Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2008., 13:49   #121
Quote:
Plavooka25 kaže: Pogledaj post
Moguće je od propuha, i ja sam to cula, npr vozaci bez klime u autu sa otvorena oba prozora ( frend se bas zalio na istu stvar a vozi taksi ).
Ali opet, zavisi i koliko smo osjetljivi na propuh, neko je a neko nije bas nimalo.
a izgleda da jer me vise ne boli, uspanicila se bez veze :-). Bas sam srela jednog decka koji kaze da ga isto tako bolilo ko mene, ali jace, isto od propuha i klime i dobio je inekciju jer je imao uklijesten zivac od toga i sad je sve ok
IvkaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 01:45   #122
Quote:
wildbabe kaže: Pogledaj post
Također mi se ovo događa, sada ne toliko često kao prije ali opet štrecne me....

Dakle, probadajuća iznenadna bol na desnoj i lijevoj strani tijela u području srca kao da vas netko probode nožem, kada hoću udahnuti bol je još intenzivnija i prestane sve nakon otprilike dvadesetak sekundi..

Da li netko zna o čemu je riječ?
Pa meni je tako bilo...sve to mi je došlo od lagane skolioze kičme(za koju nisam ni znala) od koje mi se upalio prsni mišić,uglavnom pila sam antibiotike i išla na fizikalnu terapiju i vježbe svaki dan....sad mi je već par godina ok ,to ti može biti od nepravilnog,dugog sjedenja itd
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 05:13   #123
Bolovi

hi svima , zovem se tanja zivim na floridi...i imam niz zdravstvenih problema....najveci problem je moje srce tj njegov rad...srce mi stalno preskace , bukkvalno...vrlo cesto mi jako brzo radi i udara u prsa....tog momenta kad mi preskoci kao da me nesto presece preko prsa...i to zagusivanje mi se penje do grla....kao da mi ceo organizam stane na sekund pa opet krene....i taj me osecaj tera na kasalj....vrlo cesto sam umorna disem tesko zadihano , kao da sam trcala...to mi se desava stalno ali je najjace nocu...ceto mi trne leva ruka do malog i domalog prsta...u poslednjih petnaestak dana imala sam i bol u grudima, stezanje i probadanje oko srca, bol je isla na levu strane u rame i ledja...srce sam proveravala kod dva kardiologa oba su rekla idto srce je zdravo , samo neki vanjski utacji dovode do ubrzanog rada i preskakanja...verujte sa ubrzanim radom bih naucila ziveti ali me preskakanje ubija , cini me nesposobnom...jer do se nekad zna desavati 24 sata bez prestanka...svaki drugi treci odkucaj hvali...sad sam ponovo na nekim kontrolama...i jako sam uplasena...imam dvoje male dece...i tesko mi je da se brinem oko njih...ne znam odkud se pojavila ta bol u prsima...i sad se jos nesto desava...srce mi ponekad radi tako sporo da imam osecaj da ce stati...ako lezim kad se to desi...imam osecaj na sekund da je stalo i ostanem bez daha...tako da moram naglo ustai i udahnuti i tek tad pocne normalno kucati...pomagajte...ima li ko slicnih problema...inace imam krvu kicmu i vrat... i da li je moguce da mi bolovi iz lejda udaraju u prsa...a jos jedan veliki problem su mi hronicno upaljeni sinusi...bolovi oko nosa i luka obrva...i vrlo cesto tad me boli vilica i trne mi jezik tj boli me pred sam kraj jezika gde se spaja sa grlom ...i bol ide groz grlo i uho...da le je sve to povezano sa sinusima ne znam...i na tim ispitivanjima sam trenutno...ali ovde to ide sve tako sporo...da bi posetio jednog specijalistu i uradio jednu pretragu treba ti mesec , jer sve se vrti oko novca...i sve se radi odvojeno...a meni je sve gore....i sve teze prolazim kroz ovo...nocima znam ne spavati do pet sest sati ujutru ...inace kad ima preskakanja i palpitacije cesto osecam mucninu...i cas mi je vruce cas zima....i kao da se jezim ...kao da neka jeza prolazi kroz mene...zelim ovo podeliti sa nekim...kad pricas lakse je ...a mozda neko zna kako pomoci

