Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2014., 09:25   #21
Ja sam dobila preporuku za Oridermyl, mast koja se stavlja jednom na dan u uši. Stavlja se 3 tjedna, uši se naravno prije toga očiste.
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 15:25   #22
zvala sad vet sunčicu iz nere, veli da se ni oridermyl više ne proizvodi. ne zna dal oni imaju, pogledat će. tak da stronghold, koji je bolji od advocatea, jači, vele. ali skupo je to. naročito kad se treba tretirati više maca. ja sad trebam npr, 5 kod susjede. nadam se da imaju tu mast. inače, može se i tacticom, 4 tjedna treba jednom tjedno injektirati u uho otpinu. ja probala, ali to je sama voda, sve odmah izađe. dambici, štenici s demodexo sam 7-8 tjedana to radila i još je jedno uho bilo jako crno. i s macama sam prije isprobavala, ali sam se vratila otonazolu. tactic je svakako najjeftinija varijanta. taj nečin mi je rekla vetica u šapi i prof živičnjak na faksu. ali sve isti čas iscuri i uopće nemam osjećaj da bilo đto ostane u uhu. na otichemu piše da ulje nima ubija šugarce. ali u njemu ga ima samo 1%. ne znam kad bi se napravila jača emulzija s nimom u kućnoj radinosti. trebalo bi pročačkati po netu za omjer.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:25   #23
Oridemyil sam koristila s Eliottom nakon što terapijama kapljicama koja je trajala 1mj nije riješila šugarce. Meni se pokazao dobar, al ako se više ne proizvodi kako veliš, onda ništa. Jedino ako imaju još na zalihi. Ja sam ga platila 79kn kod veta tada i bilo mi ga je dovoljno za dvije mačke.

Općenito, sad ću bubnut što mi je ovaj čas palo na pamet- čuvarkuća je poznata za rješavanje svih problema s ušima, ako eto čita netko tko je više u tom điru, jel bi se njome moglo postići išta? Upale rješava, rastvara loj u uhu, jel bi mogla sa šugarcima dati kakve rezultate
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 13:25   #24
sory, krivi info. vet sunčica je provjerila i u ponedjeljak će dobiti orydermil mast. nisu dugo imali pa je mislila da se i ona ne proizvodi. dođe 79 kn. netko je napisao da mu je to bilo za 2 mace. budući da bih htjela 4 mace kod susjede očistiti od šugaraca, a jedan od tih mačića je kod mene, znači 5 maca, bitno mi je znati uspješnost liječenja. feya1, imaš li ti iskustva s orydermilom? ili bilo tko? firtina iskustva su ok. pesici je s ušima sad ipak bolje, ali liječim ju 3 mjeseca tacticom, a od nedavno i otichemom.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 14:34   #25
Ja stavljam Doni tu mast i za sada je super! Prije toga sam dobila preporuku od jedne zaštitarke koja je sa time riješila šugarce kod maca. Vetica mi je isto preporučila tu mast, kod nas je 75 kn.
Eto, meni se čini da pomaže.
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 20:01   #26
Može mi netko reći koliko dugo se kapa Tobrex?
Kapamo 10 dana, od toga prva 4dana 2xdnevno, nakon toga 1xdnevno.

Danas nam je na terasu svratio još jedan vidno premršav novi mačić. Mislim da sam toga vidjela jednom kod kontejnera ali je brisnuo. Rekla bi oko 4mj, dečko koliko sam uspjela vidjeti jer se nije dao dirati, bojao se. Ima baš posebnu kombinaciju boja nekako sivo/krem prošarano u kombinaciji s bijelom. Pretpostavljam da će kroz par dana hranjenja steći povjerenje i dati se dirati, da ga mogu probati udomiti. Evo fotki:




Malac bi u novi dom stigao okupan, tretiran protiv unutarnjih i vanjskih parazita.
Eto da i tu odmah napišem: nalazi se u Blatu na otoku Korčuli, prijevoz ću već srediti ako se nađe udomitelj na otoku.
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 15:59   #27
Maleni Bronhić je dobio svoju temu na udomljavanju, škicnite malog pozera i slobodno ga preporučite ako znate nekog na Korčuli

https://www.forum.hr/showthread.php?p...0#post51779920
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:41   #28
kapa se dok ne prođe upala. zavisi koliko je teška. obično vele vetovi 7-10 dana. ja sam znala mazati i po 3 tjedna po preporuci veta. ne znam kako ti je uspjelo maci kapati. meni to nije uspjelo nikad osim s jednom macom. pročitaj i provjeri i na uputi. tobrex je korikoiosteroidni pa ne bi trebalo dugo. uvijek pročitaj uputu o lijeku. i za ljude i životinje. na chloramfenikolu piše s kojim se lijekovima ne smije miješati, i u kojim slučajevima ne upotrebljavati.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 10:43   #29
Nije bilo problema s kapanjem, kako je mali - rukom primim glavicu i dok on gleda u mene kapnem bez problema (prije ih malo utoplim da mu nije šok).

