Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2009., 12:20   #301
dragi prijatelji,imam retrivera starog 3mjeseca.još uvijek je sa mnom u kući jer je bilo hladno.kad mogu da mu napravim mjesto za boravak napolju pa da bude stalno u dvorištu.zanima me da li je premalen za to.hvala puno

ako može još jedno pitanje...moj retriver Oskar,koji ima 3 mjeseca već je počeo da naskače na nogu.je li to normalno u toj dobi?

kada treba početi sa pravom dresurom retrivera?

Zadnje uređivanje Tyndall : 06.04.2009. at 12:27. Reason: koristiti opciju "edit", molim
boro123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 12:26   #302
Psi mijenjaju i dlaku i zube tijekom odrastanja. Štenad imaju onu paperjastu dlaku i dok su u toj fazi ne smiju biti na otovorenom jer će im biti hladno. Tek kada promijene dlaku mogu boraviti vani, to ćete vidjeti kada dlaka ne bude više onako paperjasta.

Također, dok štenad nema bar dva cjepiva protiv štenećaka i ostalih boleština (razmak između cijepljenja je 3 tjedna), nije preporučljivo ga držati vani jer može doći u kontakt s virusima i uginuti - zapamtite, kod štenećaka spasa nema, ako ne ugine ostaju trajna oštećenja na živčanom sustavu. Vi što imate mačke ne smijete ih puštati u kontakt sa štencima dok se štenad ne cijepi jer mačka može nositi virus, a ne biti bolesna.
Ian_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 12:33   #303
puno hvala na savjetima.i još nešto..pas mi je jako nemiran i onako na svoju ruku.rekao bih da skoro ništa ne sluša i radi šta hoće i kako hoće.star je tek 3mjeseca pa je možda to i normalno.kad da ga vodim na dresuru?
boro123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 12:36   #304
Quote:
Wood-000 kaže: Pogledaj post
Uskoro dobijam zlatnog retrievera već se svuda raspitujem za brigu obožavam tu vrstu pasa a sad da čujem dali mu otpada dlaka
Oooo da
Linja se itekako.
To je mana broj jedan.
Ostalih nema, moj bar
Osim što je tvrdoglav ko mazga, ali to je obiteljska osobina
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 13:25   #305
dragi moji,znate li zašto je moj retriver koji je star samo 3 mjeseca jaaako agresivan??znam da je to netipično za njih pa zato mislim da ja negdje griješim.molim za pomoć
boro123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 15:23   #306
Ja sam bio danas kod veterinara i on meni kaze za to sto bi ga "Trebalo drzati zatvorenog dok ne primi cjepivo" nije istina, jer ne moze on zivjeti pod staklenim zvonom. Takoder mi je rekao da prvo cjepivo primi u 6 tjednu svoga zivota i da i do tada moze biti slobodan, a ne zatvoren u kuci ili u nekoj drugoj prostoriji, jedino bi trebalo izbjegavati kontakte sa drugim zivotinjama.
Po ovome ispada da pas od mjesec dana ne bi trebao imati vanjski zivot vec ga provoditi samo u kuci!
Actor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 16:40   #307
Quote:
Actor kaže: Pogledaj post
Ja sam bio danas kod veterinara i on meni kaze za to sto bi ga "Trebalo drzati zatvorenog dok ne primi cjepivo" nije istina, jer ne moze on zivjeti pod staklenim zvonom. Takoder mi je rekao da prvo cjepivo primi u 6 tjednu svoga zivota i da i do tada moze biti slobodan, a ne zatvoren u kuci ili u nekoj drugoj prostoriji, jedino bi trebalo izbjegavati kontakte sa drugim zivotinjama.
Po ovome ispada da pas od mjesec dana ne bi trebao imati vanjski zivot vec ga provoditi samo u kuci!
Dobar neki veterinar, sve čestitke istom naravno, kad se štene razboli, njemu je fešta, znaš koliko košta liječenje parva? iako većinom kad je malo štene u pitanju, štene svejedno ugine .
Štene se može i hoće zaraziti ako ođu u kontakt s virusom koji je svagdje gdje je prošao i gdje ima izlučevina bolesnog šteneta/psa i isto tako se prenosi na cipelama i inom .
I ne, ne mora štene biti do 2 mj. samo u kući, ali mora biti u dvorištu i kući u kojem nema zaraze i ne, ne izvodi se u šetnje sve do nakon 3. cjepiva.
Al neka, tvoji novci, tvoj budući pas pa ako ti se gledaju divni prizori umiranja šteneta i bacaju novci koje si dao za njega, a i prilične svote tom divnom vetu u džep, slobodno samo s ovakvim stavovima na početku samom, već mi je žao psića , poznati su mi stavovi ljudi da pas ne smije prić u kuću jer ono,l to je pas i oni koji slušaju slijepo prvog veta kod kojeg dođu , sve to redom ne obećava sjajnu budućnost psu, a šta mi tu ovdje možemo, uostalom, šta ja uopće znam o štencima, bolji ti je i stručniji taj tvoj vet skupa s sjajnim uzgajivačem ( ako je sve skupa uopće istina) koji ti trpa štene od mjesec dana jer mu već smeta i treba što prije uzet pare, a što manje uložit pa i do te mjere da očito niti jedan savjet osim budalaština o odvajanju štenaca od sise i legla s mjesec dana dok većina štenaca ni ne jede krutu hranu, ma

