Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2005., 03:22   #81
Istina, LaPerla, ali postoji razlika money order, wire transfer, foreign draft ili postal order. Npr. preko US poste se moze poslati do $700 za 8$, a ako napises cek preko banke, naplate ti 50$ za istu sumu. Razlika je drasticna. Nazalost US Postal Service money order ne radi s Hrvatskom. PayPal takodjer ne radi s Hrvatskom.

Ima li netko iskustava sa slanjem love u Hrvatsku? Puno hvala!
student_of_history is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 09:57   #82
Bank of New York- bilo koji iznos...30 $.
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 12:54   #83
Kad god sam slao novce preko banke trajalo je predugo i zato sad koristim samo Western Union.
Banirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 23:55   #84
Bank of New York....drugi dan.(ja kao da radim za njih......a ne radim)
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 07:22   #85
Možda ako probaš www.moneybookers.com?
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 16:59   #86
Jedan tip kojeg znam, Indijac, je svojima izvadio i poslao kreditnu karticu. Autorizirao je nekoga u obitelji, i na taj nacin im slao lovu. Doduse, treba provjeriti kako pojedine kartice mjenjaju valute i da li naplacuju neki postotak kod transakcija u inozemstvu. Dosta tih procedura se mijenjalo, pa su mozda poskupili.
Mozda bi ga mogao uhvatiti ...

Sikkukkut an'nikktukktin
__________________
Peace is advantageous. We will eat the hearts and the eyes of our enemy.
Sikkukkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 19:00   #87
hvala svima!

moneybookers izgleda jako lijepo i jeftino, ali u popisu drzava nema Hrvatske? Izgleda da rade samo s drzavama OECD?

tridi, hvala na tipu za Bank of New York, svakako cu se raspitati - kako se zvao tocno taj nacin slanja?

kartica nije uopce losa ideja, samo me je malo prpa slati kartice postom... a i to sto kazes, treba provjeriti koliko uzimaju postotka za mijenjanje valute...

Jos jednom, hvala puno na idejama, javit cu se kako je bilo!
student_of_history is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 21:51   #88
Money wire nije preskupo, s tvog bankovnog racuna na njihov...
Samo sto sam ja u Kanadi.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 11:02   #89
Re: Kako saljete novac obitelji u Hrvatsku?

Quote:
student_of_history kaže:
Dragi forumasi,

Moja familija bi me dosla posjetiti tu u US, ali naravno, nemaju novaca za sve pa bi im trebalo poslati - 700kn za vizu, 4,000kn za avionsku kartu svakome. Koji je najbojli i najjeftiniji nacin da se posalje lova u Hrvatsku? Cini mi se da banke uzimaju dosta veliki postotak, a da ne govorim u Western Union

Hvala na idejama!!!

Avionske karte, naravno, im mozes kupiti i direktno na svoju karticu--najbrza i vjerojatno najjeftinija opcija.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 07:57   #90
A da oni od nekog posude lovu pa im ti das da ponesu kad se budu vracali da mogu ljudima vratiti.
mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 14:02   #91
Ulogiram se online na moju banku i tamo izaberem opciju "send money oversees" onda to ode preko swifta. Posaljem kolko hocu za $20
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 22:32   #92
Mr Spiker, a koja je to banka?

Poslali smo preko nase banke (PNC), kostalo je 40$, i ne samo da nemaju online opciju, nego sluzbenica nazove neki broj preko telefona i izdiktira nekoj zaduzenoj osobi sve podatke... ocito nisu bas internetizirani... ma...
student_of_history is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 23:51   #93
Quote:
student_of_history kaže:
Mr Spiker, a koja je to banka?

Poslali smo preko nase banke (PNC), kostalo je 40$, i ne samo da nemaju online opciju, nego sluzbenica nazove neki broj preko telefona i izdiktira nekoj zaduzenoj osobi sve podatke... ocito nisu bas internetizirani... ma...
Bilo koja u Australiji.

Dok sam bio u USA jesam primjetio da su jako nazadni sto se tice financijskog prometa. Isto to se primjecuje i na TV serijama u kojima svako malo pisu cheque za nesto, neki obican racun ili tako, .....

Opcije tipa B-pay ili slicno ne znam bas kako su razgranate i da li i uopce postoje?