Pojavio se novi problem. Osim što sam i ja sad skupila mikrosporozu od bijelog, njemu se preko noći nešto s okom dogodilo, sve kao da mu je nateklo i suzi. U četvrtak vet prolazi kroz Blato pa će ga pregledati, do tada jel netko zna što bi sad to moglo biti? Jel mu smijem Tobrex kapati do četvrtka?


tu je baš žmirkao, inače ga drži više otvorenim, ali ne u potpunosti


Gdje nabaviti Zoniton?
Vet od doma rekao prošli tjedan da će ga imat ovaj tjedan, sad veli da ga neće dobiti jedno vrijeme. U Pet centru na telefon se žena čudila i da oni to nemaju..
Za Oronazol mi rekli da treba recept, ali vidim po iskustvima da Zoniton brže i bolje djeluje.
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 10:51   #30
Zovi veterinarske po Zagrebu. Meni su u Vukovaru rekli da se više ne proizvodi. Prodali su mi u rinfuzi, navukli u špricu,ovaj što imaju oni u ambulanti.
Ne znam čime ćemo tretirati mikrosporozu kada se potroše zalihe, nemaju zamjenski proizvod
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 11:22   #31
dobar savjet. pa ti netko može kupiti i poslati, možda, kad se skupi lova. zovi dodo vet, kustošijanska, oni su sepreuređivali pa imaju još zaliha. ali prvo zovi druge jer je za ambulanta skupa za lijekove, za otonazol traže 60 kn jer ga moraju izdati s receptom, veli vet. inače prosječno dođe 40 kn. prvo zovi šapu, tamo su lijekovi najpovoljniji. da, naravno da su prestali proizvoditi djelotvorne lijekove. ne isplati im se da se prebrzo izliječe. pa će doći skuplji i manje efikasni s dužim liječenjem i većom potrošnjom. mafija farmaceutska, najviše zarađuje od ijedne druge.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 22:52   #32
Zoniton nigdje za nabaviti. Izgleda da nema druge nego Oronazol.
Mali crno-bijeli je isto dobio mikrosporozu, tako da smo sad svi zaraženi
(ako netko ima da mu je ostalo Zonitona da otkupim ili znate gdje ga se još ima za nabaviti? jer svi vetovi vele da se više ne proizvodi)

Jel se po nečemu ovako 'prostim okom gledano' može razlikovati mikrosporoza od šuge?
Što više čitam po netu, sve mi se brka. Šuga kod ljudi budu iste fleke ko i kod mikrosporoze?
Mislila sam da kad sam ja dobila prve fleke, da po tome bar mogu biti sigurna da je mikrosporoza..

Evo kako malenome glava izgleda sad:


Bijelom je oko bolje, krenula sam mu kapati Tobrex koji je ostao od malenoga, ali neće biti dosta jer se toliko bori da bar 5-6 kapi kod svakog kapanja ode okolo pa ako netko ima da mu je ostalo Tobrexa, rado ću otkupiti.
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 08:43   #33
Idem u utorak u Vukovar, pa ako hoćeš, mogu pitati da li imaju još Zonitona?
Jedino što vjerojatno nećeš dobiti račun. Meni su prodali, ali kod prodaje takvoga lijeka, moraju naplatiti aplikaciju, i to 30 kn.
Da ne bih plaćala još i aplikaciju, jedna veterinarka koja me poznaje je pisala račun na sebe. Tako da onda nisam morala plaćati aplikaciju, ali nisam dobila niti račun.
Eto, ako ti ne smeta da nemaš račun, mogu pitati da li imaju još Zonitona.
Cijena mu je 2 kn za 1 ml.
Doziranje je 2 ml na 1 dcl vode. Za mačića od 3-4 mjeseca mi je trebalo 1,5 dcl otopine, za jedno kupanje.Pokušala sam biti što štedljivija.
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 22:37   #34
Quote:
Feja 1 kaže: Pogledaj post
Idem u utorak u Vukovar, pa ako hoćeš, mogu pitati da li imaju još Zonitona?
Jedino što vjerojatno nećeš dobiti račun. Meni su prodali, ali kod prodaje takvoga lijeka, moraju naplatiti aplikaciju, i to 30 kn.
Da ne bih plaćala još i aplikaciju, jedna veterinarka koja me poznaje je pisala račun na sebe. Tako da onda nisam morala plaćati aplikaciju, ali nisam dobila niti račun.
Eto, ako ti ne smeta da nemaš račun, mogu pitati da li imaju još Zonitona.
Cijena mu je 2 kn za 1 ml.
Doziranje je 2 ml na 1 dcl vode. Za mačića od 3-4 mjeseca mi je trebalo 1,5 dcl otopine, za jedno kupanje.Pokušala sam biti što štedljivija.
To bi bio spas ako ga oni još imaju, molim te ako ti nije problem
Javljam ti se na pm.


