Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2011., 17:24   #1001
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pošto jeftinih AI ima i u zemljama EU to ne stoji a objašnjenje nekoga da se radi o radu na crno također stoji na klimavim nogama.
Istina, ima. U Grčkoj.
mirjam is offline  
Old 23.08.2011., 17:27   #1002
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
A ti bi skupi All Inclusive...a što ne kažeš...
Pa dobro, možeš i izvrtati moje riječi, ako ti je tako lakše poentirati.

Gledaj, prvo treba definirati pojam "jeftinoće" i "skupoće". Recimo, smatraš li AI aranžman za 6500 kn u 5* u Beleku jeftinim ili skupim aranžmanom?
Za početak to...

A onda - kad već spominješ Vodice - ne znam dal namjerno ili slučajno uspoređuješ kruške i jabuke. Ali ja sam u Vodicama bio u vlastitom aranžmanu, plaćao sam privatni smještaj, a za novce koje sam ostavio tamo nisam baš doživio neko bogzna kakvo novo iskustvo. Zapravo ništa nisam doživio osim pukog preživljavanja.


Ne razumijem ono sa jeftinom radnom snagom u resortima. Što želiš reći s time? Da Kurdi rade u kuhinjama za 50 eura mjesečno (iako mogu iznajmljivat jet skije na plaži za 500?)
Ili kog boga?
Sht is offline  
Old 23.08.2011., 17:28   #1003
treba samo obnoviti postojece ruinirane objekte. sto se tice AI, samo treba time nadopuniti ponude u nekim hotelima .nikako gradnja novih resorta, sacuvaj Boze.
KLad vec netko pita za EU, ima i u Austriji AI. Npr. u Lienzu (zimski AI turizam)
uostalom, moramo samo copy/paste dobre stvari izvana (npr. toscana, lago di garda, austrija itd.)
vec smo prije spominjali da je i prometna povezanost jako vazna..kod nas je to dosta lose, losa povezanost otoka, raznih mjesta na obali itd..ne idu svi autom ili rent a carom.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Old 23.08.2011., 17:33   #1004
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Istina, ima. U Grčkoj.
Španjolska, Malta nešto i Italija.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 23.08.2011., 17:36   #1005
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Španjolska, Malta nešto i Italija.
Španjolska...kako sam samo mogla zaboraviti

Ma sve redom zemlje na koje se trebamo ugledati
mirjam is offline  
Old 23.08.2011., 17:43   #1006
Quote:
Sht kaže: Pogledaj post
Pa dobro, možeš i izvrtati moje riječi, ako ti je tako lakše poentirati.

Gledaj, prvo treba definirati pojam "jeftinoće" i "skupoće". Recimo, smatraš li AI aranžman za 6500 kn u 5* u Beleku jeftinim ili skupim aranžmanom?
Za početak to...

A onda - kad već spominješ Vodice - ne znam dal namjerno ili slučajno uspoređuješ kruške i jabuke. Ali ja sam u Vodicama bio u vlastitom aranžmanu, plaćao sam privatni smještaj, a za novce koje sam ostavio tamo nisam baš doživio neko bogzna kakvo novo iskustvo. Zapravo ništa nisam doživio osim pukog preživljavanja.


Ne razumijem ono sa jeftinom radnom snagom u resortima. Što želiš reći s time? Da Kurdi rade u kuhinjama za 50 eura mjesečno (iako mogu iznajmljivat jet skije na plaži za 500?)
Ili kog boga?
Gle, ne znam za koliko dana je tih 6500 kuna, pretpostavljam 7.
I ne znam gdje je taj Belek...al nije bitno...možda bi odgovor na ovo pitanje mogao dati Neno, on je spominjao neke super jeftine aranžmane u Grčkoj čini mi se 24 eura na dan?

Misliš li ti da bi AI bili tako jeftini kad bi radna snaga bila skupa?
mirjam is offline  
Old 23.08.2011., 17:45   #1007
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Gle, ne znam za koliko dana je tih 6500 kuna, pretpostavljam 7.
I ne znam gdje je taj Belek...al nije bitno...možda bi odgovor na ovo pitanje mogao dati Neno, on je spominjao neke super jeftine aranžmane u Grčkoj čini mi se 24 eura na dan?

Misliš li ti da bi AI bili tako jeftini kad bi radna snaga bila skupa?
Pa jeb'la te više radna snaga
Sht is offline  
Old 23.08.2011., 17:48   #1008
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Španjolska...kako sam samo mogla zaboraviti

Ma sve redom zemlje na koje se trebamo ugledati
Ugledati ili ne ali mi se guramo u tu uniju a plače tamo definitivno nisu 100 eura.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 23.08.2011., 17:51   #1009
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Gle, ne znam za koliko dana je tih 6500 kuna, pretpostavljam 7.
I ne znam gdje je taj Belek...al nije bitno...možda bi odgovor na ovo pitanje mogao dati Neno, on je spominjao neke super jeftine aranžmane u Grčkoj čini mi se 24 eura na dan?

