Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2012., 23:01   #361
zanima me je li itko imao slican problem jer ne znam sta da radim.

u prvoj polovici prosinca (2011.) sam na desnoj dojci iznad bradavice primijetila crvenilo i vrlo blagu oteklinu. to tjedan-dva uopce nisam osjetila pa sam ignorirala, ali onda je pocelo boljeti. oteklinu vise nisam mogla primijetiti, ali je i dalje bilo crveno. bol sam osjecala dubinski iza bradavice i iznad te otekline, pa i malo ispod pazuha. ponekad bas probadanje, ponekad kao da pece, sijeva. bol se javljala kod najjednostavnijih aktivnosti kao sto su vadjenje vesa iz masine i cijedjenje moco krpe na kanti. bez neugode nisam mogla ni dohvatiti casu preko stola.

krajem 12. mjeseca sam u suncu obavila ultrazvuk koji je bio uredan, tek neki reaktivni cvoric pod desnim pazuhom.

onda sam s uputnicom (uputna dijagnoza mastitis susp.) za onkologa isla na onaj odjel za bolesti dojke na rebru (bijela zgrada u podrumu), medjutim administratorica me nije htjela naruciti jer se na uzv ne vidi nikakva masa i nemam povijest bolesti. onak', jbt, ispada da moram imati rak, a kako da znam imam li ga ako me nece primiti?

uplasena i u neznanju, pomisljam na upalni rak dojke.

dobila sam antibiotik, cefalin, dva grama dnevno kroz osam dana. od toga prakticki nikakve koristi. to moje se postupno malo ublazilo, ali mi se cini da je samo od sebe, a ne od antibiotika. i dalje nije u potpunosti nestalo.

moj lijecnik opce prakse mi u par navrata govori da ne zna ni sam pa mi malo govori neka opet odem pa mi malo govori neka ne idem i neka cekam i u principu navija za to da sve to pustim i neka samo mazem jer mi je koza suha. ali ne uspijeva me umiriti. iako ne volim ici bezveze pa da me ismiju jer mi ''nije nista'' (doduse, bolje i to nego da mi je ''nesto'').

to na dojci je sada, kako sam vec rekla, nesto bljedje (pod odredjenim osvjetljenjem se ni ne primijeti), a boli manje i rjedje, iako me ponekad bas neugodno presijece. nije to neka jaka bol, ali je neugodna, nikad nisam imala probleme s dojkama pa mi je to sve jako cudno.
vec tjednima ujutro bude jedva primjetno i malo ruzicastije (ali blijedo, a ne izrazito ruzicasto kao u pocetku), a popodne postane nesto izrazenije i smedjkasto, slicnije boji bradavice. vadjenje vesa iz masine i cijedjenje krpe prolaze bez problema , ali me dojka zaboli ako miksam mikserom, tucem sjemenke u muzaru ili nosim nesto tesko. ponekad sijevne sama od sebe. sad sam smirenija (u pocetku me morio smrtni strah), ali nije mi svejedno. manje mislim na to, ali sva se zgrcim kad se sjetim ili kad se pogledam u ogledalo.

napominjem da ta dojka nije toplija od ''zdrave'' dojke, nisam imala nikakav iscjedak i bradavica nije uvucena i opcenito se ne razlikuje od druge. takodjer, taj tamniji dio nije osjetljiv na palpaciju. jedino sam skuzila da ta dojka kao da visi maaaalo vise od druge, ali to je vjerojatno zato sto sam ih prvi put u zivotu posteno pogledala.

kaj sam ono htjela… da… koji mi je vrag?

sorry na plahti, hvala na paznji i sretno svima!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 12:04   #362
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Odi ranije.
Za 2 mj. će se hematom već organizirati i neće se moći izvući punkcijom.
Ako se 2-3tj. nakon operacije ništa značajno ne smanji odi na pregled kod kirurga. Oni mogu dogovoriti da se napravi UZV.

