Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2014., 17:17   #61
Istina Silver, da. 1.20 se mora sada čuvati, iako je ovo sve upitno koliko će djelovati!?

Btw. Šta kažete na USD/JPY i mogući reverse H&S na H4!?

Ako ne uspije probiti 119.00/50 čak i malo više do 119.80, moguće je.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!

Zadnje uređivanje CroBroker : 18.12.2014. at 17:43.
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 17:37   #62
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, Švicarska je ubila franak one sekunde kad su se odučili pegat na 1.2
Naravno da će sada držati peg pod svaku cijenu
Kako su ga ubili ako je potražnja za CHF tolika da moraju uvoditi negativne kamatne stope da otjeraju one koji ga hoće kupiti?

Ubili bi ga da su ga vezali za staro željezo na referendumu.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 17:57   #63
Špekulaciju na Forexu ne doživljavam kao organsku, realnu potražnju.
A negativne kamatne stope su uveli tako da "stimuliraju" ovce da, umjesto da štede, kockaju na burzama.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 18:22   #64
Doživljavao ti to ili ne, to jest realna potražnja. Potpuno je svejedno da li ti hoćeš kupiti papirni franak da bi otišao u Ženevi na ručak ili ga kupio u digitalnom obliku sa ciljem da ga kasnije skuplje prodaš.

Kao da kažeš da kupnja zlata u polugama nije organska potražnja jer to zlato će samo u nekom sefu stajat, nego je "prava potražnja" samo ona u kojoj se kupuje zlato za napraviti nakit.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 18:37   #65
ne znam, ovo više nema smisla nikakvoga, fundamentalno gledano.

cijena zlata određena je futuresima, a ne potražnjom na tržištu. tako da je cijena potpuna manipulacija. svo 'proizvedeno' zlato je rasprodano, a cijena pada?

ameri, a i evropa štampaju novce kako im se sprdne, a ne nazivaju to štampanjem nego dugom. a s obzirom da taj dug sve i da hoće ne mogu vratiti nikad, potpuno je to smješno gledati kao dug.

exchange rate, koji bi teoretski trebao biti ravnoteža ponude i potražnje, referentnih kamata i 'purchase power' u domicilnom okruženju, se očito više ne računa na taj način, nego se njime manipulira na neki način zahvaljujući koncentraciji tih naštampanih para u nekakvim bankama/fondovima koje su stvorene/spašene naštampanim novcem.

pa pogledajte te tečajeve, rublja ništa ne vrijedi, zlato pada, a svi na svijetu žele chf?
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 18:39   #66
Realna potražnja je kada kupuješ stranu valutu kako bi je iskoristio za, nedajbože, kupovanje robe/usluge u toj valuti.
Sve ostalo je špekulacija koja ne donosi nikakvu dodanu vrijednost, ne proizvodi ništa korisno, ali pustimo to sad
Samo se nemojte plakati kad vas ofure veliki igrači. Putin je danas, u suštini, rekao da ne odstupa i da neće popustiti pod ovim napadima. Kina je rekla da će stati uz Rusiju i dati koliko para treba jer jako dobro znaju ako slome Rusiju, oni su sljedeći.
Amerika mora da je stvarno očajna kada se pokušava nakon više od 50 godina sprijateljiti s Kubom. Možda nema direktne veze za vas dejtrejdere, ali bolje da imate SL spremne i da zatvorite sve pozicije kada Putin bude stjeran u kut i primoran potpuno otkantati dolar.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 19:05   #67
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
ne znam, ovo više nema smisla nikakvoga, fundamentalno gledano.

cijena zlata određena je futuresima, a ne potražnjom na tržištu. tako da je cijena potpuna manipulacija. svo 'proizvedeno' zlato je rasprodano, a cijena pada?

ameri, a i evropa štampaju novce kako im se sprdne, a ne nazivaju to štampanjem nego dugom. a s obzirom da taj dug sve i da hoće ne mogu vratiti nikad, potpuno je to smješno gledati kao dug.

