Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2008., 00:15   #41
I naravno, stalno sam se vracala u Zagreb- ne moraš biti zarobljen u Zemlji.
Dođu samo jednom provjeriti dali živiš na toj adresi, kad zatražiš rezidenciju- čak me nije niti bilo, pa je moja kućopaziteljica potvrdila da tu živim.
Obavila sam samo jedan kratki zazgovor, kaj radim...10 min i to je to.Od podnošenja zahtjeva se čekalo 1-1.5 god, a sada je već 2 godine
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 00:20   #42
CH i talijane u tal. kantonu gledaju s visoka- ali zato da odem tamo, mislim da već nakon 6 mjeseci imam pravo zatraziti drž.... moram provjeriti- ali u Lugano je jako lagano za Talijane postati Švic- jedino kaj se ostane bez tal putovnice , a onda je opet bed za cijelu Europu uvijek moraš tražiti vizu.
Tek nedavno Švicarce ne tretiraju u isti red sa svim ostalim strancima kad traže vizu u It (radnu) "permesso di soggiorno"
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 00:20   #43
Quote:
Best Bride kaže: Pogledaj post
Talijani pocaste samo espresso kavom iz automato.
Sada ce smanjiti sa 10 na 5 god- ako vec nisu, a za SAMO 6 mj. nakon sklopljenog braka.
potrebne samo prevedena potvrda o nekažnj., rodni list i još nekaj (davno je to bilo)- čak uvažavaju ak si živio u nekoj drugoj eur. zemlji prije It- ali ak si bio tamo naravno na stalno- ne kao turist ili neka druga viza
Austrija- 5god (barem kad ju je sestrična dobivala)


citala sam lani cini mi se u süddeutsche da su taljanske vlasti apelirale na dugogodisnje radnike na crno, da se jave u najblize opcine, ne bi li im se regulirao stalni boravak. obecano im je bilo da ih se nece krivicno natjeravati kao ni poslodavce.
nijemci su ovdje ostali zgrozeni takvom velikodusnoscu
znas li nesto o tome?
Suesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 00:26   #44
Quote:
Suesse kaže: Pogledaj post
citala sam lani cini mi se u süddeutsche da su taljanske vlasti apelirale na dugogodisnje radnike na crno, da se jave u najblize opcine, ne bi li im se regulirao stalni boravak. obecano im je bilo da ih se nece krivicno natjeravati kao ni poslodavce.
nijemci su ovdje ostali zgrozeni takvom velikodusnoscu
znas li nesto o tome?
Da, Italija jejedina ili jedna od rijetkih zemalja koja ne smije pucati u imigrante koji npr.ulaze čamcima iz Afrike.... Kad ih spase, smjeste ih u kampove, daju im jesti i piti, a isti drugidan pobjegnu na sjever.
A sada već i preko zahtjeva koji predaš u pošti- izjaviš da trenutno radiš na crno npr. čuvas bakicu- i daju vize radne za tu vrstu zanimanja koje fale- badanti, colf, baby sitter...
Svjesni su da ih puno radi na crno, pa ih rađe legaliziraju kako bi se plaćalo više poreza IVA- naravno da su ti brojevi ograničeni, ali ih se puno dijeli.
Oni protjeraju iz zemlje samo kriminalce.
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 00:33   #45
Moja je best-frendica Amerikanka- naravno za It je koristila turist. vizu, kad je trebala produžiti i napraviti radnu- samo je ostala u It.
Išla je posjetiti dečka Irca- na aerodromu su je drzali 2 dana i nisu je pustili iako je on s druge strane za nju garantirao da ne dolazi tražiti posao- na kraju su je vratili za isti let za It od kud je i došla. U It nije nikada imala problema, pa je na kraju dečko došao kod nje u It na mjesec dana....
U jednu ruku mi je drago kad se to Amerima dešava- jer su grozni prema drugima, iako mi je nje iskren žao )mama joj umire u SAD od raka a nema love da se liječi- već su i kuću utrošili na liječenje i sad umire kao podstanar
Dok u It su obavezni liječiti i pijanca s ulice...nitko ne mora za tebe garantirati ničime- obavezni su te gratis liječiti

