Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Pogledaj rezultate ankete: Koliko su Vede za vas vjerodostojne i logične?
Apsolutno vjerodostojne i logične 6 46.15%
Malo vjerodostojne i ponekad logične 2 15.38%
Ovisi 4 30.77%
Nisu vjerodostojne i nelogične su 0 0%
Apsolutna glupost 1 7.69%
Glasovatelji: 13. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 24.12.2016., 23:58   #1
Vedska znanost

Možda sam pogriješio što sam ovu pod temu svrstao pod temama Duhovnosti ali Vedska znanost svoje osnove ima u duhovnosti pa sam odlučio ovu temu ipak da svrstam tu.

Zanima me vaše stajalište,mišljenje i tumačenje Vedske znanosti.Konkretno što za vas predstavljaju Vede i vjerujete li i do koje mjere u njenu nauku.Ako je na forumu već bilo ovakve teme ja se ispričavam unaprijed.

Neću sad o osnovama Veda jer mnogi od vas vjerojatno znaju ponešto o tome ,a ako ne znaju imaju osnove na wikipediji.Dakle pretežito je krase riječi "najstarije","najopšrinije","najdulje"naj ovo naj ono.Mene interesira filozofija i nauka.

Za razliku od zapadne znanosti koja vrijeme smatra linearnim ,Vede zastupaju kružno vrijeme podjeljeno u 4 manja ciklusa koja se ponavljaju vječno.Znači u Vedama nema početka i kraja nego sve se događa oduvijek.

Za razliku od zapadne teorije evolucije koja zastupa po meni idiotsku tezu da je svijest nastala od materije ,Vede zastupaju devoluciju.Dakle da se materija razvila iz svijesti odnosno mi ljudi se nismo razvili evolucijom nego smo sišli sa čiste razine svijesti.

Vede su zanimljive i po mitovima i pričama koje su često dokazane kao istinite.Recimo Vede spominju Ramin most koji se spominje u Ramayani.Ramin most je otkriven nedavno satelitskim snimkama između Šri Lanke i Indije.Pa su tu brojni Krišnini gradovi koji se spominju u mitovima Mahabharate i opisuju točnu lokaciju ,a nedavno su otkriveni gradovi ispod mora uz obale savezne države Gujarat i u mnogim tim gradovima su simboli Krišne.Između ostalog poznata je i rijeka Saraswati koja se dugo smatrala mitskom rijekom iako Vede spominju točnu lokaciju njezinu ipak su tek nedavno otkriveni ostaci korita davno isušene rijeke.Ne bi to sve bilo čudno da se to sve ne spominje u pričama koje su se odigravale prije više stotina tisuća ,a neke i prije više milijuna godina.

Te priče spominjem iz razloga kako bi shvatili filozofiju kružnog vremena jer u Vedama se većina mitova odigrava u vrijeme kada ljudi navodno nisu ni postojali.Vede su vrlo precizne i vrlo doslovne kada su u pitanju brojke.

Kao što sam i napisao vrijeme je u Vedama podjeljeno u 4 ciklusa.Prema tim ciklusima naša civilizacija od svog rođenja(kamenog doba) raste do jedne određene razine visoko napredne civilizacije koja zbog prevelikog zasićenja dovodi određene katastrofe koja civilizaciju baca natrag u kameno doba.Prema Vedama to se događa oduvijek.Dakle mi smo samo jedna od niza civilizacija koja se iskoprcala iz kamenog doba i koja će zasigurno opet pasti u kameno doba.

Vede tvrde da je do kamenog doba došlo zbog nuklearnog rata koji se dogodio između dva carstva.Za jedno carstvo je sigurno da je Ramino carstvo ,a dugo carstvo nije poznato pa neki nagađaju da je u pitanju Lemurijsko carstvo.Kao jedan od najistaknutijih dokaza je Mohendžo Daro.U samom centru grada pronađena je visoka razina radijacije koja nekoliko desetina puta odstupa od normale.Zidine od opeke su doslovno rastaljene ,a pronađeni su i ostaci postaklenjenog pijeska.Pronađeno je na destine ljudskih kostura u položaju za bijeg.Dakle dokaza je mnoštvo.Prema Vedama atomska bomba je eksplodirala jugo zapadno od rijeke Saraswati što se poklapa sa lokacijom Mohendža dara.Zanimljiva priča.