Quote:
boro123 kaže: Pogledaj post
dragi moji,znate li zašto je moj retriver koji je star samo 3 mjeseca jaaako agresivan??znam da je to netipično za njih pa zato mislim da ja negdje griješim.molim za pomoć
Šta je netipično i za koga to je tipično?
Štene oid 3 mjeseca ne može biti i nije agresivno, igra se, a da, retovi su na glasu da se rode mirni i pametni pa se tako ni ne igraju, a grickanje tromjesečnog šteneta ptičara k tome je agresija.
odi ti lijepo u školicu s njim pa će ti tamo sve objasnit (dok nije kasno)

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 06.04.2009. at 22:38.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 17:34   #308
Quote:
Actor kaže: Pogledaj post
Ja sam bio danas kod veterinara i on meni kaze za to sto bi ga "Trebalo drzati zatvorenog dok ne primi cjepivo" nije istina, jer ne moze on zivjeti pod staklenim zvonom. Takoder mi je rekao da prvo cjepivo primi u 6 tjednu svoga zivota i da i do tada moze biti slobodan, a ne zatvoren u kuci ili u nekoj drugoj prostoriji, jedino bi trebalo izbjegavati kontakte sa drugim zivotinjama.
Glupost. Mijenjaj veterinara odmah.

Prvo cijepljenje je tek od 7 tjedna života kada se štene odbije od sise jer do tada dobiva antitijela u majčinom mlijeku. I razmak između cijepljenja ti je minimalno 3 tjedna. Dakle, ako uzmeš psa sa 7 tjedana života i odmah ga cijepiš, s njim van možeš tek nakon minimalno drugog cijepljenja odnosno s navršenih 11 tjedana života.