Zadnje uređivanje trebor : 25.09.2008. at 22:16.
TANJA-FL is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 08:38   #124
bog,tanja.

kazes, bila si kod dva kardiologa i rekli su ti da ti je srce ok......znaci,problem je u necem drugom. u pocetku sam pomislila da se radi samo o psihi tj. da imas neki problem koji te jako muci pa se to ispoljava na zdravlju, no citajuci dalje tvoj post prepoznala sam neke muke koje sam i ja svojevremeno imala.mozda grijesim, no bilo bi dobro da odes provjerit rad zlijezde stitnjace.sretno.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 10:58   #125
Imaš sve tipične simptome poremećaja rada štitnjače. Ispruži ruke ispred sebe, i ako ti se tresu, to ti je još jedan od simptoma, kao i gubitak na težini kao i debljanje. Traži da ti se naprave markeri na hormone štitnjače.
Nemoj brinuti, jer se jako dobro i lako liječi tabletama.

Čudi me da te liječnik već nije poslao na te pretrage

p.s.nemoj pisati velikim slovima, jer se to na forumu kažnjava i smatra vikanjem
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 15:57   #126
Pozdrav... ajmo ovako...
što si opisala stvarno liči na jedan poremećaj gušterače a zove se hipertireoza...
Ja ću ti postaviti link koji vodi na jednu stranicu, a ti se probaj pronać u ovim simptomima... javi nam se svakako... mogu biti i druga oboljenja... prolistat ću malo.... ipak sam ja tehničar... hehehehehe....

http://www.plivazdravlje.hr/?section...u2=&bid=34-142
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 16:01   #127
Quote:
daso kaže: Pogledaj post
Pozdrav... ajmo ovako...
što si opisala stvarno liči na jedan poremećaj gušterače a zove se hipertireoza...
Ja ću ti postaviti link koji vodi na jednu stranicu, a ti se probaj pronać u ovim simptomima... javi nam se svakako... mogu biti i druga oboljenja... prolistat ću malo.... ipak sam ja tehničar... hehehehehe....

http://www.plivazdravlje.hr/?section...u2=&bid=34-142
Misliš štitnjače.

Gušterača nema veze s hipertireozom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:07   #128
ups... da... štitnjače... molim vas soryyyy.....
lapsus calami.... uglavnom... skontali ste....hehehehehehe
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 19:44   #129
Quote:
TANJA-FL kaže: Pogledaj post
hi svima , zovem se tanja zivim na floridi...i imam niz zdravstvenih problema....

Koliko imaš godina? Kad si počela primjećivati preskakanje srca, gušenje, bolove i ostale simptome, prvi puta?

Koliko imaš kilograma (i visina) i jesi li smršavila u zadnje vrijeme?

Uzimaš li radi nečega lijekove i ako da, koje? Piješ li kakve hormone? Pušiš li?

Imaš li šećernu bolest? Jesi li bila ikad prije u bolnici i ako jesi radi čega?
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 01:28   #130
Quote:
Bundevica kaže: Pogledaj post
Koliko imaš godina? Kad si počela primjećivati preskakanje srca, gušenje, bolove i ostale simptome, prvi puta?

Koliko imaš kilograma (i visina) i jesi li smršavila u zadnje vrijeme?

Uzimaš li radi nečega lijekove i ako da, koje? Piješ li kakve hormone? Pušiš li?