Zadnje uređivanje Best Bride : 29.05.2008. at 01:34.
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 00:48   #46
Quote:
Best Bride kaže: Pogledaj post
Talijani pocaste samo espresso kavom iz automato.
Sada ce smanjiti sa 10 na 5 god- ako vec nisu, a za SAMO 6 mj. nakon sklopljenog braka.
potrebne samo prevedena potvrda o nekažnj., rodni list i još nekaj (davno je to bilo)- čak uvažavaju ak si živio u nekoj drugoj eur. zemlji prije It- ali ak si bio tamo naravno na stalno- ne kao turist ili neka druga viza
Austrija- 5god (barem kad ju je sestrična dobivala)
Ovo boldano, si sigurna da je tako?
Valjda mislis na "resident" kartu, a ne da je to dovoljno za drzavljanstvo?

Europske zemlje poostravaju zakone, tako da mi je ovo vrlo cudno.

Ili to vrijedi samo za gradjane EU, USA CH?

Zadnje uređivanje gerbengoy : 29.05.2008. at 00:50. Reason: nadopuna
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 01:18   #47
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
DRAGA USA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Za takav odgovor, ovdje bi firma bila zatvorena u roku KEKS!!!!

To je RASNA DISKRIMINACIJA....

Za takve stvari bi ovdje netko bio na robiji bez prava skracenja kazne....
ovdje u njemackoj ti bas nece reci tako direktno ,hej ti si stranac,necemo te osigurat,ali,posto su sve te tvrtke privatizirana,nemoze im niko naredit da te osiguraju.
ovje ti samo vele da te nemogu osigurat iz neakih poslovnih razloga (sad dal je prijevod ok "aus internen Gründen)
eh,,svaka si ta firma moze birat koga ce osigurat,te razloge ti i nemoraju reci.
to ti je tako.
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 01:24   #48
Quote:
Best Bride kaže: Pogledaj post
Moja je best-frendica Amerikanka- naravno za It je koristila turist. vizu, kad je trebala produžiti i napraviti radnu- samo je ostala u It.
Išla je posjetiti dečka Irca- na aerodromu su je drzali 2 dana i nisu je pustili iako je on s druge strane za nju garantirao da ne dolazi tražiti posao- na kraju su je vratili za isti let za It od kud je i došla. U It nije nikada imala problema, pa je na kraju dečko došao kod nje u It na mjesec dana....
U jednu ruku mi je drago kad se to Amerima dešava- jer su grozni prema drugima, iako mi je nje iskren žao )mama joj umire u SAD od raka a nema love da se liječi- već su i kuću utrošili na liječenje i sad umire kao podstanar
Dok u It su obavezni liječiti i pijanca s ulice...nitko ne mora za tebe garantirati ničime- obavezni su te gratis liječiti (dok ti je život u opasnosti)

Pijanci u USA isto imaju slobodno lijecenje dok im je zivot u opasnosti. Kad prodje opasnost, onda moraju platiti.

Sta je tu drugacije


Oli ti nisi upucena, oli su ti galebi pocucali mozak?
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 01:25   #49
Quote:
gerbengoy kaže: Pogledaj post
Ovo boldano, si sigurna da je tako?
Valjda mislis na "resident" kartu, a ne da je to dovoljno za drzavljanstvo?

Europske zemlje poostravaju zakone, tako da mi je ovo vrlo cudno.

Ili to vrijedi samo za gradjane EU, USA CH?
Daq , nakon 6 mjeseci mozeš podnijeti zahtjev za dobivanje drž- s tim da ti to rješavaju još 2 godine.
A nakon 3 godine ako imaš tal. porijeklo do 2 koljena.
Čitaj iskustva
https://www.forum.hr/showthread.php?t=159717&page=2
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 01:26   #50
Quote:
Best Bride kaže: Pogledaj post
Daq , nakon 6 mjeseci mozeš podnijeti zahtjev za dobivanje drž- s tim da ti to rješavaju još 2 godine.
A nakon 3 godine ako imaš tal. porijeklo do 2 koljena.
A ako ti nona prima talijansku mirovinu za pomaganje Musoliniju, onda se dobiva retroaktivno do 7 koljena...

Talijanska posla.

Poslije ce ih voditi na strijeljanje, ako se sta zakuha...
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 01:28   #51
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Pijanci u USA isto imaju slobodno lijecenje dok im je zivot u opasnosti. Kad prodje opasnost, onda moraju platiti.

