Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2012., 14:43   #1
Civilna zaštita

Hello ekipo...
Znam da mozda nije idealan PDF za ovo pitanje ali mi izgleda kao najprikladniji, jer stvarno neznam kud bi drugdje postao.

Dakle, kako stoji stvar sa civilnom zastitom u RH?
Znam da pozivaju one koji su sluzili vojni rok civilno u registar, ali sta je sa onima koji nisu uopce sluzili vojni rok?

Naime, ja sam dobio svoju vojnu knjizicu i dodijeljen mi je rod, ali kako studiranje odgađa služenje vojnog roka, a u meduvremenu je ukinut, nisam ga odsluzio ni redovno ni civilno. I sada bi se volio "prikljucit" civilnoj zastiti?

Dali je to i kako moguce? (na stranicama DZUSa nisam nasao nis posebno korisno)
Dali uopce tu ikoliko funkcionira i ima svrhe?
morskizec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 15:25   #2
Je da, nije ti baš dobar PDF za pitanje, ali evo nekih info.

Postrojbe CZ se popunjavaju po općinskoj teritorijalnoj nadležnosti, a preko ureda pri županijama.

A možeš se uputiti i u Područni odsjek za poslove obrane (bivši Ured za obranu) po mjestu prebivališta, pe će ti i oni dati potrebne informacije.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 15:30   #3
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
Je da, nije ti baš dobar PDF za pitanje, ali evo nekih info.

Postrojbe CZ se popunjavaju po općinskoj teritorijalnoj nadležnosti, a preko ureda pri županijama.

A možeš se uputiti i u Područni odsjek za poslove obrane (bivši Ured za obranu) po mjestu prebivališta, pe će ti i oni dati potrebne informacije.

Ostali su mi izgledali kao jos gori izbor...

Hvala na info. Znas mozda da li uopce funkcionira u praksi ili je (kao jos neke slicne sluzbe) samo mrtvo slovo na papiru i time i uzaludan trud?

Tj. konkretno dali postoje nekakve periodicne vjezbe, obuka i sl?

Idealno bi bilo da nabasa netko tko vec je u sustavu CZ, ali neznam dali ovdje ima takvih.
morskizec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 15:42   #4
Nema se novaca, pa nema ni vježbi.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 15:57   #5
Vorp, pa sto nije pricuva u Hr ukinuta? Ili CZ ili kako god se vec to zove sad?
bill is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 16:51   #6
Quote:
morskizec kaže: Pogledaj post
Dali je to i kako moguce? (na stranicama DZUSa nisam nasao nis posebno korisno)
Dali uopce tu ikoliko funkcionira i ima svrhe?
nema ti niš od tog.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 16:59   #7
Quote:
bill kaže: Pogledaj post
Vorp, pa sto nije pricuva u Hr ukinuta? Ili CZ ili kako god se vec to zove sad?
Obvezno služenje vojnog roka ili civilne službe je ukinuto, odnosno suspendirano.

On se interesira za civilnu zaštitu (odjeli za spašavanja na vodi, kod poplava, ostalih elementarnih nepogoda...) a to nije ukinuto.

No, kako nema novaca, ne provode se čak ni smotre.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 21:26   #8
Quote:
bill kaže: Pogledaj post
Vorp, pa sto nije pricuva u Hr ukinuta? Ili CZ ili kako god se vec to zove sad?
evo u mom gradu se i torcida javila civilnoj zaštiti ako im zatreba, i stvarno je sve super funkcioniralo za razliku od Splita pod snijegom:http://www.dulist.hr/clanak.php?id=17817
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 21:54   #9
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
Obvezno služenje vojnog roka ili civilne službe je ukinuto, odnosno suspendirano.

On se interesira za civilnu zaštitu (odjeli za spašavanja na vodi, kod poplava, ostalih elementarnih nepogoda...) a to nije ukinuto.

No, kako nema novaca, ne provode se čak ni smotre.
Vidim da si upoznat, pa da te jos malo iskoristim; ako nemas nista protiv naravno.

U koji se slucajevima aktivira grupa za spasavanje na vodi? (obizirom da mi je to od nekako posebnog interesa i najbolje lezi. )
morskizec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 09:17   #10
Ništa se ne aktivira bez ukazane potrebe, pa tako i to. Koliko se sjećam zadnja velika akcija i aktiviranje je bilo prije jedno 2,3 godine, kad su bile one silne poplave. Bilo je posla i za redovne jedinice u MUP-u, angažiran je i dio aktivnih postrojbi HV kao i jedinice posebnih i općih namjena CZ.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 20:01   #11
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
Ništa se ne aktivira bez ukazane potrebe, pa tako i to. Koliko se sjećam zadnja velika akcija i aktiviranje je bilo prije jedno 2,3 godine, kad su bile one silne poplave. Bilo je posla i za redovne jedinice u MUP-u, angažiran je i dio aktivnih postrojbi HV kao i jedinice posebnih i općih namjena CZ.
Pozdrav, dali mozda neko zna kako se ispisati iz civilne zastite?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
RomanCRO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.