hvala čekam do sredine 3 mj. ak se ne smanji idem dr.
samo se nadam da ću prije dobiti otpusno pismo i nalaz phd

Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
zanima me je li itko imao slican problem jer ne znam sta da radim.
........................................

odi na kliniku za tumore to ti je prva tramvajska stanica kod črnomerca
kod njih se na prvi pregled kod kirurga ne čeka
kirurg ako mu je sumnjivo odmah daje internu uputnicu i isti dan možeš napraviti uzv, punkciju ili mamografiji što god ti treba, čak i krvne pretrage

Zadnje uređivanje leeloo27 : 21.02.2012. at 20:40. Reason: spajanje postova
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 20:28   #363
Bok,prije tjedan dana otkrivena mi je promjena u desnoj dojci velicine 2,2*1,8 cm,u nalazu punkcije citiram:benigna proliferativna promjena dojke(fibroadenom?)..pa me zanima ako netko zna koliko bi otprilike vremenski trebalo za doci na red za operaciju u Splitu(inace se za same preglede ceka nekliko mjeseci) i koji doktor je najbolji?jer mi je receno da to obavezno moram ukloniti jer imam 20 godina..unaprijed hvala..
KimmyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 23:53   #364
Pozdrav!
Znate li koliko košta uzv i citološka punkcija dojke kod dr.Buljević u Splitu?
Unaprijed zahvaljujem
pequenita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 19:54   #365
Quote:
KimmyK kaže: Pogledaj post
Bok,prije tjedan dana otkrivena mi je promjena u desnoj dojci velicine 2,2*1,8 cm,u nalazu punkcije citiram:benigna proliferativna promjena dojke(fibroadenom?)..pa me zanima ako netko zna koliko bi otprilike vremenski trebalo za doci na red za operaciju u Splitu(inace se za same preglede ceka nekliko mjeseci) i koji doktor je najbolji?jer mi je receno da to obavezno moram ukloniti jer imam 20 godina..unaprijed hvala..

Ja sam pregled obavila u poliklinici Cito u Splitu, nakon što sam otkrila kvržicu. Zbog velikog promjer od skoro 3,5 cm, nije mi rađena punkcija, već mi je odmah preporučena operacija. Pregled mi je radila dr.Ilić (300 kn ako se ne varam), a operaciju napravio mjesec ipo dana kasnije njen suprug u KBC Firule (nakon njegove potvrde da se najvjerovatnije radi o firbroadenomu). Sve pohvale idu i njemu i njoj. Operaciju sam radila preko uputnice. Mogla sam i 10ak dana ranije, ali htjeli smo biti sigurni da neću imati menstruaciju u tom periodu.

Čitala sam dosta komentare na forumu, i moram reći da sam mišljenja da se to treba vaditi, a to će ti i doktorica Ilić svakako potvrditi. Kako mi je ona rekla i sama, fibroadenom ne može postati zloćudan, ali u njemu mogu nastati zloćudne stanice, koje se čak ni pri ultrazvuku, a ni pri punkciji ne mogu u 100% slučajeva otkriti. Ja s takvim rizikom, pa da je i fibroadenom bio manji, ne bih mogla živjeti. Nadalje, ja sam svoju 'lopticu' jasno osjetila. Uvijek nesvjesno micala pod prstima (jer je fibroadenom tvrd, okrugao, pomičan, za razliku od raka dojke) i stvarala sebi psihički napor.
Imala sam 25 godina (prošle godine) kada sam to operirala. Nedugo, na prvom kontrolnom pregledu otkrivena mi je i cista, međutim nju za sada samo pratimo. Rez se skoro i ne vidi, operacija je bila pod lokalnom operacijom. Ništa strašno. Sestra jako ljubazna. Doktor zabavan, ali stručan.
Eto, moja preporuka je Cito poliklinka .
devadasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 23:09   #366
Ok,hvala puno ) 29.imam pregled kod doktora utrobicica,koji je plasticni kirurg pa cemo vidit sta ce rec..nadam se da ce sve biti u redu....








