Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 12:27   #6341
Cure bila sam i Lidlu i kupila mali okrugli kalup za tortu. Piše da je promjer 19 cm ali unutarnji promjer je 17 cm, pa ako nekome treba da znate gdje tražiti. Cijena 22 kn
Duda super mi je ovaj doručk
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:15   #6342
Quote:
Corney kaže: Pogledaj post
Pa da, malo mi je obeshrabrujuća činjenica da se i zaradi po 200 kn po torti, da bi trebala napraviti 30 torti za nekih bijednih 6000 kn na mjesec. A ubiješ se cijeli dan od posla...to nije posao za samo jednu ženu ako se hoće zaraditi i živjeti od toga. Svaka čast onoj koja je to uspjela sama, ako takva postoji
Bok cure! Da se i ja ubacim u raspravu
Pratim vas ( s velikim zanimanjem), no rijetko kad se ubacim ( zbog kroničnog nedostatka vremena).

Činjenica je da se rijetko, ali rijetko zaradi na torti ( znači neki standard torte npr. promjer 26cm) 200kn legalnim putem.
U stvarnosti ljudi rijetko naručuju predivne torte u fondantu jer su preskupe za prosječan hrvatski džep. Izuzeci su vjenčane torte, za krstitke i zalomi se koja rođendanska.

Mogu potvrditi da je moguće napraviti 30 torti tjedno + kolači za prodaju.
S tim da taj posao radi četvero ljudi. Otprilike polovica tih torti nije u fondantu nego obučena u kremu, finiširano rubnicima i klasično dekorirano špricom. Radi se u dvije smjene, što bi značilo cijeli dan. I na kraju mjeseca ispadne da se uspije dobiti neka dobit nakon što se pokriju troškovi i isplatiti se plaća .

Evo to mogu reći iz iskustva.
I ja sam bila kao vi i odlučila u životnoj frci znanje hobija pretvoriti u poziv. Dobila sam posao u slastičarnici bez ikakve škole... bilo je dovoljno pojaviti se i pokazati par sličica
Plava Gruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 08:56   #6343
Curke, gdje su to torte po 200 kuna...
ja sam iz manjeg grada i naručila sam jednu koju ću platiti 400.... Što mi jest previše para (i 200 bi bilo), ali eto, situacija i prigoda je jednostavno takva.
frenki12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:52   #6344
Quote:
frenki12321 kaže: Pogledaj post
Curke, gdje su to torte po 200 kuna...
ja sam iz manjeg grada i naručila sam jednu koju ću platiti 400.... Što mi jest previše para (i 200 bi bilo), ali eto, situacija i prigoda je jednostavno takva.

Kod mene ima, materijal 200 kn ruke 0 i poklonim je

Pricalo se o zaradi od 200 kn ali to je SF u Hrvatskoj, tako da umjesto poklona idu tortice do daljnjega
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!
julija_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 15:06   #6345
Razlucite promet i zaradu

Ako torta kosta 300-400 kn - kolika je zarada?
Vjerovatno ovisi o vrsti torte i kakva je dekoracija, al ajde okvirmo napisite
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 15:34   #6346
Franceska recimo da je obicna cokoladna, nista preskupe namirnice za tortu fi 26 dodju oko 170 kn sa ticinom, tacnom, podloskom, pek papirom, strujom, vodom, celofanom( mora se nekako zastititi od vanjskih utjecaja) itd itd. . E sad figurice, nikad ih se ne naplati adekvatno,i nisu sve jednako zahtjevne, ali recimo sa jednostavnom dekoracijom u koju ode dodatna kolicina ticina pa zbroji na 170 kn bar jos 20 i recimo dvije manje figurice po 15 kn (30 kn)eto ti 220 kn. A takvu tortu ne mozes naplatiti 400 kn, maximalno 300 kn ako je kupac darezljiv.

O tortama sa skupim materijalom, a svi bi fiiiiiinu torticu ali za 100 kn, npr ferrero, nekom drugom prilikom

Citala sam tamo gdje mozemo lajkati da se ove torte tretiraju kao luksuz, ali hrvati ne znaju kaj je to

Okvirno sam izracunala na torti za moju nećakinju ( štikla i torbica figure).


