Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2009., 19:30   #1
Prodaja web stranice

Zanima me, čisto informativno, koji su uvjeti "dobre prodaje" i zainteresiranosti kupca za neku web stranicu?
Radi se o tematici, broju unique posjeta, zaradi na adsensu itd, zar ne?

npr. koliko unique posjeta bi stranica trebala imati da bi, pogadam, imala cijenu od 50k eura...
nightman29292 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:54   #2
Mislim da je najbitnije ime stranice (domena).
Ako je neko dobro- kratko, onda se ostalo da srediti.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 23:08   #3
Quote:
nightman29292 kaže: Pogledaj post
Zanima me, čisto informativno, koji su uvjeti "dobre prodaje" i zainteresiranosti kupca za neku web stranicu?
Radi se o tematici, broju unique posjeta, zaradi na adsensu itd, zar ne?

npr. koliko unique posjeta bi stranica trebala imati da bi, pogadam, imala cijenu od 50k eura...
U pravilu, nema tu pravila Što je presudno za bolju cijenu. Tu se ima toga za nabrajati.

Kvalitetna domena je bitna za dobru prodaju stranice, ali nije presudna. Također je bitna kvaliteta stranice. Dakle kako ju se programiralo, jeli napravljena u Open Source CMS-u ili je napravljen vlastiti CMS, kvaliteta grafike na web stranici i kvaliteta tekstova; dnevni i mjesečni UNIQE posjeti; google ranking i masu raznih stvari.

Ako se prodaje domena bitno je samo ime domene, broj UNIQE posjeta, google rank i optimizacija.


*Možda sam nešto izostavio.
Brùno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 09:03   #4
Po jednoj od formula, u većini slučajeva, da bi ti sajt imao cijenu od 50 000 €, morao bi ti mjesečno donositi 3000-5000€.
Osim ako ima masivni promet, u tom slučaju se gleda njegov potencijal.
__________________
Majstore, prikucaj jos jednog. Klizim! ~Isus.
Zephyrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 10:08   #5
da mi sajt mjesecno donosi 3000-5000 eura, ne bi ga dao ni za 5 milja eura
some1special is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 18:00   #6
Slažem se, da mi stranica donosi 5k eura mjesecno, ne bi ju dao ispod 300k eura.
nightman29292 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 10:28   #7
Ajde prvo napravite sajteve koji nose 5 kuna dnevno, pa onda do 5 tisuca ojera, pa onda u procjene.
Naime, 300k € za sajt koji nosi 5k €/month => no way.
To je, err, 60 mjeseci ROI point za kupca? Sretno s tim
Subjektivna srecica sto sajt nosi brdo love nema veze s misljenjem kupca.

Enivej, nije jednostavna formula. Uglavnom je novac. Je li open source ili custom pisani CMS je nebitno, zapravo.
Bitnije od toga je npr, je li sajt ima taj income level vec 3 mj ili 30 mj. Je li domena stara 3 godine ili 3 tjedna. Je li promet SE only, ili je ljudi posjecuju jer je znaju, i tako dalje i blize.

Do 24 mj ima smisla cijena sajta da bude izracun = monthly income x 24, ali sve dalje od toga, good luck.

I ja bi rado prodao za 100k ojera sajt koji nosi 1500 € mjesecno, al to se nemoze desit. Niko nece dat takve pare. Ni na balkanu, gdje su cijene malo vece, a pogotovo vani.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Nosf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 23:53   #8
Quote:
some1special kaže: Pogledaj post
da mi sajt mjesecno donosi 3000-5000 eura, ne bi ga dao ni za 5 milja eura
Tko ti garantira da će ti site i za 6, 15, 28 itd. mjeseci donositi 3000-5000 eura mjesečne zarade? Konkurencija je danas jako velika a i jako posjećene stranice lako propadnu ako se loše vode.

Danas ti netko nudi 50 000 eura da prodaš stranice, ti ne pristaneš i za pola godine bankrotiraš jer si povukao neke krive poteze i ostaneš bez ičega.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 12:35   #9
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
Tko ti garantira da će ti site i za 6, 15, 28 itd. mjeseci donositi 3000-5000 eura mjesečne zarade? Konkurencija je danas jako velika a i jako posjećene stranice lako propadnu ako se loše vode.

Danas ti netko nudi 50 000 eura da prodaš stranice, ti ne pristaneš i za pola godine bankrotiraš jer si povukao neke krive poteze i ostaneš bez ičega.

sad mislis da si toplu vodu izmislio

to vrijedi opcenito za sve u zivotu
some1special is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 00:37   #10
vrijednost ili prodaju web stranice mozes obaviti besplatno na domacoj web stranici http://webimir.com
pozdrav
__________________
Croacia
trn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 20:45   #11
Quote:
trn kaže: Pogledaj post
vrijednost ili prodaju web stranice mozes obaviti besplatno na domacoj web stranici http://webimir.com
pozdrav
Koliko je pouzdana procjena vrijednosti na ovoj stranici?!
josip122 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.