Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2014., 20:33   #21
Danas su sjele donacije od Holly-trooper 200 kn i od Zoe Life 200 kn.
Puno vam hvala na pomoći!
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 00:47   #22
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
da li nju leona vodi na lajni jer to je u njenom slučaju ključno. ona se očito ne smije puštati s lajne. zadnji put kod zadnje operacije pisalo je da ju je naskočio neki pas. to sugerira da nije bila na lajni i da leone nije bilo u blizini da to spriječi ili nije gledala tu sekundu (normalno, nitko ne može svake sekunde imati psa na oku, ali to je u lijinom slučaju neophodno.) u svakom slučaju, leona, nemoj ju više nikad puštati s lajne!

Lily0, zadnji put kad je isla na operaciju radilo se o luksaciji patele, dakle genetski uvjetovanoj te nista ne bi sprijecilo da se to desi.. Slucajno se desilo da je iskocila taj put kad se pas zaletio na nju.. Taj put je napravljena operacija, patela je ucvrscena i ne bi smjela vise ikada iskociti pod normalnim uvjetima, sto ne znaci da se nece desiti na drugoj strani, na zalost.. I da Lia je bila na lajni, 100 metara od kuce a drugi pas nije bio na lajni.. Ona ga se prestrasila i ode koljeno..

I ovaj put je bila na lajni a da nije, mozda se ne bi polomila jer lajna koci prirodne pokrete i pas jednostavno ne moze izreagirati jednako s lajnom ili bez nje..

Lia je skoro uvijek na lajni, cesto fleksici jer ju ne pustam bas osim u posebnim uvjetima tipa na nasipu jer se boji pasa..


Isto tako, najbolja stvar za psa kod problema koji ima Lija a i moja pesica (ona ima displaziju kukova) je slobodno kretanje po travnatim povrsinama a ne hodanje po betonu na kratkoj lajni
Za probleme koje imaju tvoje pesice stvarno ne znam no za ovo sam se raspitala i nacitala puno..


Druga stvar je to sto je Lia iznimno energican pas koji mi je nakon oporavka od proslih operacija kad nije smjela puno hodati iscupao ukrasnu lajsnu od stoka, pojela vrata te iskopala zid.. Kad je frustrirana jednostavno je uzasna, od toga da ne podnosi drustvo pasa ni doma, da unistava, cak je sebe grizla dok je boravila u kavezu.. Naucila je skinuti okovratnik na par nacina, kad sam odlucila da je sad dosta i zategla joj to sve tako da je skroz stisnuto tad si je preko noci strugala ovratnikom po nozi i unistila povoj..

dakle Lia kad nije sretna je jedan jako naporan, cak i agresivan pas i meni je zao no ona ne moze provesti zivot pod staklenim zvonom jer bi bila toliko nesretna da je to neopisivo a vjeruj mi bili bi i svi oko nje..

Garancije da se vise nece polomiti nema, nema je ni kod jednog psa.. Ona si nije nista polomila 2 godine (luksacija nije lom kosti), iako to sve izgleda previse, nemoj zaboraviti da je ona pronadjena s 4 loma, da ima samo jednu potpuno zdravu nogu i da je usprkos tome jedan veseo, zivahan i aktivan pas..

Ako netko misli da moze bolje, slobodno neka ju uzme na cuvanje ili jos bolje- udomi

Hvala donatorima i u moje ime, sutra stavim prvi racun jer nisam stigla poslikati dok je bio dan a zbog blica ne bi bila dobra slika
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 08:57   #23
nitko nije spominjao hodanje na kratkoj lajni po betonu. podrazumijevala se fleksica i trava. napisala sam što mi je rekao vet i ono što je logično u najboljem lijinom interesu. budući da se brinem od 4 psa, od toga 2 polomljena, od kojih moja malena jedva hoda, a tesa je još i poluslijepa pa isto baš nema neke izglede, ne mogu ju preuzeti, iako sam se drznula nešto napisati. sory. sretno lia, čuvaj se.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 09:12   #24
Quote:
Le0na kaže: Pogledaj post
Isto tako, najbolja stvar za psa kod problema koji ima Lija a i moja pesica (ona ima displaziju kukova) je slobodno kretanje po travnatim povrsinama a ne hodanje po betonu na kratkoj lajni
Nasa sticenica Lina ima displaziju kukova i svi vetovi su rekli da se sto vise slobodno krece i trckara...

Mrva (polomljena kujica za koju su 'svi' culi) - kad ju se pustilo da se slobodno krece bez lajne, tek tad se vidio napredak, pocela je koristiti sve cape i sad trckara ko blesava a u zatvorenom prostoru zeza...