Imaš li šećernu bolest? Jesi li bila ikad prije u bolnici i ako jesi radi čega?
ok, prvo izvinite zbog onih velikih slova prvi put sam na forumu tako da su to za mene nova pravila....imam 29 godina, udata, dvoje dece, tri i jedna godina...ove simptome preskakanja i lupanja srca pocela sam osecati sa prvom trudnocom znaci pre cetiri godine, i to se javljalo ponekad , ali danas je to jako cesto i mnogo losije , nekad zna trajati danima, svaki drugi treci otkucaj je preskok ...pusila sam i prestala pre par godina...znala sam ponekad u ovim godinama zapalit sa drustvom...ali samo fuckanje...i vrlo vrlo retko...par cigara godisnje...inace sam bivsi sportista....trenirala sam kosarku 12 godina...od 7 do 19 godine...i naglo sam prestala da se bavim sportom pa ponekad pomislim da sam i van kondicije...jer ja se na svaki veci napor ili uzimanje deteta u narucje ili ako brze hodam zadisem...ali nije pravilo da mi srce uvek brzo udara nekad (kao recimo sinoc)...kuca jako sporo...i tad osecam kao da treperi...kao da nema prave otkucaje...a u prsima i oko srca osecaj kao da ce nesto da se rasprsene...veoma mi je tesko opisati te osecaje na svom jeziku a kamoli objasniti doktrou na engleskom...a secam se da sam i kao dete ppnekad , jer sam bila jako strasljiva , imala ubrzan rad srca, cak sam bila i u bolnici zbog toga...ali su mi rekli da je to zbog sporta...inace nikad nisam imala vecih zdravstvenih problema, ne pijem neke lekove, pritisak mi je uglavnom nizak 90/60-70/110...ali mi to ne smeta ...kardiolog mi je propisao beta blokatore...ali ja sam se posle njih osecala uzasno...sva sam znala da utrnem... jer oni spustaju pritisak i usporavaju rad srca...a ja ionako imam nizam pritisak...i moje srce i samo ponekad kuca i presporo...i uvek mi je gore nocu ...tako da sam nocima budna...jer ne mogu da disem...ili mi srce preskace i sva utrnem...moj lekar je pokusao da mi da lekove za anksioznost...ali ni oni nisu pomagali...zaista ne znam...samo sam jako uplasena i nervozna...i umorna...jer ovo traje pune cetiri godine...a nigde nekog ressenja....mozda zaista sve i jeste na nervnoj bazi, daleko od familije i svojih , daleko od domovine...brz zivot , mala deca... ko zna...samo zelim da podelim ovo sa nekim...jer ovde i prijatelja nedostaje...hvala svima
TANJA-FL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 03:02   #131
Hm, a što je sa štitnom žlijezdom? Jesi bila na pretragama (vadi se krv i traže se hormoni T3,T4, TSH)?

To bi trebalo pogledati. Kakva je krvna slika?

Za teškoće koje opisuješ moglo bi se raditi o postpartalnoj kardiomiopatiji ili bolesti srčanog mišića koja se neki puta pojavljuje nakon trudnoće. Uzrok tome mogu biti abnormalnosti na srčanim valvulama, dijabetes, alkoholizam, virusne infekcije, može biti nasljedno, problemi sa štitnjačom, začepljene srčane arterije.

Ima li netko od tvojih roditelja problema sa srcem? Ili tvoja braća, sestre?

Jesi li u razdoblju prve trudnoće ili neposredno nakon preboljela neku infekciju?

Otiću li ti noge? Kašlješ li po noći?

Srce slabije pumpa jer je srčani mišić rastegnut i ne istiskuje dovoljni volumen krvi. Otud dolaze i simptomi kao bol u prsnom košu, osjećaj pritiska u prsnom košu, otežano disanje, stalni umor, gubljenje svijesti, preskakanje srca ili palpitacije, vrtoglavica, otekline u potkoljenicama i gležnju ili stopalima.

Trebala bi otići doktoru opće prakse i zatražiti kompletnu krvnu sliku, mokraću, glukozu, masnoće (kolesterol), koagulogram (mjeri se sposobnost krvi da pravi ugruške ili greška da se pravi previše gusta krv iz koje se mogu stvoriti ugrušci), jetrene probe i hormone štitnjače.

Nakon toga bi trebalo napraviti rentgen pluća, EKG i UZV (ultrazvuk) srca kod specijalista kardiologa.