Quote:
devadasi kaže: Pogledaj post
Ja sam pregled obavila u poliklinici Cito u Splitu, nakon što sam otkrila kvržicu. Zbog velikog promjer od skoro 3,5 cm, nije mi rađena punkcija, već mi je odmah preporučena operacija. Pregled mi je radila dr.Ilić (300 kn ako se ne varam), a operaciju napravio mjesec ipo dana kasnije njen suprug u KBC Firule (nakon njegove potvrde da se najvjerovatnije radi o firbroadenomu). Sve pohvale idu i njemu i njoj. Operaciju sam radila preko uputnice. Mogla sam i 10ak dana ranije, ali htjeli smo biti sigurni da neću imati menstruaciju u tom periodu.

Čitala sam dosta komentare na forumu, i moram reći da sam mišljenja da se to treba vaditi, a to će ti i doktorica Ilić svakako potvrditi. Kako mi je ona rekla i sama, fibroadenom ne može postati zloćudan, ali u njemu mogu nastati zloćudne stanice, koje se čak ni pri ultrazvuku, a ni pri punkciji ne mogu u 100% slučajeva otkriti. Ja s takvim rizikom, pa da je i fibroadenom bio manji, ne bih mogla živjeti. Nadalje, ja sam svoju 'lopticu' jasno osjetila. Uvijek nesvjesno micala pod prstima (jer je fibroadenom tvrd, okrugao, pomičan, za razliku od raka dojke) i stvarala sebi psihički napor.
Imala sam 25 godina (prošle godine) kada sam to operirala. Nedugo, na prvom kontrolnom pregledu otkrivena mi je i cista, međutim nju za sada samo pratimo. Rez se skoro i ne vidi, operacija je bila pod lokalnom operacijom. Ništa strašno. Sestra jako ljubazna. Doktor zabavan, ali stručan.
Eto, moja preporuka je Cito poliklinka .
KimmyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 18:16   #367
eo ja sam operirana 14.3.
moj fibroadenom mi je otkrio kirurg na redovnom pregledu, inače idem na kontrole svakih 6mj jer spadam u rizičnu skupinu (majka imala karcinom dojke). To je bilo 9mj 2010., nakon toga su mi napravili punkciju i rekli da sve ok i da neće ništa dirat. nakon toga sam bila na još jednoj kontroli i ništa...sad na zadnjoj kontroli u 2mj FA je malo narastao, svega 2mm i dr je odmah rekao da bi on to vadio...i tako sam sve dogovorila i 14.3. su mi ga izvadili, već 15. sam bila kod kuće! ja nisam popila ni jednu tabletu protiv bolova i hvala bogu prvi nalaz je dobroćudan!
malo mi je dojka bila natečena, međutim danas je već splasnula i stvarno se super osjećam...bila sam u velikom strahu kako će to sve proći i kakav će biti nalaz...u ned idem na previjanje pa će mi valjda reći kad će mi izvadit konce, rez mi je uz bradavicu tako da mi se ožiljak minimalno vidjeti kad budem nosila kupaći...inače sam mlada imam 27god
zanima me nakon koliko vremena bi mogla planirati trudnoću?
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:03   #368
Quote:
buhtla_os kaže: Pogledaj post
eo ja sam operirana 14.3.
moj fibroadenom mi je otkrio kirurg na redovnom pregledu, inače idem na kontrole svakih 6mj jer spadam u rizičnu skupinu (majka imala karcinom dojke). To je bilo 9mj 2010., nakon toga su mi napravili punkciju i rekli da sve ok i da neće ništa dirat. nakon toga sam bila na još jednoj kontroli i ništa...sad na zadnjoj kontroli u 2mj FA je malo narastao, svega 2mm i dr je odmah rekao da bi on to vadio...i tako sam sve dogovorila i 14.3. su mi ga izvadili, već 15. sam bila kod kuće! ja nisam popila ni jednu tabletu protiv bolova i hvala bogu prvi nalaz je dobroćudan!