Sta je tu drugacije


Oli ti nisi upucena, oli su ti galebi pocucali mozak?
Razlika je da ako jedna Amerikanka NEMA za ta njihova osiguranja- moze crknuti- pa tako majka moje frendice USA umire od raka i nema novce za liječenje.
A u Italiji NE MORAŠ RADITI I BITI YAPOSLEN da bi imao pravo na zdravstvenu zaštitu- ne samo hitni slučajevi- GOVORIM O LJEČENJU- A i draga nam HRV, je postala kao USA- tko ne radi, a nije stekao prava za burzu- kako dobije zdravstvenu knjižicu i liječi se????????
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 01:39   #52
Quote:
Best Bride kaže: Pogledaj post
Razlika je da ako jedna Amerikanka NEMA za ta njihova osiguranja- moze crknuti- pa tako majka moje frendice USA umire od raka i nema novce za liječenje.
A u Italiji NE MORAŠ RADITI I BITI YAPOSLEN da bi imao pravo na zdravstvenu zaštitu- ne samo hitni slučajevi- GOVORIM O LJEČENJU- A i draga nam HRV, je postala kao USA- tko ne radi, a nije stekao prava za burzu- kako dobije zdravstvenu knjižicu i liječi se????????
To su tebi krivo rekli, ali da sad ne idem razbijati "europske predrasude" radije cu se okrenuti sendwichu sa bugarskim kackavaljom i hrvatskim prsutom, MADE IN USA>...
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 01:43   #53
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
To su tebi krivo rekli, ali da sad ne idem razbijati "europske predrasude" radije cu se okrenuti sendwichu sa bugarskim kackavaljom i hrvatskim prsutom, MADE IN USA>...
Nema meni ko kaj reci- imam talijansko drzavljanstvo i ne moram raditi da bi imala nj8ihovo zdravstveno osiguranje, išla u bolnicu.... Ali sam morala raditi da bi dobila talijansko drž.
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 22:34   #54
Evo da samo kratko javim, da sam danas dobio negativan odgovor od općine sa obrazloženjem.
Sad mi se baš neda opširno pisati, ali navest ću samo par stvari koje su napisane u obrazloženju.
Prvo i ono što me pogodilo je da ja niti čitam njemački kako treba, niti pričam, niti oni mene razumiju, niti ja njih razumijem i da ne razumijem pročitano, znači nepismen (da samo napomenem, njemački negovorim perfektno, ali ga govorim odličnoi to dialekt a vrijedi spomenuti i da radim kao kompjutorski tehničar /suporter punih 8 godina i da obučavam učenike punih 8 godina, pripremam im ispite, svaki mjesec imam nekoliko djece po dan dva da im pokažem kako izgleda ovo zanimanje, a takođe razgovaram svaki put sa učiteljima od tih učenika, pišem zaključke o njima itdd i nikad ali baš nikad nijedan mušterija nijedan učitelj niti itko mi nije rekao da on nerazumije što ja to pričam, a da ne spominjem koliko vodim dnevno razgovora sa mušterijama u svezi kojekavih problema sa PC-om,telefonom ili u firmi direktno i naravno priča se njemački itd..(ovo nije pravdanje nego samo kratki osvrt) zatim pišu da imamo premalo švicarskih prijatelja i da se premalo sa njima družimo, nismo se uklopili sa okolinom (netrebam naglasit da mi je supruga tu rođena i školu završila), nismo članovi nijednog kluba ili organizacije, nerazmijemo kako funkcionira politika u CH itdd..I ovo o politici, to je floskula da se pupak odveže.
Stavit ću kopiju dokumenta na forum za neko vrijeme i pokušat cu prevesti koliko bude moguće na hrvatski za one koji neznaju njemački.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 23:51   #55
Ma uzas....koja procedura, koje komplikacije....
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 01:17   #56
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Evo da samo kratko javim, da sam danas dobio negativan odgovor od općine sa obrazloženjem.
Sad mi se baš neda opširno pisati, ali navest ću samo par stvari koje su napisane u obrazloženju.
Prvo i ono što me pogodilo je da ja niti čitam njemački kako treba, niti pričam, niti oni mene razumiju, niti ja njih razumijem i da ne razumijem pročitano, znači nepismen (da samo napomenem, njemački negovorim perfektno, ali ga govorim odličnoi to dialekt a vrijedi spomenuti i da radim kao kompjutorski tehničar /suporter punih 8 godina i da obučavam učenike punih 8 godina, pripremam im ispite, svaki mjesec imam nekoliko djece po dan dva da im pokažem kako izgleda ovo zanimanje, a takođe razgovaram svaki put sa učiteljima od tih učenika, pišem zaključke o njima itdd i nikad ali baš nikad nijedan mušterija nijedan učitelj niti itko mi nije rekao da on nerazumije što ja to pričam, a da ne spominjem koliko vodim dnevno razgovora sa mušterijama u svezi kojekavih problema sa PC-om,telefonom ili u firmi direktno i naravno priča se njemački itd..(ovo nije pravdanje nego samo kratki osvrt) zatim pišu da imamo premalo švicarskih prijatelja i da se premalo sa njima družimo, nismo se uklopili sa okolinom (netrebam naglasit da mi je supruga tu rođena i školu završila), nismo članovi nijednog kluba ili organizacije, nerazmijemo kako funkcionira politika u CH itdd..I ovo o politici, to je floskula da se pupak odveže.
Stavit ću kopiju dokumenta na forum za neko vrijeme i pokušat cu prevesti koliko bude moguće na hrvatski za one koji neznaju njemački.
Probaj kod onog plemena u Brazilu. Mislim da ce procedura biti brza i bez tih trzavica...

