Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 09:01   #1
Prdeži- dobra ili loša stvar, reakcije na njih

Svima je poznato da prdež izaziva ko vecine ljudi losu reakciju, i to mislim kod ljudi koji ga nisu ispustili nego su blizini osobe koja ga je. Po mojem misljenju oni su ljuti zbog konkurencije, jer oni nemaju "municije" da tu osobu nadglasaju. Htio bih cuti jos necije misljenje, ali mislim da sam pogodio srž ovime.
BlueGrass is offline  
Old 14.08.2017., 09:06   #2
Quote:
BlueGrass kaže: Pogledaj post
Svima je poznato da prdež izaziva ko vecine ljudi losu reakciju, i to mislim kod ljudi koji ga nisu ispustili nego su blizini osobe koja ga je. Po mojem misljenju oni su ljuti zbog konkurencije, jer oni nemaju "municije" da tu osobu nadglasaju. Htio bih cuti jos necije misljenje, ali mislim da sam pogodio srž ovime.
moje je misljenje da trolas i da ce ti temu ubrzo maknuti
Stegovnica is offline  
Old 14.08.2017., 09:14   #3
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
moje je misljenje da trolas i da ce ti temu ubrzo maknuti
Nije trollanje, to je jedna od najcescih pojava kod ljudi (prdez), te bi se trebalo detaljno prodiskutirat o tome. Nadam se da ce moderati postavit ovu temu kao Top temu tako da duze ostane aktivna.
BlueGrass is offline  
Old 14.08.2017., 09:22   #4
Quote:
BlueGrass kaže: Pogledaj post
Nije trollanje, to je jedna od najcescih pojava kod ljudi (prdez), te bi se trebalo detaljno prodiskutirat o tome. Nadam se da ce moderati postavit ovu temu kao Top temu tako da duze ostane aktivna.
bas si entuzijast
Stegovnica is offline  
Old 14.08.2017., 09:30   #5
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
bas si entuzijast
Tako je, nikad ne odustajem od svojih ciljeva!
BlueGrass is offline  
Old 14.08.2017., 09:43   #6
Quote:
BlueGrass kaže: Pogledaj post
Tako je, nikad ne odustajem od svojih ciljeva!
Suzdržavanje od prdeža u javnosti je jedna od prvih stvari koje te roditelji nauče, ako te nauče.
To se radi s razlogom, svijet neće biti ništa bolji ako ti svoj smrad pustiš nekome u nos, a ako misliš da si tako neka faca brzo će ti svijet dokazati da nisi...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 14.08.2017., 10:02   #7
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Suzdržavanje od prdeža u javnosti je jedna od prvih stvari koje te roditelji nauče, ako te nauče.
To se radi s razlogom, svijet neće biti ništa bolji ako ti svoj smrad pustiš nekome u nos, a ako misliš da si tako neka faca brzo će ti svijet dokazati da nisi...
Mislis da nije to vezano uz konkurenciju? Moje misljenje je da to lose misljenje o prdezima dolazi jos od srednjeg vijeka i ranije, gdje su ljudi redovno pustali vjetrove oko kamp vatre za vrijeme druzenja, i onaj koji nije uspio ispustit vjetar je ostao uvrijeđen i ljubomoran na ostale. Generacijama se povecao taj broj ljudi (losih u ispustanju vjetrova) te se stvorila propaganda o prdezima da su oni losi. Ako neko nije "talentiran", ima hrane koja u tome pomaze, grah je jedan od njih, posebice sorta Trešnjavec.
BlueGrass is offline  
Old 14.08.2017., 10:51   #8
Pa odlični su ako se ispravno koriste. Recimo u liftu, uđeš na prizemlju i oćeš na deseti kat, a ono uđe ti još četvero ljudi, od toga dvi zločeste babe koje nešto ogovaraju. Lipo rokneš jednog poštenog Zvonimira i odma svi umuknu i drže zrak. Najbliži botunima lipo stisne drugi kat i tamo svi izađu i miran si. A naprimjer kad je gužva za šankom, ne moš doć na red, tamo pustiš Duha Svetog i sve se raščisti. Ili recimo kad ti neko dosađuje, samo melje i ne zna stat. Onda razrogačiš oči i uneseš mu se u facu, on stane jer mu nije jasno šta oćeš, e onda Ratka pustiš. Onda ga zamoliš da nastavi di je sta. I općento, ako oćeš promijenit tok nekog razgovora ili neku situaciju raščistit, pustiš Trubadura, Zvonka, Božidara, Tihomira... kako već prilike nalažu. I tako, dobro dođe prdit, samo triba znat kad i kako. A nemoj prdit ako nisi siguran, može poć po zlu.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Old 14.08.2017., 11:00   #9