malo mi je dojka bila natečena, međutim danas je već splasnula i stvarno se super osjećam...bila sam u velikom strahu kako će to sve proći i kakav će biti nalaz...u ned idem na previjanje pa će mi valjda reći kad će mi izvadit konce, rez mi je uz bradavicu tako da mi se ožiljak minimalno vidjeti kad budem nosila kupaći...inače sam mlada imam 27god
zanima me nakon koliko vremena bi mogla planirati trudnoću?
isto kao i kod mene, ali konce nisam vadila
rez je uz bradavicu
trudnoću možeš normalno planirati, bitno je da je nalaz u redu.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 11:58   #369
Sredinom 12.mj primjetila sam kvržicu u lijevoj dojci. Obavila uzv gdje mi je rečeno da su u pitanju dvije ciste, preporučena kontrola uzv za 2- 3mj, ako bi kvržice rasle odma pregled kirurga. Nakon dva mjeseca primjetila sam povečanje kvržice, obavila pregled kod kirurga koji me poslao na citolišku punkciju. Punkcijom je utvrđeno da se radi o fibroadenomu tj. benignom tumoru. Kirurg je rekao da zasad neće ništa operirati, osim ako počne rasti.
Imam tek 17 godina, ali jako sam se uplašila i još sam uplašena pošto sam preboljela već jedan tumor. Zbog toga bi najradije da mi se taj fibroadenom ( za koji sam svjesna da je gotovo pa bezopasan, ali tko se jednom opeće, puše i na hladno) odstrani.
Imam li ja pravo zatražiti operaciju od kirurga iako on smatra da nije potrebna?
__________________
Nothing is what it seems.
bubu5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 12:40   #370
Quote:
bubu5 kaže: Pogledaj post
Sredinom 12.mj primjetila sam kvržicu u lijevoj dojci. Obavila uzv gdje mi je rečeno da su u pitanju dvije ciste, preporučena kontrola uzv za 2- 3mj, ako bi kvržice rasle odma pregled kirurga. Nakon dva mjeseca primjetila sam povečanje kvržice, obavila pregled kod kirurga koji me poslao na citolišku punkciju. Punkcijom je utvrđeno da se radi o fibroadenomu tj. benignom tumoru. Kirurg je rekao da zasad neće ništa operirati, osim ako počne rasti.
Imam tek 17 godina, ali jako sam se uplašila i još sam uplašena pošto sam preboljela već jedan tumor. Zbog toga bi najradije da mi se taj fibroadenom ( za koji sam svjesna da je gotovo pa bezopasan, ali tko se jednom opeće, puše i na hladno) odstrani.
Imam li ja pravo zatražiti operaciju od kirurga iako on smatra da nije potrebna?
Ja sam svoj fibroadenom otkrila sa 20 godina i odmah mi je reakcija bila da to želim vadit iako su me uvjeravali da to nije ništa opasno. i sam doktor na uzv-u je reko da ako kirurg ne bude htio to vadit, ja smijem to tražit, to je moja odluka. međutim, dok sam ja došla do kirurga ja sam se već navikla živjet s tim i mislila sam ne ić na operaciju. ali opet, kirurg je reko da sam mlada, da će mi u trudnoći hormoni podivljati i da će tumor rasti, a već je bio velik 2,5 cm pa smo ga odmah vadili.
preporučam ti da porazgovaraš sa kirurgom i tražiš vađenje, na to imaš pravo.
ribica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:28   #371
Quote:
ribica :) kaže: Pogledaj post