http://ap.google.com/article/ALeqM5i...OgH_wD9105MUG0

Zao mi je zbog tebe, ali mi se oci kolutaju od tone gluposti iz tog objasnjenja.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 09:14   #57
bas mi je zao fancy. zao mi je, ne zbog njihovoga jebenoga drzavljanstva, nego mi je zao tebe i mnogih koju su na taj ancin bili odbijeni. zao mi je tog zatucanoga naroda, i moja najveca zelja je da jednoga dana svi njemci i svi stranci odu iz ove zatucane drzave jer ce im u njihovima biti bolje, i da oni ostanu sami, sto si i zele. samo ne znaju da ce im tek onda biti grdo.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 09:20   #58
Quote:
Best Bride kaže: Pogledaj post
Moja je best-frendica Amerikanka- naravno za It je koristila turist. vizu, kad je trebala produžiti i napraviti radnu- samo je ostala u It.
Išla je posjetiti dečka Irca- na aerodromu su je drzali 2 dana i nisu je pustili iako je on s druge strane za nju garantirao da ne dolazi tražiti posao- na kraju su je vratili za isti let za It od kud je i došla. U It nije nikada imala problema, pa je na kraju dečko došao kod nje u It na mjesec dana....
U jednu ruku mi je drago kad se to Amerima dešava- jer su grozni prema drugima, iako mi je nje iskren žao )mama joj umire u SAD od raka a nema love da se liječi- već su i kuću utrošili na liječenje i sad umire kao podstanar
Dok u It su obavezni liječiti i pijanca s ulice...nitko ne mora za tebe garantirati ničime- obavezni su te gratis liječiti
cuj, duso draga, ako imas rak, nece te spasiti niti 5 najboljih osiguranja. drugo, ovu pricu s amerikankom ne pusim. dokazi.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 13:29   #59
FANCY, zao mi je.
Nesto su se opako povampirili u zadnje vrijeme prema strancima.

A imali su nekog ministra, jako ksenofobican tip, ne znam kako se tocno zove, Brocker ili tako nesto.

U Parizu je bio neki performance da je jedan svicarski umjetnik pisao na njegovu sliku.
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 14:20   #60
Quote:
gerbengoy kaže: Pogledaj post
FANCY, zao mi je.
Nesto su se opako povampirili u zadnje vrijeme prema strancima.

A imali su nekog ministra, jako ksenofobican tip, ne znam kako se tocno zove, Brocker ili tako nesto.

U Parizu je bio neki performance da je jedan svicarski umjetnik pisao na njegovu sliku.
Da, ima zove se Blocher, on ti je recimo bio voda SVP-a i to su ti koji rade kojekave incijative.. bolje receno skroz desno orjentirani..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.