Moja cousin koja tamo zivi ima onu knjizurinu koju zove nesto kao cekovni zurnal i to joj je glavni alat za pracenje transakcija. Ja sam mislio da to ona ima nesto dosta klasican pristup, ali vidim da je tako nesto tamo uobicajeno...

Valjda slicna situacija kao i s mobitelima.
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 02:03   #94
Ja saljem vec pet godina cek (Wells Fargo) postom, ne kosta nista, a ako se zagubi negdje onda ga moras ponistiti ($20)
Wire transfer je mislim oko $40 (zavisi kako koja banka)

Ako zelis slati cek (International Money Order, Official Check) i ako ti obitelj treba taj novac odmah onda iznos cheka ne smije prijeci $200 (jer hrvatske banke sve preko tog iznosa salju nazad u USA na provjeru sto traje 3 mjeseca) zato ja nekada posaljem tri, cetiri cheka od $200 svaki odjednom.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 05:19   #95
American Express ima GIFT check opciju./ Samo ne znam koliko to kosta/ - Kupi se ovdje na vrijednost koju hoces poslati, onda im posaljes cek preko DHL, i oni odu u banku i zamijenu za kune po vazecem tecaju.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 05:24   #96
Evo linka:

http://www10.americanexpress.com/sif...41,1947,00.asp

Moze se kupiti $1000 jednom u 14 dana...To je limit...
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 15:56   #97
Tomo, hvala, to smo radili do sada - cekovi, samo je bilo sporo - cak i kad smo slali manje iznose od 200$. Slali smo za Bozic jedne godine i novac je bio tamo sredinom sijecnja. Cek obidje 5 banaka prije nego sto se unovci u Hr. Ne samo to, nego oni dobiju manje novaca jer se placa na njihovom kraju.

Tvrtko, hvala, to smo vec gledali - travellers' card i gift card (prepaid credit card). U svakom od tih slucaja ne mozes slati van Amerike. Ako narucis Am. Ex. gift checks, vidjet ces da moras slati na americku adresu i da kosta najmanje 2.5% (najveca denominacija je 100$, a placa se 2.5$ za svaki cek). American Express Travellers' card je bio primamljiv ali korisnik mora biti resident i imati social security number za aktivaciju. Ako kupis VISA gift card, naplate ti 3% vise za medjunarodne kupovine.

U svakom slucaju debelo platis za sto god se odlucis. Ja se pitam kako to rade biznisi - pa ovo je grozno, da u doba interneta covjek ne moze normalno slati lovu kuci!
student_of_history is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 05:22   #98
AMEX checks smo slali u Hrvatsku i radi OK. Naplacivali smo u Zagrebackoj banci bez ikakve provizije. Doduse prije 5-6 godina....
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 05:55   #99
Malo od teme u drugom pravcu.

Moja supruga dobiva iz Zagreba mirovinu /koju smo se prije odrekli nismo trazili/dok po novom zakonu se mora ili izgubis Australijsku mirovinu.
Radi se o 325.80 Kuna mjesecno i mi smo im poslali koja je nasa Banka /najveca u State/....mi dobivamo umjesto po prilici $72-$75
dollara , zato jer oni salju preko druge banke pa u trecu pa onda u nasu, i nasa banka uzima od toga iznosa $15 dollara,sa svaku tranzakciju, a inace kao penzioneri imamo slobodnu tranzakciju i ne placamo nikakov trosak.I da Zagrebacko umirovanje placa direktno na nas acount ne bi platili jedan cent.
Sada ja vec cekam 18 mjeseci trebam dobiti oko nesto $50dollara ...isto cu morati placati $15 svaki mjesec.

Ali radim na tome da nadjem u koju banku dolazi novac u Australiju pa cu gledati da li mogu izbjeci, tu veliku tranzakcija na tako malu svotu.

Zato i rade banke tako veliki profit, dok sa rukama nemozes napraviti nikada dosta.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 19:04   #100
Quote:
talia kaže:
Money wire nije preskupo, s tvog bankovnog racuna na njihov...
Samo sto sam ja u Kanadi.
Evo ja upravo nekome u Kanadi zelim poslati nekih 100 eura (osoba mi je poslala neke DVD-e a ne zeli uzeti lovu). Koji je najjeftiniji nacin slanja love ne mora biti najbrzi, nikamo nam se ne zuri. Koliko trazi klasicna banka da prEKO nje posaljem cek na ime i prezime te osobe?
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.