Ja sam svoj fibroadenom otkrila sa 20 godina i odmah mi je reakcija bila da to želim vadit iako su me uvjeravali da to nije ništa opasno. i sam doktor na uzv-u je reko da ako kirurg ne bude htio to vadit, ja smijem to tražit, to je moja odluka. međutim, dok sam ja došla do kirurga ja sam se već navikla živjet s tim i mislila sam ne ić na operaciju. ali opet, kirurg je reko da sam mlada, da će mi u trudnoći hormoni podivljati i da će tumor rasti, a već je bio velik 2,5 cm pa smo ga odmah vadili.
preporučam ti da porazgovaraš sa kirurgom i tražiš vađenje, na to imaš pravo.
Slazem se!Ja isto imam 20 godina i fibroadenom od 2,5 cm..Bas sutra idem na pregled kod kirurga pa cemo vidit kad ce me narucit za operaciju..jer mi je receno da je najbolje to izvadit...
KimmyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 01:30   #372
bolje vam je to izvadit, sigurna sam...
moj nalaz sutra stiže
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 09:46   #373
Pozdrav!
Ovako, imam 19 godina.Prije par tjedana počela sam povremeno osjećati kao neko lagano peckanje/bockanje u desnoj dojci, gore, bliže pazuhu.Neki dan sam na tom mjestu napipala neku tvrdu kvržicu koje tu prije nije bilo.Planiram doktoru al trenutno nemam vremena zbog faksa, ali me strah što je to pa da pitam vas što bi to bilo jer vidim da imate iskustva s takvim problemima
Hvala
dayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:55   #374
Quote:
dayna kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Ovako, imam 19 godina.Prije par tjedana počela sam povremeno osjećati kao neko lagano peckanje/bockanje u desnoj dojci, gore, bliže pazuhu.Neki dan sam na tom mjestu napipala neku tvrdu kvržicu koje tu prije nije bilo.Planiram doktoru al trenutno nemam vremena zbog faksa, ali me strah što je to pa da pitam vas što bi to bilo jer vidim da imate iskustva s takvim problemima
Hvala
Napipala si kvržicu i nemaš vremena za otići doktoru? Moj savjet ti je da što prije odeš kod doktora, kad god napipaš kvržicu trebaš što prije ići doktoru, bez obzira na obveze na faksu, poslu, itd.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 21:56   #375
Ma znam da je ovo sad zvučalo ko da me briga za zdravlje, al pošto je moj doktor u drugom gradu, a studiram u Zagrebu i svaki dan imam neke obaveze na faksu ne znam kako da to uskladim..Ipak me previše strah i otići ću čim prije nekom privatno najvjerojatnije..
dayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 22:21   #376
Idi što prije. Ne mora biti nešto opasno, al bolje odi. Nažalost tumori dojke pogađaju i mlade žene.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 19:35   #377
Ja sam također operirala fibroadenom i to prije 3 tjedna u KB Dubravi. Operacija je bila u općoj anesteziji i samo jednu noć (nakon operacije) sam provela u bolnici. Najgore od svega mi je bilo čekanje nalaza, ali hvala Bogu sve se dobro završilo. Moje je bio veličine cca. 3 cm.
Tazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 15:55   #378
Quote:
Tazza kaže: Pogledaj post
Ja sam također operirala fibroadenom i to prije 3 tjedna u KB Dubravi. Operacija je bila u općoj anesteziji i samo jednu noć (nakon operacije) sam provela u bolnici. Najgore od svega mi je bilo čekanje nalaza, ali hvala Bogu sve se dobro završilo. Moje je bio veličine cca. 3 cm.
pozdrav,