E a da je realna cijena za ulozen trud, materijal i vrijeme kostala bi 400kn a na 300 kn dobijes
To sam dozivjela jer obavezno me neko cimne na rodjendanu kao koliko bi kostala,takva torta, dakle oni uzimaju u obzir samo materijal ( tu misle samo na brasno, jaja itd. ove gluposti, papir, voda, struja i)a vrijeme utroseno u izradu torte i figurica ( neke se rade i po 2 dana)koga boli briga.

Ja to amaterski govorim, svaka slicnost sa nekim drugim izracunima je slucajna
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!

Zadnje uređivanje julija_8 : 30.10.2014. at 15:43.
julija_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 17:25   #6347
Dodajem na temu i situacije kad se kupac predomisli i otkaže tortu u petak navečer,
koju je trebao preuzeti u subotu ujutro
Naravno da se tad neplanski gostimo i to nepotrebno .
Evo moje dekoracije za buduću tortu koju ja neću raditi.

duda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 17:56   #6348
Duda ovo je ge ni ja lno:klap::klap:
Tvoje torte me uvijek oduševe:
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 18:08   #6349
Duda dekoracija

Ima svakakvih ljudi, u takvoj situaciji prva bi ponudila da osobi koja je radila tortu platim bar materijal, a kakva sam postenjacina platila bi tortu i poklonila je dalje.
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!
julija_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 18:52   #6350
Dok ne počneš raditi s ljudima ne znaš kakvih sve bisera ima. Ja radim torte za obitelj i prijatelje. Kad im treba torta donesu mi sastojke. To je za mene neka vrsta terapije
Evo jedan moj biser! Radila sam prijateljici tortu za rođendan. Jedna njena susjeda me, nakon kaj je bila oduševljena izgledom i okusom torte, pitala jel ja imam iskustva u pravljenju torte
Prvo sam mislila da nisam dobro čula a kad je ponovila nisam znala kaj bi rekla. A kad sam joj napisala sastojke za tortu koju je htjela rekla je da joj je to preskupo ( samo sastojci ruke nisam računala)
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 20:21   #6351
Aneri bas je biserka

Obozavam kad me upile sa pitanjem kak se sta radi, a kao treba im figurica i narucili bi aliiiii ako im mogu pokazati ( maltene odrzati tecaj) kako se sta radi. Dakle da ispecem tortu ( za majmunovo) i da je skupa obucemo i napravimo figurice..... Pokusala sam par puta,sve detaljno objasniti, sto sve treba od kupovine boja,alata, materijala za tortu , sve za ticino, i da je to skupo, Ma oni bi radili za sebe ali im glupo kupovati boje i alat kad imam ja to im je jeftinije Za obitelj pecem bez da me traze nego ih iznenadim, ovo su tzv prijatelji i daljnji rođaci. U zadnje vrijeme kazem 200 kn za tecaj + mat jos 200 kn i napomenem da prvi slobodan vikend imam 2016. u 12 mj. Ak im je dugo cekati imaju sve na internetu, pa neka se snalaze.
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!
julija_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 20:37   #6352
Ti si Julija opaka ženska
Meni je jasno da je kriza i da je ljudima teško ali to nije razlog da podcjenjuješ nečiji rad i trud.
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 20:53   #6353
Ma nisam zmaj, puno ja,toga odradim i previse godina imam da me neko pravi budalom. Ja sam.kupila boje i alat za doma za prvu tortu za moga unuka pa nisam nikog tlacila, sve sam sama skuzila, a oni bi se sad ucili na mojo grbaci i radili kao za doma a u buducnosti mozda nesto i prodaju