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Pa odlični su ako se ispravno koriste. Recimo u liftu, uđeš na prizemlju i oćeš na deseti kat, a ono uđe ti još četvero ljudi, od toga dvi zločeste babe koje nešto ogovaraju. Lipo rokneš jednog poštenog Zvonimira i odma svi umuknu i drže zrak. Najbliži botunima lipo stisne drugi kat i tamo svi izađu i miran si. A naprimjer kad je gužva za šankom, ne moš doć na red, tamo pustiš Duha Svetog i sve se raščisti. Ili recimo kad ti neko dosađuje, samo melje i ne zna stat. Onda razrogačiš oči i uneseš mu se u facu, on stane jer mu nije jasno šta oćeš, e onda Ratka pustiš. Onda ga zamoliš da nastavi di je sta. I općento, ako oćeš promijenit tok nekog razgovora ili neku situaciju raščistit, pustiš Trubadura, Zvonka, Božidara, Tihomira... kako već prilike nalažu. I tako, dobro dođe prdit, samo triba znat kad i kako. A nemoj prdit ako nisi siguran, može poć po zlu.
Rijesio sam i jednu zabludu koja me interesirala dulje vrijeme, taj dan mi se bas prdilo, i mislim si zasto da ne iskoristim priliku, odem po upaljac i isprobam ga na prdezu. Nista se nije desilo, plamen je ostao isti, a u mojim ocima se javilo razocaranje.
BlueGrass is offline  
Old 14.08.2017., 11:14   #10
A ko zna šta si prdnuo. Trebaš prdit metan da bi gorilo, i držat plamen na ispravnoj udaljenosti jer treba i kisik imat mista.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Old 14.08.2017., 11:23   #11
E još sam tijo reć, Božidara čuvaj za vjenčanja. Ono kad se udaje koja ljubav iz školske klupe, tamo ga lipo držiš, sve do momenta kad matičar nju pita jel uzimate ovog Muju za muža. E onda ga rokneš tako da se ne čuje šta je odgovorila. Mogu oni potpisat i proslavit, ali neće niko moć posvjedočit da je pristala.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Old 14.08.2017., 11:50   #12
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Suzdržavanje od prdeža u javnosti je jedna od prvih stvari koje te roditelji nauče, ako te nauče.
To se radi s razlogom, svijet neće biti ništa bolji ako ti svoj smrad pustiš nekome u nos, a ako misliš da si tako neka faca brzo će ti svijet dokazati da nisi...
dobro je da si to spomenuo.
sad se može o tome raspravljati sa stajališta psihologije.
što misliš kakvu zbunjenost u glavi malog djeteta to uzrokuje, da mu kući kažeš da može prditi jer to je normalno, a vani ne daj bože.
ladybug24 is offline  
Old 14.08.2017., 12:36   #13
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
dobro je da si to spomenuo.
sad se može o tome raspravljati sa stajališta psihologije.
što misliš kakvu zbunjenost u glavi malog djeteta to uzrokuje, da mu kući kažeš da može prditi jer to je normalno, a vani ne daj bože.
Nesto takvo nebi smjelo ostat unutar obitelji, nego podijelit s poznanicima, prijateljima, boljom polovicom, a i na kraju s slucajnim prolaznicima u gradu. Dobar prdez zlata vrijedi, nesmije se pustit da ode u vjetar, neiskoristen.
BlueGrass is offline  
Old 14.08.2017., 13:52   #14
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
dobro je da si to spomenuo.
sad se može o tome raspravljati sa stajališta psihologije.
što misliš kakvu zbunjenost u glavi malog djeteta to uzrokuje, da mu kući kažeš da može prditi jer to je normalno, a vani ne daj bože.
Malo dijete učiš da koristi zahod za takve stvari. Ako mu je sila, strpi se i pronađe zahod ili neki žbun i livadu u slučaju nužde.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 14.08.2017., 15:40   #15
Muškarci koji se suzdržavaju od prdenja i drže u sebi, znanstveno dokazano su sramežljivi i imaju niži testosteron najčešće. Inhibirani su i sramežljivi te nemaju dovoljna muda prdnut pred drugima ili u društvu.