U Vedama se često spominju letjelice Vimane na kojima ljudi lete čak i koriste za borbu.Čak i daju točan opis kako sastaviti tu letjelicu pa su mnogi istraživači to proučavali i potvrdili kao apsolutno moguće jedino što imaju problema sa pokretanjem tih letjelica jer glavni pokretač tih letjelica je čista živa koja se nalazi u glavnom motoru.Prema Vedama živa je jedini element koji ima najbolje svojstvo apsorbcije misli pa su ljudi pokretali te letjelice mislima usmjerenim u tu živu.Navodno u Vedama piše i kako sastaviti atomsku bombu ,tako tvrdi Swami Dev Murthi iako ja nisam našao taj podatak ,bar ne za sada još.

Jedna od najvažnijih nauka Veda je "Ahimsa" ,što znači nenasilje.Vede striktno zabranjuju konzumaciju mesa i jaja.Zabranjuju sudjelovanje u bilo kakvom nasilju nad bilo kojim živim bićem na svijetu.Zašto je to tako objasnit ću sad.

Većina vas je gledala film matrix ali malo vas zna da taj film svoje osnove ima u Vedama i autori filma su veliki poklonici Veda.Naime Vede naučavaju da smo mi svi međusobno povezani te da svi zajedno činimo kolektivnu svijest koja je razlog postojanja materijalnog svijeta kao i obrnuto.Tako da ako ubijemo ijedno živo biće mi smo ubili djelić sebe jer smo svi međusobno povezani.Sve što postoji materijalno je vibracija svijesti ,a mi smo čiste svijesti koje kao promatrači tu materiju činimo vidljivom jer našim promatranjem mi dajemo materiji frekvenciju(postojanje).To vam je nešto slično kao teorija holograma ili polja nulte točke.Sve te teorije vuku podrijetlo iz Veda.

Prema Vedama mi smo podređeni zakonima karme.Postoje karmički zakoni koji se nalaze u našoj podsvijesti.To je jedna vrsta memorije koja pamti dobra i loša djela.Ta dobra i loša djela se važu u našoj podsvijesti i ostaju tamo do trenutka smrti.Kada umremo naša podsvijest se stapa sa svijesti i mi u tom stanju postajemo svjesni svega lošega što smo napravili i po toj zasluzi je određeno hoćemo li produljiti u astral ili će nas vratiti natrag na ovaj svijet dok ne osvijestimo podsvijest.Dakle cilj koji neki nazivaju samospoznajom ili prosvjetljenjem je da osvijestimo podsvijest jer u podsvijest su "kodovi" kao u filmu matrix "matrice" koje sada na ovoj razini svijesti ne vidimo.Te kodove smo mi sami sebi dizajnirali kako bi nam bili kompas u ovome svijetu.

Prema Vedama čovjek kad umre njegova svijest zajedno sa dušom(energijom) ostaje u među svijetu dok ne shvatimo šta nam se događa i dok podsvijest ne odradi svoje.Kada se to dogodi naša svijest ulazi u fetus koji se nalazi u ženi te ta svijest ulazi kroz fontanelu.Fontanela je otvor na lubanji bebe koja se zadnja zatvara nakon nekoliko bebinih mjeseci.Fontanela je zanimljiva jer se nalazi točno iznad epifize.Inače epifiza iliti pinealna žlijezda je središte svijesti ,a često je se naziva i trećim okom.Pinealna žlijezda je veličine graška ,a što je veća to je svijest proširenija.Stoga u Vedama postoji tehnika za koju su mnogi od vas čuli "Gledanje u sunce" iliti solarna joga koja ima za cilj upijanjem fotonske energije povečati pinealnu žlijezdu.Zašto je sunce najvažnije božanstvo u Vedama.Sunce predstavlja život i sve što postoji.

Vede su za mene interesantne po tome što one ne spominju evoluciju.One jasno spominju vrste koje se nisu razvijale nego koje su oduvijek.One spominju prilagodbu života na zemlji koja može izmijeniti vrstu ali ne spominje evoluciju vrste.Spominju se i dinosauri što je vrlo interesantno.

Mogao bi još satima pisati o Vedama.Ja sam prije nekoliko godina počeo detaljno proučavati Vede jer u Vedama pronalazim sve.U Vedama se nalaze odgovori na sva pitanja iako je Vede ponekad teško shvatiti one i same kažu da nije bit njihovog razumijevanja u prijevodu nego individualno shvaćanje.Brahmani za Vede kažu da predstavljaju čistu svijest jer svo znanje dolazi iz čiste svijesti.Kažu da su Vede matrica kolektivne svijesti koja se nalazi u svima nama samo trebamo znati čitati kodove.

Zanimljiva stvar
WuYa is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.