Kako sam ja dobila Lamisil za svoje fleke, a vidim na forumu da i njih smijem s tim mazati, sad ih lickam do dolaska šampona (sad se još do Fejinog javljanja u utorak nadam da će biti Zoniton, ako ne onda nema druge nego Oronazol ipak uzeti).
Malci su ovako, ah, živahni i dobro jedu, no manji je počeo nešto opet kihati, oči mu se opet malo krmelje, obojica su dobili neke kao kvržice po nosu (ne znam jel i to mikrosporoza), neke kvržice tamnije boje, ali dlaka na njima ne ispada. Bijeli je imao proljev, pa je sad na posebnoj prehrani, danas je i manji neku meku stolicu imao. Užasno mi je što ih nemam kome odvesti da ih pregleda kako spada i da ih mogu dovest u red, ovako ispada da se ja moram 'igrati' veterinara što mi uopće nije ugodno jer nemam iskustva s ničim od ovoga Mislim si danas- da koji prestane jesti i postane premiran ili tako nešt, kamo i kako bi ga vodila? Grozno, nisam do sad nikad bila u ovakvoj situaciji, uvijek je bilo da imaš vetova na biranje, uf.
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:46   #35
Eto da se javimo sa novostima..

Nakon tolikog lova na Zoniton ipak smo završili na Oronazolu. Tokom tog perioda pokušaja nabave Zonitona, bijelom se stanje samo popravilo (ima još one 2 rupe na repu, ali uši i glava raste nova dlaka) no svejedno ga tretiram (te dijelove). Od drage forumašice je dobio Tobrex mast za oči, tako da to mažemo 2xdnevno oči, ostalih većih problema nema. Voli punoo klopati i baš je na pragu da postane debelo prase, moram paziti koliko mu dajem i da poslije ne brisne malome i ne pojede i njegovo jer je njegovo ipak uvijek finije

Mali Bronhić ima krugove bez dlake po cijelom tijelu i stvarno šugavo trenutno izgleda, još mu i te oči opet krenule nešto suziti, tako da i njemu Tobrexom mažem. Sreća pa je kupanje izvedivo jer se ukopa i ne radi drame, a poslije sušimo fenom šta mu paše pa i prede.

Ja sam puna fleka, jedne lagano nestaju, nove se pojave i tak trpim u dugim majicama a preko vikenda svi sunčamo gljive na terasi.
Kupila im neke alge za imunitet, dlaku, oči, to im ubacujem u klopu.

Ovako se odmaraju nakon igre:


Alge i račun (bile 50%snižene )


Oronazol i račun


Htjela bi ih konačno i što prije izliječiti da ih se može cijepiti. A i bijelog kastrirati- ne znam koliko nakon cijepljenja to može, 2 tjedna ako sam dobro zapamtila. Držite fige da se gljiva riješimo, onda će se već lakše disati.
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:07   #36
što je s prekrasnim mršavim mačićem koji se pojavio na terasi? dolazi još? meni je za životinje mast za oči umjesto kapi puno lakša za pogoditi oko. i ne prosipa se skupi lijek. psima kapi još i uspijem, uz prosute, naravno, ali s macama nema šanse, za mene. mršavko je divan, stvarno udomiv. javi pkiz što je s njim. potraži ga oko kontejnera. i što je sa šugarcima' da li je onaj lijek koji sam posklala pomogao? kod koka i kod susjedinih je ipak pomogao.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:11   #37
Tobrex je antibiotik a ne kortikosteroid. Ako upala ne prođe nakon 10 dana, onda treba utvrditi uzrok ili promijeniti lijek.

Inače, mast je bolja jer duže ostaje u oku.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:38   #38
mislim da sadrži i kortikosteroid, kao i otonazol, npr. treba provjeriti na papiru.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:45   #39
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
mislim da sadrži i kortikosteroid, kao i otonazol, npr. treba provjeriti na papiru.
Ne sadrži, generički naziv je tobramicin, što je ujedno i djelatna tvar a koja spada u antibiotike. Možda si pobrkala s nekim drugim proizvodom.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 01:01   #40
Taj treći je svratio nakon toga još 2 puta, dobio je jesti, još uvijek se bojao i nije se dao taknuti. Nakon toga ga nisam vidjela. Susjeda kojoj je kuća odmah preko puta kontejnera je rekla da ga viđa. Problem je da se mali ne da taknuti pa mi ga nema smisla takvog divljeg oglasiti. Kad bi uz redovito hranjenje lagano stekao povjerenje to bi već bilo nešto.

Lijek na žalost isto ko i tebi nije 100% pomogao, pa kad sam uspjela nabaviti Otonazol kapi, prebacila sam se na njih. Koliko često i dugo si ga Koku kapala?
firta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.