Ako se utvrdi neki problem sa veličinom srca i nepravilnim radom (a tvoji simptomi na to upućuju) svakako treba dalje istražiti o čemu se radi. Srčana kateterizacija, kompjutorska tomografija ili magnetska rezonanca, ili nuklearni scan.

Ne shvaćam problem s liječnikom? Zar nisu ništa ustanovili? Nikakve ljekove za aritmiju, daljnje pretrage?

Ako treba promijeni obiteljskog liječnika. Ukoliko simptomi i dalje traju, tebi treba specijalist kardiolog, mora se doći do neke konkretne dijagnoze. Nije normalno da se zamaraš i da si bez daha.

Uzimaš li nekakve hormone?

Za početak probaj spavati sa dva jastuka kako bi bolje disala po noći. Koliko tekućine piješ na dan? Odredi si jednu bocu od ca. 1.5 litre čiste vode i pij polako tu količinu preko dana. Bitno je da si dosta hidrirana. Jedi male obroke ali često, nemoj se pretrpavati. Nisi napisala težinu i visinu, i jesi li promijenila težinu u zadnje vrijeme?


Anksioznost može biti dio problema jer si daleko od kuće u tuđoj zemlji, imaš malu djecu za koju se moraš brinuti, a to nije lako. Svatko bi osjećao anksioznost.

Samo polako, odi obavi prvo ove bazične pretrage vađenja krvi, pa ćemo vidjeti rezultate i kako dalje.
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 19:24   #132
[QUOTE=Bundevica;16244779]Hm, a što je sa štitnom žlijezdom? Jesi bila na pretragama (vadi se krv i traže se hormoni T3,T4, TSH)?

To bi trebalo pogledati. Kakva je krvna slika?

Za teškoće koje opisuješ moglo bi se raditi o postpartalnoj kardiomiopatiji ili bolesti srčanog mišića koja se neki puta pojavljuje nakon trudnoće. Uzrok tome mogu biti abnormalnosti na srčanim valvulama, dijabetes, alkoholizam, virusne infekcije, može biti nasljedno, problemi sa štitnjačom, začepljene srčane arterije.

Ima li netko od tvojih roditelja problema sa srcem? Ili tvoja braća, sestre?

Jesi li u razdoblju prve trudnoće ili neposredno nakon preboljela neku infekciju?

Otiću li ti noge? Kašlješ li po noći?

Srce slabije pumpa jer je srčani mišić rastegnut i ne istiskuje dovoljni volumen krvi. Otud dolaze i simptomi kao bol u prsnom košu, osjećaj pritiska u prsnom košu, otežano disanje, stalni umor, gubljenje svijesti, preskakanje srca ili palpitacije, vrtoglavica, otekline u potkoljenicama i gležnju ili stopalima.

Trebala bi otići doktoru opće prakse i zatražiti kompletnu krvnu sliku, mokraću, glukozu, masnoće (kolesterol), koagulogram (mjeri se sposobnost krvi da pravi ugruške ili greška da se pravi previše gusta krv iz koje se mogu stvoriti ugrušci), jetrene probe i hormone štitnjače.

Nakon toga bi trebalo napraviti rentgen pluća, EKG i UZV (ultrazvuk) srca kod specijalista kardiologa.

Ako se utvrdi neki problem sa veličinom srca i nepravilnim radom (a tvoji simptomi na to upućuju) svakako treba dalje istražiti o čemu se radi. Srčana kateterizacija, kompjutorska tomografija ili magnetska rezonanca, ili nuklearni scan.

Ne shvaćam problem s liječnikom? Zar nisu ništa ustanovili? Nikakve ljekove za aritmiju, daljnje pretrage?

Ako treba promijeni obiteljskog liječnika. Ukoliko simptomi i dalje traju, tebi treba specijalist kardiolog, mora se doći do neke konkretne dijagnoze. Nije normalno da se zamaraš i da si bez daha.

Uzimaš li nekakve hormone?