exchange rate, koji bi teoretski trebao biti ravnoteža ponude i potražnje, referentnih kamata i 'purchase power' u domicilnom okruženju, se očito više ne računa na taj način, nego se njime manipulira na neki način zahvaljujući koncentraciji tih naštampanih para u nekakvim bankama/fondovima koje su stvorene/spašene naštampanim novcem.

pa pogledajte te tečajeve, rublja ništa ne vrijedi, zlato pada, a svi na svijetu žele chf?
jel tko primjetio kako se zlato rasprodaje u americkom "session"-u, a kupuje u azijskom? ovo je toliko ocito da se moze i trgovati na toj osnovi, profit 100%, kakve tehnikalije, indikatori...
tannoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 19:17   #68
Ne znam, ali se danima 'priča' kako Rusija rasprodaje svoje zlatne rezerve.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 19:26   #69
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Ne znam, ali se danima 'priča' kako Rusija rasprodaje svoje zlatne rezerve.
za sta? dolar kojim ce drzati tecaj rublje? mozda. mozda su mislili da ce pad cijene nafte biti kratkorocan pa su tako mislili ugasiti vatru. dugorocno, to im se i ne isplati bas. i protivno je politici njihove centralne banke koja je veliki kupac:

http://www.cbr.ru/eng/hd_base/?PrtId=mrrf_m
tannoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 19:27   #70
Ma kakva prodaja zlata, to je takva patka da nema veze s mozgom. Tko puši te fore?
Business Insider je prvi to lupio pa ostao živ, a onda papagajski MSM preuzeo i ponavljao dalje. To je ono što oni ŽELE da Putin napravi, a realnost je drugo
Da razmislim: godinama kupujem zlato kako bih se maknuo od dolara i sada bih trebao prodati zlato. Druga mogućnost mi je da se riješim obveznica države koja mi je objavila financijski rat i još mi stisnula sankcije. Težak izbor...
Prije će Putin stisnuti crveni gumb nego prodati gram zlata
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 19:33   #71
Po toj tablici ne možemo znati šta se događa u zadnjih mjesec dana. Ovdje vidim da su oprečna mišljenja o tome.

17.12.2014.
Traders Betting Russia’s Next Move Will Be to Sell Gold

Russia holds about 1,169.5 metric tons of the precious metal, the central bank said last month. That’s about 10 percent of its foreign reserves, according to the London-based World Gold Council. The country added 150 tons this year through Nov. 18, central bank Governor Elvira Nabiullina told lawmakers. The Bank of Russia declined to comment on its gold reserves...

“There are a number of ways that they could use their gold,” Robin Bhar, an analyst at Societe Generale SA in London, said today by phone. “They could use it as collateral for bank loans, or for loans from multi-lateral agencies. They could sell it directly in the market if they want to raise foreign-exchange” reserves, including to get more dollars, he said.

Selling gold is usually “one of the last weapons” for central banks because some use the metal to help back their currencies, George Gero, a precious-metal strategist at RBC Capital Markets in New York, said in a telephone interview. “They are probably still accumulating gold and keeping it for a bigger crisis,” he said...

------------
Btw. Možda da ovu temu poštedimo diskusije tko ima veći i ostavimo je za što je namjenjena, LIVE trgovanje! Silver iskače iz paštete čim spomeneš zlato.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!

Zadnje uređivanje CroBroker : 18.12.2014. at 19:42.
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:32   #72
EUR/USD je po pritiskom i pokušava obraniti prijašnji najniži level ove godine 1.2240/50. Mogu li bikovi obraniti ovu podršku i preokrenuti situaciju sada?

EUR/USD, down trendlines all over the place!

Sada ili nikada!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 20:53   #73
Veliki dečki podvlače crtu i u/od ponedjeljka dijele bonuse,
a i ja sam upravo zatvorio zadnji nalog ove godine.
Meni je bila osrednja, u ovih 7 god. bilo je i boljih i gorih …
Zapravo je bila odlična ako uzmem u obzir da 8 sati odradim na poslu.