Kao naprimjer ovaj gospodin iznad koji kaže da su ga mama/roditelji tako naučili.
Heavy is offline  
Old 15.08.2017., 07:47   #16
Quote:
Heavy kaže: Pogledaj post
Muškarci koji se suzdržavaju od prdenja i drže u sebi, znanstveno dokazano su sramežljivi i imaju niži testosteron najčešće. Inhibirani su i sramežljivi te nemaju dovoljna muda prdnut pred drugima ili u društvu.

Kao naprimjer ovaj gospodin iznad koji kaže da su ga mama/roditelji tako naučili.
Mislim da je prdez najbolji nacin da se pridje nekoj curi, da se "razbije led".
BlueGrass is offline  
Old 15.08.2017., 08:48   #17
Quote:
BlueGrass kaže: Pogledaj post
Mislim da je prdez najbolji nacin da se pridje nekoj curi, da se "razbije led".

E, to baš oću pitati - kakva su muška iskustva po tom pitanju - šta žene više impresionira - jedan onak pošteni od dvanaest - petnaest atmosfera i osamdeset decibela koji se eksplozivno raširi na dvadeset metara kvadratnih u tri sekunde ili kakav piskavac kojeg jedva možeš nanjušiti?
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 15.08.2017., 10:38   #18
Prema jednom istrazivanju dokazano je da udisanje prdeznih plinova ima neke zdravstvene prednosti.
Utvrdjeno je da udisanje sumporovodika koji se nalazi u prdacu moze zastiti od mozdanog udara, zatajenja srca, dijabetesa , artritisa, demencije i starenja. Cini se kako taj spoj sprjecava ostecenja mitohondrija.

Pa prema toj hipotezi vjerojatno ja lako moguce da intezitet i kvaliteta prdaca posljedicno ima neki efekt u udvaranju.
Sigurno ce zenka instinktivno "nanjusiti" i biti privucena Alfa muzjaku sa kvalitetnijim prdezom i vice versa.
Uz to i samo neustrasivo i nonsalantno ispustanje gromoglasnog vjetra pred nekim moze biti pouzdan znak samopouzdanja, sigurnosti i karaktera u odnosima pred drugima.

Mislim da "Prdologija" u nekoj mjeri moze objasniti neke aspekte psiho-dinamike medjuljudskih odnosa.

Ne zaboravimo da prsjecna, zdrava osoba prdne oko 20x na dan.
Zanimljivo je kako neke osobe tvrde da uopce ne prde
A to obicno tvrde oni koje imaju intro narcisoidnu sliku jako fine, pune manira i nepogresive osobe pod utjecajem podsvjesne dinamike snobizma.

Velika se snaga svemira krije u samo jednom prdecu.
Happyning is offline  
Old 15.08.2017., 11:59   #19
Ponekad prdezi znaju biti nezgodni, kada sam bio na paintballu moj prdez je otkrio lokaciju mog cijelog tima, pogodite koga su okrivili.
bigultramovies is offline  
Old 15.08.2017., 12:04   #20
Nema ništa prirodnije nego kada ispustiš
gigra is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.