Za početak probaj spavati sa dva jastuka kako bi bolje disala po noći. Koliko tekućine piješ na dan? Odredi si jednu bocu od ca. 1.5 litre čiste vode i pij polako tu količinu preko dana. Bitno je da si dosta hidrirana. Jedi male obroke ali često, nemoj se pretrpavati. Nisi napisala težinu i visinu, i jesi li promijenila težinu u zadnje vrijeme?


Anksioznost može biti dio problema jer si daleko od kuće u tuđoj zemlji, imaš malu djecu za koju se moraš brinuti, a to nije lako. Svatko bi osjećao anksioznost.

Samo polako, odi obavi prvo ove bazične pretrage vađenja krvi, pa ćemo vidjeti rezultate i kako dalje. hormnone ne koristim , vode pijem jako mnogo, nikakva infekcija , bar da sam znala, tezina ok 59-60 kg a pre trudnoce sam imala oko 57...svi nalazi u redu vadjeni mali milion puta...samo sam jedan enzim jetre imala balgo povisen ali americki doktori ne znaju da mi objasne zbog cega se to moglo desiti , samo kaziu nista strasno...hormoni stitnjace takodje u redu...ali mi je strari ljekar opste prakse ( to je bila jedna divna gospodja rodom iz Hrvatske, ali se nezalost preslelila),ona mi je predlagala ultra zvuk stitne zlezde jer kaze da ona moze da raste unutra a da nema nikakvih simptoma,u sustini znaci sve je ok, to i buno doktore, ali ja se osecam grozno , evo bas sinoc sam ponovo imala napad , srce cas preskace cas uspori , cas treperi cas brzo kuca, cas kao da ima samo pola otkucaja pa ga osecam kao odbijanje,noge malo otekle a hladan znoj izbija, bol u predelu srca, gusenje u vratu, bol u ledjima , u vilici, ne znam, mislim da doktori ipak nesto propustaju,volela bih da je sve ok, ali nije....i sve mi je gore...a evo vec dve sedmice cekam da mi osiguranje odobri pregled kod kardiologa,...toliko o ovoj zemlji, kad odem u hitnu kazu javi se specijalisti, mi ne lecimo ono sto traje godinama, izuzev ako nije hitan slucaj....pokuusala sam svasta , i alternativnu medicinu...i nase lekove...ali ja sam svaki dan sve gore...ima li ko slicna iskustva...
TANJA-FL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 03:20   #133
[QUOTE=TANJA-FL;16287368][QUOTE= hormnone ne koristim , vode pijem jako mnogo, nikakva infekcija , bar da sam znala, tezina ok 59-60 kg a pre trudnoce sam imala oko 57...svi nalazi u redu vadjeni mali milion puta...samo sam jedan enzim jetre imala balgo povisen ali americki doktori ne znaju da mi objasne zbog cega se to moglo desiti , samo kaziu nista strasno...hormoni stitnjace takodje u redu...ali mi je strari ljekar opste prakse ( to je bila jedna divna gospodja rodom iz Hrvatske, ali se nezalost preslelila),ona mi je predlagala ultra zvuk stitne zlezde jer kaze da ona moze da raste unutra a da nema nikakvih simptoma,u sustini znaci sve je ok, to i buno doktore, ali ja se osecam grozno , evo bas sinoc sam ponovo imala napad , srce cas preskace cas uspori , cas treperi cas brzo kuca, cas kao da ima samo pola otkucaja pa ga osecam kao odbijanje,noge malo otekle a hladan znoj izbija, bol u predelu srca, gusenje u vratu, bol u ledjima , u vilici, ne znam, mislim da doktori ipak nesto propustaju,volela bih da je sve ok, ali nije....i sve mi je gore...a evo vec dve sedmice cekam da mi osiguranje odobri pregled kod kardiologa,...toliko o ovoj zemlji, kad odem u hitnu kazu javi se specijalisti, mi ne lecimo ono sto traje godinama, izuzev ako nije hitan slucaj....pokuusala sam svasta , i alternativnu medicinu...i nase lekove...ali ja sam svaki dan sve gore...ima li ko slicna iskustva...Bundevica;16244779]Hm, a što je sa
TANJA-FL is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 18:05   #134
Question