Ovi kulturniji pitaju sta trebam od materijala pa donesu i vise nego mi treba, jer znaju da brasno i ostalo ne raste kod mene u vrtu. Nekima samo dekoraciju napravim, sami peku tortu, Ugl manje me gnjave sa glupostima, uz posao, obitelj i igranje sa unukom nemam bas slobodnog vremena
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!
julija_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 23:09   #6354
Dakle...kao što rekoh u pitanju je manji grad. Za dvije osobe znam da prave torte.
Ovu koju sam ja naručila je promjera 20 cm, jaffa okus, ticino smjesa za ukras plus neke figurice, ime, mašna, broj godina.
Sve to jest 400 kuna.
Nisan baš mogla birati jer mi triba za vikend, a ja nisan imala vrimena za ukrašavanje pa sam je naručila unatoč cijeni.
Znači... stvarno previše para?
frenki12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 23:47   #6355
Quote:
frenki12321 kaže: Pogledaj post
Dakle...kao što rekoh u pitanju je manji grad. Za dvije osobe znam da prave torte.
Ovu koju sam ja naručila je promjera 20 cm, jaffa okus, ticino smjesa za ukras plus neke figurice, ime, mašna, broj godina.
Sve to jest 400 kuna.
Nisan baš mogla birati jer mi triba za vikend, a ja nisan imala vrimena za ukrašavanje pa sam je naručila unatoč cijeni.
Znači... stvarno previše para?
Auuu frenki, puno previše! 20 cm 400 kn ajme!! Da je promjer barem 28 još nekako ali ovo je meni puno,puno previše! Kužim da nisi imala izbora. Nego, moj savjet ti je ovakav: baci se ti lijepo na proučavanje ticino mase ovdje na forumu i na you tubu, par tjedana ti je dovoljno da savladaš osnove. Onda par tortica napraviš za probu i prodaješ po 50% nižim cijenama ( mislim dy je neka realna cijena torte od 20 cm 200-250 kn ) samo pazi da te bjesna konkurencija ne prijavi
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 00:46   #6356
Da nekom kažem 400 kn za taj promjer samo bi frknul nosom .
Puno je to puno ,jedino ak ima po sebi zahtjevnih figura može bit opravdana cijena ,
bar po mom skromnom sudu .
duda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 06:01   #6357
Frenki ak mozes stavi slikicu kad dobijes tortu da,vidimo kako to izgleda i koje su figurice, mozda vanjski izgled opravda cijenu, s tim da su mozda i namirnice skuplje jer je manji grad.
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!
julija_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 07:57   #6358
Quote:
aneri1008 kaže: Pogledaj post
...... A kad sam joj napisala sastojke za tortu koju je htjela rekla je da joj je to preskupo ( samo sastojci ruke nisam računala)
Ja sam davno raskrstila sama sa sobom - ako mi je netko drag, napravim mu kolače za poklon. Ako nije, nema tih para da ću se za njih truditi.
Jer su razgovori obično bili u stilu - ma fini su ti kolači, ali baš da mora ići putar u njih a ne margarin, to ne vjerujem...ili -imaš na placu čokolade 3 za 10 kn, te su ti meni najbolje...

Nego, ja ne znam da li da vas psujem ili hvalim, ali radi vas sam se "navukla" na petljanje po ticinu.
Neki dan sam napravila autić, brzinski, samo da vidim da li je to izvedivo. NIje uopće ispalo loše, iako sam imala samo 2 sata slobodnog (za pečenje kolača i oblačenje).
Jučer sam se igrala s pajcekima (koji će završiti u blatu, tj. čokoladi), i mogu reći da je baš zabavno.
JEdino se malo svađam s bojama. PRvo sam imala tekuće, i to je bila drama. Onda sam uzela u prahu, ali nisam dobro otopila tako da ima "zrna" tamnije boje koja se ne izmiješa kako treba.
I ovi pajceki su ispali puuuuuno tamniji nego bi trebali. A eto, zgorili na suncu
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 08:26   #6359
Duda
Što se tiće cijena torti mogu samo reći da jako variraju... Jednom mi je frendica pokazala tortu za 200 kn (naručila od neke ženske). Dakle torta je ledeni vjetar, otprilike 30x35, štrumfovi, gljiva, cvjetići.... Figure i dekoracija su bile poprilično neuredne i traljave ali svejedno 200 kn?! Mislim da materijal košta više! Vidjela sam takvu istu tortu presvučenu s ticinom i sa malim medekom gore, plaćena 500 kn... Neki rade za badava a neki naplaćuju previše
To što se radi s fondanom je za mene čista umjetnost samo tko će to platiti u ovoj našoj državi?!
Evo moje Maje

dancy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 08:30   #6360
Quote:
frenki12321 kaže: Pogledaj post
Dakle...kao što rekoh u pitanju je manji grad. Za dvije osobe znam da prave torte.
Ovu koju sam ja naručila je promjera 20 cm, jaffa okus, ticino smjesa za ukras plus neke figurice, ime, mašna, broj godina.
Sve to jest 400 kuna.
Nisan baš mogla birati jer mi triba za vikend, a ja nisan imala vrimena za ukrašavanje pa sam je naručila unatoč cijeni.
Znači... stvarno previše para?
Previše za jaffu
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.