Cijepljenje protiv bjesnoće je zakonski obavezno (više zbog zaštite ljudi nego pasa) i dolazi na red kada obaviš ovo (iako neki veterinari vole miksati ova cijepljenja) i to cjepivo ti ne utječe na izvođenje psa van jer je vjerojatnost da će ga ugristi bijesna životinja u gradu stvarno minimalna.
Ian_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 20:29   #309
koliko treba biti star zlatni retriver da se vodi na profesionalnu dresuru?
boro123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 21:18   #310
Ja sam malo pogrijesio, stenac je star 7 tjedana (znaci skoro dva mjeseca) i vlasnica ce ih cijepiti u srijedu, i zvao sam par veterinara i svi su mi potvridili isto da se nemam razloga brinuti. Ne ja ne zelim gledati psa kako se muci ti to kazes kao da ga ja uzimam da bih ga mucio uostalom zasto se ja uopce oko toga brinem tu su strucne osobe koje ce mi sve reci i pomoci, nisu veterinari bas toliko glupi uostalom ako je jedan pogrijesio ne bi to dva potvrdila stoga....
Ja sam mislio da je on star mjesec dana jer je u oglasu koji je malo stariji.
Actor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 21:35   #311
zna li neko otprilike koliko treba biti težak retriver star 3.5 mjeseca?ne bih da moj psic bude predebeo a naravno ni premrsav.hvala
boro123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 12:37   #312
Neznam kako ti najbolje objasnit osim da bi trebao izgledat 'proporcionalan', sve je ovisno o tome dali je musko/zensko itd tako da nema neke tocno odredjene kilaze posto su muski veci/jaci/tezi vecinom. Znat ces i sam dali izgleda kako treba, rebra se nebi trebala lako osjetit ali opet ne zelis da je ko jelly.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 21:50   #313
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
ljudi, jel vasi goldeni jako sline?
imam kuju 8,5 mj. pocela je slinit u pm. jel to normalno? ima jako dugu dlaku, pa ju shvacam da joj je vruce,ali mislim da ipak mozda malo previse slini. susjedi me stalno pitaju zbog cega tak slini, pa ju sad opet moram stavljat na lajnu kad smo vani. jedva ju je proslo skakanje i mogla je bit slobodna,a sad ovo.
kad njima pocinju mlijecni zubi padat? ona jos uvijek nije promijenila ni jedan
evo ja cu sam sebe kvotat, nemojte zamerit
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 22:17   #314
Pozdrav.........ne znam da li sam uopce na pravom mjestu za moje pitanje,ali zanima me vase misljenje.Moj Snupy je star godinu i pol,mama mu je zlatni retriver a tata neka seoska baraba,kako ja to volim reci tako da je on crn,bijel po vratu i prema trbuhu samo,ali faca kao retriver.Ima oko 35 kg jako dobro razvijen.Kako ja nazalost ne mogu imati djece,ne moram vam ni reci kako sam ga razmazila,tako da je doslovno zlocest pas,ali eto pomalo,uz puno truda,ne grize vise obucu,puno manje skace po ljudima,zna fino sjesti i dati sapu(pogotovo ako je klopa u pitanju).Redovito cijepljenje,kupanje,cetkanje,ne moram vam ni reci koliko se bavim sa njim.Problem je u tome sto kada zbrise na ulicu(iako ja redovito setam sa njim vani a imamo i veliko dvoriste) on doslovce vise nikoga ne pozna i ne vraca se kuci.Frka je u tome sto je jako velik i ljudi ga se boje,a kako zivimo na selu,gdje svatko svakog zna,tako se zna i da je to moj pas.Molim,vicem,zovem,ma kakvi.Uleti u tudja dvorista i tu ga onda najcesce uspijemo uhvatiti.Ostavili ga jednom da vidimo hoce li doci sutra dan sam doma ali ne.Zadnji put nam usli jehovini svjedoci u dvoriste,ostavili ogradu otvorenu i ode.....On je jako umiljat.legne na ledja,da mi sapu i ja ga onda ceskam,okrece se,odn. kao da pokazuje gdje treba ceskati.Ali kad se dokopa ulice,nestaje sva ljubav prema meni.Gdje sam pogrijesila?I da li se to da jos ispraviti,mada poznavajuci njega to mi se cini nemoguca misija.Moj muz se strasno ljuti jer se ovaj nece ni okrenuti na ulici kad ga zovemo,ali zna da ga ja obozavam i bez obzira na komentare kako se mi njega trebamo rijesiti to ne bi nikada mi ucinili.Zao mi je sto ne mogu staviti sliku pa da ga vidite...........
brankag is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 11:59   #315
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
evo ja cu sam sebe kvotat, nemojte zamerit
Moja pesica povremeno jako slini, ali to valjda kad naiđe na neki intenzivni miris vani. Inače uopće ne slini. Ima 5 godina. I nisu joj ispadali zubi.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 20:45   #316
mjesec dana je slinila ko blesava, ali sad unatrag tjedan dana je prestala. vjerojatno neko prijelazno proljetno razdoblje
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 11:28   #317
Za početak pozdrav!
VELIKA mi je želja imati zlatnog retrivera ali postoji jedan problem. Neznam gdje da ga držim kao štene, noću. Vani mi ga je žao, a u kući mi roditelji ne bi to dopustili. Molila bih vas za savjet, gdje ste vi držali svoje zlatne retrivere kad su bili štenci, da li vam je, ako ste ga držali u kući, stvarao kakve probleme ili?
Možda se post čini mutav, ali to mi je problem ako mislim imat zl. retrivera...
Molila bi za odgovor.... =)
pa3sha-95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 10:57   #318
Ja isto imam zlatnog retrivera.
Zove se TANGO i ima 6 mjeseci.