Javljam se ovde za pomoc ( ukoliko neko nesto zna) jer mi se desi da imam bolove u predelu srca, nekad kao da me pece, nekad kao da imam upalu misica i u isto vreme osecam kao da imam knedlu u grlu.... To mi se javilo pre otprilike par nedelja, trajalo par dana ( drzi do 30 minuta, pa prodje pa opet) i od tada nista, sve do sada.... Sada konstantan bol traje evo vec ceo dan. Inace se stalno nerviram, pa su mi govorili da je verovatno zbog toga, ali prethodna nedelja mi je bila potpuno opustena, pa da li je moguce da su to posledice ranijih uznemiravanja??? Da napomenem, imam 16 godina (i visak kg) pa ne znam kolikoje nesto ozbiljnije u tim godinama moguce. Takodje sam imala napade panike, ali to je proslo, mozda i tu postoji neka povezanost?
Unapred hvala.
Amaranth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:40   #135
Probadanje u predjelu srca

Inače su joj dijagnosticirali oslabljeni srčani zalistak..tako nešto..
A ja i buraz smo se gadno posvadili prije 3 dana pa je on još malo divljao i nju od onda probada s lijeve strane i umorna je jako i blijeda. I ja ju hoću furat na hitnu i neće..kaj da radim???
Jel to jako opasno ili će proći kad se odmori i smiri? Ziher se uzrujala jako radi nas..
Pročitala sam da je to najčešće kod maldih tako kod velikih uzbuđenja i zna ih probadat herc i budu umorni, ali ona imam 55 godina..
ms*day*dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:50   #136
Quote:
ms*day*dreamer kaže: Pogledaj post
A ja i buraz smo se gadno posvadili prije 3 dana pa je on još malo divljao
i tako... mozete vi i bolje

enivejz,
gle, moze bit svasta, i na psihickoj bazi, a i da je stvarno nesto. navodno srce i ne boli takko, a zalisci sluze samo da se krv ne vraca, jos ako su slabi nebi trebalo bolit
imas ovih zdravstvenih foruma na plivi mislim,,,, pa proguglaj..
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:53   #137
A jesam..i zgleda mi da je možda psihički..al tko će ga znat..
Ma luda kuća..sad šutimo i hodamo po prstima po kući oboje jer smo se prepali..
ms*day*dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 22:20   #138
Quote:
ms*day*dreamer kaže: Pogledaj post
Inače su joj dijagnosticirali oslabljeni srčani zalistak..tako nešto..
A ja i buraz smo se gadno posvadili prije 3 dana pa je on još malo divljao i nju od onda probada s lijeve strane i umorna je jako i blijeda. I ja ju hoću furat na hitnu i neće..kaj da radim???
Jel to jako opasno ili će proći kad se odmori i smiri? Ziher se uzrujala jako radi nas..
Pročitala sam da je to najčešće kod maldih tako kod velikih uzbuđenja i zna ih probadat herc i budu umorni, ali ona imam 55 godina..

Ako je uz to oblijeva hladan znoj i bol se širi u lijevu ruku, pod hitno doktoru, to su prvi znaci infarkta. Ako je bez tih simptoma, nagovori je ipak da ide.
Moj tata nije dao mami dva dana da zove hitnu i nakon toga je ona nazvala bez obzira. Odvezli su ga u bolnicu, imao je dva infarkta doma, a treći ga je u bolnici dokrajčio. Ne želim te plašiti, ali radi vašeg i njenog mira, makar i na silu idite doktoru.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 23:17   #139
Postoji i šum na srcu koji probada, može trajat tren do nekoliko sekunda, al zna dosta zabolit.

Neki to dobe iz čista mira a drugi dok se uzrujaju. il dok naporno rade i sl.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 23:49   #140
jel ti ima mama anginu pectoris mozda?
medgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.