Kolega Mario, zašto toliko (silno) želite uzjahati bika na €/$ ...
medvjedi su još budni ... zima je topla, ne spavaju ... mislim da niti neće
----
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 16:22   #74
U forexu nije najvažnije biti u pravu, nego slijediti financijski najjaču skupinu onih koji su u krivu.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 15:57   #75
Ekipa, vrijeme je za odmor od FX-a, vidimo se slijedeće godine, isto mjesto, isto vrijeme!

It’s Christmas time!

Želim vama i vašim obiteljima, familijama Sretan Božić i sve najbolje u Novoj 2015.g.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 15:12   #76
Quote:
bigbozo kaže: Pogledaj post
Kolega Mario, zašto toliko (silno) želite uzjahati bika na €/$ ...
medvjedi su još budni ... zima je topla, ne spavaju ... mislim da niti neće
----
Sorry bigbozo, nisam doslovno danima bio na netu, danas malo listam iz dosade pa sam vidio da je ovo bilo upućeno meni.

Što se tiče te moje zadnje analize EUR/USD down trendlines all over the place!, njen naslov sve govori, kao i tekst u kojem sam napisao da tehnička analiza nije naklonjena bikovima i da je po toj istoj tehničkoj analizi moguć brake supporta. Kako sam i 'nacrtao' na analizi, taj dan je euro i pokušao proboj prema gore, te se sa 1.2250 odbio na 1.2300, ali su ga potom vratili nazad i probili 1.2240/50. Kako sam i napisao u naslovu, down trendlinije su bile posvuda i samo je bilo pitanje koja će ga zaustaviti i vratiti prema dole.

No, moram napomenuti da nakon 19. Prosinca nisam radio analize i da sam uzeo zasluženi odmor od FX-a, pa sada i nemam šta za napisati. Naime, uopće ne pratim tržište od tada, niti događanja oko istog. Na tržište se vraćam negdje sredinom siječnja 2015.

Još jednom, sretna Nova i želim vam da uzmete što više pipsova u 2015.g.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 19:58   #77
Eto i ja slučajno bacio oko na temu, pa bi iskoristio priliku da svim forumašima zaželio mirne i sretne blagdane i sve najbolje u novoj 2015 oj. Puno pipseva, profita i uspješnih trejdova, ali naravno prije svega toga puno zdravlja i mudrosti, jer bez toga nema ni pipseva ni profita, zar ne?
I samo kratko vezano za naftu tj. Crude oil...
http://www.businessinsider.com/r-sau...s-mees-2014-12
Momci su pravi, svaka čast. Mislim da se samnom slažu svi koji su u zadnje vrijeme šortali naftu. Neznam kako će se sa njima nositi ovi ostali proizvođači koji nafu moraju tražiti na par kilometara dubine, ili raznim skupim tehnologijama ali definitivno iduće godine slijedi trenutak kada će mnogi od njih morati promjeniti profesiju. A onda će biti pravi trenutak za buy, i to je po meni jedna od žešćih prilika u 2015 za dobar trejd
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 16:43   #78
Vrlo interesantan početak nove godine na EUR/USD, teško za propustiti.

EUR/USD, 1.20 in danger!

Nije ni počelo, a već je 1.20 u opasnosti!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 22:03   #79
Neki pričaju da bi ove godine EUR -DOLLAR mogao na 1:1,mislim kad Draghi počne s obveznicama.
__________________
Tko pjeva zlo ne misli ,a što je s onima koji pjevaju falš.
konspiracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 12:17   #80
Quote:
konspiracija kaže: Pogledaj post
Neki pričaju da bi ove godine EUR -DOLLAR mogao na 1:1,mislim kad Draghi počne s obveznicama.
Kada se pogleda 10 godišnja povijest eur/usd , upada u oči da su ovi izleti oko i ispod 1,2 kratko trajali.
Možda će ovaj put biti drukčije, osobno mislim da neće i da smo blizu dna. Mislim da ni amerima ne odgovara baš ovako jak dolar, već su im počeli izlaziti podaci lagano slabiji od očekivanih (nezaposleni, PMI).
Ako ništa drugo, barem bi ubrzo trebalo doći do neke malo jače korekcije- par stotina pipsova.
Vidjet ćemo ponedjeljak kada se jača ekipa vrati sa tulumarenja
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.