Misliš li ti da bi AI bili tako jeftini kad bi radna snaga bila skupa?
To je u Turskoj, za mene preskupo iako takve su cijene u špici sezone.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 23.08.2011., 17:52   #1010
Quote:
Sht kaže: Pogledaj post
A onda - kad već spominješ Vodice - ne znam dal namjerno ili slučajno uspoređuješ kruške i jabuke. Ali ja sam u Vodicama bio u vlastitom aranžmanu, plaćao sam privatni smještaj, a za novce koje sam ostavio tamo nisam baš doživio neko bogzna kakvo novo iskustvo. Zapravo ništa nisam doživio osim pukog preživljavanja.
E sad...gruba računica kaže da ste vas dvoje u sedam dana potrošili isključivo na hranu i piće-600 eura. Ako se od 1000 eura odbije trošak apartmana i onog izleta na Krku.
Dakle 600 eura je zbilja strašno puno, pogotovo za konfekcijski meni.
Al to je ta boljka hrvatskog masovnog turizma... betonirali obalu, izgradili hrpu jeftinih apartmana i sad oćemo zaradit na brzinu, kako drugačije nego deranjem, a hoće li se taj turist i druge godine vratit koga briga, ako neće on doće druga ovca za šišat...
mirjam is offline  
Old 23.08.2011., 17:55   #1011
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
treba samo obnoviti postojece ruinirane objekte. sto se tice AI, samo treba time nadopuniti ponude u nekim hotelima .nikako gradnja novih resorta, sacuvaj Boze.
KLad vec netko pita za EU, ima i u Austriji AI. Npr. u Lienzu (zimski AI turizam)
uostalom, moramo samo copy/paste dobre stvari izvana (npr. toscana, lago di garda, austrija itd.)
vec smo prije spominjali da je i prometna povezanost jako vazna..kod nas je to dosta lose, losa povezanost otoka, raznih mjesta na obali itd..ne idu svi autom ili rent a carom.
Bez gradnje novih teško bi to funkcioniralo, misliš možeš imati AI ali ne sa konkurentnim cijenama.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 23.08.2011., 17:56   #1012
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ugledati ili ne ali mi se guramo u tu uniju a plače tamo definitivno nisu 100 eura.
Nisu 100 eura, a ktome tamo nema ni zemalja koje su na rubu bankrota. Upravo su Grčka, Španjolska, Portugal pa i Italija....primjer zemalja razvijene i stabilne ekonomije, koja se nikad nije bazirala na nekretninama i turizmu
mirjam is offline  
Old 23.08.2011., 17:58   #1013
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Nisu 100 eura, a ktome tamo nema ni zemalja koje su na rubu bankrota. Upravo su Grčka, Španjolska, Portugal pa i Italija....primjer zemalja razvijene i stabilne ekonomije, koja se nikad nije bazirala na nekretninama i turizmu
Ne vidim kakve veze ima trenutna ekonomska situacija sa strukturom cijena u AI?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 23.08.2011., 17:58   #1014
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Bez gradnje novih teško bi to funkcioniralo, misliš možeš imati AI ali ne sa konkurentnim cijenama.
Naravno da ne može, mi ni ne možemo imat konkurentne cijene u AI, kad je kod nas radna snaga skupa, ima tu još momenata, pisalo se u detalje o tome...ponavljamo se
mirjam is offline  
Old 23.08.2011., 18:02   #1015
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Bez gradnje novih teško bi to funkcioniralo, misliš možeš imati AI ali ne sa konkurentnim cijenama.
Slažem se. Imao sam priliku vidjeti kako kod nas izgleda AI aranžman u starom hotelu od 3*
Sht is offline  
Old 23.08.2011., 18:07   #1016
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne vidim kakve veze ima trenutna ekonomska situacija sa strukturom cijena u AI?
Trenutna ekonomska situacija u navedenim zemljama je posljedica ekonomske politike.


Gore navedene zemlje primjeri su kako to izgleda kad se sve karte bace na bjesomučnu betonizaciju i turizam, umjesto na obrazovanje, razvoj novih tehnologija, i tako...obzirom da ti zagovaraš masovni turizam koji podrazumijeva betonizaciju (dapače i krčenje šuma,povećanje emisije CO2 i sl. jel tako) i izgradnju jeftinih All Inclusivea...

EDIT malo sam sprčkala post sorry
mirjam is offline  
Old 23.08.2011., 18:09   #1017
Quote:
Sht kaže: Pogledaj post
Slažem se. Imao sam priliku vidjeti kako kod nas izgleda AI aranžman u starom hotelu od 3*
Pa vjerojatno bi All Inclusive u novom hotelu platio triput više

Nema kod nas jeftino i kvalitetno, kako ne razumijete...
mirjam is offline  
Old 23.08.2011., 18:12   #1018
Evo evo na HTV1 upravo pričaju o turizmu...
mirjam is offline  
Old 23.08.2011., 18:13   #1019
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Trenutna ekonomska situacija u navedenim zemljama je posljedica ekonomske politike.


Gore navedene zemlje primjeri su kako to izgleda kad se sve karte bace na bjesomučnu betonizaciju i turizam, umjesto na obrazovanje, razvoj novih tehnologija, i tako...obzirom da ti zagovaraš masovni turizam koji podrazumijeva betonizaciju (dapače i krčenje šuma,povećanje emisije CO2 i sl. jel tako) i izgradnju jeftinih All Inclusivea...

EDIT malo sam sprčkala post sorry
To stoji (o turizmu općenito i neulaganju u druge grane) alli nije problem ni u AI ni to što su jeftini.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 23.08.2011., 18:26   #1020
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To stoji (o turizmu općenito i neulaganju u druge grane) alli nije problem ni u AI ni to što su jeftini.
Ma nije problem u AI i u tome što su jeftini nego jeftinih AI ne može biti kod nas zato jer...uf...umorila sam se
mirjam is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.