.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 23:42   #25
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
nitko nije spominjao hodanje na kratkoj lajni po betonu. podrazumijevala se fleksica i trava. napisala sam što mi je rekao vet i ono što je logično u najboljem lijinom interesu. budući da se brinem od 4 psa, od toga 2 polomljena, od kojih moja malena jedva hoda, a tesa je još i poluslijepa pa isto baš nema neke izglede, ne mogu ju preuzeti, iako sam se drznula nešto napisati. sory. sretno lia, čuvaj se.
Lily0, ne trebas se odmah uvrijediti.. Samo odgovaram na tvoj post onako kako je

Inace, pas kad je na opustenoj fleksici kao i da nije na lajni po pitanju cuvanja u situacijama kao sto su opisane na temi, to samo ako pas recimo bjezi imas neku sigurnost, inace ne
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 23:46   #26
Ovo je prvi dio racuna, morali su ovako sastaviti da bi dobila zeljeni iznos prvog racuna.. U ponedjeljak cu platiti ostatak racuna, Feja i ja cemo dati novce da nas ne cekaju dugo i da se vidi iznos

Lia je danas bila na kontroli, sve izgleda dobro, ona je sad super raspolozena i pocela se vise kretati, do neki dan je bila dosta potistena i bezvoljna..

Evo par slikica od danas kad smo isli na kontrolu







__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 21:02   #27
Znam da je nebitno ali moram... Lia i Sula su rodjene na isti datum.
Mora da je zato vrckava i hiper, to su ti lude ovnice, moja je hiper hiper.
Vidim da imamo istog veta(jednog od), nadam se da ce sve brzo zarasti i da ce cura naći dom koji je taman za nju.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 10:08   #28
A lude pasice tankih košćica! Svaka čast Leona na strpljenju!

Mogu ponuditi na prodaju, pa da kune idu Liji, komplet lajnu i ogrlicu bijele boje, nekorišteno sa etiketama, ako nekog interesira.

Ogrlica: vel. M, 34-42 cm
http://www.ferplast.com/uk/shop/dogs...rgoflex-c22-42

Lajna: duž.110 cm
http://www.ferplast.com/uk/shop/dogs...goflex-g18-112
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 15:33   #29
Hvala puno, lapdog
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:52   #30
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Znam da je nebitno ali moram... Lia i Sula su rodjene na isti datum.
Mora da je zato vrckava i hiper, to su ti lude ovnice, moja je hiper hiper.
Vidim da imamo istog veta(jednog od), nadam se da ce sve brzo zarasti i da ce cura naći dom koji je taman za nju.
Lia ima upisan datum po procjeni no sigurno je ovan a ima i terijera u sebi
Mozda je ovo drugo bitnije za karakter hehehe



Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
A lude pasice tankih košćica! Svaka čast Leona na strpljenju!

Mogu ponuditi na prodaju, pa da kune idu Liji, komplet lajnu i ogrlicu bijele boje, nekorišteno sa etiketama, ako nekog interesira.

Ogrlica: vel. M, 34-42 cm
http://www.ferplast.com/uk/shop/dogs...rgoflex-c22-42

Lajna: duž.110 cm
http://www.ferplast.com/uk/shop/dogs...goflex-g18-112
Hvala
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 14:57   #31
Lia je dobila 100 kn za operaciju od anonimnog donatora, tako da je do sada skupljeno 900 kn.
Konačna cijena operacije će po svoj prilici biti 2000 kn, fali nam još 1100 kn.

Ako možete i želite pomoći, javite se na pp ili na 099 2678317 za podatke za uplatu.
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:49   #32
I dalje skupljam novce za operaciju. Može li netko pomoći?
Skupljam još 1100 kn.
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 08:58   #33
Ajme meni pa još niste skupili
Očajna27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:37   #34
Ogrlica i lajna poviše i dalje na raspolaganju.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 09:46   #35
Nitko se nažalost više ne javlja za pomoć.Valjda je Lia svima dosadila, puno je novaca već utrošeno na nju.
Ili sam ja svima dosadila sa žicanjem za razno razne životinje.
Uglavnom, noga zarasta, Lia ima udlagu i ide redovno na kontrole.
Nadam se da je ovo zadnja nevolja koja ju je zadesila.
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 16:04   #36
Quote:
Feja 1 kaže: Pogledaj post
Nitko se nažalost više ne javlja za pomoć.Valjda je Lia svima dosadila, puno je novaca već utrošeno na nju.
Ili sam ja svima dosadila sa žicanjem za razno razne životinje.
Uglavnom, noga zarasta, Lia ima udlagu i ide redovno na kontrole.
Nadam se da je ovo zadnja nevolja koja ju je zadesila.
I ja se iskreno nadam, nitko nije zaslužio da ga tolike nevolje sustižu a posebno ne Lia, tako je malena i draga cura
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 08:18   #37
Puno hvala Paxie na donaciji od 50 kn za Liinu operaciju

I jedan pozdrav od naše pacijentice

Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 12:52   #38
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 20:36   #39
Puno hvala Holly G. na donaciji 80 kn za operaciju
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 14:31   #40
Leona je poslala i drugi plaćeni račun za Liu, 700 kn.
Jučer su bili kod veta na previjanju i rendgenu, biti će još jedan račun od 650 kn.
Za 2 tjedna Lia treba ponovo na rendgen, tako da se račun ovdje neće zaustaviti

Od planiranih 2000 kn računa, već sada je sigurno da će cjelokupni iznos biti 2350kn + rendgen za 2 tjedna, za koji ne znamo koliko će koštati. Tu je naravno i još koje previjanje...
Troškovi se stalno povećavaju, i dalje molim pomoć za plaćanje operacije


Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.