.
Lapulapu is offline  
Old 12.10.2009., 22:40   #3418
Mene opet niko ne doživljava.
TheEmpress is offline  
Old 13.10.2009., 01:10   #3419
Profi please pomogni

Ovak ja sam se u 5.mj i pocetkom 7.mj ofarbala sam keune trojkom i to je ispalo skoro pa crno-to sam i zeljela, do tad je moja kosa bila nefarbana, sad se ta boja vec podosta isprala, al ne ravnomjerno, kuzim da mi je srednji dio kose tamniji kad pogledam pod jacim svjetlom, izrast mi je 2-3 cm,, moja prirodna boja kose je nesto izmedu cetvorke i petice,, uglavnom srednje smeda, vise vuce na tamniju,, e sad ja ima 2 kombinacije sta bi eventualno htijela

1. kosa boje meda, dal bi u tom slucaju mogla uzet skidac i onda nakon toga se pofarbat sa keune sedmicom il osmicom,,, kak bi se to primilo ?????

2. kombinacija plavi pramenovi i pramenovi boje meda, dal da u tom slucaju namazem skidac na glavu,,, ?? jel 2 frize su mi rekle da bi one meni odmah na moju sad kosu sa blajhom isle izvlacit pramenove i onda preljev,,, il da i u ovom slucaju prvo skidac, pa blajh pramici

neznam kaj da radimm,, ne vjerujem ja bas previse u umijece vecine frizera
pa me strah da mi ne uniste kosu, el je po prirodi malo suha

hvala ti unaprijed
Minimouse is offline  
Old 13.10.2009., 03:10   #3420
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
... Ni najobicnija boja nema stetne sastojke, ak je primjenjujes kak spada. No na kruh je nemres mazati...

Konkretno, ako otopis 10 g kuhinjske soli i to popijes, nis ti nebu. No ako ti to netko sikne u venu, pjevat ces s andjelima. Da li je kuhinjska sol otrov?


Ja najviše volim kad nas Profi malo spusti na zemlju.


btw. Color erbe su super i postojanije su od BioKapa, ali sve imaju crvenkasti odsjaj. A što se tiče kane, ja sam više puta prelazila sa kane na farbu i obrnuto i nikada nisam došla zelena, bitno da je kana bila čista bez umjetnih dodataka.
žalfija is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.