evo, da se i ja uključim...ja već godinama pratim razvoj svojih fibroadenoma u obje dojke...nažalost, onaj veći (cca 2 cm) moram operirati iz razloga planiranja trudnoće, dojenja... (položaj baš ispod bradavice). Naručena sam za operaciju za mjesec dana u KB Dubrava kod doktora Vlajčića. Molim ako netko ima iskustva s njime neka napiše. Hvala.
Tazza- baš me iznenadilo kako si bila samo jednu noć u bolnici...meni je rekao barem 4-5 dana pa mi sad ništa nije jasno.
Sothys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 11:26   #379
Zamolila bih Gertu da mi da odgovor.
Imam kćerku koja je napunila 19 godina. U 9. mesecu 2011. god. je napipala "nešto" u lijevoj dojci. Sutradan smo odmah otišli na ultrazvuk. To mi je bila najduža noć u životu s obzirom da je moja majka imala invazivni karcinom na dojci. Ultrazvuk je pokazao dvije hipoehogene promjene jedna ispod druge veličine 7x5 i 6x4 mm. Odmah urađena punkcija. Nalaz punkcije: dobijen serozno masni uzorak. U razmazu manje nakupine stanica duktalnog epitela, benigne gole jezgre, apokrine stanice, nakupine masnih stanica i kapljice masti. Nalaz odgovara fibrocističnoj promjene dojke. Fibroadenom??
Jucer 12.4.2012. ponovo urađen ultrazvuk i nalaz glasi: ranije opisane promjene su nešto veće 9x5 i8x4 mm. UZ aksila uredan, javiti se kirurgu radi operacije .
Želim napomenuti da je kćerka poćela piti Letrox (već 5 mjeseci) zbog štitne žlijezde gdje je hormon T3 i T4 ureu , a TSK uvećan kao i Antitijela štitne , dijagnoza štitne je hipotireoditis i Hašimoto. Ne znam da li štitna, hormonski lijek Letrox i fibroadenom imaju kakve veze ? Da li bi ovo trebalo operirati ili pratiti???
Unaprijed hvala.
Zabrinuta mama
mirnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 23:43   #380
Quote:
mirnik kaže: Pogledaj post
Zamolila bih Gertu da mi da odgovor.
Imam kćerku koja je napunila 19 godina. U 9. mesecu 2011. god. je napipala "nešto" u lijevoj dojci. Sutradan smo odmah otišli na ultrazvuk. To mi je bila najduža noć u životu s obzirom da je moja majka imala invazivni karcinom na dojci. Ultrazvuk je pokazao dvije hipoehogene promjene jedna ispod druge veličine 7x5 i 6x4 mm. Odmah urađena punkcija. Nalaz punkcije: dobijen serozno masni uzorak. U razmazu manje nakupine stanica duktalnog epitela, benigne gole jezgre, apokrine stanice, nakupine masnih stanica i kapljice masti. Nalaz odgovara fibrocističnoj promjene dojke. Fibroadenom??
Jucer 12.4.2012. ponovo urađen ultrazvuk i nalaz glasi: ranije opisane promjene su nešto veće 9x5 i8x4 mm. UZ aksila uredan, javiti se kirurgu radi operacije .
Želim napomenuti da je kćerka poćela piti Letrox (već 5 mjeseci) zbog štitne žlijezde gdje je hormon T3 i T4 ureu , a TSK uvećan kao i Antitijela štitne , dijagnoza štitne je hipotireoditis i Hašimoto. Ne znam da li štitna, hormonski lijek Letrox i fibroadenom imaju kakve veze ? Da li bi ovo trebalo operirati ili pratiti???
Unaprijed hvala.
Zabrinuta mama
Što se tiče povezanosti bolesti dojke sa štitnjačom nažalost nema konkretnog odgovora.
Prema nekim studijama postoji povezanost karcinoma dojke i autoimunih bolesti štitnjače, druge studije to pobijaju

Ne znam zbog čega je konkretno preporučena operacija.
Ne smatram da je povećanje veličine fibroadenoma nužno realno jer fibroadenomi nisu pravilna geometrijska tijela i ne izmjeri se svaki put na pregledu isti promjer (jer isti ovisi o položaju ultrazvučne sonde u odnosu na tvorbu), osim toga vrlo je lako kursor na monitoru pomaknuti mrvicu lijevo/desno i dobije se za milimetar-dva razlika u veličini.

Možda je liječnik uočio promjenu oblika (iako vjerujem da bi to napisao u nalazu) ili je jednostavno njegov dojam da mu promjene ipak izgledaju sumnjivo i da ih treba maknuti.

Nezgodno je ovako bez pregleda savjetovati što dalje. Eventualno odite kod još nekoga na UZV da pogleda ili neka se kći ode operirati ako ćete tako biti mirniji.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.