Goldeni su kao mali vrlo živahi psi (naravno, druželjubivi) tako da ti mogu preko noci napraviti malo nered po kuci,ali nista strasno (znaju odmotat rolu papira i onda se s njom zabavljat, ne znam zasto, valjda im je to zabavno)....
Ja mog Tanga ne drzim u dnevnom nego u sobi i on je miran, nikad do sada nije napravio nered.

Ako goldena mislis drzati vani onda bih ti preporucila da napravis ogradeni dio dvorista, kao npr:



to je vrlo prakticno za pse, pogotovo vece i srednje (među koje spadaju i goldeni)

Ili, sto bi ti bilo jos bolje, ako imas neki podrum ili veseraj ili tak nesto gdje ima grijanja, drzi ga tamo.....

Nagovori svoje da dopuste da stoji u kuci jer su to stvarno psi zlata vrijedni!
A ako ga redovito (svaki dan) cesljes kako treba, dlaka mu uopce nece ispadati, te cete imati samo jednu radost vise u kuci......
ena94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 12:12   #319
retriver moga prijatelja je od malena vani i uopće ne voli biti u kući...kad ga je doveo prvih par noći je prespavao u garaži, a onda je prešao u kućicu u ograđenom dvorištu...i mislim da nije točno da mu dlaka uopće neće ispadati ako ga svaki dan češljaš,pogotovo ako je u kući
a_n_y_a00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 14:26   #320
Pozdrav svima! Prije mjesec dana sam postala ponosna vlasnica preslatke male zlatne retriverice po imenu LOLA !
Moram reći da je ispunila sva naša očekivanja - pa i više! Sada ima 4mj., držimo je u stanu i do sada nam nije napravila neku štetu - jako brzo je shvatila da nuždu ne obavlja unutra, naučila je ići van na terasu u roku od tjedan dana...sada je problem jer to nerado radi vani u šetnji, čeka povratak kući i onda trk na terasu
U ovih mjesec dana naučila je neke osnovne naredbe sjedi i lezi, ne, fuj, pusti na čekaj radimo.
Vrlo je razigrana u igri s drugim psima, sa svima se pokušava igrati ali jako voli skakati po njima i zaljeće im se u njušku i gricka, pa me strah da ju netko ne napadne zbog toga. Odlično se slaže s mojim drugim psom - njemačkim ovčarom od 7god. pa mislim da zbog toga misli da se i s drugim psima može tako slobodno igrati.
U kući je mirna i poslušna - kada smo vani na livadi i pustimo je bez lajne sluša kada ju se pozove, iako ne baš odmah, ali ako se počnem udaljavati od nje odmah dotrči.
Jedini problem koji sam uočila počeo se javljati prije par dana - počela mi je naskakivati na nogu...onako kao što to znaju muški psi kad se "uzbude", je li to normalno ili se trebam zabrinuti? Mislimo je sterilizirati sa 6mj kako nam je preporučio veterinar.
Isto tako nije neka na hrani...čula sam da su veliki proždrljivci ali ona zaista nije, voli pojesti ono što ne smije ali svoju hranu brlja- hranim je Allevom za štence,jedan obrok je jogurt. Trenutno ima 9,5kg i 4mj je li to dosta?
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.